Jaki rozmiar? - poradzcie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-08-21, 19:29   #1
piotrr94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 3

Jaki rozmiar? - poradzcie


Jestem w kilkuletnim związku, bardzo się kochamy. Skończyliśmy w tym roku studia, niedawno znaleźliśmy pracę… Ostatnio zastanawiam się nad oświadczynami. Myślę że po 4 latach bycia ze sobą, już nadchodzi na to czas. Mam jednak problem ponieważ nie wiem jak się za to zabrać. Nie wiem jaki rozmiar pierścionka kupić :/
Moja dziewczyna ma szczupłe palce. Niestety nie nosi pierścionków wiec opcja żeby pożyczyć jeden z nich odpada. Posiada ich kilka ale wiem że są one za duże i nawet nie wiem który jest najbardziej dopasowany bo po prostu w nich nie chodzi.
Myślałem nad opcją zmierzenia jej palca podczas snu, próbowałem ale wydaje mi się że jej sen nie jest na tyle głęboki.
Ostatnim pomysłem jaki przychodzi mi do głowy to w tajemnicy zapytać się jej mamy o poradę. Być może coś w tej kwestii wie, albo może dyskretnie wybadać temat. Nie wiem jednak czy jest to dobry pomysł. Chciałbym żeby to pozostało w tajemnicy bo jeszcze nie wiem czy nastąpi to za tydzień, miesiąc czy dwa. Chce się po przygotować na ten właściwy moment.
Co o tym myślicie? Proszę poradźcie coś.
piotrr94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-21, 19:56   #2
peopeo
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 903
Dot.: Jaki rozmiar? - poradzcie

Kup na oko pierścionek, najważniejsze są oświadczyny przecież. Jeśli nie będzie pasował, zmniejszysz

---------- Dopisano o 18:56 ---------- Poprzedni post napisano o 18:53 ----------

...lub po prostu podczas spaceru wejdźcie do jubilera, powiedz że chciałbyś kupić mamie czy siostrze prezent i poogladajcie razem pierścionki , wtedy dowiesz się o rozmiar. A oswiadczyc się możesz później, za jakiś czas, by była to niespodzianka
peopeo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-21, 20:28   #3
piotrr94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 3
Dot.: Jaki rozmiar? - poradzcie

Na oko hmm... ale mniej więcej trzeba wiedzieć.
Proponowałem kiedyś wejście do jubilera ale nie chciała.

Cytat:
Napisane przez peopeo Pokaż wiadomość
Kup na oko pierścionek, najważniejsze są oświadczyny przecież. Jeśli nie będzie pasował, zmniejszysz

---------- Dopisano o 18:56 ---------- Poprzedni post napisano o 18:53 ----------

...lub po prostu podczas spaceru wejdźcie do jubilera, powiedz że chciałbyś kupić mamie czy siostrze prezent i poogladajcie razem pierścionki , wtedy dowiesz się o rozmiar. A oswiadczyc się możesz później, za jakiś czas, by była to niespodzianka
piotrr94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-21, 21:40   #4
megan01234
Raczkowanie
 
Avatar megan01234
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 61
Dot.: Jaki rozmiar? - poradzcie

Weź ten za duży na nią i kup 1-2 rozmiary mniejszy. Potem można zmienić rozmiar u jubilera a w popularnych jubilerach po prostu wymienić. Przyjaciółka miała sytuację ze miesiac wcześniej facet kupił jej pierścionek w Apart a ona schudła przez ten czas. Po prostu jej wymienili. Ja bym się raczej martwiła kamieniem / stylem a nie rozmiarem który można zmienić. Ludzie przecież w ciągu życia chudną i tyja i tez pierścionki wtedy nie pasują i znoszą do jubilera i tyle.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
wymiana YSL Manifesto, The Balm Mary-Lou
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=911116

Edytowane przez megan01234
Czas edycji: 2018-08-21 o 21:41
megan01234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-21, 21:52   #5
srebrnykot
stary jednooki dachowiec
 
Avatar srebrnykot
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 327
Dot.: Jaki rozmiar? - poradzcie

Jeśli masz zupełnie strzelać, to wzięłabym 14, według mnie nie większy, skoro dziewczyna ma bardzo szczupłe palce.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę. Wierz mi, malutka, żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się." A. Sapkowski
srebrnykot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-22, 05:08   #6
White_Dove
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 4 634
Dot.: Jaki rozmiar? - poradzcie

Ja mam szczupłe i mam 9 Małe rozmiary rzadko są dostępne od reki
White_Dove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-22, 07:33   #7
fcd2e403d74287f117e7a506dac96c8726e1bb0f_60889772e2e8a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 31 783
Dot.: Jaki rozmiar? - poradzcie

Cytat:
Napisane przez srebrnykot Pokaż wiadomość
Jeśli masz zupełnie strzelać, to wzięłabym 14, według mnie nie większy, skoro dziewczyna ma bardzo szczupłe palce.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
14 to rozmiar średni, nie szczupły.

Porównaj kiedyś trzymając jej dłonie w rękach czy twój mały palec jest cieńszy niż jej serdeczny. Potem za duży pierścionek w dłoń i sprzedawca w sklepie pomoże wybrać rozmiar, serio wymiana na inny rozmiar później lub jego zmiana to najmniejszy problem.
Nie bierz jej do jubilera bo się domyśli (chyba że wolisz żeby wiedziała że zamierzasz się oświadczyć) a wnosząc po tym że ostatnio nie chciała wejść, są dwie potencjalne opcje: chce mieć niespodziankę i mierzenie pierścionka wszystko zniszczy lub nie lubi nosić biżuterii i szkoda wg niej kasy na kupno. Jednak pierścionek zaręczynowy to symbol i trochę inna sytuacja.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
fcd2e403d74287f117e7a506dac96c8726e1bb0f_60889772e2e8a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-08-22, 07:50   #8
srebrnykot
stary jednooki dachowiec
 
Avatar srebrnykot
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 327
Dot.: Jaki rozmiar? - poradzcie

[1=fcd2e403d74287f117e7a50 6dac96c8726e1bb0f_6088977 2e2e8a;85581901]14 to rozmiar średni, nie szczupły.[/QUOTE]
Ale chyba lepiej jest zwęzić pierścionek niż w drugą stronę, z tego, co się orientuję. 14 to taki standard.

Osobna kwestia to, abstrahując od szczupłości palca, jaka jest kostka w palcu, przez którą pierścionek może być potrzebny większy, niż wydaje się "na oko".
__________________
"Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę. Wierz mi, malutka, żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się." A. Sapkowski
srebrnykot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-22, 15:47   #9
Nancy_M
Wtajemniczenie
 
Avatar Nancy_M
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 2 341
Dot.: Jaki rozmiar? - poradzcie

Jeśli masz taką możliwość, to pogadaj z jej przyjaciółką. Może zaciągnąć Twoją dziewczynę na zakupy i powiedzieć, że zastanawia się nad pierścionkiem dla siebie i chce pomierzyć różne wzory. Może Twoja dziewczyna z ciekawości też zacznie mierzyć. I przy okazji pewnie uda się koleżance wybadać, jakie wzory i kolory lubi Twoja dziewczyna.
Nancy_M jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-24, 21:09   #10
piotrr94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 3
Dot.: Jaki rozmiar? - poradzcie

Ostatnio przyglądałem się jej palcom i wizualnie wydaje mi się że jej palec serdeczny u lewej ręki odpowiada mojemu małemu palcowi. Jednak jest to "pomiar" nieprecyzyjny jeżeli w ogóle można nazwać go pomiarem.
piotrr94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-25, 10:16   #11
leleczka
Wtajemniczenie
 
Avatar leleczka
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 2 709
Dot.: Jaki rozmiar? - poradzcie

Cytat:
Napisane przez piotrr94 Pokaż wiadomość
Ostatnio przyglądałem się jej palcom i wizualnie wydaje mi się że jej palec serdeczny u lewej ręki odpowiada mojemu małemu palcowi. Jednak jest to "pomiar" nieprecyzyjny jeżeli w ogóle można nazwać go pomiarem.
Znajomy właśnie tak kupował pierścionek dla swojej narzeczonej Ewentualnie tak jak piszą dziewczyny można zmniejszyć lub wymienić
__________________
06.07.2019
leleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-08-25 10:16:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:40.