Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy! - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-12-05, 20:17   #31
zolza20
Raczkowanie
 
Avatar zolza20
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 354
GG do zolza20
Badania Hormonalne

Witajcie

Bardzo prosze o wyjasnienie mi jakie badania powinnam zrobic by ocenic czy mam zdrowe nadnercza(jakie badania krwi) ijakie badania powinnam zorbic by ocenic moje hormony.I czy te badania moge zrobic u lekarza 1go kontaktu.Bede bardzo wdzieczna za odpowiedz
zolza20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-24, 14:06   #32
wisienk@
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: k@rtonik
Wiadomości: 69
badania hormonalne.jak to jest?

chce wyregulowac miesiaczke wkoncu, i powiedziano mi ze musze zrobic badania hormonalne na poczatek.spotkalam sie z opiniami ze lekarze nie chetnie przepisuja takie badania, a tego co mi wiadomo to jedno badanie na jeden hormon kosztuje 30 zl.-ile badan hormonow nalezy zrobic-ile lekarz zazwyczaj przepisuje?w jaki sposob mozna wyregulowac miesiaczki oprocz badan(no niestety ale mnie nie stac) i oprocz pigulek hormonalnych?a jesli pigulkami tylko to trzeba koniecznie wziasc podczas miesiczki?bo 2 tygnie temu wzielam 4 tabletki diane(metoda yuzpe ale tylko jedna porcja) i jeszcze miesiaczka mi nie wystapila i nie wiem kiedy to wystapi.
miesiaczki mam w caly swiat.
wisienk@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-24, 16:29   #33
agnieszka26a
Rozeznanie
 
Avatar agnieszka26a
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: dolnyśląsk
Wiadomości: 638
Dot.: badania hormonalne.jak to jest?

Badania hormonalne możesz zrobić bez zlecenia lekarza. Idziesz do laboratorium i odpłatnie ci wykonują to co chcesz. Tylko zanim pójdziesz do laoratorium to zorientuj się jakie hormony najlepiej wykonać.
__________________
To człowiek człowiekowi najbardziej potrzebny jest do szczęścia.
agnieszka26a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-24, 17:22   #34
Marilyn
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 449
Dot.: badania hormonalne.jak to jest?

Cytat:
Napisane przez wisienk@
chce wyregulowac miesiaczke wkoncu, i powiedziano mi ze musze zrobic badania hormonalne na poczatek.spotkalam sie z opiniami ze lekarze nie chetnie przepisuja takie badania, a tego co mi wiadomo to jedno badanie na jeden hormon kosztuje 30 zl.-ile badan hormonow nalezy zrobic-ile lekarz zazwyczaj przepisuje?w jaki sposob mozna wyregulowac miesiaczki oprocz badan(no niestety ale mnie nie stac) i oprocz pigulek hormonalnych?a jesli pigulkami tylko to trzeba koniecznie wziasc podczas miesiczki?bo 2 tygnie temu wzielam 4 tabletki diane(metoda yuzpe ale tylko jedna porcja) i jeszcze miesiaczka mi nie wystapila i nie wiem kiedy to wystapi.
miesiaczki mam w caly swiat.
Czemu niechętnie? Chętnie, bo i tak pacjent płaci z własnej kieszeni
Hormony oznacza się w 8. i 21. dniu cyklu. W 8: E2, FSH, LH, testosteron i prolaktynę a w 21. progesteron. Każdy kosztuje ok 30 zł.
Pigułky, jeśli mają mieć tez działanie antykoncepcyjne, trzeba wziąć koniecznie od 1. dnia miesiączki.
Acha - bardzo ważne: aby wynik był prawdziwy musisz zrobić badanie w cyklu, w ktorym nie ma już ingerencji hormonów. Jeśli w tym wzięłaś diane powinnaś odczekać następny i zrobić badania dopiero w kolejnym. Tak przynajmniej zalecił mi lekarz.
Pzdr
Marilyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-24, 23:00   #35
wisienk@
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: k@rtonik
Wiadomości: 69
Dot.: badania hormonalne.jak to jest?

ide na badanie a nie mam miesiaczki jakis czas czy brak okresu ma wplyw na taki wynik?moze to troche dziecinne ale jak ktos bedzie mial robione badanie po raz pierwszy to wszytko dla niego jest trudne i skomplikowane
wisienk@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-24, 23:15   #36
Marilyn
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 449
Dot.: badania hormonalne.jak to jest?

Cytat:
Napisane przez wisienk@
ide na badanie a nie mam miesiaczki jakis czas czy brak okresu ma wplyw na taki wynik?moze to troche dziecinne ale jak ktos bedzie mial robione badanie po raz pierwszy to wszytko dla niego jest trudne i skomplikowane
ale jak chcesz oznaczyć hormony nie wiedząc, w którym dniu cyklu jesteś i po ingerencji hormonami z zewnatrz? Koniecznie skonsultuj się z lekarzem! Jesli zrobisz badania teraz będą to wyrzucone pieniądze
Marilyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-25, 20:17   #37
wisienk@
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: k@rtonik
Wiadomości: 69
Dot.: badania hormonalne.jak to jest?

no wlasnie chce zrobic te badania, do lekarza sie wybiore na poczatku lutego i wtedy omowie z nim to ze chce miec regularne cykle, a badania zrobie za jakis 3 miesiace moze!? czekam na miesiaczke i czekam juz 34 dzien.moze wciazy jestem?nie wiadomo.
wisienk@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-01-26, 21:56   #38
Absynthia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 152
Dot.: badania hormonalne.jak to jest?

Ja z tym miałam tak: Lekarz rodzinny polecił się wybrać do ginekologa po skierowanie na badanie poziomu hormonów, bo podobno tylko ginekolog może takie skierowanie dać. Ginekolog powiedział, że takie badanie nic mi nie da, a potem bez badania (również kontrolnego) i po pobieżnym wywiadzie przepisał mi Diane 35. Brałam to przez cztery miesiące, miałam wrażenie, ze nie żyję, tylko zachowuję pozory, a po czterech opakowaniach, zmieniono mi leki na Novinette. W trakcie drugiego cyklu z Novinette, przestałam brać pigułki, a okres, jak był nieregularny przed kuracją, tak spowrotem stał się nieregularny po kuracji, więc doszłam do wniosku, że jak mam całe życie zażywać jakieś pigułki i się po nich TAK czuć, to dziękuję bardzo, zgadzam sie na niespodzianki w sprawie okresu.
Żałuję jednej rzeczy - że kiedy ginekolog powiedział, że badanie poziomu hormonów nic mi nie da, nie zażądałam tego na piśmie, razem z pieczątką, bo myślę, ze wtedy by dał. To jest przecież bzdura, że badanie nic nie daje, bo daje informację - jest dobrze, albo źle, a jak źle, to co z tym zrobić, żeby pomóc i jak najmniej zaszkodzić. Po to właśnie jest badanie.

Mam pytanie: czy faktycznie tylko ginekolog może dać skierowanie na badanie poziomu hormonów? Nie może tego zrobić endokrynolog? Czy to zależy od tego, jakie hormony się chce zbadać?
Absynthia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-26, 22:20   #39
MagdalenaK2
Raczkowanie
 
Avatar MagdalenaK2
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 196
Dot.: badania hormonalne.jak to jest?

Moim zdaniem na badanie wysyła zarówno endokrynolog jak i ginekolog.

Ja brałam hormony bez badań; uregulował mi się cykl, zero ból miesiączkowych, czułam sie przez 2 lata super. Potem... strasznie bolesny celulit. Teraz nie biore; cykl ok, ale niestety cera straszna i bole wróciły choc dużo lżejsze. Wybieram sie ma badania....
MagdalenaK2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-08, 12:21   #40
anastasia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 384
badanie poziomu hormonow - jeszcze jedno pytanko :-)???

mam teraz przerwe w braniu tabletek antykoncepcyjnych poniewaz mialam po nich zle wyniki wątrobowe. jednak zamierzam powrocic do tej metody antykoncepcji tylko ze z innymi tabletkami, dlatego tez chce wczesniej zrobic sobie badania na poziom hormonow aby tabletki byly wlasciwie dobrane. Pozatym mam tez problemy z cera wiec tym bardziej chce zrobic te badania.

Czy badania poziomu hormonow sa platne??Ile kosztują?? (znalazlam watki na ten temat ale sa stare i niewiem jak sytuacja wyglada teraz z platnoscia za takie badania)

pozdrawiam
__________________

Edytowane przez anastasia
Czas edycji: 2006-02-09 o 14:20
anastasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-08, 12:34   #41
Intuicja
Raczkowanie
 
Avatar Intuicja
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 334
Dot.: badanie poziomu hormonow ???

Cytat:
Napisane przez anastasia
mam teraz przerwe w braniu tabletek antykoncepcyjnych poniewaz mialam po nich zle wyniki wątrobowe. jednak zamierzam powrocic do tej metody antykoncepcji tylko ze z innymi tabletkami, dlatego tez chce wczesniej zrobic sobie badania na poziom hormonow aby tabletki byly wlasciwie dobrane. Pozatym mam tez problemy z cera wiec tym bardziej chce zrobic te badania.

Czy badania poziomu hormonow sa platne??Ile kosztują?? (znalazlam watki na ten temat ale sa stare i niewiem jak sytuacja wyglada teraz z platnoscia za takie badania)

pozdrawiam
Badania wykonywalam rok temu.
Były płane, kosztawaly mnie ok 180 zł.
Ponizej zamieszczam link z cennikiem wszystkich badan hormonalnych, ktory znalazlam przez wyszukiwarke.
http://www.cm-zdrowie.pl/modul.php?dzial=5&poddzial=7
__________________
Intuicja-najwartościowsze źródło poznania
Intuicja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-02-08, 13:09   #42
dr W.Kazimierak
Rozeznanie
 
Avatar dr W.Kazimierak
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 559
Dot.: badanie poziomu hormonow ???

Jeżeli tabletki powodowały nieprawidłowe wyniki badań wątrobowych,
to inne tabletki będą miały najprawdopodobniej to samo działanie.
Polega ono na tym, że część komórek wątrobowych na skutek ich uszkoddzenia uwalnia enzymy, które znajdują się wewnątrz tej komórki. Uwolnione enzymy krążą we krwi i dlatego stwierdza się podwyższenie ich stężenia.
Badanie hormonów niewielle nam wniesie do całej sprawy.
Ewentualnie można spróbować antykoncepcji przezskórnej (Evra) ze względu na inną drogę wchłaniania się hormonów.
__________________
Dr Wojciech Kazimierak
www.twojginekolog.pl
tel. 0609 93 93 93 - sprawy pilne, umawianie wizyt
Leczenie nie może być bardziej uciążliwe od choroby
dr W.Kazimierak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-08, 14:19   #43
Marilyn
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 449
Dot.: badanie poziomu hormonow ???

Cytat:
Napisane przez Intuicja
Badania wykonywalam rok temu.
Były płane, kosztawaly mnie ok 180 zł.
Ponizej zamieszczam link z cennikiem wszystkich badan hormonalnych, ktory znalazlam przez wyszukiwarke.
http://www.cm-zdrowie.pl/modul.php?dzial=5&poddzial=7
Sporo sobie zyczą. Ja znalazlam w Gliwicach laboratorum, które sobie zyczyło znacznie mniej niz inne 20 zł i 22 zł w zależności od hormonu a tylko progesteron 27. Warto podzwonić popytać o ceny. W niekórych wszystkie kosztowały 30zł...
Marilyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-08, 22:14   #44
anastasia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 384
Dot.: badanie poziomu hormonow ???

slicznie dziekuje za odpowiedz - bardzo mi pomogla
__________________
anastasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-09, 14:19   #45
anastasia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 384
Dot.: badanie poziomu hormonow ???

mam jeszcze jedno pytanko:
dermatolog zasugerowal mi ze moje problemy z cera-bardzo tlusta,wypryski (mam 23 lata) i dodatkowo tu i owdzie na ciele mam conieco wiecej wloskow to moze byc przyczyna zaburzenia hormonalnego.
ogolnie juz niebiore tabletek antykoncepcyjnych 7 miesiecy - wiec jesli zorobilabym te badania hormonalne i wyszloby ze jednak cos jest nietak to jak wyglada wtedy leczenie skoro niepowinnam przyjmowac hormonow z powodu zlych wynikow wątrobowych??

pozdrawiam
__________________
anastasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-09, 21:42   #46
dr W.Kazimierak
Rozeznanie
 
Avatar dr W.Kazimierak
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 559
Dot.: badanie poziomu hormonow ???

Dermatolodzy leczą skutecznie trądziek niekoniecznie stosując hormony.
Oprócz specyfików aplikowanych przez dermatologów duże znaczenie wydaje się mieć odpowiednia dieta. Ja wiem, że leczenie trądziku bywa sprawą bardzo skomplikowaną, często zatem trudno jest dać skuteczną radę.
__________________
Dr Wojciech Kazimierak
www.twojginekolog.pl
tel. 0609 93 93 93 - sprawy pilne, umawianie wizyt
Leczenie nie może być bardziej uciążliwe od choroby
dr W.Kazimierak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-01, 13:01   #47
Limonatka
Zakorzenienie
 
Avatar Limonatka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gliwice/Wrocław
Wiadomości: 3 557
Badania hormonalne

Hej,

Od razu przepraszam, ze zakladam podobny temat jaki juz sie powtarzal. Ale przeszukalamprawie cale forum i nie znalazlam odpowiedzi na moje pytanie mimo ze bylo pare pokrewnych tematow
Witam!

Krotko o mojej sytuacji: od stycznia 2005 r. do konca lutego 2006 przyjmowalam tabletki Diane. Tylko i wylacznie w celu 'leczenia' tradziku. Poczatkowo pomogly, pozniej - juz nie. Dlatego w lutym zdecydowalam o przerwaniu tej 'kuracji' i zrobieniu badan hormonalnych, ktorych lekarz nie zlecil mi przed podjeciem leczenia Diane. Mam do zrobienia - FSH, LH, eshadiol, prolaktyna, testosteron - w 10 dniu cyklu, oraz progesteron - w 22 dniu cyklu. Ostatnia tabletke przyjechalam 24 lutego. 2 marca pojawila sie miesiaczka, 2 dni temu, a wiec 29 marca - kolejna. I teraz moje pytanie: czy jesli na badanie tych pierwszych wymienionych hormonow pojde 7 kwietnia, to czy wynik nie bedzie juz zaklocony przez hormony? Czy dla pewnosci poczekac jeszcze do nastepnego cyklu? Nie chce ryzykowac, bo jak wiadomo, badania hormonalne sa drogie Ale z racji innych czynnikow wolalabym te badania zrobic juz teraz. Oczywiscie jesli beda one wiarygodne. Nie wiem po prostu jak dlugo hormony jeszcze maja jakis wplyw na wyniki badan. Moja pani ginekolog mowila mi kiedy, ale bylo to dawno i niestety zapomnialam, a w chwili obecnej p. doktor jest na urlopie a nie moge sie do niej ja komorke dodzwonic Dlatego pytam tutaj, z nadzieja, ze ktoras z Was pomoze Albo pan doktor.
Limonatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-05, 17:02   #48
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Androstendion - pytanie.

Witam,
chciałam zapytać pana doktora i was dziewczyny co oznacza taki wynik badania adrostendionu - 6,8 ng/ml wynik z surowicy

Wizytę u ginekologa mam za tydzień, a norma podana przez laboratorium to 0.40-3.40
Przekroczona dość znacznie - co to znaczy?
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-05, 21:14   #49
małyaniołek
Raczkowanie
 
Avatar małyaniołek
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Grodzisk/Wawa/Bielsko
Wiadomości: 348
GG do małyaniołek
Dot.: Androstendion - pytanie.

czesc,
androstendion to meski hormon. Ja tez z nim mialam problemy, leczylam sie androcurem na obnizenie tego hormonu. U mnie tez podwyzszony hormon objawial sie zaburzeniami w miesiaczkowaniu, poza tym powodowal u mnie nadmiar owlosienia np. na twarzy. Jesli zmagasz sie z takimi objawami, w dodatku ze zbyt duza masa ciala,to sa to takze przyczyny podwyzszonego androstendionu. Powinnas sobie zbadac takze poziom testosteronu, to takze meski hormon. U mnie stwierdzono poniekad PCO czyli zespol policystycznych jajnikow. Leczylam sie metformexem (na obnizenie testosteronu), bromergonem i androcurem. Efekty byly, jednak od ponad pół roku zaczelam stosowac antykoncepcje hormonalna, takze musialam przerwac to leczenie.
Zycze duzo zdrowia buziaki
małyaniołek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-04-06, 02:30   #50
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Androstendion - pytanie.

Z moim zdrowiem jest wszystko w absolutnym porządku, ginekolog zlecił mi to badanie w związku z problemami z cerą (mam 30lat) i dobraniem odpowiedniej kuracji hormonalnej.
Na wyniki testosteronu czekam.
Czy możliwe jest żeby ten podwyższony poziom addrostendionu powodował właśnie wyżej wspomniane kłopoty z cerą?
Małyaniołku - dziękuję za odpowiedź.
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-06, 17:14   #51
małyaniołek
Raczkowanie
 
Avatar małyaniołek
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Grodzisk/Wawa/Bielsko
Wiadomości: 348
GG do małyaniołek
Dot.: Androstendion - pytanie.

Wydaje mi sie, ze jak najbardziej ten hormon powoduje problemy z cera. Ale musisz sie uzbroic w cierpliwosc i poczekac co powie ci lekarz pozdrawiam
małyaniołek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-08, 19:01   #52
Plastulla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 186
Zaburzenia hormonalne, interpretacja wyników badań.

Witam już 6 miesięcy w celu unormowania zaburzeń hormonalnych (niedobór estrogenów, brak miesiączki przez ponad rok itd) brałam przepisane przez endokrynologa HTZ (Cyclo-Menorette,wiem że już wycofali).Teraz zaczełam 6-te opakowanie. Miałam robione badania hormonalne zlecone przez lekarza jakoś w środku cyklu.Przedstawiam wyniki, bo wizytę mam dopiero 18 stego maja, a bardzo się nimi martwię.
FSH <O,10 mlU/ml
norma na faze folikularną to 2,8-11,3 , a na środek cyklu 5,8-21,0
LH <0,10 mlU/ml
norma na folikularna to 1,1-11,6 , nan srodek cyklu 17,0-77,0
Czyli Pani doktor top tak jakby te hormony mi całkowicie wygasły i nie wykryto ich w mojej surowicy? Niedoczynność przysadki ?
Progesteron 0,43 ng/ml a , norma nan srodek cyklu jest 0,48-1,72
Prolaktyna 7,90 ng/ml z tego co widzę to tylko onan jest w normie.
Dodam ze mam 16 lat.Proszę o pomoc i interpretację wyników czy mam sznse żeby być płodna , czy to już koniec... Jaka jest przyczyna ze te hormony przysadkowe nie są wydzielane , myslałam ze po 6-miesięcznej kuracji bedzie już dobrze, a tu takie coś.
Plastulla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-17, 10:51   #53
Plastulla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 186
Dot.: Zaburzenia hormonalne, interpretacja wyników badań.

ciągle czekam na odpowiedź,a wizyta już jutro
Plastulla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-21, 11:57   #54
justam1
Przyczajenie
 
Avatar justam1
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 14
Dot.: Zaburzenia hormonalne, interpretacja wyników badań.

witaj, mam nadzieje ze u Ciebie po wizycie u lekarza wszystko jest dobrze. Ja mam problemy też z okresem i miałam robione badania. Jedne przed braniem leku na wywołanie, wyniki wyszły LH- 10,7 mlU/ml, progesteron 0,27 ng/ml. I gdy dostałam już miesiączke, pożniej w 9 dniu cyklu miałam zrobione na prolektyne 19,9 ng/ml, prolaktuna po MTC 103,8 ng/ml (czyli wzrosłą o 421,6%) Czytałam już tyle interpretacji, że zaczęłam się martwić Proszę pomożnie, jak ktoś wie co jest nie tak, bo z tego co wyczytałam, mogę mieć problemy z owulacją, dlatego miesiączka nie występuje Proszę o pomoc, bo do wizyty ginekologa mam jeszcze troche czasu
justam1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-22, 11:08   #55
justam1
Przyczajenie
 
Avatar justam1
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 14
Dot.: Zaburzenia hormonalne, interpretacja wyników badań.

mam 22 lat, LH nie wiem w ktorym dniu cyklu byłam, bo nie miłam miesiączki przez 3 miesiace ;( i lekarz kazał mi zrobic LH i progesteron , dopiero wtedy wziasc tableki na wywolanie okresu (Orgametril) , a po miesiaczce 9 dniu cyklu robilam na PRL i PRL po MTC
justam1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-22, 13:23   #56
justam1
Przyczajenie
 
Avatar justam1
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 14
Dot.: Zaburzenia hormonalne, interpretacja wyników badań.

dziekuje za pomoc i rade, w czwartek ide do lekarza i sie okaze co jest nie tak, pewnie kaze mi jeszcze raz zrobic badania, trzymajcie za mnie kciuki ( boje sie )
justam1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-22, 15:28   #57
justam1
Przyczajenie
 
Avatar justam1
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 14
Dot.: Zaburzenia hormonalne, interpretacja wyników badań.

Mam nadzieje, że jakoś to będzie i będę mogła mieć kiedyś dzieci. Szkoda że pan doktor nic nie napisał na ten temat, może bym się mniej denerwowała. Jakoś do czwartku muszę wytrzymać i się nie denerwować. Mam nadzieje, że u Plastulla też bedzie dobrze, że jakoś sobie poradzimy z naszymi hormonami. P.S. hm teraz zastanawiam się czy właśnie nie rozmawiałam z specjalista, jak tak to Starania_pl dziekuje za szybką odpowiedź

Edytowane przez justam1
Czas edycji: 2006-05-22 o 16:42
justam1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-12, 14:59   #58
mia17str
Raczkowanie
 
Avatar mia17str
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 220
Question Leki hormonalne i jak zbadać hormony ?

Z pewnością jest już wiele takich pytań, ale to dla mnie ważne i może mi ktoś odpowie.... Od ponad pół roku lecze się u dermatologa i nadal mam straszny trądzik. Dermatolog mi powiedział, że jesli po obecnych lekach mi nie przejdzie pozostają leki hormonalne.... Wszyscy mi odradzają, bo mówią, że tylko zepsuję sobie zdrowie. Słyszałam też, ze można "jakos" zbadać sobie czy mamy odpowiednią ilość hormonów. Jak to wygląda? Czy polecacie mi leki hormonalne?
Pozdrawiam
mia17str jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-12, 15:05   #59
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Leki hormonalne i jak zbadać hormony ?

Do badania hormonów pobiera się krew-tak jak do zwykłej morfologii .
A o tabletkach hormonalnych jest kilka wątków-poczytaj -osobiście nie polecam .
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-19, 16:59   #60
aduszka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2
zaburzenia hormonalne

Przez 8 lat bralam tabletki antykoncepcyjne, w lutym odstawilam poniewaz planowalam zajsc w ciaze. Od kwietnia choruje, stwierdzone u mnie zapalenie tarczycy z nadczynnoscia. Schudlam, okres ktory wczesniej trwal u mnie okolo 7 dni zmniejszyl sie od 3-4 dni. Dzisiaj mija 35 dzien cyklu i nadal nie dostaje okresu. Zaczynam sie martwic i mam pytanie, czy moze to byc spowodowane zaburzeniami hormonalnymi?
aduszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-06-28 08:37:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:02.