kremy z filtrami - WĄTEK ZBIORCZY - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-05-31, 22:24   #31
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: kremy z filtrami dla nastolatki

Cytat:
Napisane przez becia-ziom

ja jeszcze nie wiem co kupie do ciala (ziaji nie probowalam, ale ona raczej nie ma 'stabilnych' filtrow UVA wiec nie chromnie zabardzo przed starzeniem sie skory...zgadza sie sylwio?) ale w sumie najwazniejsza jest twarz ( a o jej ochrone zadbalam:P) a cialo to sie tak szybko nie starzeje, wiec ja kupie cos z filtrem powyzej 15.
Zgadza sie
Beciu, tak to niesety jest z filtrami, ze trzeba ich nakladac duzo, zeby prawidlowo chronily. I moge zrozumiec, ze to duzy wydatek, moze sprobuj tanszego ale rownie dobrego L'Oreala Solar Expertise? Na buzie i szyje powinnas nalozyc 1,5 - 2 ml kremu, zeby uzyskac ochrone o takim faktorze, jaki podano na opakowaniu. Nie ma innej rady - moze przez sloneczne lato odzaluj i chron skore tymi drozszymi filtrami Biodermy/LRP/Avene etc. a zima przerzuc sie na L'Oreala albo Garniera o nizszym spf i uva (nie nizszym niz spf 15 i ppd 12)?
Jesli do ciala kupujesz produkt o nizszym faktorze, pomysl o czyms dodatkowym w rodzaju sztyftu do ochrony znamion (jesli je posiadasz) i miejsc wrazliwych.
Pociesze Cie, ze filtry to nic w porwnaniu do ceny uzytkowania torycznych soczewek kontaktowych
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-01, 12:14   #32
becia-ziom
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 85
Dot.: kremy z filtrami dla nastolatki

w takie upaly jak byly pare dni temu to oj bede jaj kladla na twarz duzo ( a wlasnie ile tak okolo psikniec trzeba zeby starczylo?).a w takie dni jak teraz (czyli u mie deszcz) to narazie wogle jej nie stosuje.
ja raczej nie potrzebuje sztyftow na znamiona ( bo takowych nie posiadam) . Mam jedynie w gornej czescie uda blizne po oparzeniu ale jej wogole nie opalam( zaslaniam ja ubraniem lub recznikiem).
becia-ziom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-01, 12:18   #33
becia-ziom
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 85
Dot.: kremy z filtrami dla nastolatki

a tak wogole to sylwia bardzo ci dziekuje za pomoc
dzieki tobie zamiast wydania pieniedzy na kolejne buty czy bluzki zakupilam sobie cos co mi sie naprawde przyda.... (a efekty zobacze dobiero za paredziesiat lat w postaci mlodej i gladkiej skory).
Jeszcze raz bardzo dziekuje !
becia-ziom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-01, 19:56   #34
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: kremy z filtrami dla nastolatki

Beciu, mysle ze efekty zobaczysz znacznie wczesniej! Nie bedziesz walczyc na jesieni z przebarwieniami (postarzaja bardziej niz zmarszczki i znacznie trudniej sie ich pozbyc niz zmarszczek!), tradzik sie nie nasili...a zmarszczki niestety pojawiaja sie juz po dwudzistce zalezy tylko jak glebokie i w jakiej ilosci. Dzieki unikaniu slonca nie mam z nimi problemu (a stuknela mi juz 27 wiosenka!) Zaoszczedzone na wszystkich cudownych kremach przeciwzmarszczkowych pieniadze, naturalnie wydasz na te odzalowywane teraz buty Pozdrawiam i trzymaj tak dalej!
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-01, 20:40   #35
becia-ziom
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 85
Dot.: kremy z filtrami dla nastolatki

dzieki dzieki sylwia ! no ja raczej tradziku i przebarwien nie mam ale i tak wole sie zabezbieczyc na stare lata :P ( czytalam wlasnie watek o zmarszczak po dwudziestce i w szoku jestem-teraz mam nadzieje ze mnie to nie dotyczy).
A czy ten filt 2o nie jest za niski ? czy jak dla mnie to moze byc ?
becia-ziom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-01, 22:58   #36
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: kremy z filtrami dla nastolatki

Z przebarwieniami to jest niestety tak, ze w skorocie przedstawiajac: siedza w skorze wlasciwej a potem wylaza na wierzch z czasem. Sa osoby ktore maja do nich sklonnosci (to ja) i musza sie chronic starannie.
Mysle, ze spf 20 to taki filtr "miejski", jesli bedziesz sobie chciala lezec plackiem na sloncu, to lepiej sie zaopatrzyc w cos wysokiego - opalenizna bedzie "zdrowsza" i ladniejsza. Na lato troche niski ale jesli chodzisz w okularach slonecznych i np. czapce z daszkiem, nie masz bardzo jasnego typu urody i generalnie starsza sie przebywac w cieniu, to reaplikowany w polowie dnia, ten spf 20 (chodzi o spray Biodermy? Jakie ma ppd czyli ochrone przed uva? tego akurat nie uzywalam) powinien zdac egzamin. Natomiast jesli tylko zauwazysz problemy od slonca, zmien filtr na wyzszy a tego uzywaj jesienia i na wiosne. Jesli bedziesz produkt przechowywac w chlodnym miejscu (nie w rozgrzanym samochodzie albo zabierac go na plaze) to powinien rok wytrzymac. A z iloscia nakladanego produktu zrob eksperyment - kup w aptece miarke, taka co by Ci pokazala ile to 1,5 - 2 ml i sprawdz ile psikniec w to wchodzi: bedziesz miala ilosc preparatu, ktora powinnas nakladac na buzie i szyje codziennie
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-02, 10:53   #37
emilio
Raczkowanie
 
Avatar emilio
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 259
Dot.: kremy z filtrami dla nastolatki

ktos sie chyba kiedys wypowiadal w KWC, ze to jest wlasnie 6 psikniec


becia_ziom-->>masz cere mieszana, tak? jak sie sprawuje ta bioderma na twojej skorze? swieci sie?
__________________
"Czy zdanie okrągłe wypowiesz, czy księgę mądrą napiszesz, będziesz mieć zawsze w głowie tę samą pustkę i ciszę."

G. Turnau
emilio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-06-02, 15:37   #38
ta_bletka
Raczkowanie
 
Avatar ta_bletka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 449
Dot.: kremy z filtrami dla nastolatki

no beciu i ja w koncu dotarlam do tej biodermy. zakupilam ten filterek tam gdzie Ty i dalam 40,90zl.wiec zaoszczedzilysmy troche musze go zuzyc jeszcze tego lata albo ewentualnie nastepnej wiosny bo termin waznosci uplywa w czerwcu za rok.
ta_bletka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-03, 14:34   #39
becia-ziom
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 85
Dot.: kremy z filtrami dla nastolatki

ja raczej sylwia staram sie unikac slonca wiec mysle ze ten filtr jak na poczatek mojej przygody z kremami tego typu bedzie dobry...

tak, mam cere mieszna (tzn. tlusta przede wszystkim na nosie a lekko przesuszona na policzkach...) a te biodermy to jeszcze nie uzywalam....bo u nas teraz tak pochmurno a rano wychodze z domu a potem dopiero popoludniu wracam wiec nie wystawiam praktycznie twarzy na slonce) ale jak uzyje (wtedy gdy wyjde na dluzej na slonce lub bedzie cieplej) to zdam relacje

ciesze sie tabletko ze masz juz bioderme...tylko dlaczego ty dalas za niego 40.90 a ja 41.90 ?? nie to ze sie czepiam tylko zadziwiona jestem ze ten sam produkt ta sama apteka i inna cena...a moze bialostoczanki po postach sylwi na temat opalania wziely sie za swoja skore i masowo zaczely kupowac preperaty doopalania i obnizyli ich ceny ??pozdrowienia
becia-ziom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-04, 13:49   #40
becia-ziom
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 85
Dot.: kremy z filtrami dla nastolatki

dzis sloneczko troche przygrzewa wiec uzylam biodermy. Psiknelam pare razy (z dosc bliskiej odleglosci) i 'wylecial' bialy plyn ktory wsmarowalam reka. Na poczatku twarz sie lekko blyszczala ale jak produkt sie calkowicie wchlonal to nie bylo zadnego sladu.
I tak wysmarowana wyszlam na sloneczko...i nic mi sie nie stalo (tzn nic mnie nie piecze, twarz nie jest czerwona) wiec ogolnie polecam i nie zaluje zakupu. ale zobaczymy jak skora sie odwdzieczy za pare lat. A ty tabletko juz uzywalas ? i jak wrazenia ?
becia-ziom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-04, 17:28   #41
Juliettt
Rozeznanie
 
Avatar Juliettt
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 888
GG do Juliettt
Dot.: kremy z filtrami dla nastolatki

A ja ostatnio kupilam Vichy (20) i myslalam, ze pomoze uniknac negatywnych efektow opalania,ale mylilam sie :-(. Juz po pierwszej sesji na sloncu, moja cera zaczela sie przetluszczac i zaczely wyskakiwac przykre niespodzianki. Nie wiem, czy to znowu krem nie taki, czy moja skora jest po prostu niereformowalna ;-)
Juliettt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-06-04, 18:10   #42
ta_bletka
Raczkowanie
 
Avatar ta_bletka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 449
Dot.: kremy z filtrami dla nastolatki

sluchajcie.....uzylam dzisiaj tej BioDermy i to co zobzcylam na twarzy bylo straszne!! swiecilam sie jk latarnia morska doslownie!! nawet puder mnie nie zmatowil... masakra... beciu czy u Ciebie tez tak jest??
ta_bletka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-04, 18:39   #43
Jelonek
Zakorzenienie
 
Avatar Jelonek
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 3 879
Dot.: kremy z filtrami dla nastolatki

Tabletko, nic w tym dziwnego. Kremy z filtrami zawsze się choć trochę świecą, wszystko zależy od cery. Na mnie jedne wchłaniają się nadzwyczaj dobrze, inne pozostawiają tłustą, święcącą i nieprzyjemną w dotyku warstwę (mówię o twarzy, bo na ciele zawsze wszystko wchłania się znakomicie). Dlatego trzeba przetestowac sporo próbek żeby w końcu trafić na ideał
Jelonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-04, 19:08   #44
emilio
Raczkowanie
 
Avatar emilio
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 259
Dot.: kremy z filtrami dla nastolatki

podobno skrobia ziemniaczana (maka ziemniaczana) uzyta jako puder sypki swietnie matuje krem z filtrem. Moze warto sprobowac? jest transparentna i nie nadaje koloru.
__________________
"Czy zdanie okrągłe wypowiesz, czy księgę mądrą napiszesz, będziesz mieć zawsze w głowie tę samą pustkę i ciszę."

G. Turnau
emilio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-04, 19:52   #45
ta_bletka
Raczkowanie
 
Avatar ta_bletka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 449
Dot.: kremy z filtrami dla nastolatki

masz racje Jelonku.. na ciele wszystko wchlania sie znakomicie a z twarza bywa roznie. wybralam ta emulsje bo jest przeznaczona specjalnie dla cery tlustej i mieszanej wiec sadzilam ze bedzie odpowiednia, a tu sie okazuje ze wygladam jak bym byla wysmarowana maslem w takim razie pomyslalam ze pod spod naloze krem matujacy i moze bedzie lepiej... ale na opakowaniu jest napisane ze emulsje nakladac na czysta i sucha skore wiec nie wiem czy tak mozna. orientuje sie ktoras z Was?
a ten patent z mąką jeszcze sprawdze tylko nie wiem czy to przypadkiem nie zaszkodzi bo mam na twarzy niespodzianki...
ta_bletka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-04, 21:33   #46
Fumico
Raczkowanie
 
Avatar Fumico
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 144
Dot.: kremy z filtrami dla nastolatki

Może spróbuj do zmatowienia buźki użyć mąki ziemniaczanej http://www.wizaz.pl/forum/showthread...a+ziemniaczana
Fumico jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-05, 09:21   #47
Jelonek
Zakorzenienie
 
Avatar Jelonek
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 3 879
Smile Dot.: kremy z filtrami dla nastolatki

Tabletko, krem matujący nie jest dobrym rozwiązaniem, ale nie dlatego, że pod filtry nie można niczego nakładać (wiele osób nakłada krem nawilżający), ale dlatego, że mógłby zatykać Ci pory- kremy matujące zazwyczaj to robią, a zapewniam Cię, że nawet gdybyś pod filtry nałożyła najbardziej matujący krem na świecie, to "bloker" zniszczyłby ten efekt Trzeba się pogodzić z lekkim połyskiem cery i z tym, że matu absolutnego nie osiągniesz po jego zastosowaniu (który wg mnie nie wygląda wcale fajnie ).
Jelonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-05, 10:01   #48
becia-ziom
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 85
Dot.: kremy z filtrami dla nastolatki

u mnie tabletko jak juz pisalam swiecilam sie tylko na poczatku ale pozniej krem sie wchlonal i prawie nie bylo sladu...(choc nie bylam calkowicie zmatowiana-lekki blysk nadal pozostal). moze dlatego ze nie mam az tak duzych problemow ze skora ? ja po spod uzywalam tonik lirene odswiezajaco- matujacy wiec moze i on ma jakis wplyw na twarz ? a poza tym ja go pozniej jeszcze reka wsmarowalam...a ty ?
sposobu ze skorobia nie probowalam ale kto wie moze kiedys sprobuje...
becia-ziom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-05, 13:07   #49
ta_bletka
Raczkowanie
 
Avatar ta_bletka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 449
Dot.: kremy z filtrami dla nastolatki

hmm... kremy matujace zatykaja pory? tego nie wiedzialam... mam garnier czysta skora i jak dla mnie jest to krem rewelacyjny, wlasnie dlatego ze daje swietny mat. ja chyba jestem ciemna masa, ale nie wiem jak wygladaja zatkane pory...
chwilowo nie mam w domu maki ziemniaczanej, ale dziekuje za rade, wyprobuje na pewno bo to jaki efekt daje na mojej buzi ta bioderma jest nie do pomyslenia. a moze zbyt duzo nalozylam tej emulsji?
beciu ja tez reka smarowalam... jak przejade troche chusteczka to "blask" jest mniejszy. wiec moze rzeczywiscie za duzo nalozylam... ale przeciez filtry trzeba nakladac hojna reka nie?
pozdrawiam
ta_bletka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-06-06, 17:39   #50
becia-ziom
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 85
Dot.: kremy z filtrami dla nastolatki

tak tak z tego co sie naczytalam to trzeba je nakladac gruba warstwa...
nie ma produktow idealnych-jesli dobrze chroni to musi sie blyszczec itp. ...
becia-ziom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-07, 12:04   #51
Jelonek
Zakorzenienie
 
Avatar Jelonek
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 3 879
Dot.: kremy z filtrami dla nastolatki

Filtry koniecznie trzeba nakładać grubą warstwą- tylko wtedy uzyskamy ochronę jaką zapewnia dany krem. Jeżeli zetrzesz "bloker" chusteczką, do tego dojdzie nałożenie podkładu, używanie bibułek matujących w ciągu dnia, to faktor może spaść z SPF50 do 10. Trzeba się pogodzić z lekkim połyskiem, podkład nakładać baaardzo delikatnie, nie trzeć chusteczkami, tylko ewentualnie delikatnie! przykładać do twarzy.
Być może zbyt krótko czekałaś na wchłonięcie? Filtry potrzebują trochę czasu na to, żeby wchłonąć się w skórę, u jednych wystarczy 15 minut, u innych pół godziny
Jelonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-11, 10:23   #52
chocolate_brown
Rozeznanie
 
Avatar chocolate_brown
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 568
Dot.: kremy z filtrami dla nastolatki

Ja tez ostatnio kupilam sobie Bioderme SPF30 i tez strasznie sie swiece Probowalam maki ziemniaczanej ale ona zostawia biala warstwe, a gdyby uzyc ja na twarz wysmarowana ta Bioderma to w ogole wszystko by sie przykleilo do twarzy. Takze ja poki co pudruje sie Manhattanem i jak zawsze matowal mnie super, to teraz jest roznie. Jesli chodzi o dzialanie Biodermy to chroni na 6+- cale cialo mam opalone a twarz i szyje tylko leciutko musnieta sloncem
__________________
Always sentimental when I think of how it was..
chocolate_brown jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-11, 10:25   #53
chocolate_brown
Rozeznanie
 
Avatar chocolate_brown
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 568
Dot.: kremy z filtrami dla nastolatki

Acha i mi wystarcza 2 psikniecia na twarz i to musze chwilke masowac zeby sie wchlonelo, wiec 6 psikniec to chyba by skapywalo z twarzy?
__________________
Always sentimental when I think of how it was..
chocolate_brown jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-11, 11:23   #54
Jelonek
Zakorzenienie
 
Avatar Jelonek
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 3 879
Dot.: kremy z filtrami dla nastolatki

Oczywiste, że 6 psiknięć nie wmasujesz w twarz za jednym razem, bo Bioderma w sprayu ma bardzo płynną konsystencję. Najlepiej zrobić dwie partie po 3 psiknięcia- jedna się wchłonie, nakładasz następną.
Jelonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-11, 12:25   #55
ta_bletka
Raczkowanie
 
Avatar ta_bletka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 449
Dot.: kremy z filtrami dla nastolatki

Cytat:
Napisane przez chocolate_brown
Ja tez ostatnio kupilam sobie Bioderme SPF30 i tez strasznie sie swiece Probowalam maki ziemniaczanej ale ona zostawia biala warstwe, a gdyby uzyc ja na twarz wysmarowana ta Bioderma to w ogole wszystko by sie przykleilo do twarzy.
zanim nalozysz make odczekaj jakies 15-20 min niech wszystko wchlonie. ja nakladam ja pedzelkiem ale najpierw strzepuje nadmiar. jak dla mnie maka to idealny wynalazek. pozdrawiam tego kto go wynalazl
ta_bletka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-11, 13:27   #56
Aneta???
Zakorzenienie
 
Avatar Aneta???
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 6 340
GG do Aneta??? Send a message via Skype™ to Aneta???
Dot.: kremy z filtrami dla nastolatki

Nie zgadzam sie z tym, ze zmarszczki pojawiaja sie w wieku kilkudziesieciu lat.Ja mam teraz 24 lata i od jakiegos czasu juz mam zmarszczki pierwsze(mimiczne)Slonce i zla pielegnacja robi swoje.Zawsze lepiej zapobiegac.Jest wiele kremow tanich do mlodej cery z filtrami.W moim wieku potrzeba juz czegos bardziej wyszukanego.Polecam rowniez duzo wody mineralnej do picia i wode termalna szczegolnie na lato.
Aneta??? jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-11, 14:33   #57
chocolate_brown
Rozeznanie
 
Avatar chocolate_brown
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 568
Dot.: kremy z filtrami dla nastolatki

Ja czekam pol godziny po nalozeniu i i tak zostaje tlusta warstwa. Maka tez nakladalam pedzlem i dla mnie to nie jest dobry sposob.
__________________
Always sentimental when I think of how it was..
chocolate_brown jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-13, 12:53   #58
chocolate_brown
Rozeznanie
 
Avatar chocolate_brown
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 568
Dot.: kremy z filtrami dla nastolatki

Dzis nalozylam Bioderme bez zadnego pudru i dopiero po jakichs 40-45 minutach wszystko sie wchlonelo i nie swiece sie. Wiadomo, ze buzia nie jest matowa, ale tez nie swieci sie jak bombka
Dodam moje obserwacje: po 2 dniach uzywania Biodermy twarz mam lekko musnieta sloncem (i jest to opalenizna sprzed uzywania filtrow), a rece i ramiona mam brazowe, nawet troche schodzi mi skora. Nie wydaje mi sie, ze 6 psikniec jest koniecznych. Ja psikam 2 na twarz i 1 na szyje i to wystarcza a dowodem jest wlasnie kolor mojej skory.
__________________
Always sentimental when I think of how it was..
chocolate_brown jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-13, 13:20   #59
ta_bletka
Raczkowanie
 
Avatar ta_bletka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 449
Dot.: kremy z filtrami dla nastolatki

moja skora juz sie troche przyzwyczaila do biodermy i swieci sie mniej. a moze to moje oko przyzwyczailo sie juz do super polysku na twarzy? nie wiem w kazdym razie i tak zawsze stosuje maczke z ziemniaczkow a psikniec na twarz mam 4. na wszystkie 4 strony buzi
ta_bletka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-13, 13:24   #60
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: kremy z filtrami dla nastolatki

Cytat:
Napisane przez chocolate_brown
Dodam moje obserwacje: po 2 dniach uzywania Biodermy twarz mam lekko musnieta sloncem (i jest to opalenizna sprzed uzywania filtrow), a rece i ramiona mam brazowe, nawet troche schodzi mi skora. Nie wydaje mi sie, ze 6 psikniec jest koniecznych. Ja psikam 2 na twarz i 1 na szyje i to wystarcza a dowodem jest wlasnie kolor mojej skory.

Wiesz, to że Ci się wydaje że taka ochrona wystarcza, nie oznacza iż tak jest - zalecenia producenta są takie, iż aby osiągnąć obiecany współczynnik ochrony, trzeba nalożyć 2 ml na twarz. Nakładasz mniej - osłabiasz ochronę. Też używałam Biodermy w sprayu i 2 psiki to na pewno nie jest 2 ml. Możesz sobie wziąć taką miarkę od leków i sprawdzić
A opalenizna - bądź jej brak - nie jest tez żadnym dowodem - pamietaj że żaden filtr, nawet najwyższy, nie blokuje w 100% promieniowania - czyli nawet mając na twarzy grubą warstwę spf 100, to i tak się opalisz - tylko słabiej, wolniej.
Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:29.