Pielęgnacja ziaja - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-08-10, 16:44   #1
gabucha123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 1
Question

Ziaja oczyszczenie liście manuka PASTA


Hej!
Mam 17 lat i nigdy nie dbałam o pielęgnację twarzy (no w sumie to nie dbałam o żadną pielęgnację). Uważałam, zmywanie makijażu wystarcza. Jednak zmagam się z zaskórnikami na moim czole. I do tej pory myślałam, że jest to coś normalnego, zwykłe krostki i tyle, każdy je ma. Jednak kilka dni zaczęłam w internecie szukać sposobów, które mają je zlikwidować. Natrafiłam na różne toniki, żele czy maseczki oraz na pastę z Ziai z serii liście manuka. Jako iż wiele osób ten produkt zachwalało, skusiłam się na jego zakup i dzisiaj go dokonałam (przy okazji weszłam w posiadanie kremu na dzień i toniku;żel stał nieużywany na mojej półce przez dwa miesiące ). Od razu po powrocie do domu chciałam go użyć, ale nie byłam do końca pewna jak. Zaczęłam więc szperać na różnych stornach, ale nie znalazłam niczego konkretnego. Obmyłam więc twarzą wodą, a potem nałożyłam pastę jako maseczkę. Zostawiłam ją tak i po jakimś czasie zaczęłam ją zmywać.
No i jak tak się dalej zastanawiam-jak to z nią jest. Czy powinnam używać ją z zaleceniem producenta, czyli umyć nią twarz bez zostawiania jej? A może sposób na maskę też jest dobry? Koniecznie dajcie mi znać, bo ja młoda i niedoświadczona nie wiem co robić. Z miłą chęcią przyjmę też propozycjami z innymi kosmetykami, które radzą sobie z zaskórnikami.
gabucha123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-10, 20:55   #2
asiuulkaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 250
Dot.: Ziaja oczyszczenie liście manuka PASTA

Ja w sumie stosuję ją w taki sposób: Nakładam na mokrą skórę, chwilę masuję i idę się kąpać. Zmywam po kąpieli dopiero.
asiuulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-10, 22:27   #3
Rose180
Raczkowanie
 
Avatar Rose180
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 101
Dot.: Ziaja oczyszczenie liście manuka PASTA

U mnie wystarcza ja dobrze wmasować i zmyć, ale na pewno możesz używać jak maskę
Rose180 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-13, 14:49   #4
BananaaCoffee
Przyczajenie
 
Avatar BananaaCoffee
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 23
Dot.: Ziaja oczyszczenie liście manuka PASTA

Ją w sumie można zastosować na 3 sposoby :
1.Jako szybkie oczyszczanie twarzy ; zwilżasz twarz ,nakładasz pastę ,masujesz po całej twarzy i zmywasz -> tak jak przy żelach do mycia twarzy .
2.Nakładasz na twarz ,masujesz i zamiast zmyć zostawiasz na 5-10 min na twarzy
3.Jako maseczkę ; nakładasz na twarz i zostawiasz ok.10min po czym zmywasz

__________________
Nothing happens without a reason.
BananaaCoffee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-12, 13:10   #5
aleksP
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1
Dot.: Ziaja oczyszczenie liście manuka PASTA

Zarówno peeling, jak i kremy liście manuka są świetne i można stosować je na wiele sposobów - peeling, tak pisały poprzedniczki, ale moim zdaniem najlepszy efekty przynosi krem mikrozłuszczający manuka...nie oszczędzam go - stosuję grubą warstwę na twarz, ale też np. na dekolt, czy ramiona, by poprawić wygląd skóry. Super na wszelkie niedoskonałości
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
aleksP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-13, 13:46   #6
l_utecja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 13
Dot.: Ziaja oczyszczenie liście manuka PASTA

ja mam mieszane uczucia co do tej pasty. niby fajnie złuszcza (jako peeling) i oczyszcza ale jednoczesnie wysusza skórę :/ jako "maseczka" nie robił nic spektakularnego, a wągrów tak czy siak nie rusza, więc to w zasadzie zwykły peeling
l_utecja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-13, 17:49   #7
Klutka
Rozeznanie
 
Avatar Klutka
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 535
Dot.: Ziaja oczyszczenie liście manuka PASTA

Ja ją stosuję jako peeling i nie codziennie, jestem bardzo zadowolona z działania, dokładnie zdziera to czego nie potrzebuję Mam wrażenie, że jako maseczka mogłaby bardzo wysuszać, jak potrzebuję maseczki oczyszczającej to raczej wolę zastosować glinkę zieloną.
__________________
2014 - kosmetolog lic
2016 - turystyka rekreacyjna i odnowa biologiczna mgr
2.05.2012

Insta

śpiewam



Klutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-01-15, 10:54   #8
Eyjafjallajokull
Przyczajenie
 
Avatar Eyjafjallajokull
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 25
Dot.: Ziaja oczyszczenie liście manuka PASTA

Jezeli o ta paste Ci chodzi: xxx
To masz w opisie jak powinno się ja stosować. Nic skomplikowanego
__________________
Jesteśmy tym, co w swoim życiu powtarzamy. Doskonałość nie jest jednorazowym aktem, lecz nawykiem

https://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipe...C5%82%C3%B3wna

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2016-01-17 o 12:29 Powód: Link.
Eyjafjallajokull jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-18, 18:39   #9
e_ziaja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 5
Dot.: Ziaja oczyszczenie liście manuka PASTA

Dzień dobry,

pasta liście manuka przeznaczona jest przede wszystkim do zastosowania jako peeling myjący.
Można zastosować ją na różne sposoby, w zależności od potrzeb skóry - tak jak wspomniała BananaaCoffee.

Należy uważać jednak, aby przy zastosowaniu jako maseczka, nie wysuszyć skóry - zawiera substancję myjącą. Kilka minut w zupełności wystarczy.

Podstawą pielęgnacji skóry jest jej obserwacja. Nie ma jednego, najlepszego sposobu dla wszystkich. Należy wypróbować kilka wariantów użytkowania i wybrać według tego, jak nasza skóra reaguje na wykonane zabiegi pielęgnacyjne.

Należy pamiętać również o tym, aby nie używać wspomnianej pasty zbyt często - optymalnie to jest raz/dwa razy w tygodniu. Do codziennego oczyszczania można zastosować żel z peelingiem z serii liście manuka.

Pozdrawiam,
Kasia xxx

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2016-01-19 o 11:14 Powód: reklama
e_ziaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-11, 22:48   #10
RezydentkaMagda
Opiniotwórcza
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 6
Talking Dot.: Ziaja oczyszczenie liście manuka PASTA

Jak dbasz tak masz- takie powiedzonko. Zaskórniki i wągry mają wszyscy, ale w różnym natężeniu i stopniu. W dużej mierze zależy to od typu skóry- ludzie z cerą tłustą mają ich więcej. Również im cięższy makijaż robisz, jeśli go robisz ogólnie- też będziesz miała ciągle, ponieważ kosmetyki zapychają pory, zwykły demakijaż nic nie da, ponieważ oczyści tylko to co masz na twarzy z zewnątrz- w pory włazi różne świnstwo. Nawet kremy czasem robią nam na złość. Dlatego jeśli masz tyle tych zaskórników, to myj twarz często i dokładnie. Staraj się też powyciskać przez chusteczkę wągry/ zaskórniki. Możesz lekko przebić igłą 'pora', w którym akurat badziew siedzi- wielu tego nie poleca, ale ja zawsze nakłuwam czystą, zdezynfekowaną igłą pora- potem przez chusteczkę szybko wyłazi. Szybko się goi cera. Poleciłabym Ci wizytę u kosmetyczki, ale nie zrobię tego, bo sama nie chodzę- cena oczyszczania twarzy u mnie- w małym miasteczku zaczyna się od 180 zł....

Kupując pastę z Ziaji- zrobiłaś świetny interes, ponieważ jest to ( chyba) jedna z najlepszych past, która o dziwo działa! Kupując peelingi wydasz dużo pieniędzy- a ta pasta świetnie się nadaje do tego jak i do mycia oraz na maseczkę. Jak mi się chce- to zanim użyję tej pasty robię taki trick: 1/ Demakijaż twarzy 2/ myję twarz żelem - kupiłam w Rossmannie 'Rival de Loop' za pare groszy i jest fajowy - czasami jak potrzeba to usuwam przez chusteczke zaskórniki ( te największe) 3/ Robię parówkę- dodaję kilka kropel olejku eterycznego ( taki z apteki, nietłusty) eukaliptusowego z innymi ziołami 4/ Nakładam pastę z manuka i robię peeling. 5/ Zmywam, osuszam twazr i nakładam krem na bazie wody z Eveline dla hipoalergików- krem Soft- kosztuje na promocji nieco ponad 6zł i jes wybitnie wspaniały dla osób z cerą tłustą i mieszaną.

Czego nie polecam to dziadostwa z Clean&Clear.. kupiłam żel peelingujący przeciw wągrom i jak umyłam nim twarz to myślałam, że się zrzygam. Nie dość, że obrzydliwy w dotyku- tłusty, jak dostanie się na usta to straszne uczucie, drobinki peelingujące nie czynią swojej powinności, uciekaja po całej twarzy, a po spłukaniu cera jest.. sucha.. aż się ściąga- żel ogólnie tłusty.. tego nie polecam.

Ta pasta Manuka sama z siebie nic nie da, bo ona ma za zadanie złuszczać naskórek- z wągrami jest walka taka jak z wiatrakami.. Od czasu do czasu zrób sobie taki żel myjący z sodą oczyszczoną ( nie kupuj z Dr Oetkera- bo sie nie nadaje, kup zwykłą z biedronki). Ja Biorę 2 łyżki sody, dodaję troszkę wody i po oczyszczeniu twarzy, po wyciskaniu z wągrów nakładam sodę i lekko masuję- taka trochę domowa mikrodermabrazja co prawdą troszkę szczypi, ale ilość wagrów zmniejsza się, zabieg powtarzam 2-3 x w tygodniu. Po takim zabiegu, nakładam dużą ilość kremu Eveline- Extra Soft Allerguiqe.

Tak czy siak kiedyś nazbieram pieniędzy i zawitam u kosmetyczki- chociaż raz na próbę ale to jak będę przy pieniążkach, bo tak jak pisałam- cenią się trochę

Jeszcze od siebie moge polecić Błoto z Morza Martwego- do kupienia w rossmannie- pudełko 500g około 23 zł, na promocji około 18 zł- mam je już ponad rok, stosować można na twarz, dekolt, brzuch, na miejsca, które wymagają uwagi. Błoto działa- naprawdę działa. Strasznie śmierdzi przy spłukiwaniu- trochę jak z kanalizacji xd ale działa. Twarz wygląda bardzo promiennie, jest wygładzona- troszkę szczypi i mogą wystąpić zaczerwienienia, ale znika po jakimś czasie- najlepiej wieczorem stosować. I po błotku kremik na twarz- jeśli masz cerę tłustą- to kremy na bazie wody- wszystkie z napisem SOFT/ Extra Soft- dla cery suchej kremy troszkę na tłustej bazie, ale nie przesadzałabym z tym- jakieś masło kakaowe się sprawdzi, kremy z Ziaji nagietkowe czy kozie mleko- to wszystko ok. Do mieszanej raczej ten Soft[COLOR="Silver"]

Edytowane przez RezydentkaMagda
Czas edycji: 2016-04-11 o 22:52
RezydentkaMagda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-14, 11:02   #11
kreciku
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 98
Dot.: Ziaja oczyszczenie liście manuka PASTA

Cytat:
Napisane przez l_utecja Pokaż wiadomość
ja mam mieszane uczucia co do tej pasty. niby fajnie złuszcza (jako peeling) i oczyszcza ale jednoczesnie wysusza skórę :/ jako "maseczka" nie robił nic spektakularnego, a wągrów tak czy siak nie rusza, więc to w zasadzie zwykły peeling
bo ona ma glinkę, która ściąga skórę, dlatego może się wydawać, że wysusza.
kreciku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-04-18, 18:16   #12
DzieckoWeMgle
Raczkowanie
 
Avatar DzieckoWeMgle
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 174
Dot.: Ziaja oczyszczenie liście manuka PASTA

Ja od początku używam jej jako maseczkę a potem peeling Ma jednak w sobie dodatek glinki, więc trzymając ją w formie maseczki najlepiej nie dopuścić do zaschnięcia jej A potem wystarczy dłonie zwilżyć wodą, przyłożyć do twarzy i masować przez kilkanaście sekund Dla mnie taki sposób jest najlepszy
__________________
Strach się bać - uderzyłam do blogosfery
http://www.zamglonaiw.blogspot.com/
DzieckoWeMgle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-20, 09:24   #13
leserka88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 5
Dot.: Ziaja oczyszczenie liście manuka PASTA

uzywałam tej pasty nie widziałam znacznej poprawy, uzywałam jako peelingu, może u kogos sie sprawdzi u mnie poszło w odstawke
__________________
siemka


a tutaj konkurs gdzie moza wygrac fajne nagrody

i pamietajcie nie jesteście Robotami :P


leserka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-21, 08:32   #14
madzinka90
Raczkowanie
 
Avatar madzinka90
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 52
Dot.: Ziaja oczyszczenie liście manuka PASTA

Mi niestety nie odpowiada ta pasta. Po zastosowaniu jej wyskakują mi czerwone ropne kropki na twarzy (takie malutkie). Na drugi dzień już nie ma po nich śladu Nakładałam ją normalnie na zwilżoną twarz, myłam twarz i od razu spłukiwałam
madzinka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-24, 12:06   #15
karolina_jurcz
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 65
Dot.: Ziaja oczyszczenie liście manuka PASTA

jak tak czytam o tym, jak stosujecie ten kosmetyk to chyba podobne działanie ma żel Garniera 3 w 1. uzywalam za czasów trądzikowych i raczej wysuszyl mi skore niż pomogl :/
karolina_jurcz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-26, 22:16   #16
oliwia1290
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12
Pielęgnacja ziaja

Chciałabym usunąć ten post, ale nie wiem, jak.

Edytowane przez oliwia1290
Czas edycji: 2016-05-02 o 22:53
oliwia1290 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-27, 11:00   #17
kowalewska88
Przyczajenie
 
Avatar kowalewska88
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 14
Dot.: Pielęgnacja ziaja

Ja używam jako maseczkę. Zostawiam na twarzy chwilę i potem zmywam.
kowalewska88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-02, 22:51   #18
oliwia1290
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12
Dot.: Pielęgnacja ziaja

Hej.
Mam pytanie do specjalistek w dziedzinie dbania o skórę twarzy . Ostatnio zakupiłam sobie zestaw produktów z Ziaji.
rano: żel ziaja liście manuka, potem psikam twarz tonikiem ziaja liście manuka, następnie (po wyschnięciu) kremuję twarz kremem na dzień z tej samej serii, (po wchłonięciu) robię sobie makijaż
wieczorem: demakijaż, żel powyższy, tonik i (po wyschnięciu) krem nawilżający na noc
po południu: co drugi dzień peeling - pasta do głębokiego oczyszczania ziaja manuka, potem maseczka pro (co drugi dzień inna - posiadam 2 maseczki pro - pro maska ściągająca z zieloną glinką jasnonozielona linia na opakowaniu oraz pro maska zwężająca pory ciemnozielona linia na opakowaniu)
Czy prawidłowo dbam o cerę?
Dodam, że osuszam twarz jednorazowymi ręcznikami (chusteczki takie w różowym prostokątnym opakowaniu z rossmanna), a do demakijażu używam czasami płynu micelarnego z ziaji niebieskiego lub gotowych płatków z rossmanna).
PS. Wydaje mi się, że mam cerę mieszaną (bynajmniej tak mi wykazał test chusteczkowy; mam tester, ale nie działa, za każdym razem pokazuje inne wyniki, których nie potrafię zinterpretować)
oliwia1290 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-05-02 23:51:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:16.