Hemoroidy... Znacie coś na ten problem? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-01-25, 11:32   #1
Kathia_R
Przyczajenie
 
Avatar Kathia_R
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 17
Question

Hemoroidy... Znacie coś na ten problem?


Witam Drogie Dziewczyny!
Od 2,5 roku zażywam tabletki antykoncepcyjne (ponad 2 lata Diane 35 a od 2 miesięcy Stediril 30). Jakoś rok temu zauwazyłam plamki krwi, a potem uświadomiłam sobie, że mogą to być hemoroidy. Mój lekarz ginekolog przepisyał mi jakieś tabletki doustne i nawet przestało boleć po jednym opakowaniu. Potem zmieniłam gina, i przy wizycie we wakacje powiedział mi, że hemoroidy sa faktycznie ale małe i wszytko ok. Tymczasem teraz wizyta w WC bywa dośc bolesna i krwi jest dość dużo. U gina już byłam (nie badał mnie i jakoś zapomniałam poprosić coś na tą dolegliwość) i ide dopiero za 2 miesiące, może znacie więc coś na hemoroidy bo sie boje, że im dłużej ich nie lecze tym potem bedzie ciężej. Do innego lekarza nie chce iść bo itak jest do dość upokarzające.
Nie chce globułek ani maści bo lecząc się na nadżerkę przez ponad rok dostałam wstrętu do takich sposobów. Może Pan Lekarz coś doradzi??
Czekam na informacje!!

Kathia_R
Kathia_R jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-25, 13:26   #2
jagnieszka1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 3
Dot.: Hemoroidy... Znacie coś na ten problem?

Witam na hemoroidy polecam naprawde bardzo dobrą masc Posterisan H co prawda kosztuje koło 33 zł ale naprawde warto.Ja miałam hemoroidy po porodzie a teraz nic i całe szczecie nie wracajapozdrawiam
jagnieszka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-25, 13:54   #3
primavera
Zakorzenienie
 
Avatar primavera
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław i okolice
Wiadomości: 6 594
Dot.: Hemoroidy... Znacie coś na ten problem?

ja niestety nie potrafie ci pomóc, ale chyba na 30+ był kiedyś wątek o hemoroidach - może tam przeczytaj sposoby dziewczyn, jak sobie z nimi radzą?
primavera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-25, 14:02   #4
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: Hemoroidy... Znacie coś na ten problem?

ja po porodzie tez mialam z tym problemy. na pewno stosowalam masc "posterisan h" i jakies czopki doodbytnicze (nie pamietam nazwy). sama masc mi nie pomagala. na szczescie teraz nie mam z tym problemu.
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-26, 13:46   #5
agajot
Zakorzenienie
 
Avatar agajot
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: centrum
Wiadomości: 4 194
Dot.: Hemoroidy... Znacie coś na ten problem?

Kathia_R - to co napisały dziewczyny przede mną to rzeczywiście prawda - dla mnie Posterisan H w czopkach, to też najlepszy środek na tę przypadłość. Niestety prawda jest taka, że żeby uporać sie z tym problemem raz na zawsze konieczna jest wizyta u chirurga.

Zobacz też wątek "Problem nieco wstydliwy" na forum 30+
agajot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-26, 14:17   #6
vilandra
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 5 813
Dot.: Hemoroidy... Znacie coś na ten problem?

Podaje Ci link do tego wątku, załozonego przeze mnie
Dziewczyny dały mi mnóstwo przydatnych rad
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=72931
vilandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-26, 15:36   #7
Kathia_R
Przyczajenie
 
Avatar Kathia_R
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 17
Dot.: Hemoroidy... Znacie coś na ten problem?

Dziękuje Wam wszytkim!
Nie wiem co robić, do gina ide dopiero za 2 miesiące, mam nadzieje, że do tego czasu nic sie nie pogorszy.. Po 10-tym kupie te maść i zaczne stosować.
Pozdarwiam Was!
Kathia
Kathia_R jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-10-28, 23:30   #8
Balbinka85
Raczkowanie
 
Avatar Balbinka85
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 113
Dot.: Hemoroidy... Znacie coś na ten problem?

Kobietki ja podpinam odnosnie tego krepujacego problemu..
Czeka mnie w najblzszych dniach wizyta u ginekologa,kontrolna..CHc e sie dokladnie przebadac,zrobic cytologie,ogolem wiedziec czy wsio jest w porzadku.Ale krepuje mnie swiadomosc ze posiadam hemoroidy.Ne bola juz bo zaleczylam je mascmi ale sa widoczne..
Czy mam uprzedzic lekarza przed badaniem?Wstydze sie tego.Jak mam sie zachowac?
Balbinka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-30, 16:03   #9
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 262
Dot.: Hemoroidy... Znacie coś na ten problem?

Posterisan H w czopkach jest ze sterydami i musisz w związku z tym mieć na niego receptę (stąd ta literka H, bez niej można kupić bez recepty). A ginekologowi raczej nie ma co zawracać głowy hemoroidami... Wybierz się do internisty, i ona (bo chyba jednak milej do kobiety...) ewentualnie skieruje Cię dalej.

Swoją drogą to beznadziejne, że młode dziewczyny, jak my, mają takie problemy przecież nie jestem 70-letnią babcią z zaparciami od 30 lat

Edytowane przez rocki
Czas edycji: 2012-10-23 o 13:30
rocki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-30, 20:47   #10
Balbinka85
Raczkowanie
 
Avatar Balbinka85
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 113
Dot.: Hemoroidy... Znacie coś na ten problem?

No niefajnie,prawda?Ale przy badaniu ginekologicznym ginek na pewno zauwazy hemoroidy dlatego zastanawiam sie czy nie wspomniec przed.
Balbinka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-30, 20:54   #11
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 7 624
Dot.: Hemoroidy... Znacie coś na ten problem?

Ale jest też Posterisan bez "H", nadaje sie dla dzieci, ciężarnych i karmiących. Wpisz w google nazwę i poczytaj o nim.
Jest tez homeopatyczny AVENOC-również czopki i maść,Proctoglivenol.
Poczytaj o nich i wybierz co uzasz za stosowne, ewent. cenowo. ja uważam że czopki sa najskuteczniejsze.
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-21, 11:02   #12
kaska32
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1
Dot.: Hemoroidy... Znacie coś na ten problem?

Witam!

Moja znajoma brała kiedyś na hemoroidy lek o nazwie Detralex, ale nie mam pojęcia czy jej pomógł. Musiałabyś podpytać lekarza.

Pozdrawiam
Kaśka
kaska32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-22, 13:31   #13
MonikaK83
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 6
Dot.: Hemoroidy... Znacie coś na ten problem?

Witam Was, miałam duży kłopot z hemoroidami na zewnątrz po ciąży. pomimo stosowania różnych leków nic nie pomogło. Skorzystałam w Katowicach ( MEKMED ) z zabiegu HEMORON 3 razy co miesiąc, krwawienia ustąpiły.zewnętrzne hemoroidy zmniejszyły się, po miesiącu odostatniego zabiegu chirurg usunął mi zewnętrzne żylaki laserem w miejscowym znieczuleniu, po 14 dniach wszystko się zagoiło. Polecam, bo zapomniałam już o problemie.ponadto stale używam preparat Psyllium - przez co nie mam zaparć . Jeżeli masz jakieś pytania to pisz pytanie86@o2.pl chętnie odpowiem bo długo szukałam sposobu żeby poczuć ulgę i przeszłam tą kuracje i wiem jak to jest.
MonikaK83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-07, 21:01   #14
SchizoFretka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 100
Dot.: Hemoroidy... Znacie coś na ten problem?

Witam,
zastanawiam się czy ten problem nie dopadł i mnie. Wieczorami przed spaniem odczuwam swędzenie okolic odbytu. Tylko wieczorem, w dzień prawie w ogóle, bardzo rzadko. Po nocy na czarnej bieliźnie widać też takie jakby "pruszki" Poza tym przy oddawaniu stolca wydaje mi się jakby na papierze były białe- prawie przezroczyste witki. Co to może być? Postanowiłam najpierw zapytać tu. To bardzo krępujące.
SchizoFretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-07, 21:58   #15
Morfina
Rozeznanie
 
Avatar Morfina
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Szafa pełna wspomnień...
Wiadomości: 626
Dot.: Hemoroidy... Znacie coś na ten problem?

hm... to raczej wygląda na owsiki, ale pewnosci nie mam...
__________________
„Ponieważ drogi jesteś w moich oczach, nabrałeś wartości i Ja cię miłuję” ( Iz.43,4)

Aparat stały góra i dół 25.11.09r.


59.58.57.56.55.54.53.52.5 1.50kg
Włosy [08.2010] ->63cm ...[?]... ->100cm
paznokcie; włosy; skóra
cellulit; tłuszcz; rozstępy
Morfina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-07, 22:15   #16
kumasi
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 4
Dot.: Hemoroidy... Znacie coś na ten problem?

spam!

Edytowane przez zlosliwiec
Czas edycji: 2010-01-08 o 09:31
kumasi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-09, 10:51   #17
tamrysi
Raczkowanie
 
Avatar tamrysi
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 98
Dot.: Hemoroidy... Znacie coś na ten problem?

Nie chcę zakładać nowego tematu. Mianowicie nigdy nie sadziłam,ze mnie to dopadnie ale jednak. Mam hemoroidy ale są lekkie. Pomimo tego jest to denerwujące w pracy ( mam pracę siedzącą). Stosuję maści ale zastanawiam sie nad ziołami.
Czy ktos może stosował mieszankę Procto Vitale na hemoroidy?
tamrysi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-15, 08:14   #18
ramona28
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 222
Dot.: Hemoroidy... Znacie coś na ten problem?

Ja aktualnie przyjmuję . Jest to miesznaka rdestu, szałwi oraz innych ziół. Zalecił mi to proktolog jako uzupełnienie standardowego leczenia maściami. Efektu nie masz od razu ale po jakimś czasie jest spora ulga tak wiec bardzo się polubiliśmy.
ramona28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-15, 08:40   #19
lalika
Rozeznanie
 
Avatar lalika
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: z daleka:)
Wiadomości: 995
Dot.: Hemoroidy... Znacie coś na ten problem?

na hemoroidy pomaga sztyft chłodzący, nie pamiętam nazwy, criorectum czy coś takiego. Trzyma się w zamrażalniku i codziennie stosuje. To plus jakieś czopki i można pozbyć się problemu. Powodzenia!
lalika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-01-24, 13:37   #20
Cecylia1918
Przyczajenie
 
Avatar Cecylia1918
 
Zarejestrowany: 2018-01
Lokalizacja: Nowa Chuta.
Wiadomości: 1
Dot.: Hemoroidy... Znacie coś na ten problem?

Cześć, stosował z Was może jakieś zioła? Słyszałam, że mogą być skuteczne w walce z hemoroidami
Cecylia1918 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-09, 14:27   #21
NatiKatiTati
Przyczajenie
 
Avatar NatiKatiTati
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 4
Dot.: Hemoroidy... Znacie coś na ten problem?

Cytat:
Napisane przez Cecylia1918 Pokaż wiadomość
Cześć, stosował z Was może jakieś zioła? Słyszałam, że mogą być skuteczne w walce z hemoroidami
Hej, ja stosuję nadal ziółka na oczyszczanie, na odchudzanie i na hemoroidy również. Na hemoroidy biorę Procto Vitale, które pozwala na normalne funkcjonowanie i przede wszystkim "siadanie"
Na oczyszczanie organizmu i odchudzanie to biorę ziółka O. Klimuszki.
NatiKatiTati jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-14, 13:57   #22
margo85
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 28
Dot.: Hemoroidy... Znacie coś na ten problem?

Walka z hemoroidami to nic fajnego, wiem coś o tym. Po ciązy trochę się z nimi zmagałam. Na swoim przypadku zaobserowoałam, że generalnie leki z apteki to polowa sukcesu, najważniejsze żeby nie podrażniać ich podczas siedzenia. Siedziałam na takiej poduszce z dziurką https://www.e-poduszki.pl/sissel-sit...-siedzenia-p37, no i dzięki niej po pierwsze mnie nie bolało, po drugie nie podrażniałam hemoroidów, dzięki czemu nie krawaiły i łatwiej się goiły.
margo85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-15, 14:29   #23
Ewelinka491
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 40
Dot.: Hemoroidy... Znacie coś na ten problem?

Dieta bogata w błonnik dobra maść i rezygnacja z papieru toaletowego. On strasznie podrażnia jak się podciera.. Zimna wodą się trzeba podmywać. Ja to robię przy pomocy deski myjącej uspa. Niby takie niepozorne urządzenie a ulga duża
Ewelinka491 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-26, 17:05   #24
Afojack
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 35
Dot.: Hemoroidy... Znacie coś na ten problem?

Tak znam ten problem jak połowa społeczeństwa. Ja bym nie zwlekała tylko poszła do proktologa. Jeśli szukasz kogoś doświadczonego to zdecydowanie dr Małgorzata Kołodziejczak ze szpitala św. Elżbiety w Warszawie. Mąż u niej miał wykonywaną skleroterapię, po tym problem ustąpił. Teraz jest tylko na specjalnej bogatoresztkowej diecie
__________________
Niemała mądrość mądrze mówić, lecz największa - mądrze czynić
Afojack jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-23, 11:36   #25
sotertka
Przyczajenie
 
Avatar sotertka
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 3
Dot.: Hemoroidy... Znacie coś na ten problem?

WITAM! Ja również korzystam z Procto Vitale (zasugerowalam sie wczesniejszym postem). Po 3 tygodniach efekt taki, ze nie mam hemoroidow
__________________
HEJ!
sotertka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-27, 18:21   #26
markobiz
Przyczajenie
 
Avatar markobiz
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1
Dot.: Hemoroidy... Znacie coś na ten problem?

czesc. Napisz do mnie na fb pod Marek Wilgos . Szczerze pisze bedzie kosztowalo ponad stowe ale pozbywasz sie bezbolesnie,bez czopkow ,bez masci i innych tych wszystkich powszechnych sposobow całkowicie i jeszcze mozesz na tym zyskać.
markobiz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-30, 16:39   #27
Babel1991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 397
Dot.: Hemoroidy... Znacie coś na ten problem?

hej, ja mam podobny problem ale nie z hemoroidami (sorry to moze nie w temacie) ale mialam stwierdzone rozszerzenie żył i niestety nic z tym nie robiłam bo mnie to tak tylko od czasu do czasu zabolało i przestawało a teraz od jakiegos miesiaca mam problem natury chyba urologicznej ale nie wiem bo nie bylam jeszcze u lekarza... mam objawy takie jakbym miala cały czas parcie na pęcherz ale jak czuję że chce to nagle nie mogę i takie kłucie też w pochwie z tego powodu myslicie ze to moze byc z tym związane tzn jakieś osłabienie mięśni czy coś w tym stylu? Kiedys tez mialam podobne objawy ale znacznie słabsze (dużo dużo słabsze ze tak powiem) i brałam FURAGINĘ na zapalenie pęcherza ale wtedy to miałam bo często chodziłam do toalety... :O Proszę o jakieś odpowiedzi
a jeszcze napisze ze mam tak ze czasami nawet i 3 dni mi nic nie jest wszystko jest ok i to nie ma reguły kiedy to wystepuje i nie wiem właśnie od czego to zależy :O

Edytowane przez Babel1991
Czas edycji: 2018-03-30 o 17:07
Babel1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-19, 10:12   #28
AsiaBG
Przyczajenie
 
Avatar AsiaBG
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 3
Dot.: Hemoroidy... Znacie coś na ten problem?

Moja siostra brała Dianę będąc nastolatką na zmiany trądzikowe (przepisana przez lekarza ogólnego) przez 3 lata i narobiła sobie bałaganu hormonalnego, który doprowadził najprawdopodobniej do choroby hashimoto ;(
Dianę odstawiła dopiero po wizycie u innego lekarza, który ręce załamał, że brała to świństwo. Niestety, ale środki hormonalne mają też niekorzystny wpływ na układ krwionośny, czyli mogą doprowadzić do zakrzepicy lub zawału serca. Ja brałam przez półtora miesiąca Minulet przepisany na torbiele i myślałam, że "zejdę", straszne bóle głowy, cały czas krwawienia... i odstawiłam. Okazało się później, że mam nadciśnienie i mogło się to źle skończyć....
Hemoroidy też miałam, tak ok. 8-9 lat temu. Najbardziej dokuczały mi na wiosnę lub jesienią, tak już jest. Czytałam, że najlepiej je zlikwidować, ale nie miałam ochoty na taki zabieg. Teraz od ok. 3-4 lat, odpukać, nie mam już żadnych dolegliwości, tak jakby się zagoiły, czy wchłonęły. Ogólnie bardzo dobrze działa wit. C na wzmocnienie naczyń krwionośnych, ale tylko ta naturalna, nie syntetyczna, czyli np. acerola lub brałam naturalną z Amweya, ale chyba ta zwykła acerola też jest ok.

Życzę powodzenia
Pozdrawiam
AsiaBG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-20, 17:40   #29
Babel1991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 397
Dot.: Hemoroidy... Znacie coś na ten problem?

Hej
Ja chyba niestety też mam hemoroidy chociaż nie wiem bo nie byłam jeszcze u proktologa z tym
Ale czasami mam uporczywe swędzenie i pieczenie lekkie a czasami przez cały dzień wszystko w porządku :/ dodam że tak mam od wczoraj - od 4 miesięcy zmagam się z rozszerzeniem żył odbytu i dostałam leki od proktologa czopki i maść ale mam wrażenie ze nic nie pomagały :/ wprawdzie tez to zaniedbałam bo nie smarowaöam codziennie maścią ale było ok i miał wrażenie ze wszystko przeszło bo mimo tego nic nie bolało ani nic.... co myślicie o tym ?

---------- Dopisano o 18:40 ---------- Poprzedni post napisano o 18:39 ----------

A zaznaczam że podczas wyprozniania nie ma krwi nigdzie żadnej
Babel1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-11, 21:45   #30
Muffinka28
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2
Dot.: Hemoroidy... Znacie coś na ten problem?

A macie problemy z zaparciami ? U mnie super się sprawdził błonnik, nasiadówki z kory dębu i intesta to wszystko uregulowało moją pracę jelit, wypróżniałam się reguralnie dzięki niej.
Muffinka28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-05-26 14:18:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:36.