Mamusie styczniowe 2020 - Strona 62 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-09-25, 15:24   #1831
Słodkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Słodkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 5 699
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Zdjęcia IMG_3090.JPGAdjustments.JPG


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Słodkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-25, 15:59   #1832
Castia
Wtajemniczenie
 
Avatar Castia
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 546
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Cytat:
Napisane przez paullcia89 Pokaż wiadomość
Rose08 niedrogi, bo 80 zł, rozmiar chyba 62. Nie mam już metki, a na tej wewnętrznej jest tylko napisane, że jest do 3 miesiąca życia.

Słodka wózek super ��

Co do reszty dziewczyn to nie macie się o co martwić z tą wyprawką, w sklepach jest wszystkiego w bród ��

Zostało mi 99 dni do TP!

---------- Dopisano o 08:37 ---------- Poprzedni post napisano o 08:24 ----------



Zastanawialam się nad tym, niby wszystkie kartony i zabezpieczenia mamy, więc możnaby go spakować. Tylko wyjdziemy na Januszy Dla mnie to mega krępujące by było.



Fajny misiu �� Ale mnie interesuje to co pod nim? Motywem pasowałoby mi do obrazków, które zamówiłam na aliekspress
Ale wiesz gdyby chodziło o 50 zł to można sobie darować. Ale pomysł ze za te kilka stów masz mnóstwo rzeczy dla dziecka teraz niestety każdy grosz się liczy

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka
Castia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-25, 18:17   #1833
paullcia89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 38
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Cytat:
Napisane przez Słodkaaa Pokaż wiadomość
Zdjęcia Załącznik 7692382Załącznik 7692381


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Wszystko śliczne
A gdzie kupiłaś ten zestaw do wózka?
paullcia89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-25, 19:00   #1834
Justi2019
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 481
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Dziewczyny cudne te kombinezony a ten wózek o jejku uroczy jest jeśli masz szansę oddać i 500 zł zaoszczędzić to ja bym się nie zastanawiała ubranka też cudne . Wszystko super.

Dziewczyny zmieniając temat wyrwałam dziś w końcu zęba , raptem 2 minuty byłam w gabinecie , wyrwał mi na żywca ale nic mnie nie bolało, znieczulenie dopiero zaczeło działać 20 min po tym jak dotarłam do domu , połowa twarzy jak by nie moja była , nie wiem w takim razie po co mi to wstrzyknął skoro od razu po zaczął wyrywać . Ale się cieszę że już po mam nadzieję że morfologia się poprawi . Ludzie którzy czekali za mną , pytali mnie ile mam czekać po znieczuleniu i byli w wielkim szoku jak powiedziałam że już mi wyrwał a znieczulenie nie zadziałało
Justi2019 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-25, 20:44   #1835
Słodkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Słodkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 5 699
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Cytat:
Napisane przez paullcia89 Pokaż wiadomość
Wszystko śliczne

A gdzie kupiłaś ten zestaw do wózka?


Dziękuje. Bardzo podobają mi się rzeczy z tej firmy

A komplet do wozka mam z Juliss są na fb. Prawdopodobnie to od nich tez będę kupować śpiworek do wozka


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Słodkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-25, 20:47   #1836
miniminiv
Zadomowienie
 
Avatar miniminiv
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 1 274
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Cytat:
Napisane przez Słodkaaa Pokaż wiadomość
Pod spodem zestaw do wozka czy czego tam się chce

Ciuszki w załączniku.

Co do leśnego tematu w taki deseń będziemy robić pokój


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Cudne ciuszki! Takie bardzo w moim guście, stonowane kolory, bez pstrokacizny...

Ja dzisiaj kupiłam komodę z 3 szufladami (do niej dokupię nakładany drewniany przewijak robiony na wymiar), do tego wanienkę, dwa kocyki, jakieś wkłady i organizery do szuflad... Plus kilka pierdół i wydałam kupę kasy. Nie lubię tego w Ikei, jedzie się po konkretne rzeczy i zawsze coś extra samo wpada do wózka.

I znalazłam na olx leżaczek Chicco Hoopla za 100zł, jutro odbieram IMG_8402.JPG


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
miniminiv jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-25, 20:51   #1837
Słodkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Słodkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 5 699
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Cytat:
Napisane przez miniminiv Pokaż wiadomość
Cudne ciuszki! Takie bardzo w moim guście, stonowane kolory, bez pstrokacizny...

Ja dzisiaj kupiłam komodę z 3 szufladami (do niej dokupię nakładany drewniany przewijak robiony na wymiar), do tego wanienkę, dwa kocyki, jakieś wkłady i organizery do szuflad... Plus kilka pierdół i wydałam kupę kasy. Nie lubię tego w Ikei, jedzie się po konkretne rzeczy i zawsze coś extra samo wpada do wózka.

I znalazłam na olx leżaczek Chicco Hoopla za 100zł, jutro odbieram Załącznik 7692429


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Dziękuje. Ja postanowiłam na początku kupować dla małej rzeczy które maja w sobie jak najmniej farb i chemii. Wiec i naturalne kolory. Wszystko kupiłam takie stonowane. Białe, beze, szarości, ewentualnie pastele.

Tez będę kupować leżaczek ale stawiamy akurat na Chicco Baby Hug.

Ja równie w Ikei muszę zaopatrzyć się w organizery do szuflad, wieszaczki na ubrania.
Wanienkę kupowalas w Ikei?





Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Słodkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-09-25, 20:55   #1838
Inevera123
Zadomowienie
 
Avatar Inevera123
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 1 116
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Pamiętajcie że najlepiej leżaczek rozkładany na płasko. Bo jednak taki maluch powinien leżeć na płasko. Ja tradycyjnie kupuję Tiny Love.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Inevera123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-25, 20:59   #1839
Słodkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Słodkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 5 699
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Cytat:
Napisane przez Inevera123 Pokaż wiadomość
Pamiętajcie że najlepiej leżaczek rozkładany na płasko. Bo jednak taki maluch powinien leżeć na płasko. Ja tradycyjnie kupuję Tiny Love.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Dlatego ja kupuje Baby Hug 4 w 1
IMG_3094.JPG


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Słodkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-25, 21:15   #1840
Linka24
Wtajemniczenie
 
Avatar Linka24
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Tam, gdzie mi najlepiej;)
Wiadomości: 2 329
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

To może coś dla nas?
Polecam dziś mi przyszły

6,36 zł 30%OFF | Niskiej talii bielizna ciążowa w ciąży bawełniane oddychające brzuch wsparcie kobiet w kształcie litery U majtki bielizna miękkie majtki ciążowe
https://s.click.aliexpress.com/e/LhsDedPw

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Linka24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-25, 21:23   #1841
miniminiv
Zadomowienie
 
Avatar miniminiv
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 1 274
Mamusie styczniowe 2020

Cytat:
Napisane przez Słodkaaa Pokaż wiadomość
Dziękuje. Ja postanowiłam na początku kupować dla małej rzeczy które maja w sobie jak najmniej farb i chemii. Wiec i naturalne kolory. Wszystko kupiłam takie stonowane. Białe, beze, szarości, ewentualnie pastele.

Tez będę kupować leżaczek ale stawiamy akurat na Chicco Baby Hug.

Ja równie w Ikei muszę zaopatrzyć się w organizery do szuflad, wieszaczki na ubrania.
Wanienkę kupowalas w Ikei?





Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Tak, wanienkę też w Ikei
Będę miała też dostawkę Chicco i się zastanawiam czy na samym początku nie będę nią trochę jeździła po mieszkaniu. Nie mam nigdzie progów, a ona ma kółeczka, to może się uda podróżować między sypialnią a salonem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
miniminiv jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-09-26, 08:53   #1842
Słodkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Słodkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 5 699
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Cytat:
Napisane przez miniminiv Pokaż wiadomość
Tak, wanienkę też w Ikei
Będę miała też dostawkę Chicco i się zastanawiam czy na samym początku nie będę nią trochę jeździła po mieszkaniu. Nie mam nigdzie progów, a ona ma kółeczka, to może się uda podróżować między sypialnią a salonem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Ja dokładnie z powodu kółek i domu z parterem i piętrem chce kupić to Chicco. Myśle ze docelowo będzie na dole, bo pewnie z Mała większość dnia w którymś momencie będziemy spędzać na dole właśnie.

Odnośnie wanienki. Myśle ze kupie używana Shnuggle ze stojakiem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Słodkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-26, 20:23   #1843
Justi2019
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 481
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Hej dziewczyny u nas się robi coraz bardziej wyprawkowo i chętnie pooglądam co kupujecie , lezaczki bujaczki super ja mam po córci z Fischer Price a nawet dwa bo jeden na wsi u rodziców a drugi mam u siebie i jak miałam go chować tak moja mała stwierdziła że jednak jeszcze w nim posiedzi od czasu do czasu hehe Byłam dziś w Pepco i nie kupiłam tego co chciałam , wszystko przebrane , kupiłam ostatnie body na 92 i 62 także lipka bo chciałam jeszcze pajacyki i połspiochy kupić , dla chłopców były rozmiary a te dziewczęce wykupione
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20190926_175255782.jpg (137,7 KB, 50 załadowań)
Justi2019 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-27, 11:49   #1844
miniminiv
Zadomowienie
 
Avatar miniminiv
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 1 274
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Dostałam do koleżanki taki otulacz do spania. Jej Mały urodził się w lecie i nie używała, bo za ciepły. Myślicie, że się przyda? Zakładając, że dziecko w ogóle będzie chciało być takie otulone.
Śpiworek chyba tak czy inaczej kupię
IMG_8416.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
miniminiv jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-27, 13:47   #1845
Słodkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Słodkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 5 699
Mamusie styczniowe 2020

Cytat:
Napisane przez miniminiv Pokaż wiadomość
Dostałam do koleżanki taki otulacz do spania. Jej Mały urodził się w lecie i nie używała, bo za ciepły. Myślicie, że się przyda? Zakładając, że dziecko w ogóle będzie chciało być takie otulone.
Śpiworek chyba tak czy inaczej kupię
Załącznik 7692627


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Zgłębiłam temat otulaczy i finalnie zrezygnowałam. Amerykańska Akademia Pediatrii w najnowszych wytycznych podaje ze otulacze zwiększają ryzyko SIDS.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 14:47 ---------- Poprzedni post napisano o 14:46 ----------

Cytat:
Napisane przez miniminiv Pokaż wiadomość
Dostałam do koleżanki taki otulacz do spania. Jej Mały urodził się w lecie i nie używała, bo za ciepły. Myślicie, że się przyda? Zakładając, że dziecko w ogóle będzie chciało być takie otulone.
Śpiworek chyba tak czy inaczej kupię
Załącznik 7692627


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

W tej chwili zamówiłam śpiworek od Natulino - są w promocji



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Słodkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-27, 14:02   #1846
martuniaaa25
Zadomowienie
 
Avatar martuniaaa25
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 154
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Cytat:
Napisane przez Słodkaaa Pokaż wiadomość
Zgłębiłam temat otulaczy i finalnie zrezygnowałam. Amerykańska Akademia Pediatrii w najnowszych wytycznych podaje ze otulacze zwiększają ryzyko SIDS.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 14:47 ---------- Poprzedni post napisanwo o 14:46 ----------




W tej chwili zamówiłam śpiworek od Natulino - są w promocji



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
O to o tym jeszcze nie słyszałam żeby otulacze wpływały na SIDS. Jak najmniej rzeczy w łóżeczku to wiem. Generalnie przeraża trochę natłok tych informacji nie wiadomo już co robić i kogo słuchać 😕
martuniaaa25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-27, 14:03   #1847
Słodkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Słodkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 5 699
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Masz racje niestety.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Słodkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-27, 14:19   #1848
miniminiv
Zadomowienie
 
Avatar miniminiv
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 1 274
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Cytat:
Napisane przez Słodkaaa Pokaż wiadomość
Zgłębiłam temat otulaczy i finalnie zrezygnowałam. Amerykańska Akademia Pediatrii w najnowszych wytycznych podaje ze otulacze zwiększają ryzyko SIDS.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 14:47 ---------- Poprzedni post napisano o 14:46 ----------




W tej chwili zamówiłam śpiworek od Natulino - są w promocji



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
No właśnie ostatnio też czytałam artykuły na ten temat i jako bezpieczne były wymienione zarówno śpiworki, jak i otulacze. 🤔 Niebezpieczne są przykrycia typu kołderki, kocyki, pieluchy (które teraz są często nazywane otulaczami &#128521 luźne materiały, które dziecko może sobie zarzucić na głowę. Plus kokony i ochraniacze na łóżeczka, do których dziecko może „przylgnąć twarzą. W takim otulaczu z mojego zdjęcia nie ma takiej możliwości... 🤷🏼
miniminiv jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-27, 20:22   #1849
Justi2019
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 481
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Miniminiv jak dla mnie otulacz super sprawa , moja lubiła być otulona jak tylko luźno leżała to był płacz , dziecko potrzebuje na początku tak ciasno mieć jak miało w brzuszku u mały , a poza tym rodzimy zimą więc otulacz będzie jak znalazł. Z tymi kolderkami , kocykami , pieluszkami przy twarzy to chyba już indywidualna sprawa , moja po urodzeniu chciała spać tylko na jednej stronie i podkladalam jej pieluszkę żeby spala też na drugiej stronie żeby główka nie była krzywa i tak pokochała tą swoją pieluszkę że do tej pory traktuje ją jak swoją " pusię" do spania i był czas że zarzucała sobie na buzie ale nie zatykała noska nigdy nic się nie stało.

Mam do was pytanie jeśli bierzecie żelazo to ile czasu łykacie go przed jedzeniem?
Justi2019 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-09-27, 20:25   #1850
Angelika1237
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 517
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Ja łykam żelazo wieczorem przed snem a bierzecie jakieś witaminy ? Jeżeli tak to jakie ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Angelika1237 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-27, 20:26   #1851
Słodkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Słodkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 5 699
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Cytat:
Napisane przez Angelika1237 Pokaż wiadomość
Ja łykam żelazo wieczorem przed snem a bierzecie jakieś witaminy ? Jeżeli tak to jakie ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Ja nie biorę żelaza.

Natomiast 2 x dziennie magnella, 1x prenatalne duo, 1 x zaax


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Słodkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-27, 22:56   #1852
Słodkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Słodkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 5 699
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Cytat:
Napisane przez miniminiv Pokaż wiadomość
No właśnie ostatnio też czytałam artykuły na ten temat i jako bezpieczne były wymienione zarówno śpiworki, jak i otulacze. Niebezpieczne są przykrycia typu kołderki, kocyki, pieluchy (które teraz są często nazywane otulaczami ) luźne materiały, które dziecko może sobie zarzucić na głowę. Plus kokony i ochraniacze na łóżeczka, do których dziecko może „przylgnąć twarzą. W takim otulaczu z mojego zdjęcia nie ma takiej możliwości...


Słuchaj, każdy robi jak uważa. Dla mnie „artykuł” w necie o ile nie jest poparty przypisami z literatury fachowej jest tylko artykułem. Mogę go przeczytać i już.
Wytyczne instytutów już tak

W otulaczach chodzi tez o to ze dziecko położone na bok lub potrafiące obrócić się mogą się poddusić bo maja „związane” ręce.

Myśle ze o każdym przedmiocie dla dziecka można by pisać elaboraty za i przeciw. Naszym zadaniem jest znaleźć złoty środek.
A którz tego nie zrobi lepiej niż matka.?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Słodkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-28, 06:54   #1853
miniminiv
Zadomowienie
 
Avatar miniminiv
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 1 274
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Cytat:
Napisane przez Justi2019 Pokaż wiadomość
Miniminiv jak dla mnie otulacz super sprawa , moja lubiła być otulona jak tylko luźno leżała to był płacz , dziecko potrzebuje na początku tak ciasno mieć jak miało w brzuszku u mały , a poza tym rodzimy zimą więc otulacz będzie jak znalazł. Z tymi kolderkami , kocykami , pieluszkami przy twarzy to chyba już indywidualna sprawa , moja po urodzeniu chciała spać tylko na jednej stronie i podkladalam jej pieluszkę żeby spala też na drugiej stronie żeby główka nie była krzywa i tak pokochała tą swoją pieluszkę że do tej pory traktuje ją jak swoją " pusię" do spania i był czas że zarzucała sobie na buzie ale nie zatykała noska nigdy nic się nie stało.

Mam do was pytanie jeśli bierzecie żelazo to ile czasu łykacie go przed jedzeniem?


Ja biorę żelazo 3x dziennie - rano i wieczorem przyjmuje podczas jedzenia.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 06:54 ---------- Poprzedni post napisano o 06:49 ----------

Cytat:
Napisane przez Słodkaaa Pokaż wiadomość
Słuchaj, każdy robi jak uważa. Dla mnie „artykuł” w necie o ile nie jest poparty przypisami z literatury fachowej jest tylko artykułem. Mogę go przeczytać i już.
Wytyczne instytutów już tak

W otulaczach chodzi tez o to ze dziecko położone na bok lub potrafiące obrócić się mogą się poddusić bo maja „związane” ręce.

Myśle ze o każdym przedmiocie dla dziecka można by pisać elaboraty za i przeciw. Naszym zadaniem jest znaleźć złoty środek.
A którz tego nie zrobi lepiej niż matka.?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Artykuł również może być naukowy. Chociażby u Mamy Ginekolog były podane źródła i przypisy (uprzedzam, nie jest ona dla mnie żadną wyrocznią ).
Zgadzam się, i tak jest również zaznaczone - jak dziecko już potrafi się samo przekręcać, to z otulacza należy zrezygnować. I z tego co pamiętam zalecane jest spanie na pleckach, nie na boku.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
miniminiv jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-28, 17:11   #1854
Słodkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Słodkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 5 699
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Cytat:
Napisane przez miniminiv Pokaż wiadomość
Ja biorę żelazo 3x dziennie - rano i wieczorem przyjmuje podczas jedzenia.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 06:54 ---------- Poprzedni post napisano o 06:49 ----------





Artykuł również może być naukowy. Chociażby u Mamy Ginekolog były podane źródła i przypisy (uprzedzam, nie jest ona dla mnie żadną wyrocznią ).
Zgadzam się, i tak jest również zaznaczone - jak dziecko już potrafi się samo przekręcać, to z otulacza należy zrezygnować. I z tego co pamiętam zalecane jest spanie na pleckach, nie na boku.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


I bądź tu mądry, i pisz wiersze
Mam nadzieje ze każda z nas wyłuska z całej „dzieciowej” wiedzy wartościowe dla siebie informacje i będziemy zadowolone i nasze dzieci również


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Słodkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-28, 18:32   #1855
martuniaaa25
Zadomowienie
 
Avatar martuniaaa25
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 154
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Cytat:
Napisane przez Słodkaaa Pokaż wiadomość
I bądź tu mądry, i pisz wiersze
Mam nadzieje ze każda z nas wyłuska z całej „dzieciowej” wiedzy wartościowe dla siebie informacje i będziemy zadowolone i nasze dzieci również


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ja to się bedę bała zmrużyć oko na początku 😄
martuniaaa25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-28, 18:49   #1856
miniminiv
Zadomowienie
 
Avatar miniminiv
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 1 274
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Dziewczyny, a jak Waszę pępki? Mój to czasami wieczorami jest już tak napięty, że mam wrażenie że lada dzień wyskoczy.

I drugie pytanie - jak obcy ludzie reagują na Waszą ciążę w miejscach publicznych? Przepuszczają w kolejkach? Ustępują miejsca?
Mnie się jeszcze nie zdarzyło. Wczoraj weszłam do apteki, była spora kolejka a czas nam uciekał i mówię do TŻ, że przyjdziemy wieczorem, chociaż teoretycznie to kolejka mnie nie obowiązuje. I usłyszała to jakaś dziewczyna z dzieckiem w spacerówce (już takie starsze). Gdyby miała lasery w oczach, to już bym nie żyła. Wzrok taki, że aż strach się bać...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
miniminiv jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-28, 19:12   #1857
martuniaaa25
Zadomowienie
 
Avatar martuniaaa25
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 154
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Cytat:
Napisane przez miniminiv Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a jak Waszę pępki? Mój to czasami wieczorami jest już tak napięty, że mam wrażenie że lada dzień wyskoczy.

I drugie pytanie - jak obcy ludzie reagują na Waszą ciążę w miejscach publicznych? Przepuszczają w kolejkach? Ustępują miejsca?
Mnie się jeszcze nie zdarzyło. Wczoraj weszłam do apteki, była spora kolejka a czas nam uciekał i mówię do TŻ, że przyjdziemy wieczorem, chociaż teoretycznie to kolejka mnie nie obowiązuje. I usłyszała to jakaś dziewczyna z dzieckiem w spacerówce (już takie starsze). Gdyby miała lasery w oczach, to już bym nie żyła. Wzrok taki, że aż strach się bać...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
U mnie pępek bez zmian,nieraz wieczorem mam brzuch strasznie napięty ale to sądzę kwestia złego jedzenia i po prostu za dużo 😄
Co do kolejek dziś pierwszy raz Pani mnie w kolejce do WC przepuściła,w kolejkach do kas na razie jestem niewidzialna. Raz kasjerka jak już mnie obsługiwała powiedziała że mogłam podejść że nie zauważyła mnie.
martuniaaa25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-28, 20:15   #1858
CreamyMuffin
Rozeznanie
 
Avatar CreamyMuffin
 
Zarejestrowany: 2017-07
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 559
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Cytat:
Napisane przez miniminiv Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a jak Waszę pępki? Mój to czasami wieczorami jest już tak napięty, że mam wrażenie że lada dzień wyskoczy.

I drugie pytanie - jak obcy ludzie reagują na Waszą ciążę w miejscach publicznych? Przepuszczają w kolejkach? Ustępują miejsca?
Mnie się jeszcze nie zdarzyło. Wczoraj weszłam do apteki, była spora kolejka a czas nam uciekał i mówię do TŻ, że przyjdziemy wieczorem, chociaż teoretycznie to kolejka mnie nie obowiązuje. I usłyszała to jakaś dziewczyna z dzieckiem w spacerówce (już takie starsze). Gdyby miała lasery w oczach, to już bym nie żyła. Wzrok taki, że aż strach się bać...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Mi sie jeszcze nie zdazylo by ktokolwiek chciał mnie przepuścić.

A co do pępka to też wieczorem jest bardziej twardy i ogólnie sama średnica otworu pępka widać że rośnie tzn. poszerza się.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:08 ---------- Poprzedni post napisano o 20:04 ----------

Cytat:
Napisane przez Angelika1237 Pokaż wiadomość
Ja łykam żelazo wieczorem przed snem a bierzecie jakieś witaminy ? Jeżeli tak to jakie ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Żelaza dodatkowego nie biorę, ogólnie biorę prenatal duo z dha, gdzie już jest żelazo.

Dodatkowo mam zlecone 6000j Wit.D z powodu wyników i 2x dziennie magnez.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:15 ---------- Poprzedni post napisano o 20:08 ----------

Cytat:
Napisane przez miniminiv Pokaż wiadomość
Dostałam do koleżanki taki otulacz do spania. Jej Mały urodził się w lecie i nie używała, bo za ciepły. Myślicie, że się przyda? Zakładając, że dziecko w ogóle będzie chciało być takie otulone.
Śpiworek chyba tak czy inaczej kupię
Załącznik 7692627


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Bardzo fajny otulacz.

Tak naprawdę w tym bardzo wczesnym etapie możesz sobie spróbować i sama ocenisz przydatność. Tym bardziej gdy takie maleństwo ma się cały czas na oku będziesz wiedzieć czy Twojej dzidzi jest dobrze czy nie już jako mamusia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
J&M - 09.2019
CreamyMuffin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-28, 21:03   #1859
Inevera123
Zadomowienie
 
Avatar Inevera123
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 1 116
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Cytat:
Napisane przez martuniaaa25 Pokaż wiadomość
Ja to się bedę bała zmrużyć oko na początku
My inwestujemy tradycyjnie w monitor oddechu
Cytat:
Napisane przez miniminiv Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a jak Waszę pępki? Mój to czasami wieczorami jest już tak napięty, że mam wrażenie że lada dzień wyskoczy.

I drugie pytanie - jak obcy ludzie reagują na Waszą ciążę w miejscach publicznych? Przepuszczają w kolejkach? Ustępują miejsca?
Mnie się jeszcze nie zdarzyło. Wczoraj weszłam do apteki, była spora kolejka a czas nam uciekał i mówię do TŻ, że przyjdziemy wieczorem, chociaż teoretycznie to kolejka mnie nie obowiązuje. I usłyszała to jakaś dziewczyna z dzieckiem w spacerówce (już takie starsze). Gdyby miała lasery w oczach, to już bym nie żyła. Wzrok taki, że aż strach się bać...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Trzecia ciąża mi leci i za każdym razem tak samo. Mało kto zwraca uwagę. Ostatnio byłam w szoku, bo mnie jakaś dziewczyna w toalecie przepuściła. Pierwszy raz! W kolejkach zdarzyło się może 3 razy (licząc wszystkie ciąże). Raz mi się zdarzyło, że w smyku (gdzie przynajmniej wtedy było pierwszeństwo) jakieś babki jak zobaczyły mój brzuch to tak się ustawiły, żeby mnie kasjerka nie widziała 🤣 W kolejce były tylko one i ja. Pośmiałam się z nich i tyle.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Inevera123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-28, 22:02   #1860
martuniaaa25
Zadomowienie
 
Avatar martuniaaa25
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 154
Exclamation Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Cytat:
Napisane przez Inevera123 Pokaż wiadomość
My inwestujemy tradycyjnie w monitor oddechu Trzecia ciąża mi leci i za każdym razem tak samo. Mało kto zwraca uwagę. Ostatnio byłam w szoku, bo mnie jakaś dziewczyna w toalecie przepuściła. Pierwszy raz! W kolejkach zdarzyło się może 3 razy (licząc wszystkie ciąże). Raz mi się zdarzyło, że w smyku (gdzie przynajmniej wtedy było pierwszeństwo) jakieś babki jak zobaczyły mój brzuch to tak się ustawiły, żeby mnie kasjerka nie widziała 🤣 W kolejce były tylko one i ja. Pośmiałam się z nich i tyle.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak, monitor już mam nie zmienia to faktu że pewnie będą jedną wielką paniką 😄
martuniaaa25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-01-29 09:18:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:12.