Majowe mamy 2019, cz. 8 - Strona 47 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-07-27, 12:19   #1381
smerfetk_a
Żona Gargamel
 
Avatar smerfetk_a
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 20 283
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Moja już w ciąży była zapisana bo kilka minut od nas powstaje żłobek i jak tylko się o tym dowiedziałam to zapisałam. Niby od czerwca ale kobita mówiła że jakby było wcześniej miejsce to będzie dzwonić.
W sumie wypadałoby jeszcze gdzieś się zapisać jakby nie wypaliło
Do miejskiego można się zapisać dopiero jak dziecko skończy rok co jest śmieszne przeciez bo kolejka długa

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka
__________________
All you need is love. But a new pair of shoes never hurt anyone.

smerfetk_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-27, 12:22   #1382
grejpfrutowa01
Zakorzenienie
 
Avatar grejpfrutowa01
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 625
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Cytat:
Napisane przez Eceea Pokaż wiadomość
Ty to jesteś skarbnicą wiedzy i pomysłów! A Hela też zamoczy dupkę?

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 11:36 ---------- Poprzedni post napisano o 11:25 ----------

Jsk jedziecie jako pasażer autem to siedzicie z tylu czy z przodu. Coś na szkole rodzenia było o tym, ze lepiej siedzieć z przodu żeby chyba dziecko się nie przyzwyczailo

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka
Na warsztatach Bezpieczny Maluch mówili po prostu że najbezpieczniejsze miejsce ( po kierowcy) jest z przodu pasażer, a nie żeby się dziecko nie przyzwyczajało...
Kiedyś właśnie miałam Was pytać jak jeździcie, jak nie jesteście kierującymi. Z tyłu czy z przodu...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
grejpfrutowa01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-27, 12:28   #1383
Lilly Greace
Dostojna peema.
 
Avatar Lilly Greace
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 15 835
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Ja jeżdżę z małym z tyłu. Wiem, że lepiej z przodu ale kurde jak próbowałam to płakał.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Szczęśliwa żona.
Lilly Greace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-27, 12:40   #1384
agadzie
Zakorzenienie
 
Avatar agadzie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 4 510
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Cytat:
Napisane przez Lilly Greace Pokaż wiadomość
Eceea, może Wy lećcie skoro chcecie gdzieś jechać Grecja spoko, krótki lot, dobry standard. Ceny jak w Polsce albo niższe... Ja latałam do Grecji np. za 1800 zł na dobre allin. Sorry ale w Polsce bym tak nie pobalowała za taką kasę.

Stasio kończy dziś 3 miesiące

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Poważny wiek!
Pewnie że.bys nie pobalowała, kurorty nadmorskie mają ceny z kosmosu
Cytat:
Napisane przez ania_mala Pokaż wiadomość
Eceea jedziemy do Rewy. Chcemy uniknąć wielkich kurortów, ale żeby było jednak blisko do Trójmiasta czy na Hel, bo w razie deszczu będziemy kombinować miejskie atrakcje (oceanarium, fokarium czy po prostu jakieś sale zabaw).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ej, to tak blisko Gdyni!
Cytat:
Napisane przez ania_mala Pokaż wiadomość
Pensjonat. Dam znać pod koniec sierpnia, jak było chociaż nam do szczęścia niewiele potrzeba. Oby było w miarę czysto i łazienka w pokoju i zupełnie nam wystarczy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Do którego ?
Cytat:
Napisane przez Eceea Pokaż wiadomość
Ty to jesteś skarbnicą wiedzy i pomysłów! A Hela też zamoczy dupkę?

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 11:36 ---------- Poprzedni post napisano o 11:25 ----------

Jsk jedziecie jako pasażer autem to siedzicie z tylu czy z przodu. Coś na szkole rodzenia było o tym, ze lepiej siedzieć z przodu żeby chyba dziecko się nie przyzwyczailo

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka
Ja z przodu zazwyczaj, muszę jeszcze kupić lusterko żebym mala widziała

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
agadzie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-27, 12:46   #1385
ania_mala
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1 461
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Coś tam z laguną mąż ogarniał Właśnie odległość od Gdyni była decydująca Polecasz coś szczególnego dla takiej radosnej ekipy?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ania_mala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-27, 12:46   #1386
smerfetk_a
Żona Gargamel
 
Avatar smerfetk_a
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 20 283
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Ja tylko z przodu

Też nie nadazacie z obcinaniem paznokci małym? Mam wrażenie że co obetne to muszę od nowa

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka
__________________
All you need is love. But a new pair of shoes never hurt anyone.

smerfetk_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-27, 13:30   #1387
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Cytat:
Napisane przez smerfetk_a Pokaż wiadomość
Moja już w ciąży była zapisana bo kilka minut od nas powstaje żłobek i jak tylko się o tym dowiedziałam to zapisałam. Niby od czerwca ale kobita mówiła że jakby było wcześniej miejsce to będzie dzwonić.
W sumie wypadałoby jeszcze gdzieś się zapisać jakby nie wypaliło
Do miejskiego można się zapisać dopiero jak dziecko skończy rok co jest śmieszne przeciez bo kolejka długa

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka
A może też ma to trochę sens bo wtedy masz roczne idziesz i przyjmą Twoje a nie 7 młodszych bo mają rodzeństwo, bo matka nie pracuje i bo 100 innych kryteriów..
We wro jest gorąco co rekrutację bo brakuje dla ok 25% dzieci miejsc.

Cytat:
Napisane przez grejpfrutowa01 Pokaż wiadomość
Na warsztatach Bezpieczny Maluch mówili po prostu że najbezpieczniejsze miejsce ( po kierowcy) jest z przodu pasażer, a nie żeby się dziecko nie przyzwyczajało...
Kiedyś właśnie miałam Was pytać jak jeździcie, jak nie jesteście kierującymi. Z tyłu czy z przodu...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja jezdzilam z tyłu jako mama animator, plus obserwator czy oddycha czy się nie zakrztusil i inne bzdurki
Doszla hela i jeżdżę z przodu

Cytat:
Napisane przez smerfetk_a Pokaż wiadomość
Ja tylko z przodu

Też nie nadazacie z obcinaniem paznokci małym? Mam wrażenie że co obetne to muszę od nowa

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka
Ja to bardzo mam nie ogarnięte. Na szczęście ma miękkie... Bo ale na świadomce macha rękami jak szalona a jak śpi to na mnie lub w otulaczu to jak... Masakra.


Byliśmy na basenie. Hela zasnela w aucie. Miał. Mąż z nią spacerować i dojść do nas na basen jak wstanie... No my z synem 2h ma basenie wyszliśmy a ona dalej śpi... Bawiła się świetnie

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-07-27, 14:03   #1388
Elsabel
Zakorzenienie
 
Avatar Elsabel
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 4 161
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Cytat:
Napisane przez grejpfrutowa01 Pokaż wiadomość
Na warsztatach Bezpieczny Maluch mówili po prostu że najbezpieczniejsze miejsce ( po kierowcy) jest z przodu pasażer, a nie żeby się dziecko nie przyzwyczajało...
Kiedyś właśnie miałam Was pytać jak jeździcie, jak nie jesteście kierującymi. Z tyłu czy z przodu...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja jeżdżę z przodu jako pasażer. Mała zawsze z tyłu.
Cytat:
Napisane przez smerfetk_a Pokaż wiadomość
Ja tylko z przodu

Też nie nadazacie z obcinaniem paznokci małym? Mam wrażenie że co obetne to muszę od nowa

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka
Tak, mojej też tak szybko rosną. A do obcinania rzadko jest okazja, bo mało śpi w dzień
Elsabel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-27, 14:08   #1389
butterfly20
Zakorzenienie
 
Avatar butterfly20
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 20 814
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Cytat:
Napisane przez anuhaaaaaaaaaa Pokaż wiadomość
Ty się nie śmiej! Moje dzieci ostatnio w Decathlonie namiot wybierały i kazały obiecać, że za rok pojedziemy. Obawiam się, że wydamy kupę kasy na cały sprzęt, a ostatecznie po pierwszej nocy będziemy szukać pokoju

A ja chyba jeszcze nie wyszłam z ciążowego zaćmienia. W końcu 4 trymestr nie? wstałam rano po 9,więc lekko śnięta z nadmiaru snu i przybiegają dzieciaki i składają życzenia, więc ja szybko kojarzę fakty. Aha... 26 dziś. No tak. Dzień matki. Więc do mojej mamy też mówię wszystkiego najlepszego. Tata mnie całuje, ja sobie myślę, a co on mnie z okazji dnia matki tak całuje? To mu mówię, jak już tak całujesz to i mamę całuj. On dziwnie na mnie patrzy, mama uradowana nastawia policzek. W tym momencie dzwoni tż i mi życzenia składa. No i znów się dziwię i się go pytam czemu on z życzeniami dzwoni. A on do mnie, że przecież trąbią od rana w radio o imieninach Anny to dzwoni. I dopiero mnie olśniło, że to kuźwa nie dzień matki

haha uśmiałam się
ja chcę za rok jechać pod namiot nad Jezioro Czorsztyńskie

Cytat:
Napisane przez Eceea Pokaż wiadomość
Potrzebuje chyba jakiegoś wyjazdu z mężem. Mamy dzieciaków, które już urlopowaly w swoim życiu z takimi maluchami możecie coś doradzić, polecić?

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka
Cytat:
Napisane przez Eceea Pokaż wiadomość
Ale np. morze wydaje mi się złym pomysłem ze względu na piach. No i wózkiem na plażę nie wjadę

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka
mój wózek przejedzie po wszystkim

a tak na serio to na wakacjach z takim maluchem jeśli chodzi o sam pokój/domek/apartament to niewiele trzeba. Musisz się tylko zastanowić gdzie chciałabyś pojechać i na jak długo.CIężko mi doradzić bo nie wiem właśnie jak daleko chciałabyś jechać i na ile

Cytat:
Napisane przez magda1706 Pokaż wiadomość
Ale przecież są ścieżki jakieś do spacerów. Zwiedzanie miast nad morzem. Na plaży też idzie polezec, przynajmniej jeszcze piasku nie zjada. W górach niby spoko, ale znowu ścieżki nie są dla wózków w większości

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
po górach to można w chuście fajna opcja
Ja tak chodziłam jak już były siedzące, także w nosidle, ale super wspominam te wycieczki

Cytat:
Napisane przez Elsabel Pokaż wiadomość
Nie wiem jak masz wózek, ale jak duże pompowane koła to powinien jako tako pojechać po piachu

Ja wkładam butelkę z mlekiem do torby od wózka, a ona nie przepuszcza ciepła, więc jest dobra temperatura. Ale jak będzie bezpośrednio w wózku i spacer po słońcu to faktycznie może się zepsuć.
Kurcze, mówisz że śniadanie musi być na wakacjach z dzieckiem? My wynajęliśmy domek z dwoma pokojami, łazienką, kuchnią i ogródkiem, wydawał się spoko opcją dla dziecka. Ale opcji śniadań to tam nie ma
jak dla mnie opcja śniadań beznadziejna, bo trzeba się zwlekać po kiepsko przespanej nocy, zamiat sobie pospać.
No tak jak mówię, z takim maluszkiem to nie trzeba nawet osobnego pokoju, ogródka itp.

Ale tak jak ja mam teraz moje dziewczynki, to osobny pokój to must have- one śpią w jednym, a my w drugim i możemy wieczorami posiedzieć. Jak jest ogród to już w ogóle super
__________________
13.09.2013 godz.9.05 - T.

04.02.2016 godz.8.55 - Z.

06.05.2019 godz.10.46 - K.
butterfly20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-27, 14:11   #1390
magda1706
Zakorzenienie
 
Avatar magda1706
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: południowy-wschód
Wiadomości: 27 465
GG do magda1706
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

No niby można w chuscie, ale to zależy czy dzieciak siedzi w niej bo mój średnio

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
magda1706 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-27, 14:20   #1391
Eceea
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 3 119
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Cytat:
Napisane przez butterfly20 Pokaż wiadomość
haha uśmiałam się

ja chcę za rok jechać pod namiot nad Jezioro Czorsztyńskie











mój wózek przejedzie po wszystkim



a tak na serio to na wakacjach z takim maluchem jeśli chodzi o sam pokój/domek/apartament to niewiele trzeba. Musisz się tylko zastanowić gdzie chciałabyś pojechać i na jak długo.CIężko mi doradzić bo nie wiem właśnie jak daleko chciałabyś jechać i na ile







po górach to można w chuście fajna opcja

Ja tak chodziłam jak już były siedzące, także w nosidle, ale super wspominam te wycieczki







jak dla mnie opcja śniadań beznadziejna, bo trzeba się zwlekać po kiepsko przespanej nocy, zamiat sobie pospać.

No tak jak mówię, z takim maluszkiem to nie trzeba nawet osobnego pokoju, ogródka itp.



Ale tak jak ja mam teraz moje dziewczynki, to osobny pokój to must have- one śpią w jednym, a my w drugim i możemy wieczorami posiedzieć. Jak jest ogród to już w ogóle super
Byliśmy rok temu w Czorsztynie. Mogę polecić super domek blisko jeziora

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 14:20 ---------- Poprzedni post napisano o 14:20 ----------

Wiecie co? Poważnie rozważamy Grecję we wrześniu

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka
Eceea jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-07-27, 14:24   #1392
butterfly20
Zakorzenienie
 
Avatar butterfly20
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 20 814
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Cytat:
Napisane przez grejpfrutowa01 Pokaż wiadomość
Za rok ( a właściwie to za pół roku niecałe) to ja będę mieć 35 lat. Jakbym miała mieć drugie, to z różnicą raczej tak 3-4 lata. A w wieku 39 to się na pewno na dziecko nie zdecyduję. A w życiu!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

ja za 5-6 lat 38/39 i zawsze mowiłam,że za późno na ciążę, a teraz nie wiem. Będę o tym myślała za 4 lata, czy jeszcze mi się chce

Cytat:
Napisane przez anuhaaaaaaaaaa Pokaż wiadomość
My chyba pojedziemy nad morze. Ale nastawiam się, że raczej będziemy się dzielić często. W sensie jedno spaceruje z wózkiem, drugie pilnuje by się starszaki nie potopiły
Ale gdyby nie 600km do przejechania to pojechalibyśmy pewnie w okolice Zakopanego i zaliczyli jakieś dolinki, Morskie oko itp.
Ale w Zakopanym taaaaakie tłumy. No nie wiem To już prędzje o mnie, w Beskidy przyjeżdżaj

Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
Nad jeziorem Ecea jest fajnje bo zazwczyaj są drzewa więc cień
Ja nad morzem byłam z 5 miesięcznym. To do. 10/11 i po 16 na plaży jak był upał. Zreszta bez dziecka tez nie plazuje w samo południe.
Spacer w parkach, jakaś moze promenada to też często wzdłuż plaży na wydmie jest to obok drzewa to też cień


Elsabel to ja wstawalam, mężowi małego do wózka i szli po bułki ok 1h spacery bo on jak Helcia po 40-60min cyc i pierwsza drzemka a jak była z nim i moimi rodzicami to pisałam do taty SMS że wstalismy, ogarniałam nas, on zabierał mi synka na spacer a ja szłam do mamy na kawę i śniadanie
Ogólnie albo się bierze dziecko na plażę i wszędzie w 3 albo się dzieli i 1 osoba z dzieckiem a druga plaża i zmiana

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 11:22 ---------- Poprzedni post napisano o 11:21 ----------

My też myślimy jakiś wrzesień/październik taki typowy allin z basenem żeby każdy miał wszystko pod nosem

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
ja też mam zawsze trochę pomocy i wypocznę. Zresztą teraz też jedziemy w konfiguracji trójka naszych dzieci + 7 dorosłych

Cytat:
Napisane przez ania_mala Pokaż wiadomość
Eceea jedziemy do Rewy. Chcemy uniknąć wielkich kurortów, ale żeby było jednak blisko do Trójmiasta czy na Hel, bo w razie deszczu będziemy kombinować miejskie atrakcje (oceanarium, fokarium czy po prostu jakieś sale zabaw).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie wiem gdzie jest Rewa,ale my tak byliśmy kiedyś w małej mieścinie- Lubiatowo. Plaża cudna, pustki!
Dwa lata temu byliśmy też w Gdyni i też zaliczyliśmy akwarium , fokarium, statkiem płynęliśmy na Hel

Cytat:
Napisane przez Martita_2012 Pokaż wiadomość
Próbowała któraś? Bo jakoś średnio to widzę, nawet na dużych kołach. Dobrą opcją jest drewniany deptak na plaży jak np. we Władysławowie, tylko nie wiem czy on się długo ciągnie od wejścia na plażę.A teraz brałaś Helę w wózku na plażę czy w chuście?O, będziecie w pensjonacie/ hotelu czy jakiś domek? Daj znać czy fajne miejsce, bo mnie ta część wybrzeża interesuje. Tzn. zawsze jeździliśmy do Jastrzębiej albo Sobieszewa, a to by było bliżej. Tylko my, jeśli mały się ogarnie, to jechali byśmy na początku września.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ja mam klasyczny na dużych kołach i da się po piachu.

Cytat:
Napisane przez magda1706 Pokaż wiadomość
Eceea nie żeby się dziecko nie przyzwyczaił tylko, żebyś w momencie wypadku nie stanowiła dla niego zagrożenia, bo twoje latające ciało może wyrządzić mu większe szkody niż sam wypadek.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:10 ---------- Poprzedni post napisano o 13:09 ----------

Ja mam nadzieję, że się dostanie do żłobka w przyszłym roku to pójdzie od września, tak jak i ja, mam nadzieję, do pracy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

to fakt, lepiej byłoby jeździć w przodu, ale często się nie da.
Ja najczęściej jako kierowca lub pasażer,ale jednak na długie dystanse siadywałam z tyłu,nieraz trzeba było dziewcyzny zabawić ( w s-maxie są trzy duże fotele z tyłu). Teraz trzy foteliki to nawet na długi dystans nie usiądę no i przez to dalej jeździmy busem, bo jak się Karol rozedrze to dobrze byłoby go zabawić.Na wakacje też jedziemy w piątkę dziewięciosobowym busem
__________________
13.09.2013 godz.9.05 - T.

04.02.2016 godz.8.55 - Z.

06.05.2019 godz.10.46 - K.
butterfly20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-27, 14:27   #1393
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Cytat:
Napisane przez butterfly20 Pokaż wiadomość
haha uśmiałam się
ja chcę za rok jechać pod namiot nad Jezioro Czorsztyńskie





mój wózek przejedzie po wszystkim

a tak na serio to na wakacjach z takim maluchem jeśli chodzi o sam pokój/domek/apartament to niewiele trzeba. Musisz się tylko zastanowić gdzie chciałabyś pojechać i na jak długo.CIężko mi doradzić bo nie wiem właśnie jak daleko chciałabyś jechać i na ile



po górach to można w chuście fajna opcja
Ja tak chodziłam jak już były siedzące, także w nosidle, ale super wspominam te wycieczki



jak dla mnie opcja śniadań beznadziejna, bo trzeba się zwlekać po kiepsko przespanej nocy, zamiat sobie pospać.
No tak jak mówię, z takim maluszkiem to nie trzeba nawet osobnego pokoju, ogródka itp.

Ale tak jak ja mam teraz moje dziewczynki, to osobny pokój to must have- one śpią w jednym, a my w drugim i możemy wieczorami posiedzieć. Jak jest ogród to już w ogóle super
U nas śniadania do 11... No nawet mój mlody tak długo nie spał a spał po 14h w nocy więc lajcik... I jak trupem czasem właśnie zmęczona szłam i miałam podane pod nos, kawa itp.. Ale mnie najbardziej draznilo że to wszystko kupić albo wozić kawa cukier keczup masło pomidory sól pieprz no cuda.
Cytat:
Napisane przez magda1706 Pokaż wiadomość
No niby można w chuscie, ale to zależy czy dzieciak siedzi w niej bo mój średnio

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dokładnie. Ja to bym się mogła na swojej powiesić na gałęzi co najwyżej...

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 15:27 ---------- Poprzedni post napisano o 15:26 ----------

Xlander po piachu jedzie zawodowo. Nawrt na 2 nie trzeba ciagnac ttlko pięknie na 4 jedzie

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-27, 14:31   #1394
grejpfrutowa01
Zakorzenienie
 
Avatar grejpfrutowa01
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 625
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Cytat:
Napisane przez smerfetk_a Pokaż wiadomość
Ja tylko z przodu

Też nie nadazacie z obcinaniem paznokci małym? Mam wrażenie że co obetne to muszę od nowa

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka
A jak. Pazury to minimum raz w tygodniu ale tylko łapska. U Stóp już tak szybko nie rosną. Dopiero teraz na dniach muszę obciąć. Pierwszy raz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
grejpfrutowa01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-27, 14:38   #1395
agadzie
Zakorzenienie
 
Avatar agadzie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 4 510
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Cytat:
Napisane przez ania_mala Pokaż wiadomość
Coś tam z laguną mąż ogarniał Właśnie odległość od Gdyni była decydująca Polecasz coś szczególnego dla takiej radosnej ekipy?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Plac zabaw na plaży w Gdyni jakbyś chciała jakieś restauracje, itd to pisz priv, podpowiem ci



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
agadzie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-27, 14:40   #1396
Eceea
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 3 119
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

A propo tłumów. Kolejka na Kasprowy 6h co za ludzie!

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka
Eceea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-27, 14:48   #1397
ania_mala
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1 461
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Dzięki Agadzie! Chętnie przyjmę każdy namiar, to jak znajdziesz chwilę to pisz priv. Na pewno skorzystamy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ania_mala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-27, 14:52   #1398
butterfly20
Zakorzenienie
 
Avatar butterfly20
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 20 814
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Sq no do 11 to spoko jakoś bym się zebrała





A w kwestii wyrastania to Bujak już na styk jak nogi rozprostuje
__________________
13.09.2013 godz.9.05 - T.

04.02.2016 godz.8.55 - Z.

06.05.2019 godz.10.46 - K.
butterfly20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-27, 14:53   #1399
butterfly20
Zakorzenienie
 
Avatar butterfly20
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 20 814
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

O
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg EACBC8E7-E5C6-4788-BB1C-3A8BD2EE55F6.jpg (124,4 KB, 47 załadowań)
__________________
13.09.2013 godz.9.05 - T.

04.02.2016 godz.8.55 - Z.

06.05.2019 godz.10.46 - K.
butterfly20 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-07-27, 14:58   #1400
smerfetk_a
Żona Gargamel
 
Avatar smerfetk_a
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 20 283
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
A może też ma to trochę sens bo wtedy masz roczne idziesz i przyjmą Twoje a nie 7 młodszych bo mają rodzeństwo, bo matka nie pracuje i bo 100 innych kryteriów..
We wro jest gorąco co rekrutację bo brakuje dla ok 25% dzieci miejsc.



Ja jezdzilam z tyłu jako mama animator, plus obserwator czy oddycha czy się nie zakrztusil i inne bzdurki
Doszla hela i jeżdżę z przodu



Ja to bardzo mam nie ogarnięte. Na szczęście ma miękkie... Bo ale na świadomce macha rękami jak szalona a jak śpi to na mnie lub w otulaczu to jak... Masakra.


Byliśmy na basenie. Hela zasnela w aucie. Miał. Mąż z nią spacerować i dojść do nas na basen jak wstanie... No my z synem 2h ma basenie wyszliśmy a ona dalej śpi... Bawiła się świetnie

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
A gdzie tam, miejski jest jeden i jak byłam w ciąży to było full na 2020 Na szczęście są prywatne a kosztują prawie tyle samo

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka
__________________
All you need is love. But a new pair of shoes never hurt anyone.

smerfetk_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-27, 14:59   #1401
agadzie
Zakorzenienie
 
Avatar agadzie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 4 510
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Cytat:
Napisane przez Eceea Pokaż wiadomość
A propo tłumów. Kolejka na Kasprowy 6h co za ludzie!

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka
Czytałam 6 godzin czekania na 20 min jazdy
Cytat:
Napisane przez ania_mala Pokaż wiadomość
Dzięki Agadzie! Chętnie przyjmę każdy namiar, to jak znajdziesz chwilę to pisz priv. Na pewno skorzystamy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ok to zaraz napisze
Cytat:
Napisane przez butterfly20 Pokaż wiadomość
O
Wow!!!!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
agadzie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-27, 15:38   #1402
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Cytat:
Napisane przez butterfly20 Pokaż wiadomość
Sq no do 11 to spoko jakoś bym się zebrała





A w kwestii wyrastania to Bujak już na styk jak nogi rozprostuje
Dałabyś radę byle nałożyć do 11 jeść można dłużej na dworze

Cytat:
Napisane przez butterfly20 Pokaż wiadomość
O
To moja podobnie miałam to body

Cytat:
Napisane przez smerfetk_a Pokaż wiadomość
A gdzie tam, miejski jest jeden i jak byłam w ciąży to było full na 2020 Na szczęście są prywatne a kosztują prawie tyle samo

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka
To rtle dobrze ze podobnie kosztuje... We wro za 8h państwowego to jakieś z 300zl? Prywatny ok 1300

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-27, 15:39   #1403
anuhaaaaaaaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar anuhaaaaaaaaaa
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 4 927
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Ale na Kasprowy to chyba przez neta można kupić bilet na daną godzinę.

My ostatnio byliśmy w Zakopcu w ostatni tydzień wakacji i dało się przejść a jak się później okazało Ada była pasażerem na gapę

Motylku Karol jest giga
anuhaaaaaaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-27, 15:50   #1404
AgataAgata9090
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 1 867
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Cytat:
Napisane przez Misha_ Pokaż wiadomość
No jak nie macie wyjscia to pewnie ze byscie nie pojechaly, ale ja daje butelke i smoczek i tz dalby rade. Poza tym elsabel wielokrotnie tutaj wspominala ze potrzebuje odskoczni itz dlatego tym bardziej bym pojechala odetchnac. I nie zgadzam sie ze tata nie zastapi mamy nawet bez kp. Agaty maz dawal sobie rade i to z noworodkiem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dokładnie Jak dla mnie pisanie że dziecko na tym etapie potrzebuje bardziej mamy niż taty to jakieś bzdury wyssane nie wiem z czego. Ja do tej pory mam problemy ze zdrowiem co przekłada się na to, że tż często zajmuje się małym bo ja słabnę lub jestem u lekarza i jakoś mały jest grzeczny i nie zachowuje się gorzej niż jak ja jestem w domu.

Ja bym jechała. Elsabel rozerwiesz się a zaufaj że przy twoim mezu malej będzie równie dobrze jak przy Tobie. Poradzi sobie. Jak mój flegmatyk sobie poradził i radzi do tej pory to i Twój sobie poradzi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:50 ---------- Poprzedni post napisano o 14:43 ----------

Cytat:
Napisane przez Eceea Pokaż wiadomość
A może w pobliskiej miejscowości nocleg? Spróbuj może poszukać czegoś najbliżej jak się da skoro na miejscu nie ma miejsc

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 18:44 ---------- Poprzedni post napisano o 18:42 ----------

Nie wiem czy dobrze robimy, ale Kazik nie zna czegoś takiego jak usypianie. Karmimy i odkładamy do łóżeczka, zasypia. Może za mało bliskości (?) Tak źle i tak niedobrze

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka
Nie martw się my też tak robimy. Nie śpiewam mu, nie mówię nic i też się właśnie zastanawiałam czy może za mało bliskości ale chyba nie. Zasypia sam. Ewentualnie jak marudzi to go wożę w chicco bo tam aktualnie śpi a nie w łóżeczku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
AgataAgata9090 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-27, 15:52   #1405
Olusiaa_
Zakorzenienie
 
Avatar Olusiaa_
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 363
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Sqarra
Jak Hela Z kaszlem?

Chryste Panie,U nas drugi dzień drzemek po 15 minut
Olusiaa_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-27, 15:53   #1406
AgataAgata9090
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 1 867
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Cytat:
Napisane przez butterfly20 Pokaż wiadomość
No zgadzam się z Wami,ze są różne dzieci,różne mamy a tata musi potrafić.I jestem za wychodzeniem bez dziecka,a jakże.Tylko jesli się rozwyje,ciezko będzie uspokoić to lipa jesli to jest 3,5 godziny drogi.Nie wiem jak Wasze dzieci,ale moj Karol w takim mega płaczu potrafi się uspokoić przy mnie.u innych osób płacze do upadłego i wtedy fakt-uspokaja się,ale to ze zmęczenia,a nie dlatego,ze jego potrzeba została zaspokojona.Ja mogłabym pojechać na dwa dni i zostawic go z mężem,ale pod warunkiem,ze byłoby to max godzinę drogi.mowie przez pryzmat moj i mojego dziecka,nie neguje,ze u Was jest inaczej
Dziwne. Mnie naprawdę nie było długo w domu i mały od noworodka był z moim tż lub moją mamą i też miał okres gdzie płakał ale zawsze coś dzialalo na niego. Noszenie, bujanie, butla itp itd. Chyba że ja mam takiego bąbelka niewymagajacego który uspokoi się u każdego. No nie wiem nie wiem. Natomiast uważam że nie może być tak że mama nie może nigdzie wyjść bo ma w głowie to że jak dziecko się rozpacze itp to tylko ona będzie je w stanie uspokoić a ktoś inny nie da rady.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
AgataAgata9090 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-27, 15:56   #1407
smerfetk_a
Żona Gargamel
 
Avatar smerfetk_a
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 20 283
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
Dałabyś radę byle nałożyć do 11 jeść można dłużej na dworze



To moja podobnie miałam to body



To rtle dobrze ze podobnie kosztuje... We wro za 8h państwowego to jakieś z 300zl? Prywatny ok 1300

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
O w mordę
Tu czesne 300-350 plus jedzenie, miejski to samo tylko mają dofinansowanie do posiłków
Cytat:
Napisane przez Olusiaa_ Pokaż wiadomość
Sqarra
Jak Hela Z kaszlem?

Chryste Panie,U nas drugi dzień drzemek po 15 minut
U nas też słabe drzemki, ale ciepło jak cholera i budzi się cała mokra (bo na mnie oczywiście)

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka
__________________
All you need is love. But a new pair of shoes never hurt anyone.

smerfetk_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-27, 15:57   #1408
Elsabel
Zakorzenienie
 
Avatar Elsabel
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 4 161
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Cytat:
Napisane przez AgataAgata9090 Pokaż wiadomość
Dokładnie Jak dla mnie pisanie że dziecko na tym etapie potrzebuje bardziej mamy niż taty to jakieś bzdury wyssane nie wiem z czego. Ja do tej pory mam problemy ze zdrowiem co przekłada się na to, że tż często zajmuje się małym bo ja słabnę lub jestem u lekarza i jakoś mały jest grzeczny i nie zachowuje się gorzej niż jak ja jestem w domu.

Ja bym jechała. Elsabel rozerwiesz się a zaufaj że przy twoim mezu malej będzie równie dobrze jak przy Tobie. Poradzi sobie. Jak mój flegmatyk sobie poradził i radzi do tej pory to i Twój sobie poradzi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A ja nieskromnie uważam, że w tych pierwszych miesiącach życia matki przeważnie radzą sobie lepiej niz ojcowie. Wynika to z więzi jaka tworzy się między mamą a dzieckiem jeszcze w czasie ciąży i tego nie przeskoczysz, to natura Jak wyjade to TŻ sobie poradzi, nie mam co do tego wątpliwości, ale ja ją uspokoję szybciej i skuteczniej. Wczoraj jak mnie nie było to mała wieczorem przez godzinę płakała, ze mną już daaaawno tak nie miała. Można się takimi rzeczami nie przejmować, ale dla malucha to jest stres i ja wierzę, że się to odbije w przyszłości

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Elsabel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-27, 16:13   #1409
butterfly20
Zakorzenienie
 
Avatar butterfly20
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 20 814
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Agata jasne,ze Karol się uspokoi po jakimś czasie noszenia i bujania.ale u mnie uspokaja się prawie momentalnie i to jest natura i biologia ,ze dla takiego malucha mama jest całym światem,co nie oznacza,ze tata nie da rady. No i weźmy poprawkę na to,ze co innego dziecko na butli K co innego na piersi,to są jednak inne kategorie uzależnienia od mamy
__________________
13.09.2013 godz.9.05 - T.

04.02.2016 godz.8.55 - Z.

06.05.2019 godz.10.46 - K.
butterfly20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-27, 16:19   #1410
grejpfrutowa01
Zakorzenienie
 
Avatar grejpfrutowa01
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 625
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Cytat:
Napisane przez AgataAgata9090 Pokaż wiadomość
Dziwne. Mnie naprawdę nie było długo w domu i mały od noworodka był z moim tż lub moją mamą i też miał okres gdzie płakał ale zawsze coś dzialalo na niego. Noszenie, bujanie, butla itp itd. Chyba że ja mam takiego bąbelka niewymagajacego który uspokoi się u każdego. No nie wiem nie wiem. Natomiast uważam że nie może być tak że mama nie może nigdzie wyjść bo ma w głowie to że jak dziecko się rozpacze itp to tylko ona będzie je w stanie uspokoić a ktoś inny nie da rady.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale np ja tak mam. I wkurzam się że się nie mogę nigdzie ruszyć, ale , drugiej strony, Ola jest jeszcze naprawdę mała i po co mam jej dokładać stresów. TŻ jej nie uspokoi jak się rozpłacze, szybciej padnie zmęczona płaczem. Cycek uspokoi zawsze i nie ma w tym nic dziwnego. W końcu to jeszcze "4 trymestr" i duża potrzeba bliskości.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
grejpfrutowa01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-09-20 07:43:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:49.