Samodzielne farbowanie włosów! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-06-03, 12:47   #1
kama-aa
Raczkowanie
 
Avatar kama-aa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 87

Samodzielne farbowanie włosów!


Drogie wizażanki ! Mam zamiar farbować włosy gdyż obecny kolor który posiadam jest zwyczajnie tragiczny. Farbę zakupiłam już dawno probloem w tym że nie ma mi ich kto zafarbować. Fryzjer niestety odpada gdyż nie posiadam funduszy na farbowanie u fryzjera. I tu właśnie wpadłam na pomysł żeby zafarbować sobie samodzielnie włosy. Czy któraś z was farbowała sobie sama włosy ? Może mogłybyście mi dać jakieś wskazówki jak to zrobić ? Mam włosy mniej więcej do łopatek, średnio gęste.
kama-aa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-03, 13:18   #2
malachite
Rozeznanie
 
Avatar malachite
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: z laptopa xD
Wiadomości: 636
Dot.: Samodzielne farbowanie włosów!

Ja farbuje sama Wskazówki? Rozczesz dokładnie włosy. Dobrze by było jakbyś miała lustro przed sobą i za sobą. Najpierw na odrosty rozprowadzam farbę takim szerokim ale wąskim pędzelkiem. Później (najlepiej jak farba ma aplikator) po prostu wyciskam na dłoń stosowną ilość farby i zczynając od prawej strony nakładam od nasady po jednym paśmie. Na koniec gładzę włosy resztkami farby i tyle ;]
malachite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-04, 07:03   #3
nerla
Zadomowienie
 
Avatar nerla
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 191
Dot.: Samodzielne farbowanie włosów!

Podziel sobie włosy na pół,od ucha do ucha przez czubek głowy. Przednią warstwę podziel na dwa-moze być tak jak biegnie twój przedziałek. zepnij te trzy części klamrami. Zacznij nakładanie farby od tyłu głowy . Jeśli farbujesz pierwszy raz nałóż dokładnie farbę pasmo po paśmie od odrostów aż po same końce. Najlepiej pędzelkiem lub aplikatorem jeśli takowy farba posiada. Na ok 10 minut przed zmyciem możesz zwilżyć włosy wodą i spienić farbę na głowie chwilę masując.
__________________
Niemożliwe jest możliwe
nerla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-04, 10:27   #4
loveangelmusicbaby
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Paryz, Francja
Wiadomości: 137
Dot.: Samodzielne farbowanie włosów!

zalezy jaki kolor wybierzesz.

jak na Twoje wlosy to trzeba uzyc 2 opakowan farby.

dalej jesli chcesz wlosy rozjasniac, to monco odradzam (chyba ze chodzi o bardzo delikatne rozjasnienie), bo ladnego blondu w domu raczej nie da sie uzyskac (chyba ze juz wiesz dokladnie co robi Twoj fryzjer i poprostu powtarzasz te procedure... chociaz nawet tu jest niebezpieczenstwo, bo nie powinno sie farby nakladac na juz farbowane wlosy, tylko na odrost, a przeciez nie widzisz siebie z tylu i mozna tak spalic wlosy ze pozniej odpadna... wlasnie tak mialam kilka grubych pasemek ktore poprostu odpadly w miejscu gdzie nowy blond polaczyl sie ze starym... i to jeszcze fryzjer robil!!! a jeszcze kiedys sama sobie spalilam tak z 4 cm wlosow u nasady i okropnie to wygladalo... tak ze za blondem - tylko do fryzjera!)

ale jesli chcesz przyciemnic, to mysle ze nie ma problemu - farbowalam wlosy na ciemno i na rudo i zawsze bylo dobze. i cala moja rodzina tak samo tylko raz kupilam braz, a wyszla czern... tak ze trzeba dobrze wybrac odpowiednia/sprawdzona farbe

zycze powodzenia!
loveangelmusicbaby jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-04, 10:41   #5
talkative2
Zakorzenienie
 
Avatar talkative2
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: kraina deszczem płynąca
Wiadomości: 5 119
Dot.: Samodzielne farbowanie włosów!

ja też zazwyczaj farbuję sama czasami, kiedy jestem u rodziców proszę o pomoc mamę. I ja to właściwie robie tak na wyczucie dziele sobie włosy na pol (przedziałe przez środek głowy) i po kolei warstwami jade najpierw z jednej, poznie z drugiej strony , no i z tyłu na koniec dokładnie rozczesuje i reszte farby wcieram we włosy (tam gdzie wydaje mi się że jest jej mało). Farbuje włosy od jakiś 8 lat , w tym od 3 sama, i zawsze się udaje, więc myslę ze nie bedziesz miala problemu powodzenia!
__________________

talkative2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-13, 15:36   #6
Lady1000
Rozeznanie
 
Avatar Lady1000
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 801
Dot.: Samodzielne farbowanie włosów!

W sumie dziewczyny już powiedziały wszystko. Ja dodam tylko że warto zaopatrzyć się w tłusty krem i posmarować nim czoło i skronie - potem łatwo będzie usunąć ewentualne plamy od farby.
Lady1000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-14, 08:52   #7
volontariuszka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Kalisz | Poznań
Wiadomości: 78
Dot.: Samodzielne farbowanie włosów!

jeśli się boisz farbowania włosów sama i nie masz funduszy to może poszłabys z tymi farbami do taniego fryzjera? ja zapłaciłam za takie cos 20złotych.
__________________
,,Nie ma kobiet brzydkich, są tylko kobiety zaniedbane."

studentka chemii kosmetycznej
volontariuszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-06-14, 13:39   #8
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Samodzielne farbowanie włosów!

Niech ci to zrobi koleżanka albo ktoś z rodziny.

A co do odpadających blond pasemek...to nigdy się z czymś takim nie spotkałam. Sama nie farbuję na blond, ale wieeeele razy farbowałam koleżance. Za każdym razem nowy blond łączył się ze starym (to były nawet farby różnych firm) i nigdy nic się nie stało.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-21, 23:07   #9
matisia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 87
GG do matisia
jak nałożyć farbę na długie włosy?

Witam wszystki wizażanki ;] mam pewien problem. mam farbowac koleżance jej długie włosy, a szczerze powiedziawszy nie wiem jak sie do tego zabrac . opiszcie, prosze, krok po kroku ja nałożyć farbę na długie włosy. z góry dziękuję
matisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-22, 07:08   #10
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: jak nałożyć farbę na długie włosy?

tak samo jak na krótkie
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-22, 11:20   #11
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: jak nałożyć farbę na długie włosy?

Możesz sobie pomóc klamrami/spinkami.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-23, 09:09   #12
m2112
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 5
Dot.: Samodzielne farbowanie włosów!

Hej . Mam do was pytanie. Chcę ufarbować włosy a potem zrobić na nich pasemka. Jak długo muszę odczekać po tym farbowaniu, żeby je zrobić? Dodam ze nie chciałabym od razu ich robić wraz ze zwykłą farbą, gdyz mam już odrosty po wcześniejszej farbie i łatwiej było by mi najpierw całkowiecie je ufarbować.
m2112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:57.