Czy zielony cień do powiek może być bazą pod podkład? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-07-11, 21:57   #1
k93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 14

Czy zielony cień do powiek może być bazą pod podkład?


Wiem ze to głupi temat i głupie pytanie ale…

Mam cere naczynkową… dermatolog niedawno zapisała mi jakąś maść… no ale ja chciałam żeby to zaczerwienienie (które baaardzo mnie szpeci) całkowicie ukryć.

Stosowałam różne korektory, bazy zielone itd. podkłady ale zawsze troche przebijała ta czerwień... Dzisiaj malowałam oczy zielonym cieniem. I wpadłam na pomysł żeby położyć go na twarz. Co tu gadać - efekt super był gdy położyłam na to podkład!! Na prawde prawie ze idealnie ukrył zaczerwienienie…

To nie są żarty ani nic tylko jestem już bezsilna próbuję wszystkiego żeby to ukryć… ale szczerze to cienie na policzki … hm nie wiem czy to dobry pomysł… krostek raczej nie mam, trądzik raczej tylko różowaty, młodzieńczy był ale się zmył. Z cerą problemów poza zaczeriwneiniem raczej nie mam. Piję zieloną herbatę.

Czy to dobry pomysł aby bazą pod podkład był zielony cień??
k93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-11, 22:04   #2
dotka95
Zakorzenienie
 
Avatar dotka95
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 9 177
GG do dotka95
Dot.: Czy zielony cień do powiek może być bazą pod podkład?

Ja myślę że jeśli efekt Ci pasuje i cień nie robi krzywdy skórze to nie ma przeszkód
__________________
41 cm => 55 cm
Śpiewam i spełniam marzenia
dotka95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-11, 22:16   #3
winyl
Zakorzenienie
 
Avatar winyl
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Gdn
Wiadomości: 8 404
Dot.: Czy zielony cień do powiek może być bazą pod podkład?

Cytat:
Napisane przez k93 Pokaż wiadomość
Wiem ze to głupi temat i głupie pytanie ale…

Mam cere naczynkową… dermatolog niedawno zapisała mi jakąś maść… no ale ja chciałam żeby to zaczerwienienie (które baaardzo mnie szpeci) całkowicie ukryć.

Stosowałam różne korektory, bazy zielone itd. podkłady ale zawsze troche przebijała ta czerwień... Dzisiaj malowałam oczy zielonym cieniem. I wpadłam na pomysł żeby położyć go na twarz. Co tu gadać - efekt super był gdy położyłam na to podkład!! Na prawde prawie ze idealnie ukrył zaczerwienienie…

To nie są żarty ani nic tylko jestem już bezsilna próbuję wszystkiego żeby to ukryć… ale szczerze to cienie na policzki … hm nie wiem czy to dobry pomysł… krostek raczej nie mam, trądzik raczej tylko różowaty, młodzieńczy był ale się zmył. Z cerą problemów poza zaczeriwneiniem raczej nie mam. Piję zieloną herbatę.

Czy to dobry pomysł aby bazą pod podkład był zielony cień??
Jedyne czego bym się obawiała to składniki - czy są odpowiednie do stosowania na całą twarz? Ale jak się nic nie dzieje, to nie widzę przeszkód.
Natomiast jakbyś chciała to zmienić na coś innego to wiem, że są bazy o xielonym zabarwieniu (akurat kojarzę taką ze smashboxa, ale na pewno inne firmy też takie mają), a co na pewno mogę polecić, to np. korektor zielony mineralny czyli taki w pudrze, a konkretnie np. mint z firmy EDM .
__________________



XOXO
winyl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-12, 06:53   #4
Drozja
Zadomowienie
 
Avatar Drozja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 896
GG do Drozja
Dot.: Czy zielony cień do powiek może być bazą pod podkład?

Cytat:
Napisane przez winyl Pokaż wiadomość
Jedyne czego bym się obawiała to składniki - czy są odpowiednie do stosowania na całą twarz? Ale jak się nic nie dzieje, to nie widzę przeszkód.
Natomiast jakbyś chciała to zmienić na coś innego to wiem, że są bazy o xielonym zabarwieniu (akurat kojarzę taką ze smashboxa, ale na pewno inne firmy też takie mają), a co na pewno mogę polecić, to np. korektor zielony mineralny czyli taki w pudrze, a konkretnie np. mint z firmy EDM .
Przecież oczy są najbardziej wrażliwe, więc jakby coś szkodziło ogólnie na twarz to i samym powiekom by się oberwało przy używaniu. Najwyżej mogą jej się jakieś krostki pojawić jak zapcha pory.

Autorka pisała też że używała już zielonych baz, korektorów itp i nic jej nie zadowoliło.

Ja myślę, że jeśli ci pasuje to nie ma przeszkód, ale zastanów się jeszcze nad wypróbowaniem jakiegoś bardziej kryjącego zielonego korektora, byłby bardziej odpowiedni. Czwórka korektorów z KOBO ma dość dobre krycie, albo Inglot ma bazę zieloną. EDM jak koleżanka wyżej wspomniała też ma super kosmetyki, może jeśli pudrowa konsystencja bardziej ci pasuje warto zwrócić na tę firmę uwagę, miętowy korektor + podkład mineralny ukryją wszystkie niedoskonałości.


I uważaj żeby nie zrobić sobie placków, albo trupiej twarzy.
Drozja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-12, 11:14   #5
winyl
Zakorzenienie
 
Avatar winyl
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Gdn
Wiadomości: 8 404
Dot.: Czy zielony cień do powiek może być bazą pod podkład?

Cytat:
Napisane przez Drozja Pokaż wiadomość
Przecież oczy są najbardziej wrażliwe, więc jakby coś szkodziło ogólnie na twarz to i samym powiekom by się oberwało przy używaniu. Najwyżej mogą jej się jakieś krostki pojawić jak zapcha pory.

Autorka pisała też że używała już zielonych baz, korektorów itp i nic jej nie zadowoliło.

Ja myślę, że jeśli ci pasuje to nie ma przeszkód, ale zastanów się jeszcze nad wypróbowaniem jakiegoś bardziej kryjącego zielonego korektora, byłby bardziej odpowiedni. Czwórka korektorów z KOBO ma dość dobre krycie, albo Inglot ma bazę zieloną. EDM jak koleżanka wyżej wspomniała też ma super kosmetyki, może jeśli pudrowa konsystencja bardziej ci pasuje warto zwrócić na tę firmę uwagę, miętowy korektor + podkład mineralny ukryją wszystkie niedoskonałości.


I uważaj żeby nie zrobić sobie placków, albo trupiej twarzy.
Właśnie o to mi chodziło .
__________________



XOXO
winyl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-12, 14:05   #6
SexiChic
Zakorzenienie
 
Avatar SexiChic
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 3 041
Dot.: Czy zielony cień do powiek może być bazą pod podkład?

Nie wiem czy próbowałaś ale Kryolan też ma zieloną bazę pod podkład i ona dobrze się spisuje. Może warto wypróbować, oczywiście jeżeli do tej pory jej nie używałaś.
__________________
BLOG
Facebook
Instagram
YouTube - Co chcę zużyć w tym roku?


Co to za zapach? KLIK
SexiChic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-14, 12:52   #7
ArmandaVanHelden
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 461
Dot.: Czy zielony cień do powiek może być bazą pod podkład?

Kryolan ma też zielony kamuflaż o bardzo treściwej konsystencji, myśle że on powinien zakryć już dosłownie wszystko co chcesz ukryć.
ArmandaVanHelden jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:22.