Jaki będzie najlepszy krem dla mej cery? Chciałabym zadbać o cere jak sie tylko da.. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-05-27, 13:55   #1
AnotherIdentity
Raczkowanie
 
Avatar AnotherIdentity
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Jarosław
Wiadomości: 115

Jaki będzie najlepszy krem dla mej cery? Chciałabym zadbać o cere jak sie tylko da..


Hej Zakładam kolejny wątek, bo uzyskałam mało informacji na nurtujace pytania Chodzi o kremy.. Postaram sie napisać szczegóły mojej cery:
Link do poprzedniego wątku:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=695395

Cerę swoja oceniam jako Mieszaną
Czoło jest tłuste, widoczne mankamenty skóry - trądzik pojawiający sie co tydzień na nowo (w wątku poprzednim pisałam co stosowałam)
Nos - obok niego skorki - czasem krostki - które czasem podkreśla fluid
Policzki o Kości policzkowe - Naczynka (używałam RedBlocker i maseczki z kasztanowca, ale wciąż mam ich trochę)
Policzki i reszta twarzy często sucha - odczuwam ściągnięta skore po peelingach (które odstawiłam i wątpię bym wróciła do nich bo zniszczyły mi cerę)

Jaki krem byłby najlepszy dla mnie?
Słyszałam o kremach z kwasami, jakie by zawierały te kwasy i były bezpieczne dla mnie? Jak je się stosuje, jak nabyć i gdzie najlepiej?
Krem chciałabym stosować codziennie, aby nawilżyć jakoś policzki i brode oraz obszary wokół ust. Mogłabym go nawet używac pod fluid. Bo nie używam zadnych baz ani niczego takiego nigdy nie miałam na twarzy. Z góry bardzo dziękuje za odpowiedzi!
AnotherIdentity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-27, 15:14   #2
hope1989
Raczkowanie
 
Avatar hope1989
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 283
Dot.: Jaki będzie najlepszy krem dla mej cery? Chciałabym zadbać o cere jak sie tylko

Cytat:
Napisane przez AnotherIdentity Pokaż wiadomość
Hej Zakładam kolejny wątek, bo uzyskałam mało informacji na nurtujace pytania Chodzi o kremy.. Postaram sie napisać szczegóły mojej cery:
Link do poprzedniego wątku:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=695395

Jaki krem byłby najlepszy dla mnie?
Słyszałam o kremach z kwasami, jakie by zawierały te kwasy i były bezpieczne dla mnie? Jak je się stosuje, jak nabyć i gdzie najlepiej?
Krem chciałabym stosować codziennie, aby nawilżyć jakoś policzki i brode oraz obszary wokół ust. Mogłabym go nawet używac pod fluid. Bo nie używam zadnych baz ani niczego takiego nigdy nie miałam na twarzy. Z góry bardzo dziękuje za odpowiedzi!
Nie rozumiem, przecież w poprzednim wątku wizazanki doradziły Ci w sprawie pielęgnacji, poleciły kremy i nie tylko...

Krem z kwasami, który obecnie możesz stosować (ze względu na porę roku): Pharmaceris T Sebo 5%. Jest to krem peelingujący, z kwasem migdałowym do stosowania najlepiej na noc. Możesz wklepać na całą buzie (także mam naczynka i nie pękają od niego) lub tylko na strefę T. Do kupienia oczywiście w aptece.
Na dzień wybierz lekki krem nawilżający, a na niego krem z filtrami.
hope1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-27, 15:43   #3
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Jaki będzie najlepszy krem dla mej cery? Chciałabym zadbać o cere jak sie tylko

Cytat:
Napisane przez AnotherIdentity Pokaż wiadomość
Hej Zakładam kolejny wątek, bo uzyskałam mało informacji na nurtujace pytania Chodzi o kremy.. Postaram sie napisać szczegóły mojej cery:
Link do poprzedniego wątku:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=695395

Cerę swoja oceniam jako Mieszaną
Czoło jest tłuste, widoczne mankamenty skóry - trądzik pojawiający sie co tydzień na nowo (w wątku poprzednim pisałam co stosowałam)
Nos - obok niego skorki - czasem krostki - które czasem podkreśla fluid
Policzki o Kości policzkowe - Naczynka (używałam RedBlocker i maseczki z kasztanowca, ale wciąż mam ich trochę)
Policzki i reszta twarzy często sucha - odczuwam ściągnięta skore po peelingach (które odstawiłam i wątpię bym wróciła do nich bo zniszczyły mi cerę)
Dostałaś sporo propozycji i konkretnych podpowiedzi, wszystkie odpowiedzi na dalsze pytania są w wątkach poświęconych skórze mieszanej i tłustej. Nie licz na to, że istnieje jeden krem, którego nazwę będziemy tu jednym chórem powtarzać. Szukanie odpowiedniego kremu to metoda prób i błędów i to, że jednemu pasuje taki krem, nie znaczy że Tobie będzie. Ja szukam odpowiednich kosmetyków od kilku lat i prawie nigdy nie wracam do tego samego kremu. Wyjątki to Toleriane Ultra LRP jako odżywczy krem na noc i krem regenerujący Flos-Leku, którego mam drugą tubkę. To wszystko - na około 5 lat świadomej pielęgnacji. Kremu idealnego nie znalazłam.

Cytat:
Napisane przez AnotherIdentity Pokaż wiadomość
Jaki krem byłby najlepszy dla mnie?
Słyszałam o kremach z kwasami, jakie by zawierały te kwasy i były bezpieczne dla mnie? Jak je się stosuje, jak nabyć i gdzie najlepiej?
Krem chciałabym stosować codziennie, aby nawilżyć jakoś policzki i brode oraz obszary wokół ust. Mogłabym go nawet używac pod fluid. Bo nie używam zadnych baz ani niczego takiego nigdy nie miałam na twarzy. Z góry bardzo dziękuje za odpowiedzi!
Pisałam Ci już, że kremy z kwasami stosuje się jesienią i zimą. Latem sobie odpuść, bo możesz dorobić się większych problemów niż masz. Kupuje się je w aptece (zdaje się, że pisałam też o tym). Jest wątek o kwasach, poczytaj go.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-27, 16:29   #4
AnotherIdentity
Raczkowanie
 
Avatar AnotherIdentity
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Jarosław
Wiadomości: 115
Dot.: Jaki będzie najlepszy krem dla mej cery? Chciałabym zadbać o cere jak sie tylko

Dobrze
Może za mało szukalam dziekuje
AnotherIdentity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-28, 09:09   #5
Puszyslawa
Rozeznanie
 
Avatar Puszyslawa
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 806
Dot.: Jaki będzie najlepszy krem dla mej cery? Chciałabym zadbać o cere jak sie tylko

Wiesz co? Chyba na 30 wątkach ludzie zadawali to samo pytanie i na wszystkich 30 powtarzam jedną odpowiedź, właściwie mam już stały tekst zapisany gdzieś w zakolu mózgu.

Trzeba zwracać uwagę na składy. Niektórym CS szkodzi, nie wiem, nie używałam. Trzeba by postawić na delikatność i nawilżanie. Tonik jest konieczny. Peelingi przydatne, ale wszystkie drogeryjne, które testowałam, były dość kiepskie, można postawić na enzymatyczne.

Ja zmywam makijaż najpierw olejkiem (myjącym albo olejek zmywam żelem micelarnym), potem mydełkiem (lub żelem do twarzy). Rano i wieczorem myję twarz żelem lub wspomnianym żelem micelarnym (mam z biedronki). Po każdym myciu tonik (lub hydrolat), kwas hialuronowy (właściwie hialuronian cynku), olejek. Jeżeli robię makijaż, używam też kremu - Apis Hydro Balance. Świetny (ale mam go dopiero kilka dni) i wychodzi po 15zł/50ml. Warto szukać wersji z filtrem, trzeba dzwonić do sprzedającego, oszukują. Można dopasowywać kosmetyki tak, żeby zawierały składniki pomagające w walce z trądzikiem.

Kremy polecane w wątku o walce z trądzikiem przez Darko01:
Sylveco-Lekki krem brzozowy,Lekki krem nagietkowy<ale brzozowy lepszy><strona producenta,sklep Helfy>
Fitomed-Tradycyjny krem nawilżający,strona producenta,allegro>
APIS-Krem nawilżający z mlekiem i miodem,krem zurawinowy,krem z serii Optima20+(w ogóle Apis ma bardzo dobre składy bez parafiny i trójglicerydów !!!)z serii gabinetowej są fajne sera i krem dotleniający.<strona producenta,allegro>
BEPANTHEN-KREM w tubce<apteka>
Biodermic-krem oliwkowy na noc/na dzień,strona producenta>
ORIENTANA-kremo -galaretki zwłaszcza z algami i aloesowa,do rozjasniania przebarwien papajowa.
Neobio-Krem z bawełną<sklep Helfy>
ROC-Krem z antyoksydantami,i zwykły nawilżający<Allegro>
Kremy i sera rosyjskie,np.Babuszki Agafii,oraz Baikal Herbals.
a nawet Ziaja SOPOT-ten lekki kremik w błekitnym opakowaniu..mozna spróbować ostrożnie.
Osobiście uważam,że najlepiej zaczac od Apisa,bo nie dość,że fajnie działa to jest tani.


Odsyłam do poczytania o składnikach. O tym co jak działa, wtedy będziesz wiedziała, co Ci szkodzi i czego unikać.
Puszyslawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-30, 11:41   #6
AnotherIdentity
Raczkowanie
 
Avatar AnotherIdentity
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Jarosław
Wiadomości: 115
Dot.: Jaki będzie najlepszy krem dla mej cery? Chciałabym zadbać o cere jak sie tylko

Cytat:
Napisane przez Puszyslawa Pokaż wiadomość
Wiesz co? Chyba na 30 wątkach ludzie zadawali to samo pytanie i na wszystkich 30 powtarzam jedną odpowiedź, właściwie mam już stały tekst zapisany gdzieś w zakolu mózgu.

Trzeba zwracać uwagę na składy. Niektórym CS szkodzi, nie wiem, nie używałam. Trzeba by postawić na delikatność i nawilżanie. Tonik jest konieczny. Peelingi przydatne, ale wszystkie drogeryjne, które testowałam, były dość kiepskie, można postawić na enzymatyczne.

Ja zmywam makijaż najpierw olejkiem (myjącym albo olejek zmywam żelem micelarnym), potem mydełkiem (lub żelem do twarzy). Rano i wieczorem myję twarz żelem lub wspomnianym żelem micelarnym (mam z biedronki). Po każdym myciu tonik (lub hydrolat), kwas hialuronowy (właściwie hialuronian cynku), olejek. Jeżeli robię makijaż, używam też kremu - Apis Hydro Balance. Świetny (ale mam go dopiero kilka dni) i wychodzi po 15zł/50ml. Warto szukać wersji z filtrem, trzeba dzwonić do sprzedającego, oszukują. Można dopasowywać kosmetyki tak, żeby zawierały składniki pomagające w walce z trądzikiem.

Kremy polecane w wątku o walce z trądzikiem przez Darko01:
Sylveco-Lekki krem brzozowy,Lekki krem nagietkowy<ale brzozowy lepszy><strona producenta,sklep Helfy>
Fitomed-Tradycyjny krem nawilżający,strona producenta,allegro>
APIS-Krem nawilżający z mlekiem i miodem,krem zurawinowy,krem z serii Optima20+(w ogóle Apis ma bardzo dobre składy bez parafiny i trójglicerydów !!!)z serii gabinetowej są fajne sera i krem dotleniający.<strona producenta,allegro>
BEPANTHEN-KREM w tubce<apteka>
Biodermic-krem oliwkowy na noc/na dzień,strona producenta>
ORIENTANA-kremo -galaretki zwłaszcza z algami i aloesowa,do rozjasniania przebarwien papajowa.
Neobio-Krem z bawełną<sklep Helfy>
ROC-Krem z antyoksydantami,i zwykły nawilżający<Allegro>
Kremy i sera rosyjskie,np.Babuszki Agafii,oraz Baikal Herbals.
a nawet Ziaja SOPOT-ten lekki kremik w błekitnym opakowaniu..mozna spróbować ostrożnie.
Osobiście uważam,że najlepiej zaczac od Apisa,bo nie dość,że fajnie działa to jest tani.


Odsyłam do poczytania o składnikach. O tym co jak działa, wtedy będziesz wiedziała, co Ci szkodzi i czego unikać.

Hej.
iestety ja szukałam i nie znalazłam , być może nie pokazało mi nie wiem.. W każdym bądź razie dzięki za odpowiedź Zaczynam poszukiwania! ^^

Co do płynu... Płyn micelarny kupiłam z Eveline przed wczoraj. Chcialam Rival de Loop ale nie bylo go akurat , wiec wzielam zielony z Eveline. Co sie okazało? On nie zmyje Revlon'a. Nakładam jedną warstwę, miejscami jeszcze na wypryski cieniutka drugą - z tym, że teraz mam ich znacznie mniej... ale nie daje rady fluidowi niestety. Być może z lekkim postąpiłby inaczej
Używam go wiec tylko do zmywania eyelinera, kredki i cieni do powiek oraz bazy, którą używam też sporadycznie powiedziałabym. Nie wiem czego to wina.. Może ten Rival bylby lepszy do zmywania Revlona ? Nie wiem co innego. Chimay pisała ze to mleczko z Melisą co stosowalłm do demakijażu ma parafine. Odstawiłam, być może coś bylo z nim nie okej.. Poki co używam tylko Z BeBeauty różowego kremu-żelu z biedronki hehe i powiem Ci, że dobrze zmywa i nie podraznia mi buźki. Oczy nie pieką i nie szczypie ani nic.

A jesli chodzi o te skladniki, poczytam, muszę bo chce pomoc sobie, nie chce sie dusić tym co nie dobre w tym co stosuje.

Edytowane przez AnotherIdentity
Czas edycji: 2013-05-30 o 11:47
AnotherIdentity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-17, 18:15   #7
_Pusia_
Przyczajenie
 
Avatar _Pusia_
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Zgierz
Wiadomości: 5
Dot.: Jaki będzie najlepszy krem dla mej cery? Chciałabym zadbać o cere jak sie tylko

Z twojego opisu wynika, że masz cerę bardzo podobną do mojej Ja osobiście próbowałam bardzo wielu kremów ale niestety bez jakiś zadowalających mnie rezultatów, aż w końcu wybrałam się do znajomej kosmetyczki. Na początku stosowałam krem firmy Bandi https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...rem-maska.html wraz z tonikiem z tej samej serii. Nie powiem kosmetyk był bardzo fajny, pozostawiał delikatną skórę, normalizował jednak nie koniecznie likwidował trądzik. Po wykorzystaniu tego kremu kosmetyczka znów poleciła mi kolejny krem tym razem Apis, krem normalizujący http://www.☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠.pl/zd/zdrowi...kowy-50ml.html.
Jak dla mnie jest świetny W 98 % pozbyłam się trądziku, co więcej nie estetyczne blizny po nim też zniknęły Krem ma zapach dość specyficzny jednak nie na tyle by przeszkadzał. Konsystencje ma bardzo delikatną a co najlepsze jest bardzo wydajny. Stosowałam go codziennie, po dwa razy dziennie i starczył mi na 7 miesięcy! Na allegro można go kupić w granicach 35-40 zł co na tyle czasu stosowania nie jest majątkiem a rezultat bardzo fajny Warto pamiętać o jednym. Jeśli stosujemy go rano, wychodząc zaraz na mróz, trzeba nałożyć podkład lub chociażby puder, nie jest to napisane nigdzie na ulotce ale jest to dość ważne

Mam nadzieję, że jakoś pomogłam, pozdrawiam
_Pusia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-20, 13:52   #8
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Jaki będzie najlepszy krem dla mej cery? Chciałabym zadbać o cere jak sie tylko

Cytat:
Napisane przez Puszyslawa Pokaż wiadomość
Wiesz co? Chyba na 30 wątkach ludzie zadawali to samo pytanie i na wszystkich 30 powtarzam jedną odpowiedź, właściwie mam już stały tekst zapisany gdzieś w zakolu mózgu.

Trzeba zwracać uwagę na składy. Niektórym CS szkodzi, nie wiem, nie używałam. Trzeba by postawić na delikatność i nawilżanie. Tonik jest konieczny. Peelingi przydatne, ale wszystkie drogeryjne, które testowałam, były dość kiepskie, można postawić na enzymatyczne.

Ja zmywam makijaż najpierw olejkiem (myjącym albo olejek zmywam żelem micelarnym), potem mydełkiem (lub żelem do twarzy). Rano i wieczorem myję twarz żelem lub wspomnianym żelem micelarnym (mam z biedronki). Po każdym myciu tonik (lub hydrolat), kwas hialuronowy (właściwie hialuronian cynku), olejek. Jeżeli robię makijaż, używam też kremu - Apis Hydro Balance. Świetny (ale mam go dopiero kilka dni) i wychodzi po 15zł/50ml. Warto szukać wersji z filtrem, trzeba dzwonić do sprzedającego, oszukują. Można dopasowywać kosmetyki tak, żeby zawierały składniki pomagające w walce z trądzikiem.

Kremy polecane w wątku o walce z trądzikiem przez Darko01:
Sylveco-Lekki krem brzozowy,Lekki krem nagietkowy<ale brzozowy lepszy><strona producenta,sklep Helfy>
Fitomed-Tradycyjny krem nawilżający,strona producenta,allegro>
APIS-Krem nawilżający z mlekiem i miodem,krem zurawinowy,krem z serii Optima20+(w ogóle Apis ma bardzo dobre składy bez parafiny i trójglicerydów !!!)z serii gabinetowej są fajne sera i krem dotleniający.<strona producenta,allegro>
BEPANTHEN-KREM w tubce<apteka>
Biodermic-krem oliwkowy na noc/na dzień,strona producenta>
ORIENTANA-kremo -galaretki zwłaszcza z algami i aloesowa,do rozjasniania przebarwien papajowa.
Neobio-Krem z bawełną<sklep Helfy>
ROC-Krem z antyoksydantami,i zwykły nawilżający<Allegro>
Kremy i sera rosyjskie,np.Babuszki Agafii,oraz Baikal Herbals.
a nawet Ziaja SOPOT-ten lekki kremik w błekitnym opakowaniu..mozna spróbować ostrożnie.
Osobiście uważam,że najlepiej zaczac od Apisa,bo nie dość,że fajnie działa to jest tani.


Odsyłam do poczytania o składnikach. O tym co jak działa, wtedy będziesz wiedziała, co Ci szkodzi i czego unikać.
...
wpis o polecanych kremach edytuje czasami dodając nowości,warto zaglądać
obecnie na czele wysuwają się zdecydowanie kremy Sylveco-Lekki brzozowy na dzień i Lekki Rokitnikowy na noc <nagietkowego ne kocham,bo nagietek często uczula i fotouczula>
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-05, 09:57   #9
AnotherIdentity
Raczkowanie
 
Avatar AnotherIdentity
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Jarosław
Wiadomości: 115
Dot.: Jaki będzie najlepszy krem dla mej cery? Chciałabym zadbać o cere jak sie tylko

Cytat:
Napisane przez _Pusia_ Pokaż wiadomość
Z twojego opisu wynika, że masz cerę bardzo podobną do mojej Ja osobiście próbowałam bardzo wielu kremów ale niestety bez jakiś zadowalających mnie rezultatów, aż w końcu wybrałam się do znajomej kosmetyczki. Na początku stosowałam krem firmy Bandi https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...rem-maska.html wraz z tonikiem z tej samej serii. Nie powiem kosmetyk był bardzo fajny, pozostawiał delikatną skórę, normalizował jednak nie koniecznie likwidował trądzik. Po wykorzystaniu tego kremu kosmetyczka znów poleciła mi kolejny krem tym razem Apis, krem normalizujący http://www.☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠.pl/zd/zdrowi...kowy-50ml.html.
Jak dla mnie jest świetny W 98 % pozbyłam się trądziku, co więcej nie estetyczne blizny po nim też zniknęły Krem ma zapach dość specyficzny jednak nie na tyle by przeszkadzał. Konsystencje ma bardzo delikatną a co najlepsze jest bardzo wydajny. Stosowałam go codziennie, po dwa razy dziennie i starczył mi na 7 miesięcy! Na allegro można go kupić w granicach 35-40 zł co na tyle czasu stosowania nie jest majątkiem a rezultat bardzo fajny Warto pamiętać o jednym. Jeśli stosujemy go rano, wychodząc zaraz na mróz, trzeba nałożyć podkład lub chociażby puder, nie jest to napisane nigdzie na ulotce ale jest to dość ważne

Mam nadzieję, że jakoś pomogłam, pozdrawiam

O to bardzo milo, zamówie go sobie jak wyprobuje nowo kupiony ostatnio so pretty z Soraji. Może cos z tego będzie.. ale ciesze sie ze Ci pomógl Mam nadzieje, ze i mi coś tez pomoze jak będe go mieć Dziękuje wielkie za satysfakcjonującą mnie odpowiedź
AnotherIdentity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:00.