ślub cywilny jaki prezent? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-05-29, 13:58   #1
heliks
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Łódź/Tomaszów Maz.
Wiadomości: 1 233

ślub cywilny jaki prezent?


hej dziewczyny sluchajcie mam taki problem za tydzien w sobote moja chrzestna bierze slub cywilny z facetem z ktorym a juz 2 dzieci i sa razem od jakis 7-8 lat. Po slubie idziemy na obiad do pobliskiej knajpy i to wszystko.Zaproszenie dostalismy z moim bratem razem (on jednak ma jakis mecz i go nie bedzie).
Wiem,ze kupic jakis bukiet z bratem na pol i zlozyc tez zyczenia od niego ale czy cos jeszcze? W sumie z kasa to tak srednio stoimy... Macie jakies pomysly?
__________________
nie kłóć się z idiotą bo najpierw sprowadzi Cie do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem
heliks jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-29, 14:17   #2
201703160948
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 954
Dot.: ślub cywilny jaki prezent?

Może jakąś miłą pamiątkę im zafundujcie?
Np. kupcie pustą księgę na allegro, powklejajcie na każdej stronie zdjęcie członka rodziny, a pod spodem niech ten ktoś napisze życzenia od siebie dla Młodych? Nie wyjdzie to drogo, a pamiątka sympatyczna
201703160948 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-29, 14:38   #3
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: ślub cywilny jaki prezent?

A jakby to byl slub koscielny to tez bys pytala o prezent?

Kup kwiaty, kartę okolicznościową, album na foto, ładną ramkę komplet filiżanek, wazon, świeczniki, komplet pościeli, komplet świec, ...
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-29, 14:45   #4
ahoooj
Raczkowanie
 
Avatar ahoooj
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 326
Dot.: ślub cywilny jaki prezent?

Ja tam nie widzę żadnej różnicy między ślubem cywilnym a kościelnym, nie uważam żeby ten pierwszy był jakiś gorszy. W końcu na oba sposoby zaczyna się pewien nowy rozdział w życiu. Jeśli oboje są ze sobą tak długo, mają urządzone mieszkanie i dobrą sytuację finansową to rzeczywiście taki prezent od serca, jak podały Wizażystki wyżej, jest super.

Ale może np. dopiero co wprowadzają się do nowo urządzonego mieszkania? Może jakiś mikser, ekspres do kawy, zestaw obiadowy?

A może jakiś groupon albo karnet do SPA, gdzie oboje będą mogli wypocząć od dzieci? Takie prezenty zazwyczaj są bardzo miłe, ludzie z małymi dziećmi rzadko kiedy myślą o sobie, o swojej intymności, tym bardziej, jak mają ślub na głowie. A tak, jak nie jutro to za miesiąc pojadą na miły wieczór pełen relaksu. Może o tym warto pomyśleć?
ahoooj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-29, 15:00   #5
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: ślub cywilny jaki prezent?

A jaka jest różnica? Że tak podkreślasz że kościelny? A twój brat to przepraszam burak, nie iść na ślub bliskiej rodziny bo ma się mecz, ja rozumiem gdyby grał w reprezentacji polski albo Chelsea London no ale tak. No cóż.
Kup to co kupiłabyś każdemu innemu na każdy inny ślub.
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-29, 15:17   #6
heliks
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Łódź/Tomaszów Maz.
Wiadomości: 1 233
Dot.: ślub cywilny jaki prezent?

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
A jakby to byl slub koscielny to tez bys pytala o prezent?

Kup kwiaty, kartę okolicznościową, album na foto, ładną ramkę komplet filiżanek, wazon, świeczniki, komplet pościeli, komplet świec, ...
na slub koscielny zawsze dawalam koperte;] taki zwyczaj u nas panuje w rodzinie;]

Cytat:
Napisane przez ahoooj Pokaż wiadomość
Ja tam nie widzę żadnej różnicy między ślubem cywilnym a kościelnym, nie uważam żeby ten pierwszy był jakiś gorszy. W końcu na oba sposoby zaczyna się pewien nowy rozdział w życiu. Jeśli oboje są ze sobą tak długo, mają urządzone mieszkanie i dobrą sytuację finansową to rzeczywiście taki prezent od serca, jak podały Wizażystki wyżej, jest super.

Ale może np. dopiero co wprowadzają się do nowo urządzonego mieszkania? Może jakiś mikser, ekspres do kawy, zestaw obiadowy?

A może jakiś groupon albo karnet do SPA, gdzie oboje będą mogli wypocząć od dzieci? Takie prezenty zazwyczaj są bardzo miłe, ludzie z małymi dziećmi rzadko kiedy myślą o sobie, o swojej intymności, tym bardziej, jak mają ślub na głowie. A tak, jak nie jutro to za miesiąc pojadą na miły wieczór pełen relaksu. Może o tym warto pomyśleć?
mieszkanko juz maja urzadzone i mieszkaja w nim od ladnych paru lat :P a dzieci to juz w sumie duze Filipek chodzi do podstawowki a Kasia do zerowki

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
A jaka jest różnica? Że tak podkreślasz że kościelny? A twój brat to przepraszam burak, nie iść na ślub bliskiej rodziny bo ma się mecz, ja rozumiem gdyby grał w reprezentacji polski albo Chelsea London no ale tak. No cóż.
Kup to co kupiłabyś każdemu innemu na każdy inny ślub.
Ma mecz bo sam w nim gra;]
Juz wczesniej pisalam

Ech kurka w sumie to jest na wariackich papierach robione;/ Slub byl zakpepywany miesiac wczesniej, zaproszenie do tej pory nie mamy (bo ciotka zapomiala zabrac (tzn mama chrzestnej;]). W sumie gdyby nie to,ze Chrzestna zadzwonila wczoraj to tez bym malo co wiedziala....

---------- Dopisano o 16:17 ---------- Poprzedni post napisano o 16:11 ----------

Cytat:
Napisane przez poziomkaa_ Pokaż wiadomość
Może jakąś miłą pamiątkę im zafundujcie?
Np. kupcie pustą księgę na allegro, powklejajcie na każdej stronie zdjęcie członka rodziny, a pod spodem niech ten ktoś napisze życzenia od siebie dla Młodych? Nie wyjdzie to drogo, a pamiątka sympatyczna
fajny pomysl tylko czy nie za pozno;/
__________________
nie kłóć się z idiotą bo najpierw sprowadzi Cie do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem
heliks jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-29, 15:25   #7
WackelDackel
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: chata za wsią Warszawa
Wiadomości: 600
Dot.: ślub cywilny jaki prezent?

Cytat:
Napisane przez heliks Pokaż wiadomość
na slub koscielny zawsze dawalam koperte;] taki zwyczaj u nas panuje w rodzinie;]
Tradycję podtrzymaj, a jakże
Ale skoro to przecież tylko cywilny, to do koperty włóż fałszywe dolary. Niech mają za karę.


Cytat:
Napisane przez heliks Pokaż wiadomość
Ech kurka w sumie to jest na wariackich papierach robione;/ Slub byl zakpepywany miesiac wczesniej, zaproszenie do tej pory nie mamy (bo ciotka zapomiala zabrac (tzn mama chrzestnej;]). W sumie gdyby nie to,ze Chrzestna zadzwonila wczoraj to tez bym malo co wiedziala....
W sumie to nie wiem po co robić wesele tak na odwal się, byle jak To już mogli sobie w ogóle darować i zrobić tylko obiad dla najbliższej rodziny i świadków.
WackelDackel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-05-29, 15:28   #8
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: ślub cywilny jaki prezent?

Ślub to ślub i powinnaś dać prezent na miarę własnych możliwości finansowych, ale taki, jaki byś dała idąc do kogoś na ślub kościelny połączony z obiadem w restauracji. Nie Tobie oceniać, czy ich ślub jest lepszy, czy gorszy.

Edytowane przez 201803290936
Czas edycji: 2013-05-29 o 15:29
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-29, 15:33   #9
heliks
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Łódź/Tomaszów Maz.
Wiadomości: 1 233
Dot.: ślub cywilny jaki prezent?

Cytat:
Napisane przez WackelDackel Pokaż wiadomość
Tradycję podtrzymaj, a jakże
Ale skoro to przecież tylko cywilny, to do koperty włóż fałszywe dolary. Niech mają za karę.




W sumie to nie wiem po co robić wesele tak na odwal się, byle jak To już mogli sobie w ogóle darować i zrobić tylko obiad dla najbliższej rodziny i świadków.
Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Ślub to ślub i powinnaś dać prezent na miarę własnych możliwości finansowych, ale taki, jaki byś dała idąc do kogoś na ślub kościelny połączony z obiadem w restauracji. Nie Tobie oceniać, czy ich ślub jest lepszy, czy gorszy.
czy ja mowie ze gorszy ;/ noz ludzie;/ jesli chodzi o slub to nigdy sie o nim nie dowiadywalam tydzien przed tak? Zawsze mialam to pol roku czy iles zeby po 1 zebrac kaske a po 2 przemyslec co dac jeszcze
Nie jestem przygotowana ani finansowo ani mentalnie wiec mam niecaly tydzien aby cos ogarnac;]
Wiec zamiast glodnych kawalkow o waznosci czy nie waznosci slubow licze na jakies konkretnepomysly(pare juz ich bylo i dzieki za tym dziewczynom)
__________________
nie kłóć się z idiotą bo najpierw sprowadzi Cie do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem
heliks jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-29, 15:42   #10
dekra
Rozeznanie
 
Avatar dekra
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 699
Dot.: ślub cywilny jaki prezent?

A może jakieś fajne wino elegancko zapakowane ? w Almie świetie pakują
dekra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-29, 15:44   #11
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: ślub cywilny jaki prezent?

Cytat:
Napisane przez heliks Pokaż wiadomość
czy ja mowie ze gorszy ;/ noz ludzie;/ jesli chodzi o slub to nigdy sie o nim nie dowiadywalam tydzien przed tak? Zawsze mialam to pol roku czy iles zeby po 1 zebrac kaske a po 2 przemyslec co dac jeszcze
Nie jestem przygotowana ani finansowo ani mentalnie wiec mam niecaly tydzien aby cos ogarnac;]
Wiec zamiast glodnych kawalkow o waznosci czy nie waznosci slubow licze na jakies konkretnepomysly(pare juz ich bylo i dzieki za tym dziewczynom)
Skoro to ślub-spontan to na pewno są świadomi tego, że ludzie mogą być nieprzygotowani na wielkie prezenty. Zresztą, prezent nie musi być drogi. Za ok. 100 zł można kupić coś naprawdę pięknego i pamiątkowego. Piją herbatę? Dzbanek z podgrzewaczem. Piją kawę? Koszyczek z różnymi gatunkami kaw. I tak dalej.

Sama tym tytułem spowodowałaś, że wydaje się, iż jednak robisz różnicę między ślubem cywilnym, a kościelnym. Było zapytać "szybki ślub jaki prezent?".

---------- Dopisano o 16:44 ---------- Poprzedni post napisano o 16:43 ----------

Cytat:
Napisane przez dekra Pokaż wiadomość
A może jakieś fajne wino elegancko zapakowane ? w Almie świetie pakują
W Almie nawet mają gotowe kosze i koszyczki prezentowe. Zresztą kosz prezentowy, nawet poniżej stówy, już robi wrażenie i jest fajnym prezentem.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-29, 16:21   #12
ahoooj
Raczkowanie
 
Avatar ahoooj
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 326
Dot.: ślub cywilny jaki prezent?

Ja i tak uważam, że taki karnet do SPA jest lepszym pomysłem niż jakieś winko, chociaż zależy co kto lubi.
Wino można samemu kupić, a SPA... no cóż, nie każdy jest na tyle pomysłowy, żeby tak spędzać wolny czas.
ahoooj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-29, 16:24   #13
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: ślub cywilny jaki prezent?

Cytat:
Napisane przez ahoooj Pokaż wiadomość
Ja i tak uważam, że taki karnet do SPA jest lepszym pomysłem niż jakieś winko, chociaż zależy co kto lubi.
Wino można samemu kupić, a SPA... no cóż, nie każdy jest na tyle pomysłowy, żeby tak spędzać wolny czas.
Tylko, że karnet do SPA to jakieś 300-500 zł (bo powiem Ci, że dawanie w prezencie karnetu z Groupona na taką okazję jest jakieś takie... nie do końca mnie to przekonuje; co innego gdyby był to prezent dla siostry, bliskiej koleżanki), a zdaje się, że autorka wątku chce jednak wydać jak najmniej.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-29, 16:41   #14
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: ślub cywilny jaki prezent?

Cytat:
Napisane przez heliks Pokaż wiadomość
na slub koscielny zawsze dawalam koperte;] taki zwyczaj u nas panuje w rodzinie;]


/

To teraz tez daj kopertę i tyle samo kasy co na slub koscielny.

Podałam ci propozycje prezentu, mnie bardzo ucieszyły 2 ozdobne filiżanki, koszt ok 100 zł.

Wbrew pozorom niektórzy bioracy slub nie licza na zwrot kosztów lub prezenty po kilknaście tysięcy.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/



Edytowane przez paula78
Czas edycji: 2013-05-29 o 16:44
paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-29, 17:17   #15
_chocolate
Zakorzenienie
 
Avatar _chocolate
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: W.
Wiadomości: 3 343
Dot.: ślub cywilny jaki prezent?

Może komplet pościeli haftowanej? w jakimś stonowanym kolorze. Są bardzo ładne.
Może jakieś ładne kieliszki, talerzyki, szklanki do drinków?
Nie polecam raczej dekoracji do domu, chyba że naprawdę trafisz na coś, np. lampkę nocną, która idealnie pasowałaby do ich pokoju.
__________________


_chocolate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-29, 18:01   #16
Gwiazdeczka223
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazdeczka223
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 819
Dot.: ślub cywilny jaki prezent?

Cytat:
Napisane przez ahoooj Pokaż wiadomość
Ja i tak uważam, że taki karnet do SPA jest lepszym pomysłem niż jakieś winko, chociaż zależy co kto lubi.
Wino można samemu kupić, a SPA... no cóż, nie każdy jest na tyle pomysłowy, żeby tak spędzać wolny czas.
Nie każdy lubi SPA. Gdyby ktoś dał mi karnet do SPA to bym go komuś podarowała. Wszystko zależy od osób. Autorka pewnie zna swoją Chrzestną i jej mężczyznę, i wie co lubią. Moim zdaniem bezpiecznymi prezentami są : zestaw pościeli, filiżanek, kieliszków, coś do mieszkania, wino, smakowe herbaty, kawy, świece... Ale to wszystko było już wymienione wcześniej
__________________
Wymiana
Gwiazdeczka223 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-29, 18:39   #17
Fenris
Czekam na Ragnarok
 
Avatar Fenris
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 23 241
Dot.: ślub cywilny jaki prezent?

Ja na cywilny będę dawała kopertę. Ile w środku? W granicach rozsądku i w miarę możliwości.
Fenris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-29, 19:07   #18
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: ślub cywilny jaki prezent?

Cytat:
Napisane przez heliks Pokaż wiadomość
Macie jakies pomysly?
Wpadnij do Home&You, Tk Maxxa albo innego sklepu z dizajnerskimi gadżetami do domu - na pewno coś fajnego wpadnie Ci w oko. Ja np. uwielbiam piękne kieliszki a takich tam dostatek.
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-29, 20:31   #19
Mija62
uparta chmura
 
Avatar Mija62
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Miasto Portowe
Wiadomości: 8 645
Dot.: ślub cywilny jaki prezent?

Wino to daje się zamiast kwiatów....

pytanie jest takie , czy pracujesz? bo w mojej rodzinie nikt by nie ''oczekiwał'' drogiego prezentu od osoby bezrobotnej.

Kurcze to jednak Ślub i chyba tak nie pasuje z samymi kwiatami, do koperty chociaż 200zł ewentualnie jakiś sentymentalny prezent, tak jak pisała poziomkaa tą księgę z allegro tansze ale ma sens i z pomysłem.

Nie kupowałabym za to jakiś badziewiarskich gadzetów za 100zł które i tak wylądują na strychu czy szufladzie.
__________________
"Większość ludzi ma tyle szczęścia, na ile sobie pozwoli"
Abraham Lincoln

Edytowane przez Mija62
Czas edycji: 2013-05-29 o 20:33
Mija62 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-29, 20:38   #20
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: ślub cywilny jaki prezent?

Cytat:
Napisane przez Mija62 Pokaż wiadomość

Kurcze to jednak Ślub i chyba tak nie pasuje z samymi kwiatami, do koperty chociaż 200zł ewentualnie jakiś sentymentalny prezent, tak jak pisała poziomkaa tą księgę z allegro tansze ale ma sens i z pomysłem.

Nie kupowałabym za to jakiś badziewiarskich gadzetów za 100zł które i tak wylądują na strychu czy szufladzie.
halo, tu ziemia: dziewczyna pisze, że z kasą średnio, w sumie to się pyta czy do kwiatów jeszcze coś dawać - więc widać, że chce to załatwić po jak największej taniości, a Ty tu wyjeżdżasz z 200 zł...
Gadżety za 100 zł wcale nie muszą być "badziewiarskie". Istnieją i praktyczne i estetyczne, trzeba tylko trochę poszukać.
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-29, 21:14   #21
SOCKI
Zakorzenienie
 
Avatar SOCKI
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Szwajcaria
Wiadomości: 3 567
Dot.: ślub cywilny jaki prezent?

Można też sprezentować Młodym jakąś książkę z dedykacją. Tanio, miło i elegancko.
__________________
Wymiana książkowa, czyli porządki styczniowe

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...3#post44413363
SOCKI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-29, 21:16   #22
Mija62
uparta chmura
 
Avatar Mija62
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Miasto Portowe
Wiadomości: 8 645
Dot.: ślub cywilny jaki prezent?

Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
halo, tu ziemia: dziewczyna pisze, że z kasą średnio, w sumie to się pyta czy do kwiatów jeszcze coś dawać - więc widać, że chce to załatwić po jak największej taniości, a Ty tu wyjeżdżasz z 200 zł...
Gadżety za 100 zł wcale nie muszą być "badziewiarskie". Istnieją i praktyczne i estetyczne, trzeba tylko trochę poszukać.

Tak masz racje, ale z doświadczenia wiem, że to co np Autorce się spodoba to może nie spodobać się pannie młodej, dlatego zaproponowałam jej tą całą księgę z all. no nie wiem ja nawet jak bym nie miała kasy to bym pożyczyła, bo wstydziłabym się iść z prezentem jak na imieniny.No ja tak mam jak rodowity Polak zastaw się a pokaż się..
__________________
"Większość ludzi ma tyle szczęścia, na ile sobie pozwoli"
Abraham Lincoln
Mija62 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-29, 22:05   #23
Dzikun
Zakorzenienie
 
Avatar Dzikun
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 5 729
Dot.: ślub cywilny jaki prezent?

Może zestaw do wina? Ładna narzuta na łóżko? Komplet dwóch kieliszków np. z grawerem?
Też uważam, że dyskryminujesz ślub cywiln, bo inaczej nie pisałabyś
Cytat:
Wiem,ze kupic jakis bukiet z bratem na pol i zlozyc tez zyczenia od niego ale czy cos jeszcze?
a zaraz po tym:
Cytat:
na slub koscielny zawsze dawalam koperte;] taki zwyczaj u nas panuje w rodzinie;]
Dzikun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-29, 22:06   #24
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: ślub cywilny jaki prezent?

Cytat:
Napisane przez Mija62 Pokaż wiadomość
Tak masz racje, ale z doświadczenia wiem, że to co np Autorce się spodoba to może nie spodobać się pannie młodej, dlatego zaproponowałam jej tą całą księgę z all. no nie wiem ja nawet jak bym nie miała kasy to bym pożyczyła, bo wstydziłabym się iść z prezentem jak na imieniny.No ja tak mam jak rodowity Polak zastaw się a pokaż się..
Osobiście wolałabym zestaw kieliszków czy świec zamiast jakies badziewiastej księgi a życzenia wypisuje się w kartce okolicznościowej.

No właśnie rodowity Polak a potem wesele za 200 tys bo trzeba się pokazac i kredyt na 20 lat.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-29, 22:23   #25
melkmeisje
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 690
GG do melkmeisje
Dot.: ślub cywilny jaki prezent?

No powalił mnie ten wątek.

Bo ślub cywilny to w sumie nie ślub i rządzi się swoimi prawami - koniecznie trzeba podkreślić, że chodzi tylko o cywilny.

Autorko - ślub to ślub.
Nie widzę powodu, dla którego miałabyś kupować inny prezent niż kupiłabyś na kościelny.
melkmeisje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-29, 22:36   #26
IskaIska
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 95
Dot.: ślub cywilny jaki prezent?

To chrzestna by mogła dać karnet do SPA, bo jako osoba starsza, może ją stać by wysłać parę na weekend, ale nie autorka, która sama napisała, że z kasą stoi nie bardzo.
Nie wiem czy wiecie ile kosztuje weekend SPA. No chyba, że ktoś na na myśli noc w hotelu z napisem na tynku HOTEL SPA i max śniadanie do tego, to ok, może młodą dziewczynę, z znienacka, będzie na to stać.
IskaIska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-29, 22:45   #27
Dzikun
Zakorzenienie
 
Avatar Dzikun
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 5 729
Dot.: ślub cywilny jaki prezent?

Cytat:
Napisane przez melkmeisje Pokaż wiadomość
No powalił mnie ten wątek.

Bo ślub cywilny to w sumie nie ślub i rządzi się swoimi prawami - koniecznie trzeba podkreślić, że chodzi tylko o cywilny.

Autorko - ślub to ślub.
Nie widzę powodu, dla którego miałabyś kupować inny prezent niż kupiłabyś na kościelny.
E tam, ślub cywilny cioci.
Ważniejszy meczyk Iskry Samoklęski
Dzikun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-29, 22:50   #28
Mija62
uparta chmura
 
Avatar Mija62
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Miasto Portowe
Wiadomości: 8 645
Dot.: ślub cywilny jaki prezent?

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Osobiście wolałabym zestaw kieliszków czy świec zamiast jakies badziewiastej księgi a życzenia wypisuje się w kartce okolicznościowej.

No właśnie rodowity Polak a potem wesele za 200 tys bo trzeba się pokazac i kredyt na 20 lat.

No tak, tylko kieliszki , czy świece to na prezent imieninowy, urodzinowy. Na ślub- nie bardzo pasuje
__________________
"Większość ludzi ma tyle szczęścia, na ile sobie pozwoli"
Abraham Lincoln

Edytowane przez Mija62
Czas edycji: 2013-05-29 o 22:52
Mija62 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-29, 23:06   #29
Outlanderka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 523
Dot.: ślub cywilny jaki prezent?

Może na razie jest ślub cywilny, a kościelny z dużym weselem będzie za jakiś czas bo na ten drugi dłużej się czeka i o to chodziło autorce?
Tak samo miała moja kuzynka, z powodu ciąży szybko bo po miesięcznym oczekiwaniu był ślub cywilny a kościelny wzięli dopiero po urodzeniu dziecka.
I po cywilnym było jedynie przyjęcie ok. 2 godzinne w knajpie dla najbliższej rodziny i świadków, był tylko obiad ,tort,szampan.
Wszyscy zaproszeni wiedzieli o 2 ślubach i na ten ślub nie dostali dużych prezentów tylko kwiaty , bombonierki ,jakieś drobiazgi w rodzaju wazonika na te kwiaty i wałka do ciasta z wyrytym wierszykiem od wujka -żartownisia.
Dopiero potem na kościelny gdy było 2 dniowe wesele w domu weselnym to już okazałe prezenty i koperty.
Outlanderka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-29, 23:17   #30
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 360
Dot.: ślub cywilny jaki prezent?

Cytat:
Napisane przez Dzikun Pokaż wiadomość
E tam, ślub cywilny cioci.
Ważniejszy meczyk Iskry Samoklęski
Jeżeli dowiadujesz się o nim tydzień wcześniej to jak najbardziej TAAAAAAAAK.
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-04-19 21:16:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:03.