Czy jem za dużo? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > W krzywym zwierciadle odchudzania

Notka

W krzywym zwierciadle odchudzania
Jest do jedyne forum, na którym zamieszczamy wszystkie diety, które promują odchudzanie poprzez drastyczne ograniczenie kaloryczności, tzw. "diety głodówkowe", które nie mają nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem.
  • Jest to forum stworzone dla osób, które chcą zwalczać wszystkie choroby powiązane z zaburzeniem łaknienia (anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się) oraz dla osób, które pragną takim osobom radzić, pomagać i wspierać.
  • Na tym forum nie można namawiać do drastycznych metod zrzucania wagi, lecz można pisać o terapii przy ED.
  • Jedynie na tym forum osoby z zaburzeniami łaknienia mogą tworzyć swoje grupy wsparcia.
  • Forum to nie zastępuje psychologa ani profesjonalnej terapii.
  • Redakcja nie bierze odpowiedzialności za udzielane tutaj porady, natomiast z pełną stanowczością będziemy tępić wszelkie wątki "pro-ana".
  • Na forum obowiązuje dodatek do regulaminu, zapoznaj się z nim zanim weźmiesz udział w dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-11-13, 22:14   #1
tessa16
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 235

Czy jem za dużo?


Cześć, od pewnego czasu od mniej więcej 1.5 roku staram się zdrowo odżywiać. Po pierwszym roku studiów przytyłam około 10 kg
Często jadłam słodycze (zdarzało mi się zjeść całą paczkę ciastek na raz i pocisnąć bagietką z masłem czosnkowym itp.)Dość często nawet najbliżsi mi to wytykali w mało przyjemny sposób, np. jak się pokłóciłam z mamą to potrafiła nawiązać do tego, że jestem gruba i mam wielkie dupsko lub też, że jak ona by tak wyglądała w moim wieku to by płakała. Wzięłam się za siebie i schudłam, nie wiem ile ważę niestety bo wagi nie mam w domu. Wzrost 154 cm (w krytycznym momencie najwięcej ważyłam coś koło 67 kg). Ale wszyscy mówią, że ważę z 50 kg/oceniają, że schudłam ze 12 kg. Noszę teraz rozmiar S/XS jeśli nowe ciuchy kupuję. Mam wydaje mi się małą obsesję na punkcie jedzenia, lubię mieć wszystkie posiłki zaplanowane i praktycznie cały czas o tym myślę (co zjem i kiedy, ile itd.). Nie lubię gdy ktoś mnie czymś częstuje bo wtedy mam już jakieś niezaplanowane kalorie wykorzystane. Niefortunnie złożyło się, że od lipca nie mam okresu. Wyniki krwi wyszły dobre ale teraz z kolei mi mówi mama, że to przez to odchudzanie. Ostatnimi czasy w ogóle moja dieta leży, jest mi wstyd ... Proszę Was o pomoc, radę i ocenę, bo wydaje mi się, że się obżeram... Najgorszy jest stres, licencjat, praca w weekendy, praktyki i dużo nauki mnie przygniata i jedynym wyjściem i upustem czasami jest coś dużego do zjedzenia. Dzisiaj zjadłam:
6.30 "śledzik na raz", kromka chleba z masłem
8.00 kawa z mlekiem
11.00 drożdżówka z budyniem
13.15 Dubletka (wafelek mały okrągły z Lidla)+kawa rozpuszczalna z mlekiem
15.20 bułka z szynką i serem i warzywami, dwie kromki chleba razowego z kurczakiem, sosem tzatziki i sałatą + kawa
21.10 jogurt naturalny skyr islandzki (150 g) + jabłko
22.15 Złamałam się i zjadłam dwa kawałki murzynka, które dostałam jako poczęstunek.


Niby nie idę jeszcze spać bo siedzę i się uczę od (przed 19 jakoś zaczęłam) ... Czułam coś w rodzaju głodu ale nie jestem pewna czy to nie był głód emocjonalny... Czuję się jak świnia, nie chcę wrócić do stanu sprzed odchudzania.
tessa16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-14, 20:48   #2
tessa16
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 235
Dot.: Czy jem za dużo?

Dzisiaj już byłam bardziej opanowana:
6.40 serek wiejski z pomidorem i bułka fitness, kawa czarna
13. 00 kajzerka z szynką, serem, sałatą i ogórkiem
17.20 pierś z kurczaka bez panierki, groszek z marchewką i ziemniaki
po obiedzie, kawa
20.00 dwa jabłka
21.00 1X kostka czekolady mlecznej podczas nauki


W międzyczasie woda, herbata bez cukru itd.
tessa16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-25, 06:56   #3
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 368
Dot.: Czy jem za dużo?

Cytat:
Napisane przez tessa16 Pokaż wiadomość
Cześć, od pewnego czasu od mniej więcej 1.5 roku staram się zdrowo odżywiać. Po pierwszym roku studiów przytyłam około 10 kg
Często jadłam słodycze (zdarzało mi się zjeść całą paczkę ciastek na raz i pocisnąć bagietką z masłem czosnkowym itp.)Dość często nawet najbliżsi mi to wytykali w mało przyjemny sposób, np. jak się pokłóciłam z mamą to potrafiła nawiązać do tego, że jestem gruba i mam wielkie dupsko lub też, że jak ona by tak wyglądała w moim wieku to by płakała. Wzięłam się za siebie i schudłam, nie wiem ile ważę niestety bo wagi nie mam w domu. Wzrost 154 cm (w krytycznym momencie najwięcej ważyłam coś koło 67 kg). Ale wszyscy mówią, że ważę z 50 kg/oceniają, że schudłam ze 12 kg. Noszę teraz rozmiar S/XS jeśli nowe ciuchy kupuję. Mam wydaje mi się małą obsesję na punkcie jedzenia, lubię mieć wszystkie posiłki zaplanowane i praktycznie cały czas o tym myślę (co zjem i kiedy, ile itd.). Nie lubię gdy ktoś mnie czymś częstuje bo wtedy mam już jakieś niezaplanowane kalorie wykorzystane. Niefortunnie złożyło się, że od lipca nie mam okresu. Wyniki krwi wyszły dobre ale teraz z kolei mi mówi mama, że to przez to odchudzanie. Ostatnimi czasy w ogóle moja dieta leży, jest mi wstyd ... Proszę Was o pomoc, radę i ocenę, bo wydaje mi się, że się obżeram... Najgorszy jest stres, licencjat, praca w weekendy, praktyki i dużo nauki mnie przygniata i jedynym wyjściem i upustem czasami jest coś dużego do zjedzenia. Dzisiaj zjadłam:
6.30 "śledzik na raz", kromka chleba z masłem
8.00 kawa z mlekiem
11.00 drożdżówka z budyniem
13.15 Dubletka (wafelek mały okrągły z Lidla)+kawa rozpuszczalna z mlekiem
15.20 bułka z szynką i serem i warzywami, dwie kromki chleba razowego z kurczakiem, sosem tzatziki i sałatą + kawa
21.10 jogurt naturalny skyr islandzki (150 g) + jabłko
22.15 Złamałam się i zjadłam dwa kawałki murzynka, które dostałam jako poczęstunek.


Niby nie idę jeszcze spać bo siedzę i się uczę od (przed 19 jakoś zaczęłam) ... Czułam coś w rodzaju głodu ale nie jestem pewna czy to nie był głód emocjonalny... Czuję się jak świnia, nie chcę wrócić do stanu sprzed odchudzania.
Jak dla mnie na pewno za dużo cukru. Po takiej drożdżówce byłabym już syta do nocy No i murzynki o 22.. proszę Cię....
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-26, 12:06   #4
tessa16
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 235
Dot.: Czy jem za dużo?

Dzisiaj od rana było tak:
6.20 2 tosty z serem i szynką



10.15 rosół z indyka z ryżem i gotowanymi jarzynami


12.45 2 kotlety ziemniaczane z sosem pieczarkowym i surówka z kapusty kiszonej



W międzyczasie kawa, herbata i woda.


Co myślicie o tym dniu?
tessa16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-26, 18:58   #5
tessa16
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 235
Dot.: Czy jem za dużo?

Potem koło 16 zjadłam plaster piernika z marmoladą (chyba z biedronki), a po 19.00 palucha śniadaniowego z kruszonką.
tessa16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum W krzywym zwierciadle odchudzania


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-11-26 19:58:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:13.