Oleje roślinne i ogólna pielęgnacja twarzy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-11-19, 16:44   #1
xuna
Przyczajenie
 
Avatar xuna
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 21

Oleje roślinne i ogólna pielęgnacja twarzy


Witam, na wielu forach, na których wypowiadały się zwykłe użytkowniczki nie związane z branża kosmetyczną, czytałam na temat (nie)stosowania kosmetyków przez panie w wieku 20-30lat. Jedne grzmiały, żeby nie używac żadnych kosmetyków (pielęgnacyjnych) oprócz kremu na dzień aż do 30-35-tki, bo wbrew pozorom skóra starzeje się szybciej,ponieważ przyzwyczaja się do kosmetyków. Inne natomiast twierdziły, że po 20-stce powinnyśmy używac krem na noc i maseczke raz w tygodniu i traktowac te zabiegi jako "kapitał na przyszłosc". Oczywiście nie mówię o kosmetykach przeciwzmarszczkowych ani liftingujących, ale nawilżających, odżywczych.

Więc jak to jest? Mam 23 lata i używam kremu na dzień zwykłego nawilżająco-odżywczego, a na noc stosuję krem winogronowy lub olejki roślinne (jojoba, migdałowy, avocado). Czy powinnam w tym wieku stosowac kremy na noc i czy mogę stosowac wszystkie oleje roślinne? Czytałam np, że olej macadamia ma działanie ujędrniające, tzn. dla jakiego wieku jest przeznaczony?

Od dawna nurtują mnie te pytania, ale nie znam żadnej na tyle kompetentnej i znającej się na fachu osoby, więc chciałam poradzic się profejonalistów.
Rozpisalam się, przepraszam.
Z gory dziękuję
xuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-20, 20:49   #2
m13081987
Raczkowanie
 
Avatar m13081987
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 402
Dot.: Oleje roślinne i ogólna pielęgnacja twarzy

Cóż - jesteśmy w podobnym wieku, więc podłączam się do czekania na odpowiedzi
__________________
=> NOWA WYMIANKA <=

ODPISUJ W MOIM WĄTKU
m13081987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-03, 05:31   #3
faustyna de jimenez
Przyczajenie
 
Avatar faustyna de jimenez
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Meksyk
Wiadomości: 10
Dot.: Oleje roślinne i ogólna pielęgnacja twarzy

właśnie szukałam tego typu wątku, bardzo ciekawy temat, up?
faustyna de jimenez jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-03, 08:17   #4
30766aa7dce2531e8b37b15ae86c8847ef0755ae_5f137ef245055
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 878
Dot.: Oleje roślinne i ogólna pielęgnacja twarzy

Cytat:
Napisane przez xuna Pokaż wiadomość
Witam, na wielu forach, na których wypowiadały się zwykłe użytkowniczki nie związane z branża kosmetyczną, czytałam na temat (nie)stosowania kosmetyków przez panie w wieku 20-30lat. Jedne grzmiały, żeby nie używac żadnych kosmetyków (pielęgnacyjnych) oprócz kremu na dzień aż do 30-35-tki, bo wbrew pozorom skóra starzeje się szybciej,ponieważ przyzwyczaja się do kosmetyków. Inne natomiast twierdziły, że po 20-stce powinnyśmy używac krem na noc i maseczke raz w tygodniu i traktowac te zabiegi jako "kapitał na przyszłosc". Oczywiście nie mówię o kosmetykach przeciwzmarszczkowych ani liftingujących, ale nawilżających, odżywczych.

Więc jak to jest? Mam 23 lata i używam kremu na dzień zwykłego nawilżająco-odżywczego, a na noc stosuję krem winogronowy lub olejki roślinne (jojoba, migdałowy, avocado). Czy powinnam w tym wieku stosowac kremy na noc i czy mogę stosowac wszystkie oleje roślinne? Czytałam np, że olej macadamia ma działanie ujędrniające, tzn. dla jakiego wieku jest przeznaczony?

Od dawna nurtują mnie te pytania, ale nie znam żadnej na tyle kompetentnej i znającej się na fachu osoby, więc chciałam poradzic się profejonalistów.
Rozpisalam się, przepraszam.
Z gory dziękuję
nie jestem profesjonalistką, od razu zaznaczam
też spotkałam się z opinią, że nie powinno się używać kremów, bo się cera przyzwyczaja itp. a z drugiej strony z opinią, że trzeba używać nawet kremów dla bardziej dojrzałych cer, i tak dalej... wydaje mi się, że wszystko zależy od cery i uwarunkowań genetycznych, każdy musi znaleźć to, co działa na niego najlepiej. i nigdy nie ma pewności, co się ze skórą stanie za 10 lat i zwłaszcza trudno to określić przez internet, więc myślę, że trzeba stosować to, z czym się dobrze człowiek czuje i co według niego działa dobrze na dany moment. jeśli to u Ciebie jest krem na dzień i olejki na noc, to nie powinnaś na siłę kupować innych kremów
30766aa7dce2531e8b37b15ae86c8847ef0755ae_5f137ef245055 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-14, 12:44   #5
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Oleje roślinne i ogólna pielęgnacja twarzy

Czy któras z Was stosowała olej z ostropestu...? Jakies opinie? (Planuję zakup, a o opinie o nim ciężko)
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-14, 20:24   #6
andziax30
Przyczajenie
 
Avatar andziax30
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Żary
Wiadomości: 13
Wyślij wiadomość przez ICQ do andziax30 Send a message via Skype™ to andziax30
Dot.: Oleje roślinne i ogólna pielęgnacja twarzy

Witam jeżeli chodzi o kremiki to zawsze powinno się je dobrać do typu cery i wieku prawdą jest że nie powinno się używać tylko jednego kremu bo cera się przyzwyczaja trzeba sobie dobrać kika kremów i stosować naprzemiennie bardzo dobrze jeżeli sie stosuje olejki jojoba rewelacja arganowy też jest bardzo dobry i najlepiej na noc można też się zaopatrzyć w serum jest bardziej intensywne i mocniejsze niż kremik

---------- Dopisano o 21:24 ---------- Poprzedni post napisano o 21:20 ----------

A co do wieku skóra zaczyna się starzec ( bez obrazy ) po 25 roku życia także wtedy można się zaopatrzyć także o kremik żel pod oczy tam jest skóra najbardziej delikatna i zazwyczaj pierwsze zmarszczki pojawiają się wokół oczu
__________________
Żyj tak aby wszyscy godnie cię wspominali
andziax30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-15, 14:53   #7
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Oleje roślinne i ogólna pielęgnacja twarzy

Cytat:
Napisane przez andziax30 Pokaż wiadomość
Witam jeżeli chodzi o kremiki to zawsze powinno się je dobrać do typu cery i wieku prawdą jest że nie powinno się używać tylko jednego kremu bo cera się przyzwyczaja trzeba sobie dobrać kika kremów i stosować naprzemiennie bardzo dobrze jeżeli sie stosuje olejki jojoba rewelacja arganowy też jest bardzo dobry i najlepiej na noc można też się zaopatrzyć w serum jest bardziej intensywne i mocniejsze niż kremik

---------- Dopisano o 21:24 ---------- Poprzedni post napisano o 21:20 ----------

A co do wieku skóra zaczyna się starzec ( bez obrazy ) po 25 roku życia także wtedy można się zaopatrzyć także o kremik żel pod oczy tam jest skóra najbardziej delikatna i zazwyczaj pierwsze zmarszczki pojawiają się wokół oczu
O jakieś 3 lata spóźniłaś się z odpowiedzią
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-15, 18:24   #8
andziax30
Przyczajenie
 
Avatar andziax30
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Żary
Wiadomości: 13
Wyślij wiadomość przez ICQ do andziax30 Send a message via Skype™ to andziax30
Dot.: Oleje roślinne i ogólna pielęgnacja twarzy

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
O jakieś 3 lata spóźniłaś się z odpowiedzią
ups nie popatrzyłam na date
__________________
Żyj tak aby wszyscy godnie cię wspominali
andziax30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:40.