farbowanie ciuchow - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-04-19, 23:17   #121
emii
Zakorzenienie
 
Avatar emii
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 666
Dot.: farbowanie ubrań na inny kolor

Cytat:
Napisane przez ronja Pokaż wiadomość
5. Na opakowaniu pisze, że farbki są tylko do lnu i bawełny, ja farbowałam z powodzeniem także bawełnę z dodatkami np. elastanu (mało który ciuch ich zupełnie nie ma) - ale rzeczywiście całkiem sztuczne tkaniny, tak jak i nitki, nie zmienią koloru za skarby świata. Sama nie mogłam w to uwierzyć, jak bladobeżowa elastyczna koszulka godzinę gotowała się w ciemnofioletowej zupie i po wyjęciu nie zmieniła koloru ani troszeczkę


Powodzenia!
A nic się nie dzieje z materiałem podczas gotowania? Wiem, że z bawełną się nic nie zrobi, ale jakiś inny materiał może się rozejść albo skurczyć.
emii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-09, 19:52   #122
lusia2212
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 2 175
Dot.: farbowanie ubrań na inny kolor

Ja farbowalam ;Dwyszlo super, planuje juz kolejne farbowanko ciuszkow ;D
lusia2212 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-09, 20:03   #123
ninka84
Raczkowanie
 
Avatar ninka84
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 390
Dot.: farbowanie ubrań na inny kolor

Szkoda czasu i pieniędzy na farbowanie. Ubrania są tak tanie w necie że się nie opłaca tego robić
ninka84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-20, 22:38   #124
martagg
Rozeznanie
 
Avatar martagg
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 523
Dot.: farbowanie ciuchow

Cytat:
Napisane przez lilia23 Pokaż wiadomość
no wlasnie z tym jest problem bo nie dam rady wiec zastanawiam sie czy kolor wyjdzie mniej wiecej rownomiernie?
na allegro widziałam specjalną farbę do jeansu za ok 21zł. niemiecką. sama się nad nią zastanawiam.

---------- Dopisano o 22:38 ---------- Poprzedni post napisano o 22:35 ----------

chciałam się was poradzić, może ktoś cos takiego robil. zrobiłam z sukienki spódnicę. zawinełam jej cześć "gorsetową" i wsadziałam tam gumkę. tak postała spódnica z szeroką "gumą- pasem". właśnie ten fragment, ten materiał który był "gorsetem" czy raczej "częscią brzuszno-plecową" sukienki chciałabym mieć czarną/grafitową. jak to osiągnąć? tylko ten pasek!

widziałam na allegro marker z farbką do tkanin. może jeszcze jakies pomysły?
__________________
martagg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-07, 12:16   #125
laurietta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 6
Dot.: farbowanie ciuchow

to nie moja pierwsza próba farbowania ubrań, wczesniejsze okazaly sie totalnym niewypałem - spodnie do wyrzucenia - źle ufarbowane i pokurczone ale teraz zasiegnalam rady sprzedawcy w sklepie i jestem zachwycona !
kupilam najzwyklejsze barwniki do tkanin za 1.75 , spodnie z domieszką elastyny zanurzylam w misce z ciepła woda, poleżały chwile, nastepnie w osobnym naczyniu rozrobilam barwnik (2 saszetki) w cieplej wodzie i zalałam wrzatkiem ( jeden czajnik )dolałam jeszcze troche cieplej. spodnie wyciagnelam z cieplej czystej wody i przerzucilam do przygotowanej cieczy barwiacej. polezały tam jakies 40 min od czasu do czasu podniosłam "do góry i na dół "ów barwione spodnie, pod koniec dolałam rozrobioną wode z solą (pół kubka soli uzupełnione cieplą wodą ) i troche octu. spodnie wyplukałam i recznie przeprałam w płynie do ciemnych rzeczy ( zeby zabic zapach octu) wywiesiłam na dwór bez wirowania - spodnie jak nówki ze sklepu zobaczymy ile utrzyma sie ten efekt puki co jestem naprawde zachwycona i zabieram sie za kolejne odświeżanie koloru
laurietta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-19, 13:03   #126
maniaczkakolorowania
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 452
Dot.: Farbowanie Swetra

Podbijam temat. Chce odświeżyć ubrania.

Na pierwszy ruch pójdzie czerń, kilka bluzek wypadałoby odświeżyć. Tu nie mam watpliwosci

Ale mam do zafarbowania biustonosz. Czy z malinowego stanika wyjdzie czarny

I pytania o ubrania w paski, jesli sa biale i czarne paski i chcialabym zamienic biale na czarne (czyli zrobic cala czarna tkanine)
albo biale paski zamienic na rozowe
Czy wyjdzie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
maniaczkakolorowania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-03-19 13:03:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:54.