Izotretynoina a kremy nawilżające? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-09-29, 14:42   #1
janna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 111
GG do janna

Izotretynoina a kremy nawilżające?


Czy wiecie może czy można uzywac kremu nawilżajacego podczas leczenia izotretynoina?
janna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-29, 17:34   #2
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: Izotretynoina a kremy nawilżające?

Nie tylko mozna, ale wrecz trzeba Inaczej bardzo bedziesz sie luszczyc. Wazne tylko, zeby te kremy nie zawieraly alkoholu, ktory moze bardzo podraznic. Bardzo polecane sa kremy Avene HOL oraz Physiogel.

Poszukaj w wyszukiwarce o pielegnacji skory podczas kuracji kwasowo-retinoidowych.
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-30, 07:58   #3
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Izotretynoina a kremy nawilżające?

Mozesz dosmarowac sie krememnawilzajacym 1-1.5h po aplikacji Isotrexu. Byle był to krem o prostym skłądzie. DO wybory jest wiele takich kremow w aptece. Najpopularniejsze na Wizażu to:
Avene Hydrance Optimale Legere/ Riche
La Roche Posay Hydraphase Legere/ Riche
Physiogel
Nanobase Lipobase [mniej tłusta od Nano-]
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-30, 09:07   #4
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Izotretynoina a kremy nawilżające?

a nie chodzi przypadkiem o tabletki z izotretynoiną?
wiem, że to dziwnie brzmi ale janna wcześniej pisała chyba o aknenorminie, a łykanie i smarowanie się jednocześnie tak mocną substancją... jest trochę dziwne?
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-30, 10:31   #5
janna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 111
GG do janna
Dot.: Izotretynoina a kremy nawilżające?

Agnieska masz racje chodzi o tabletki. A pytam sie dlatego ze podobno mija sie z celem stosowania kremu nawilzajacego z izotretynoina. Skora jednak ma sie zluszczyc a przez uzywanie tego kremu w jakims stopniu przeciwdziala sie temu. tylko ze nie wyobrazam sobie nakladac podklad bez krem. nie mam w prawdzie suchej skory ale glownie na policzkach suche skorki.
janna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-30, 11:05   #6
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Izotretynoina a kremy nawilżające?

Cytat:
Napisane przez janna Pokaż wiadomość
Agnieska masz racje chodzi o tabletki. A pytam sie dlatego ze podobno mija sie z celem stosowania kremu nawilzajacego z izotretynoina. Skora jednak ma sie zluszczyc a przez uzywanie tego kremu w jakims stopniu przeciwdziala sie temu. tylko ze nie wyobrazam sobie nakladac podklad bez krem. nie mam w prawdzie suchej skory ale glownie na policzkach suche skorki.
a ile już łykasz tabletki? początkowo skóra mile się osusza, ale później - a już napewno jesienią/zimą - oszalejesz bez kremu nawilżającego. Skóra będzie się łuszczyć, ale to nie będzie złuszczanie - nie usunie Ci blizn
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-30, 11:51   #7
biiibiii
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 439
Dot.: Izotretynoina a kremy nawilżające?

a ja stosuje zel ISOTREXIN, jak mam go uzywac? moglabym prosic o jakies rady ? czy moge nakladac krem Ziaji HLC ten nawilzajacy? bo slyszalam ze jst dobry i nie zpaycha, ale generalnie to jestem zielona w te wpsrawy i bardzo prosze o pomoc
biiibiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-09-30, 13:46   #8
janna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 111
GG do janna
Dot.: Izotretynoina a kremy nawilżające?

Cytat:
Napisane przez agnieska Pokaż wiadomość
a ile już łykasz tabletki? początkowo skóra mile się osusza, ale później - a już napewno jesienią/zimą - oszalejesz bez kremu nawilżającego. Skóra będzie się łuszczyć, ale to nie będzie złuszczanie - nie usunie Ci blizn
Dokladnie dzis mija 52 dzień Moja dermatolog powiedziala mi ze u kazdego bywa różnie, takze licze na to ze nie bede miala az tak bardzo luszczacej sie skóry. Od jakis dwoch tyg nic mi juz nie wylazi ale to bo bylo nie chce mi sie goic i zostaly tylko pojedyncze suche miejsca po syfkach. Co do blizn ja mam tylko na policzkach czerwone plamki, na szczescie nie mam problemu z glebokimi bliznami
janna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-30, 13:52   #9
janna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 111
GG do janna
Dot.: Izotretynoina a kremy nawilżające?

Cytat:
Napisane przez biiibiii Pokaż wiadomość
a ja stosuje zel ISOTREXIN, jak mam go uzywac? moglabym prosic o jakies rady ? czy moge nakladac krem Ziaji HLC ten nawilzajacy? bo slyszalam ze jst dobry i nie zpaycha, ale generalnie to jestem zielona w te wpsrawy i bardzo prosze o pomoc
ja używałam isotexinu na noc, bez zadnego kremu. Slyszałam ze mozna najpier nałożyc krem nawilżajacy, ale ja tak nie robiłam. Faktycznie skóra mi sie luszczyła strasznie ale chyba dzieki temu szybko zauważałam poprawe stanu skóry. Szybko sie oczyszczala znikały grudki. Krem nawilżający stosowałam pod podkład i bez niego chyba w ogole nie bylo by możliwe nalozenie podkładu. Co do kremu to nie wiem nic o Ziaji HLC ale obecnie używam Erisa z serii Hydro Lekki krem ochronno-nawilżający i jest naprawde rewelacyjny Zycze powodzenia
janna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-30, 14:00   #10
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Izotretynoina a kremy nawilżające?

Cytat:
Napisane przez janna Pokaż wiadomość
Dokladnie dzis mija 52 dzień Moja dermatolog powiedziala mi ze u kazdego bywa różnie, takze licze na to ze nie bede miala az tak bardzo luszczacej sie skóry. Od jakis dwoch tyg nic mi juz nie wylazi ale to bo bylo nie chce mi sie goic i zostaly tylko pojedyncze suche miejsca po syfkach. Co do blizn ja mam tylko na policzkach czerwone plamki, na szczescie nie mam problemu z glebokimi bliznami
Szczęściara obserwuj tylko swoją skórę, bo przy kaloryferach, lodowatym wietrze etc. może się pogorszyć. A może pomyśl nad wsparciem skóry w tej regeneracji? Znasz ten krem? http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...?produkt=10111 świetny skład, ma i biotynę i cynk i wit pp i wiele innych.... a jest tani myślę, że warto spróbować
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-30, 14:15   #11
janna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 111
GG do janna
Dot.: Izotretynoina a kremy nawilżające?

Cytat:
Napisane przez agnieska Pokaż wiadomość
Szczęściara obserwuj tylko swoją skórę, bo przy kaloryferach, lodowatym wietrze etc. może się pogorszyć. A może pomyśl nad wsparciem skóry w tej regeneracji? Znasz ten krem? http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...?produkt=10111 świetny skład, ma i biotynę i cynk i wit pp i wiele innych.... a jest tani myślę, że warto spróbować
Nie stosuje zadnych kosmetyków przeciw tradzikowych heh takie zalecenie lekaza) wole nie kombinowac poza tym w skladzie tego kremu jest wit A a przyjmujac izotek mam jej wystarczajaco duzo W sumie to ostatnio używam tego kremu z Erisa i jest powoli coraz lepiej. Ale tak jak pisalam ze slyszalam ze skorze powinno pozwolic sie zluszczyc stad moje pytanie A swoja droga czy ty tez leczyłas sie izotretynoina??
janna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-09-30, 15:05   #12
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Izotretynoina a kremy nawilżające?

Cytat:
Napisane przez janna Pokaż wiadomość
Nie stosuje zadnych kosmetyków przeciw tradzikowych heh takie zalecenie lekaza) wole nie kombinowac poza tym w skladzie tego kremu jest wit A a przyjmujac izotek mam jej wystarczajaco duzo W sumie to ostatnio używam tego kremu z Erisa i jest powoli coraz lepiej. Ale tak jak pisalam ze slyszalam ze skorze powinno pozwolic sie zluszczyc stad moje pytanie A swoja droga czy ty tez leczyłas sie izotretynoina??
Tak, brałam właśnie Aknenormin przez 9 miesięcy.
Cała zabawa z tym kremem polega na tym, że on nie jest dosłownie przeciwtrądzikowy tzn. nie wysusza itp. Wystarczy spojrzeć na skład - ma antyoksydanty, dziewczyny z biochemicznego używają go często z tego powodu a nie jego napisu "antybakteryjny".
W kwestii witaminy A - ma jego najsłabszą formę (Retinyl Palmitate) i to przed samymi perfumami.
Jakiego kremu z erisa używasz?
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-30, 15:29   #13
janna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 111
GG do janna
Dot.: Izotretynoina a kremy nawilżające?

Cytat:
Napisane przez agnieska Pokaż wiadomość
Tak, brałam właśnie Aknenormin przez 9 miesięcy.
Cała zabawa z tym kremem polega na tym, że on nie jest dosłownie przeciwtrądzikowy tzn. nie wysusza itp. Wystarczy spojrzeć na skład - ma antyoksydanty, dziewczyny z biochemicznego używają go często z tego powodu a nie jego napisu "antybakteryjny".
W kwestii witaminy A - ma jego najsłabszą formę (Retinyl Palmitate) i to przed samymi perfumami.
Jakiego kremu z erisa używasz?
Z serii Hydro Delikatny krem ochronno-nawilzajacy A jak z tym Akcenorminem? Faktycznie pomogl pozbyc sie w 100% tradziku? Ja zaczynam sie troche bac bo znajduje coraz wiecej informacji ze tradzik wraca a jak jest u ciebie?
janna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-30, 15:57   #14
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Izotretynoina a kremy nawilżające?

Cytat:
Napisane przez janna Pokaż wiadomość
Z serii Hydro Delikatny krem ochronno-nawilzajacy A jak z tym Akcenorminem? Faktycznie pomogl pozbyc sie w 100% tradziku? Ja zaczynam sie troche bac bo znajduje coraz wiecej informacji ze tradzik wraca a jak jest u ciebie?
od kilku miesięcy mam spokój, wprawdzie ostatno wyskoczyły mi 3-4 wypryski, ale w tym czasie wprowadziłam też kilka nowości w kolorówce, jestem chora od dwoch tygodni i z powodu zawalenia nauką nie mam czasu nawet poćwiczyć, więc przyczyny bakteriologiczne są ostatnimi, które przychodzą mi do głowy. Nie przejmuj się, będzie dobrze
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:52.