pętla brzydkiej twarzy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-05-27, 16:10   #1
poziomek00
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1

pętla brzydkiej twarzy


Witam, jestem tutaj po raz pierwszy i zgłaszam się do Was z prośbą o pomoc.

Otóż mam 18 lat za kilka miesięcy, jestem chłopakiem z problematyczną cerą z którą nie mogę sobie poradzić.

Z trądzikiem jako tako sobie radzę więc nie będę tutaj o nim mówił, lecz wpadłem w bardzo dziwną pętlę, z której nie wiem jak wyjść.

Dzień jak co dzień wygląda następująco:
Wstaję, myję twarz w ciepłej wodzie, tak żeby nie parzyła, ani żeby nie była za zimna, następuję golenie, (żel do golenia http://www.nivea.pl/Produkty/Dla-mez...Silver-Protect), po goleniu mam widoczne suche skórki po wysuszających się syfkach więc stosuję krem z Rossmanna babydream dla dzieci niebieski, podobno nie zatyka porów, na wieczór myję buźkę i usuwam z twarzy widoczne zaskórniki, myję drugi raz, zwykłą wodą, jeśli mam jakąś niespodziankę nakładałem wcześniej pastę cynkową (nie maść), żeby osuszyć bez atakowania skóry.

Problem polega w tym, że mam za dużo białych kropeczek (nie można tego nazwać czarnymi kropkami (wągrami)), które bardzo lekko da się usunąć z niektórych części twarzy, takich jak broda, i nie wiem jak mam się ich pozbyć, jakimi kosmetykami.

Moja cera jest bardzo uciążliwa, nie mogę używać kosmetyków z alkoholem, z kwasami bo mam wyrzut syfów, a na tego typu bazie są większości kosmetyków abym mógł pozbyć się tych zaskórników, znowu jeśli się golę to twarz mam jak ścierkę, suchą więc muszę ją czymś nawilżyć (przesuszona też wyrzuca mi pryszcze i syfki), po całym dniu zauważam że skóra się dosyć świeci, tym bardziej na nosie.
Przez te zaskórniki moja twarz wygląda nierówno, są górki i to widać przy ściągniętej skóry twarzy, gdy ją naprężę widać te zaskórniki. Wyciskać na siłę ich też nie mogę bo podrażniona jest też awaryjna, czyli wyrzuca poza tym się robi czerwona, a tego też nie lubię bo wyglądam jak krowa w ciapki.
( W załączniku zdjęcie tych problemów ).

Dodam że nie mam pieniędzy na kosmetyczkę bo nie pracuje, kilka razy byłem na mikro w zimę, na oczyszczaniu ręcznym też, wszystko wróciło.

Proszę o pomoc, pozdrawiam.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 27052012214.jpg (42,9 KB, 150 załadowań)
poziomek00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-27, 20:19   #2
arrachne
Zadomowienie
 
Avatar arrachne
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 1 363
Dot.: pętla brzydkiej twarzy

a czym myjesz twarz? Może warto, żebyś zainteresował się OCM? (Oil Cleansing Method) W internecie znajdziesz sporo na ten temat, zabawa polega na tym, żeby zmieszać olejek rycynowy (ok. 2zł w aptece) z olejem bazowym (z własnego doświadczenia polecam oliwkę Hipp - Rossmann, ok. 12 zł) i taką mieszanką myć twarz. Z góry uprzedzam: na początku może być wysyp. Wydaje mi się, że to dobry pomysł, bo raz, że masz problemy z podskórnym świństwem, dwa, mówisz o "świecącej twarzy", czyli pewnie w grę wchodzi też nadprodukcja sebum (poczytaj o właściwościach olejku rycynowego).
Powodzenia
arrachne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-28, 15:40   #3
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: pętla brzydkiej twarzy

Masz podrażnienia po goleniu. Wygląda na to,że masz cerę wrażliwą.
Może to wina Nivea- mój TŻ ma cerę wrażliwą i jego męska NIVEA podrażnia.
Stosuje tylko Yves Rocher dla mężczyzn (ma w składzie aloes i u niego ten aloes ładnie goi podrażnienia, ja jego balsamem po goleniu goiłam raz poparzenia słoneczne).
Kup delikatną emulsję do mycia twarzy- może AA Help przypadłoby Ci do gustu.
Absolutnie nie wyciskaj. Lepiej kup krem na niedoskonałości i stosuj go regularnie- dobry jest effeclar, całkiem ok jest vichy normaderm choć może wysuszać (kwas salicylowy w składzie). Pastę cynkową sama kiedyś stosowałam i mogę powiedzieć, że na zmiany skórne działa słabo. Dużo lepszy jest effeclar AI.
Zamiast wyciskaj kup sobie delikatny peeling i stosuj regularnie- 2-3 razy w tygodniu.
I nie trzyj mocno twarzy bo to też podrażnia.
Mogę się mylić ale możliwe,że baby dream średnio ci służy- popytałabym w aptece o inny, nieco lżejszy krem do cery wrażliwej mieszanej.
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-28, 18:46   #4
kredka22
Raczkowanie
 
Avatar kredka22
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 105
Dot.: pętla brzydkiej twarzy

Uwazam ze przesadzasz nie jest jeszcze tak zle
kredka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-29, 08:49   #5
Shari89
Raczkowanie
 
Avatar Shari89
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 44
Dot.: pętla brzydkiej twarzy

Możesz też spróbować naparu z szałwii gdyż ma ona właściwości przeciwbakteryjne, oczyszczające oraz ściągające ja osobiście nie przemywałam twarzy a robiłam sobie tzw. "parówke" (pod wpływem ciepła pory się rozszerzają co pozwala na głębsze wniknięcie), najlepiej raz w tygodniu
Shari89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:46.