Wybór profilu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-04-27, 21:09   #1
Agaga797
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 4

Wybór profilu


Hejka dziewczyny! Jestem tu nowa i bardzo zależy mi na odpowiedzi na zadane pytanie. Obecnie jestem w 3 klasie gimnazjum i mam problem z wyborem profilu. Już wyjaśniam. Otóż nie ma przedmiotu, którego bym nie lubiła, jednak najbardziej podoba mi się klasa biologiczno-chemiczna oraz prawno-humanistyczna. Ta druga, ponieważ bardzo interesują mnie tematy historyczne, polonistyczne itp. - chodzę też na konkursy. Marzę także o założeniu własnej kancelarii prawniczej, choć nie wiem czy to dobry zawód dla mnie. Biologiczno-chemiczna także wydaje się być ciekawa, ale nie mam w planach zostać lekarzem. Na pewno jednak chcę pomagać ludziom. Wiem, że po tej klasie łatwiej będzie mi dostać pracę, lecz najpierw studia. Wtedy nie mam pojęcia co z prawem. Nikt mi nie każe iść na profil ani nic podobnego. Niedługo zaczyna się rekrutacja. Co robić? Będę wdzięczna za każda radę.
Agaga797 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-09, 21:37   #2
69d5782cb96c44b77f6e0ec22c8f79bc60c635f6_65a5448a32992
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 9 276
Dot.: Wybór profilu

profil w liceum ma naprawdę znikomy wpływ na dalszy wybór ścieżki edukacyjnej, czego jestem najlepszym przykładem - po profilu humanistycznym skończyłam politechnikę i znam całe mnóstwo osób, które studia wybrały zupełnie niezwiązane z profilem w liceum. jasne, założenie jest takie, że przygotowujesz się do matury, ale można to robić również poza klasą. Papiery możesz, zdaje się, złożyć do kilku klas?
69d5782cb96c44b77f6e0ec22c8f79bc60c635f6_65a5448a32992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-10, 11:41   #3
tallie
Przyczajenie
 
Avatar tallie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 14
Dot.: Wybór profilu

[1=69d5782cb96c44b77f6e0ec 22c8f79bc60c635f6_65a5448 a32992;86797713]profil w liceum ma naprawdę znikomy wpływ na dalszy wybór ścieżki edukacyjnej, czego jestem najlepszym przykładem - po profilu humanistycznym skończyłam politechnikę i znam całe mnóstwo osób, które studia wybrały zupełnie niezwiązane z profilem w liceum. jasne, założenie jest takie, że przygotowujesz się do matury, ale można to robić również poza klasą. Papiery możesz, zdaje się, złożyć do kilku klas?[/QUOTE]


fakt, ja na odwrót - po mat fizie - dziennikarka :P Mój facet po humanie - programista serio, to nie ma wpływu
tallie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-12, 19:40   #4
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Wybór profilu

Ja bym powiedziała, że profil ma jednak duże znacznie, zwłaszcza teraz, kiedy wszystkie przedmioty ma się tylko w pierwszej klasie. Niewłaściwy profil oznacza konieczność nauczenia się wszystkiego samemu, co jednak jest trudniejsze niż po prostu mieć rozszerzone wszystkie przedmioty, których potrzebujesz.

Wybierz profil pod wymagania na przyszłe studia, a nie po tym, co wydaje Ci się ciekawe. Bio-chem może być ciekawy, ale jest przydatny, tylko kiedy chcesz iść na medyczne lub przyrodnicze studia. Jak rzeczywiście chcesz iść na prawo, wybierz klasę, która ma rozszerzone historię i WOS.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-13, 15:15   #5
Agaga797
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 4
Dot.: Wybór profilu

Dziękuję za radę i chyba raczej human. Jeśli coś pójdzie nie tak lub zmienię plany to najwyżej się przepiszę do innej klasy
Agaga797 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-05-13 16:15:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:57.