Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV - Strona 93 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-01-26, 07:06   #2761
shinypearl
Wtajemniczenie
 
Avatar shinypearl
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2 201
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Nieważne. Ale mam pytanie, czy ktoś słyszał czy angielski po brexicie pozostanie ot tak urzędowym językiem UE?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak tylko wtrace. Pamiętaj o Irlandii ☺ Na Malcie to też język urzędowy.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
shinypearl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-26, 08:55   #2762
andra
Wtajemniczenie
 
Avatar andra
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: A kto to wie
Wiadomości: 2 884
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez MrsLalee Pokaż wiadomość
Dokładnie nie można mieć skrupułów, już się wielekrotnie przekonałam na swoim przykładzie i bliskich, że jak coś się dzieje to pracodawca skrupułów nie ma..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sama prawda, choć mi to przychodzi z dużym trudem. Na zimno, w myślach, planuję co innego, na żywo mam skrupuły, żal, dokucza poczucie lojalności itp. Naiwność w roztaczane obietnice sukcesu też nie pomaga

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
andra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-26, 11:31   #2763
523c2d977675f8d89e6472eefe6f460b6ab4010a_6580dd2588396
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 33 504
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez AleKosmos Pokaż wiadomość
Ja z kolei usłyszałam, że łatwo będzie mnie zastąpić. Parę dni później szef przekonał się, że jednak nie tak łatwo.
Mnie po kilku miesiącach też poprosili o powrót ale stwierdziłam, że jednak nie Nie po to odchodziłam stamtąd żeby potem wracać.
523c2d977675f8d89e6472eefe6f460b6ab4010a_6580dd2588396 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-26, 17:50   #2764
5e174d638782fcc6bf92aea81c4f77463b6907f9_631a73f229d31
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 225
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość
Super! a co Ci zaoferowali, jakie stanowisko?
Zdecydowanie nie można mieć skrupułów

Zaproponowali mi pozycję senior accountanta mimo że, nie mam nawet dwóch lat doświadczenia. Te stanowiska w korpo to jakiś żart jest
5e174d638782fcc6bf92aea81c4f77463b6907f9_631a73f229d31 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-26, 17:57   #2765
magi18
Zadomowienie
 
Avatar magi18
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Rożnowice
Wiadomości: 1 109
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

[1=5e174d638782fcc6bf92aea 81c4f77463b6907f9_631a73f 229d31;87536825]Zaproponowali mi pozycję senior accountanta mimo że, nie mam nawet dwóch lat doświadczenia. Te stanowiska w korpo to jakiś żart jest [/QUOTE]Gratulacje

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
__________________
O książkach: booklikes
lubimyczytac

Wyzwanie zwane życiem ---> "Milion cudownych listów"
magi18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-27, 01:18   #2766
michal100
Zadomowienie
 
Avatar michal100
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 1 825
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez shinypearl Pokaż wiadomość
Tak tylko wtrace. Pamiętaj o Irlandii ☺ Na Malcie to też język urzędowy.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Rzeczywiście zarówno Malta jak i Irlandia używają u siebie angielskiego jako urzędowego,ale w dokumentach UE jako jedyna jest z nim powiązana Wielka Brytania. Jako języki urzędowe UE są przez te państwa zgłoszone odpowiednio maltański i irlandzki.
Co nie zmienia oczywiście faktu,że angielski pozostanie językiem urzędowym UE także po okresie przejściowym brexitu.
__________________
Utrzymuję w domu bałagan aby w razie włamania złodziej potknął się o coś i umarł
michal100 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-27, 06:14   #2767
AleKosmos
Raczkowanie
 
Avatar AleKosmos
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 387
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez michal100 Pokaż wiadomość
Rzeczywiście zarówno Malta jak i Irlandia używają u siebie angielskiego jako urzędowego,ale w dokumentach UE jako jedyna jest z nim powiązana Wielka Brytania. Jako języki urzędowe UE są przez te państwa zgłoszone odpowiednio maltański i irlandzki.
Co nie zmienia oczywiście faktu,że angielski pozostanie językiem urzędowym UE także po okresie przejściowym brexitu.
Wydaje mi się, że tutaj nie ma za bardzo co zmieniać. Angielski jest językiem tak uniwersalnym, że zmiana byłaby tutaj jedynie rzucaniem sobie kłód pod nogi.
AleKosmos jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-01-27, 10:09   #2768
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 12 340
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Dziewczyny. Chce się zarejestrować w urzędzie pracy aby móc się starać o bon na zasiedlenie.

Co muszę ze sobą mieć? Wiem że dowód osobisty, świadectwa ze szkół i uniwersytetu, świadectwa z pracy gdzie byłam na umowę o pracę. Wyczytałam też o zaświadczeniu o zameldowaniu. Nie wystarczy że mam adres w dowodzie? Skąd wziąć taki dokument w ogóle?

I było napisane że w przypadków umowy zlecenia (miałam też takie) to informacje o odprowadzanych składkach czy coś... I też... Skąd to wziąć? Nie wystarczy że przekaże im te umowy?

Czy któraś z was brała bon na zasiedlenie? Jakie są wasze doświadczenia?
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-27, 11:37   #2769
AleKosmos
Raczkowanie
 
Avatar AleKosmos
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 387
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Ja się starałam, ale żaden pracodawca nie chciał dać mi w ciemno umowy na tak długo. Cieszę się, że Tobie się udało!



Co do dokumentów, to pomogę w przypadku umów - musisz skontaktować się z byłymi pracodawcami i poprosić o osobne dokumenty wykazujące, ile w danym miesiącu zarobiłaś i czy od kwoty były odprowadzane składki. Każdy miesiąc musi być na osobnej stronie.
AleKosmos jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-27, 11:48   #2770
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 12 340
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez AleKosmos Pokaż wiadomość
Ja się starałam, ale żaden pracodawca nie chciał dać mi w ciemno umowy na tak długo. Cieszę się, że Tobie się udało!



Co do dokumentów, to pomogę w przypadku umów - musisz skontaktować się z byłymi pracodawcami i poprosić o osobne dokumenty wykazujące, ile w danym miesiącu zarobiłaś i czy od kwoty były odprowadzane składki. Każdy miesiąc musi być na osobnej stronie.
OMG. :\

Co do bonu napiszę do ciebie na priv.
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-27, 12:23   #2771
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Ja dostałam bon, ale to było 5 lat temu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-01-27, 13:43   #2772
MerryMeMary
Raczkowanie
 
Avatar MerryMeMary
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 274
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Dawno tu nie pisałam, ale czytam regularnie. Przyszłam trochę ponarzekać. Dostałam się na ten staż, ale są dni, gdzie kompletnie nie mam, co robić i też nie jest to do końca to, co czym chciałabym się zajmować. Więc wracam do was, do poszukiwania pracy Na razie bez większego spięcia się rozglądam. Nie chcę też rzucać tego stażu bez innej pracy, bo jednak czegoś się uczę, fajne pieniądze i umowa na rok.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MerryMeMary jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-27, 17:33   #2773
nie_powiem
Wtajemniczenie
 
Avatar nie_powiem
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 893
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Ja znalazłam pracę. Nie jest to szczyt marzeń, w zasadzie wklepywacz danych w biurze/biurowcu (?) czyli pewnie takie właśnie "korpo" o które pytałam, co to znaczy. Z plusów to mam blisko do roboty i wolne weekendy. Ale już się ciesze, że cokolwiek dostałam, bo już nie było kolorowo a ciągnąć hajsu od rodziców/faceta zdecydowanie nie chciałam...
Zaczynam niedługo, ale trochę się stresuję. Przez bezrobocie stałam się coraz większym outsiderem, samotnikiem, "aspołecznikiem" i w ogóle wszystkim anty-ludzie
__________________
A tam, od jutra.

Edytowane przez nie_powiem
Czas edycji: 2020-01-27 o 17:34
nie_powiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-27, 17:48   #2774
AleKosmos
Raczkowanie
 
Avatar AleKosmos
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 387
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez nie_powiem Pokaż wiadomość
Ja znalazłam pracę. Nie jest to szczyt marzeń, w zasadzie wklepywacz danych w biurze/biurowcu (?) czyli pewnie takie właśnie "korpo" o które pytałam, co to znaczy. Z plusów to mam blisko do roboty i wolne weekendy. Ale już się ciesze, że cokolwiek dostałam, bo już nie było kolorowo a ciągnąć hajsu od rodziców/faceta zdecydowanie nie chciałam...
Zaczynam niedługo, ale trochę się stresuję. Przez bezrobocie stałam się coraz większym outsiderem, samotnikiem, "aspołecznikiem" i w ogóle wszystkim anty-ludzie
Gratuluje! Sama również bardzo chciałabym mieć taką pracę. Niestety w moim miasteczku żadne "korpo" nie istnieje.



MerryMeMary, powodzenia! Na pewno znajdziesz sobie coś fajnego.


Ja wysłałam dzisiaj tylko jedno CV. Niestety oferty pracy w moim miasteczku pojawiają się z częstotliwością jednego na parę dni. Zaczynam poważnie zastanawiać się, czy nie wrócić do pracy w call center, do którego przyjmują ludzi praktycznie z marszu. Tylko wiem, że bardzo źle czułabym się, umawiając starszych ludzi na spotkania, na których ktoś wciska im garnki czy garnki w pakiecie z kredytem. Nie wiem, czy nie musiałabym spowiadać się z pracy polegającej na jawnym oszukiwaniu ludzi, których mami się wygraną w jakimś konkursie. Z drugiej strony kusi mnie myśl, że jakbym zacisnęła zęby i popracowała tam przez pół roku, to odłożyłabym na tyle, żeby móc przeprowadzić się do dużego miasta i tam na spokojnie szukać czegoś lepszego. Jestem w kropce.
AleKosmos jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-27, 18:13   #2775
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez nie_powiem Pokaż wiadomość
Ja znalazłam pracę. Nie jest to szczyt marzeń, w zasadzie wklepywacz danych w biurze/biurowcu (?) czyli pewnie takie właśnie "korpo" o które pytałam, co to znaczy. Z plusów to mam blisko do roboty i wolne weekendy. Ale już się ciesze, że cokolwiek dostałam, bo już nie było kolorowo a ciągnąć hajsu od rodziców/faceta zdecydowanie nie chciałam...
Zaczynam niedługo, ale trochę się stresuję. Przez bezrobocie stałam się coraz większym outsiderem, samotnikiem, "aspołecznikiem" i w ogóle wszystkim anty-ludzie
Super! Nie martw się, jeśli nie wydaje Ci się ta praca szczytem marzeń, jak się wdrożysz to Ci dowalą obowiązków i ani się obejrzysz a zostaniesz analitykiem Albo się gdzieś wewnętrznie awansujesz Gratulacje, korpo wcale nie są takie złe trzymam kciuki, żebyś się szybko wkręciła w towarzystwo

Cytat:
Napisane przez AleKosmos Pokaż wiadomość
Ja wysłałam dzisiaj tylko jedno CV.
O, przypomniałaś mi, że znalazłam dzisiaj sobie aż jedno ogłoszenie. Pani z którą rozmawiałam w zeszłym tygodniu jakoś nie zadzwoniła z terminem testu

Cytat:
Napisane przez AleKosmos Pokaż wiadomość
Niestety oferty pracy w moim miasteczku pojawiają się z częstotliwością jednego na parę dni. Zaczynam poważnie zastanawiać się, czy nie wrócić do pracy w call center, do którego przyjmują ludzi praktycznie z marszu. Tylko wiem, że bardzo źle czułabym się, umawiając starszych ludzi na spotkania, na których ktoś wciska im garnki czy garnki w pakiecie z kredytem. Nie wiem, czy nie musiałabym spowiadać się z pracy polegającej na jawnym oszukiwaniu ludzi, których mami się wygraną w jakimś konkursie. Z drugiej strony kusi mnie myśl, że jakbym zacisnęła zęby i popracowała tam przez pół roku, to odłożyłabym na tyle, żeby móc przeprowadzić się do dużego miasta i tam na spokojnie szukać czegoś lepszego. Jestem w kropce.

Kurcze.. taka praca w CC jest okropna.. nie dziwię Ci się, że masz opory. Jesteś pewna, że to tylko pół roku? Jeśli tak, to może jednak warto zacisnąć zęby.
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-27, 18:30   #2776
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 913
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez nie_powiem Pokaż wiadomość
Ja znalazłam pracę. Nie jest to szczyt marzeń, w zasadzie wklepywacz danych w biurze/biurowcu (?) czyli pewnie takie właśnie "korpo" o które pytałam, co to znaczy. Z plusów to mam blisko do roboty i wolne weekendy. Ale już się ciesze, że cokolwiek dostałam, bo już nie było kolorowo a ciągnąć hajsu od rodziców/faceta zdecydowanie nie chciałam...
Zaczynam niedługo, ale trochę się stresuję. Przez bezrobocie stałam się coraz większym outsiderem, samotnikiem, "aspołecznikiem" i w ogóle wszystkim anty-ludzie
To super, rozumiem, że to nie praca marzeń, ale chociaż trochę ciśnienia pewnie z Ciebie zeszło.
Cytat:
Napisane przez MerryMeMary Pokaż wiadomość
Dawno tu nie pisałam, ale czytam regularnie. Przyszłam trochę ponarzekać. Dostałam się na ten staż, ale są dni, gdzie kompletnie nie mam, co robić i też nie jest to do końca to, co czym chciałabym się zajmować. Więc wracam do was, do poszukiwania pracy Na razie bez większego spięcia się rozglądam. Nie chcę też rzucać tego stażu bez innej pracy, bo jednak czegoś się uczę, fajne pieniądze i umowa na rok.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak to czasem jest, najpierw człowiek marzy o jakiejkolwiek robocie, a później się okazuje, że jest daleko od super. Przynajmniej nie masz napinki w szukaniu.[1=5e174d638782fcc6bf92aea 81c4f77463b6907f9_631a73f 229d31;87536825]Zaproponowali mi pozycję senior accountanta mimo że, nie mam nawet dwóch lat doświadczenia. Te stanowiska w korpo to jakiś żart jest [/QUOTE]To super



A przy okazji języków, mam pytanie: część z Was pisała, że potrzebuje kogoś do pomocy, aby wskoczyć na wyższy poziom znajomości języka, ale po co tak dokładnie?


U mnie nadal to samo, olewka jeśli chodzi o naukę, bałagan, wypychanie mnie jako prowadzącą zebranie samą z 7 osobami z obcego działu, także ten. Dzisiaj dostałam jedno zadanie, pytam po co to robimy i dlaczego tak? Usłyszałam, że po co pytam i czy to mi pomoże w wykonaniu zadania i oni przez 2 lata się nie zastanawiali dlaczego tak robią, więc czemu ja się zastanawiam - wtf
Jednak wiedziałam, że ten poziom to może nie być moja bajka, ale cóż, nie było póki co lepszej opcji.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-27, 18:32   #2777
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez MariaFrancesca Pokaż wiadomość
U mnie nadal to samo, olewka jeśli chodzi o naukę, bałagan, wypychanie mnie jako prowadzącą zebranie samą z 7 osobami z obcego działu, także ten. Dzisiaj dostałam jedno zadanie, pytam po co to robimy i dlaczego tak? Usłyszałam, że po co pytam i czy to mi pomoże w wykonaniu zadania i oni przez 2 lata się nie zastanawiali dlaczego tak robią, więc czemu ja się zastanawiam - wtf
Jednak wiedziałam, że ten poziom to może nie być moja bajka, ale cóż, nie było póki co lepszej opcji.
Szkoda Szukasz dalej?
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-27, 18:38   #2778
nie_powiem
Wtajemniczenie
 
Avatar nie_powiem
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 893
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez AleKosmos Pokaż wiadomość
Gratuluje! Sama również bardzo chciałabym mieć taką pracę. Niestety w moim miasteczku żadne "korpo" nie istnieje.


Ja wysłałam dzisiaj tylko jedno CV. Niestety oferty pracy w moim miasteczku pojawiają się z częstotliwością jednego na parę dni. Zaczynam poważnie zastanawiać się, czy nie wrócić do pracy w call center, do którego przyjmują ludzi praktycznie z marszu. Tylko wiem, że bardzo źle czułabym się, umawiając starszych ludzi na spotkania, na których ktoś wciska im garnki czy garnki w pakiecie z kredytem. Nie wiem, czy nie musiałabym spowiadać się z pracy polegającej na jawnym oszukiwaniu ludzi, których mami się wygraną w jakimś konkursie. Z drugiej strony kusi mnie myśl, że jakbym zacisnęła zęby i popracowała tam przez pół roku, to odłożyłabym na tyle, żeby móc przeprowadzić się do dużego miasta i tam na spokojnie szukać czegoś lepszego. Jestem w kropce.

Dziękuję bardzo!

A może by była szansa znaleźć nawet i byle co w urzędzie pracy? Choć ja bym nie rzucała się na opcje stażowe dostępne w takich miejscach, bo co najmniej na pół roku, mało kasy (w sumie robi się za niewolnika) a gdyby chciało się zrezygnować to trochę problem... Albo opcja dojeżdżania do większego miasta w okolicy?

Call Center tego typu brzmi słabo, ale prawda jest taka, że jak już by się miało opcję "jedzenia gruzu", bo nikt by Wam nie mógł pomóc/nie pomógł to lepsze to, niż nic. Ech... Ale rozumiem rozdarcie. CC to w ogóle straszna sprawa.



Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość
Super! Nie martw się, jeśli nie wydaje Ci się ta praca szczytem marzeń, jak się wdrożysz to Ci dowalą obowiązków i ani się obejrzysz a zostaniesz analitykiem Albo się gdzieś wewnętrznie awansujesz Gratulacje, korpo wcale nie są takie złe trzymam kciuki, żebyś się szybko wkręciła w towarzystwo

O, przypomniałaś mi, że znalazłam dzisiaj sobie aż jedno ogłoszenie. Pani z którą rozmawiałam w zeszłym tygodniu jakoś nie zadzwoniła z terminem testu

Kurcze.. taka praca w CC jest okropna.. nie dziwię Ci się, że masz opory. Jesteś pewna, że to tylko pół roku? Jeśli tak, to może jednak warto zacisnąć zęby.

Generalnie nie jest to szczyt marzeń, ale też szukając już trochę czasu, to naprawdę spoko. Zobaczymy jaka będzie atmosfera itd. Na razie na nic się nie nastawiam, byleby mieć jakąś kasę, oszczędzać spokojnie i żyć bez stresu większego. Generalnie też bym w przyszłości myślała o wyprowadzce z tego zagłębia żenady, bo większych perspektyw to tu, w tym mieście to raczej nie ma.


Dobra ta i jedna oferta, myślę, że powoli się będzie rozruszać sytuacja Oby!

---------- Dopisano o 19:38 ---------- Poprzedni post napisano o 19:34 ----------

Cytat:
Napisane przez MariaFrancesca Pokaż wiadomość
To super, rozumiem, że to nie praca marzeń, ale chociaż trochę ciśnienia pewnie z Ciebie zeszło. Tak to czasem jest, najpierw człowiek marzy o jakiejkolwiek robocie, a później się okazuje, że jest daleko od super. Przynajmniej nie masz napinki w szukaniu.To super

U mnie nadal to samo, olewka jeśli chodzi o naukę, bałagan, wypychanie mnie jako prowadzącą zebranie samą z 7 osobami z obcego działu, także ten. Dzisiaj dostałam jedno zadanie, pytam po co to robimy i dlaczego tak? Usłyszałam, że po co pytam i czy to mi pomoże w wykonaniu zadania i oni przez 2 lata się nie zastanawiali dlaczego tak robią, więc czemu ja się zastanawiam - wtf
Jednak wiedziałam, że ten poziom to może nie być moja bajka, ale cóż, nie było póki co lepszej opcji.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Zeszło, zeszło. Mam nadzieję, że będzie w miarę okej.
W ogóle przykro się to wszystko czyta, bo pamiętam jak jeszcze szukałaś i na początku była taka ekscytacja, zadowolenie z tego, że coś się znalazło. A potem, w praktyce, coraz smutniejsze te posty Przykro mi, że tak trafiłaś. I jak widać to głównie ludzie wokół tworzą taką niezdrową atmosferę i bałagan. Nie wiadomo po co.
Jak zamierzasz dalej to wszystko rozwiązać? Bo wydaje się, że to wysysa z Ciebie energię.
__________________
A tam, od jutra.
nie_powiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-27, 18:42   #2779
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 913
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość
Szkoda Szukasz dalej?
Na razie póki co nie. Z kilku powodów:
1. Jestem już zmęczona siadaniem co wieczór o wysyłaniem ofert,
2. Nie wierzę, że teraz się jakoś magicznie ruszy.
Na razie daję im i sobie w tej sytuacji szansę na ogarnięcie, ale czuję już, że to konkretne stanowisko nie jest dla mnie w dłuższej perspektywie. Jak posłuchałam różnych osób to okazuje się, że nasz dział jest pośmiewiskiem firmy, bo jest taki nieogarnięty. Szkoda, bo sama firma wydaje się naprawdę spoko.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-01-27, 18:44   #2780
AleKosmos
Raczkowanie
 
Avatar AleKosmos
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 387
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

nie_powiem, codziennie przeglądam oferty z UP i niestety albo nie spełniam kwalifikacji (ktoś poszukuje z wykształceniem zawodowym lub umiejętnościami, których nie posiadam, np. obsługą kasy fiskalnej), albo są to prace dla stolarza, ślusarza czy innych robotników budowlanych, a więc dla mężczyzn. Starałam się o staż, ale go nie dostałam.


Wspominałam również, że na poszukiwanie w innym mieście potrzebuję pieniędzy na dojazdy. Jak dojeżdżałam kiedyś do pracy do Lublina, to miesięczne kosztowało mnie to ponad 500 zł. W obecnej chwili mnie na to po prostu nie stać.


Spróbuję jeszcze na dniach podskoczyć do UP i popytać jeszcze o staże albo jakieś szkolenia. Teraz jest początek roku, więc może coś się uruchomi.
AleKosmos jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-27, 18:51   #2781
5e046a21a251d9e933976aed7bddd2e3377715e2_65750010a329e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 1 204
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

[1=4b27789c826749bd4d16893 be0ab05cdfb4777a2_659f2fa 2a88b4;87538146]Dziewczyny. Chce się zarejestrować w urzędzie pracy aby móc się starać o bon na zasiedlenie.

Co muszę ze sobą mieć? Wiem że dowód osobisty, świadectwa ze szkół i uniwersytetu, świadectwa z pracy gdzie byłam na umowę o pracę. Wyczytałam też o zaświadczeniu o zameldowaniu. Nie wystarczy że mam adres w dowodzie? Skąd wziąć taki dokument w ogóle?

I było napisane że w przypadków umowy zlecenia (miałam też takie) to informacje o odprowadzanych składkach czy coś... I też... Skąd to wziąć? Nie wystarczy że przekaże im te umowy?

Czy któraś z was brała bon na zasiedlenie? Jakie są wasze doświadczenia?[/QUOTE]

Napisz do mnie, chętnie Ci pomogę
5e046a21a251d9e933976aed7bddd2e3377715e2_65750010a329e jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-27, 19:13   #2782
Darine7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 436
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Może pracodawca przy wręczeniu wypowiedzenia przez pracownika zrobić tak, że wtyka pod nos rozwiązanie za porozumieniem stron? Niby nie pod wplywem przymusu, ale jednak nalega. Moja koleżanka ma właśnie taką sytuację, podpisała przez co przez miesiąc nie będzie miała pracy...
Darine7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-27, 19:34   #2783
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 12 340
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

[1=5e046a21a251d9e933976ae d7bddd2e3377715e2_6575001 0a329e;87539586]Napisz do mnie, chętnie Ci pomogę [/QUOTE]

Dzięki, zaraz się odezwę

---------- Dopisano o 20:34 ---------- Poprzedni post napisano o 20:30 ----------

Cytat:
Napisane przez nie_powiem Pokaż wiadomość
Ja znalazłam pracę. Nie jest to szczyt marzeń, w zasadzie wklepywacz danych w biurze/biurowcu (?) czyli pewnie takie właśnie "korpo" o które pytałam, co to znaczy. Z plusów to mam blisko do roboty i wolne weekendy. Ale już się ciesze, że cokolwiek dostałam, bo już nie było kolorowo a ciągnąć hajsu od rodziców/faceta zdecydowanie nie chciałam...
Zaczynam niedługo, ale trochę się stresuję. Przez bezrobocie stałam się coraz większym outsiderem, samotnikiem, "aspołecznikiem" i w ogóle wszystkim anty-ludzie
Gratulacje!!! Wolne weekendy-idealnie. Nigdy tego jeszcze nie zaznałam...

Co do pogrubionego. Rozumiem. Mój facet tego nie wytrzymał i do braki pracy doszedł brak mieszkania i faceta. Chociaż to ostatnie to chyba na dobre mi wyszło.

Ogarniam bon, mieszkanie w Wawie już też mam ogarnięte. Za tydzień ruszam do stolicy i mam nadzieję, że szukanie nie znanie dłużej niż miesiąc

Gratulacje
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-27, 20:32   #2784
5e046a21a251d9e933976aed7bddd2e3377715e2_65750010a329e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 1 204
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

[1=4b27789c826749bd4d16893 be0ab05cdfb4777a2_659f2fa 2a88b4;87539693]Dzięki, zaraz się odezwę

---------- Dopisano o 20:34 ---------- Poprzedni post napisano o 20:30 ----------



Gratulacje!!! Wolne weekendy-idealnie. Nigdy tego jeszcze nie zaznałam...

Co do pogrubionego. Rozumiem. Mój facet tego nie wytrzymał i do braki pracy doszedł brak mieszkania i faceta. Chociaż to ostatnie to chyba na dobre mi wyszło.

Ogarniam bon, mieszkanie w Wawie już też mam ogarnięte. Za tydzień ruszam do stolicy i mam nadzieję, że szukanie nie znanie dłużej niż miesiąc

Gratulacje [/QUOTE]

Daj mi znać, czy dostałaś moje wiadomości, niby są wysłane, ale nigdzie ich nie widzę A tak się rozpisałam
5e046a21a251d9e933976aed7bddd2e3377715e2_65750010a329e jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-27, 20:47   #2785
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 12 340
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

[1=5e046a21a251d9e933976ae d7bddd2e3377715e2_6575001 0a329e;87539940]Daj mi znać, czy dostałaś moje wiadomości, niby są wysłane, ale nigdzie ich nie widzę A tak się rozpisałam [/QUOTE]

Są są
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-27, 21:40   #2786
523c2d977675f8d89e6472eefe6f460b6ab4010a_6580dd2588396
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 33 504
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Darine7 Pokaż wiadomość
Może pracodawca przy wręczeniu wypowiedzenia przez pracownika zrobić tak, że wtyka pod nos rozwiązanie za porozumieniem stron? Niby nie pod wplywem przymusu, ale jednak nalega. Moja koleżanka ma właśnie taką sytuację, podpisała przez co przez miesiąc nie będzie miała pracy...
Na rozwiązanie umowy o pracę na porozumienie stron muszą się zgodzić obie strony, czyli pracownik i pracodawca. Jeżeli pracownik się nie zgadza, to pracodawca powinien wręczyć rozwiązanie umowy o pracę za wypowiedzeniem, wtedy ma się ten 1 miesiąc lub 3 na szukanie pracy.
Wiem, że w praktyce zupełnie inaczej to wygląda, no ale pracodawca nie może zmusić.
523c2d977675f8d89e6472eefe6f460b6ab4010a_6580dd2588396 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-27, 21:49   #2787
Amazoniak
Zadomowienie
 
Avatar Amazoniak
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 506
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Nie ma obowiązku podpisywać takiego sposobu rozwiązania pracy ale skoro już się na to zgodziła, to nie widzę teraz innego wyjścia niż dopracować zgodnie z tym papierem
__________________
W życiu musi być dobrze i niedobrze.
Bo jak jest tylko dobrze, to jest niedobrze
Amazoniak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-27, 21:52   #2788
523c2d977675f8d89e6472eefe6f460b6ab4010a_6580dd2588396
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 33 504
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Jak już podpisała rozwiązanie umowy na porozumienie stron no to już pozamiatane...
523c2d977675f8d89e6472eefe6f460b6ab4010a_6580dd2588396 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-27, 22:16   #2789
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 913
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez nie_powiem Pokaż wiadomość
Zeszło, zeszło. Mam nadzieję, że będzie w miarę okej.
W ogóle przykro się to wszystko czyta, bo pamiętam jak jeszcze szukałaś i na początku była taka ekscytacja, zadowolenie z tego, że coś się znalazło. A potem, w praktyce, coraz smutniejsze te posty Przykro mi, że tak trafiłaś. I jak widać to głównie ludzie wokół tworzą taką niezdrową atmosferę i bałagan. Nie wiadomo po co.
Jak zamierzasz dalej to wszystko rozwiązać? Bo wydaje się, że to wysysa z Ciebie energię.
Widzisz jakie to jest przewrotne: jak nie masz pracy to narzekasz, że nie masz, jak masz to narzekasz, że nie taka. Generalnie się cieszyłam, bo pracodawca bardzo w Poznaniu chwalony, słyszałam z kilku stron bardzo dobre opinie. Generalnie jest parę spoko osób, ale ton nadaje koordynatorka, która jest fosiasta, obrażona o jedno pytanie na dzień, bo przecież mam wszystko w tabelce; okazuje się, że są tam bzdury; a to jej rolę jest wpisywanie tam dobrych danych. Wszyscy na nią narzekają. Do tego dochodzi fakt, że brakuje tam takiego ducha zespołu, nie ma, że idziemy razem na przerwę, no i chodźcie z nami, to właściwie my jako nowi musimy ich wyciągać na wspólną przerwę. Na plus, że przyszedł bardzo pozytywny chłopak z innego działu i on też trochę rozkręca to towarzystwo, do tego poznałam dziewczynę i chłopaka z innego działu i tak jakoś się kręci. I to jest moja baza, żeby w tej robocie nie zwariować. Generalnie rano nie mam za bardzo ochoty tam jechać, ale co zrobić. Póki co robię co mam robić, ale nie ma we mnie większego entuzjazmu niestety.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-28, 08:33   #2790
Ojoanna29
Zakorzenienie
 
Avatar Ojoanna29
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 961
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cześć, mogę dołączyć?
W maju 2017 straciłam ciążę, byłam w tak fatalnej sytuacji psychicznej, że nie przedłużyłam umowy w pracy, poza tym firma zbankrutowała niedługo później. Po kilku miesiącach zaszłam w ciążę i od tej pory "siedzę w domu" z dzieckiem. Jestem zarejestrowana w urzędzie pracy, póki co szczerze mówiąc unikałam ofert, nic nie szukałam, bo był plan, że najpierw drugie dziecko, a dopiero wtedy biorę się za karierę ale życie pisze swoje scenariusze, bujam się z komplikacjami po drugim poronieniu, zrezygnowaliśmy ze starań o drugie dziecko po tym wszystkim. Więc zapisaliśmy naszą prawie dwulatkę do żłobka i zaczynam się powoli rozglądać za pracą.
Moja kariera zawodowa to 5,5 roku w sklepie z książkami itd (sprzedawca i zastępca kierownika), a potem ponad 2 lata w dziale handlowym sieciowki (najpierw asystent, potem młodszy menadżer). Sama nie wiem jakiej pracy szukam, podobało mi się nawet w sklepie, praca z klientem, ale z drugiej strony jak pomyślę o sobotach i niedzielach w robocie do późna 🥴 do Warszawy mam koło 30km, dojazd komunikacją jakoś tam funkcjonuje. Przeglądałam oferty w swoim mieście, ale nie mam prawa jazdy, nie biorę też pod uwagę pracy w sklepach spożywczych, więc ponad połowa od razu odpada

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
A. [*] 4.5.17
"Przeszłości nie da się zmienić, ale przyszłość wygląda całkiem nieźle. Jest pełna nieskończonych możliwości."
Nasza Niunia 13.03
41/2018
Ojoanna29 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-10-24 22:32:08


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:12.