Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski - Strona 117 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-10-06, 21:08   #3481
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez CzarnyBaron Pokaż wiadomość

Obawiam się, że z moim poglądem "kto jest zdolny do pracy i nie pracuje, ten nie je" jako osoba z lewicową wrażliwością byś się nie zgodziła.
Przeciwnie.
Jestem przeciw rozbuchanym socjalom przyznawanym ludziom młodym, zdrowym i zdolnym do pracy.
Może jednak mam tę kapitalistyczną naturę

Ale powaznie: naprawdę tak uważam. Wszechstronną opieką powinni być otoczeni ludzie starzy, chorzy, niezdolni do pracy, rodziny dzieci niepełnosprawnych, bo te dzieci serio potrzebują tych rodziców 24/24. I to wszystko. Inni mogą pracować na swoje utrzymanie. Przeciwna jestem wszelkiemu demoralizującemu rozdawnictwu. Nie sprzyja to aktywizacji zawodowej ludzi w tak zwanym wieku produkcyjnym.
A jeśli już socjal to raczej w formie darmowych przedszkoli z dostateczną liczbą miejsc żeby ułatwić rodzicom podjęcie i wykonywanie pracy.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!

Edytowane przez Mijanou
Czas edycji: 2019-10-06 o 21:09 Powód: literowka
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-06, 22:02   #3482
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;87229254]Ciekawa, ale z mojego okręgu wyborczego jest tam tylko 11 nazwisk, w z czego większość z SLD. No i większość kandydatów (nie tylko u mnie, ale chyba w ogóle) odpowiedziała tylko na kilka pytań, a nie wszystkie.
Więc mimo, że ciekawa, to niestety niczego nie wnosi.
Brakuje mi w niej opcji, żeby w jakiś sposób (może liczbą gwiazdek?) określić, co jest dla mnie bardzo ważne, a co mi wisi i powiewa.[/QUOTE]Może inni kandydaci nie chcieli odpowiadać na pytania? O ile wiem informację o stronie rozesłano do wszystkich.

Jasne, że można wprowadzić wagi odpowiedzi. Ale i tak uważam że jako projekt na przyszłość taka strona to fajna inicjatywa.
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-06, 22:08   #3483
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
Może inni kandydaci nie chcieli odpowiadać na pytania? O ile wiem informację o stronie rozesłano do wszystkich.

Jasne, że można wprowadzić wagi odpowiedzi. Ale i tak uważam że jako projekt na przyszłość taka strona to fajna inicjatywa.

Może.
Ale dziwne było, że pojawił się tam jeden kandydat PiSu z mojego okręgu, który nie odpowiedział na żadne pytanie, a z którym miałam niby 55% zgodności
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-07, 06:55   #3484
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Wiem, że na kwestionariusz na stronie mamprawowiedzieć wypełniło cały chyba tylko 600 kandydatów. Ci ludzie są niepoważni. Ja chciałam poczytać o kandydatach w moim okręgu i ci ludzie praktycznie nie istnieją w sieci. Nic nie wiem o ich działalności, oczywiście poza jakimiś wyjadaczami z jedynek. Jak oni się chcą przebić? Gdzie się chwalą kim są i co dotychczas robili? Jestem zniesmaczona tym wszystkim.

Nie powiem, że zdziwiło mnie co wczoraj odpieprzył Wałęsa. Brak mi jednak słów na te brawa jakie dostał od KO. Serio, on już tyle głupot powiedział publicznie, i zawsze go wszyscy usprawiedliwiają, ja to długo rozumiałam, ale jak ktoś jeszcze w ogóle może mu pozwolić wypowiadać się publicznie swobodnie. Największą wygraną PiSu jest daremna opozycja, która nie uczy się na swoich błędach. Serio ludzie są zmęczeni ciągłym gadaniem o PiS-ie, mają dość tego hejtu z obu stron, a opozycja kilka dni przed wyborami robi dziki aplauz dla typa, który obraża jeszcze ciepłego nieboszczyka. Po śmierci Adamowicza nawet politycy PiS-u mówili o nim pozytywnie albo wcale.
Reasumując, to, że Lech gada głupoty to już się wszyscy przyzwyczaili. Ale te oklaski całej reszty, brzydzą mnie ci ludzie, brzydzi mnie ta polityka, nie ma w tym kraju listy, na którą można zagłosować i móc sobie spojrzeć w twarz w lustrze.
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-07, 07:19   #3485
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Wiem, że na kwestionariusz na stronie mamprawowiedzieć wypełniło cały chyba tylko 600 kandydatów. Ci ludzie są niepoważni. Ja chciałam poczytać o kandydatach w moim okręgu i ci ludzie praktycznie nie istnieją w sieci. Nic nie wiem o ich działalności, oczywiście poza jakimiś wyjadaczami z jedynek. Jak oni się chcą przebić? Gdzie się chwalą kim są i co dotychczas robili? Jestem zniesmaczona tym wszystkim.

Nie powiem, że zdziwiło mnie co wczoraj odpieprzył Wałęsa. Brak mi jednak słów na te brawa jakie dostał od KO. Serio, on już tyle głupot powiedział publicznie, i zawsze go wszyscy usprawiedliwiają, ja to długo rozumiałam, ale jak ktoś jeszcze w ogóle może mu pozwolić wypowiadać się publicznie swobodnie. Największą wygraną PiSu jest daremna opozycja, która nie uczy się na swoich błędach. Serio ludzie są zmęczeni ciągłym gadaniem o PiS-ie, mają dość tego hejtu z obu stron, a opozycja kilka dni przed wyborami robi dziki aplauz dla typa, który obraża jeszcze ciepłego nieboszczyka. Po śmierci Adamowicza nawet politycy PiS-u mówili o nim pozytywnie albo wcale.
Reasumując, to, że Lech gada głupoty to już się wszyscy przyzwyczaili. Ale te oklaski całej reszty, brzydzą mnie ci ludzie, brzydzi mnie ta polityka, nie ma w tym kraju listy, na którą można zagłosować i móc sobie spojrzeć w twarz w lustrze.
Nie rozumiem twojej bulwersacji. Nie od dziś było wiadomo, że KO to żadna alternatywa dla PiSu. Ot ci sami prawicowo-centrowi Janusze, którzy próbują zgarnąć głosy na hasło 'opozycja'. Słusznie im zarzuca się, że nie mają programu, bo ich 'odsunąć PiS od władzy' jest tak samo nudne i bezsensowne jak tłumaczenie przez PiS nadużyć 'a za PO to było jeszcze gorzej'. A Wałęsa nie pierwszy raz popłyną. Zresztą nie zasłynął jako inteligent, tylko jako symbol wypchnięty do walki z komunizmem przez inteligentów.

Ja głosuję na lewicę. Na ich stronie wszyscy kandydaci są super opisani. Na kwestionariusze odpowiadają. To też pokazuje ich stosunek do swojej przyszłej roli
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-07, 08:04   #3486
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Wałęsa to pajac, jakich mało. Powinien już dawno się zamknąć.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-07, 08:15   #3487
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Leany mnie to szokuje bo KO uwielbia oskarżać wszystkich o nowe nienawiści i hejt.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-10-07, 08:23   #3488
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

[1=f8c2d375a73595a7890227c bb2d3acee309191de_62181c3 c5fcdf;87229633]Nie rozumiem twojej bulwersacji. Nie od dziś było wiadomo, że KO to żadna alternatywa dla PiSu. Ot ci sami prawicowo-centrowi Janusze, którzy próbują zgarnąć głosy na hasło 'opozycja'. Słusznie im zarzuca się, że nie mają programu, bo ich 'odsunąć PiS od władzy' jest tak samo nudne i bezsensowne jak tłumaczenie przez PiS nadużyć 'a za PO to było jeszcze gorzej'. A Wałęsa nie pierwszy raz popłyną. Zresztą nie zasłynął jako inteligent, tylko jako symbol wypchnięty do walki z komunizmem przez inteligentów.

Ja głosuję na lewicę. Na ich stronie wszyscy kandydaci są super opisani. Na kwestionariusze odpowiadają. To też pokazuje ich stosunek do swojej przyszłej roli [/QUOTE]

Tacy super ci wszyscy kandydaci Lewicy? Weź, bo mnie ze śmiechu rozerwie. Opisałem wcześniej choćby tylko jedynki Lewicy. Ogólnie to albo niezbyt ciekawe typy albo totalne nołnejmy, którzy lokalnie uchodzą za karierowiczów i kameleony które uciekają z jednego partyjnego okrętu na inny. Żadna nowość, znamy to już, a Ruch Palikota z którego połowa właśnie pochodzi, już dawno temu słusznie odszedł w niebyt.

Wałęsa mnie nie zdziwił. Jaki idol, taka partia.
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-07, 08:43   #3489
Atavish
Zakorzenienie
 
Avatar Atavish
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 418
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
To jest bardzo ciekawa ankieta, w podsumowaniu są nie partie lecz nazwiska: poglądy której polityczki/którego polityka są Wam najbliższe
https://mamprawowiedziec.pl/parl2019-porownywarka
Niestety większość kandydatów którzy mi się pojawiają ma ze mną dwa wspólne pytania. Więc wyznacznik jest z tego żaden. Bo ze zgodnością na tym poziomie to nawet kandydatów Konfederacji znajdę.

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Przeciwnie.
Jestem przeciw rozbuchanym socjalom przyznawanym ludziom młodym, zdrowym i zdolnym do pracy.
Może jednak mam tę kapitalistyczną naturę

Ale powaznie: naprawdę tak uważam. Wszechstronną opieką powinni być otoczeni ludzie starzy, chorzy, niezdolni do pracy, rodziny dzieci niepełnosprawnych, bo te dzieci serio potrzebują tych rodziców 24/24. I to wszystko. Inni mogą pracować na swoje utrzymanie. Przeciwna jestem wszelkiemu demoralizującemu rozdawnictwu. Nie sprzyja to aktywizacji zawodowej ludzi w tak zwanym wieku produkcyjnym.
A jeśli już socjal to raczej w formie darmowych przedszkoli z dostateczną liczbą miejsc żeby ułatwić rodzicom podjęcie i wykonywanie pracy.
A to mogę się spytać czym się Twoja lewicowość objawia? Bo przecież lewica to opiekuńcze państwo czy kibicowanie instytucjom państwowym. A z tego co kojarzę Twoje wypowiedzi, to są gdzieś z pogranicza KO a Wiosny (w sensie - lgbtq-friendly, brak finansowania kościoła jak u Wiosny, ale gospodarczo to już KO). I ciekawi mnie gdzie w tym jest miejsce na lewiciwe wartości. Bo gospodarczo KO jest bardzo, ale to bardzo daleko od lewicy.
Ale nie będę się upierać, że dobrze zapamiętałam Twoje poglądy z innych wątków

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Atavish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-07, 08:58   #3490
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Wiem, że na kwestionariusz na stronie mamprawowiedzieć wypełniło cały chyba tylko 600 kandydatów. Ci ludzie są niepoważni. Ja chciałam poczytać o kandydatach w moim okręgu i ci ludzie praktycznie nie istnieją w sieci. Nic nie wiem o ich działalności, oczywiście poza jakimiś wyjadaczami z jedynek. Jak oni się chcą przebić? Gdzie się chwalą kim są i co dotychczas robili? Jestem zniesmaczona tym wszystkim.
Bo większość kandydatów to wypełniacze list, bez programu, doświadczenia i podstawowej wiedzy o polityce. Aż chciałoby się powtórzyć za Salierim z filmu Amadeusz: Bądźcie pozdrowione miernoty tego świata, błogosławię was!
Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
Opisałem wcześniej choćby tylko jedynki Lewicy. Ogólnie to albo niezbyt ciekawe typy albo totalne nołnejmy, którzy lokalnie uchodzą za karierowiczów i kameleony które uciekają z jednego partyjnego okrętu na inny.
Nie tylko z Lewicy. Większość jedynek z wszystkich list tak można scharakteryzować. Dlatego nigdy nie głosowałam na jedynki.
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-07, 10:02   #3491
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Wiem przeciw komu mam głosować ale nadal nie wiem na kogo aby mój głos miał maksymalną moc sprawczą
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-07, 10:06   #3492
_Bumblebee_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Bumblebee_
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 2 976
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Nie wiem na ile ten ranking jest wiarygodny ale i tak niezłe jaja:

https://wiadomosci.wp.pl/najnowszy-r...2511523002497a

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Bumblebee_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-07, 11:09   #3493
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Jak ktoś nie słyszał jaką politykę uprawia KO:
https://www.youtube.com/watch?v=lXuetLMLhvE
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-07, 11:10   #3494
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez _Bumblebee_ Pokaż wiadomość
Nie wiem na ile ten ranking jest wiarygodny ale i tak niezłe jaja:

https://wiadomosci.wp.pl/najnowszy-r...2511523002497a

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale że coś w tym jest dziwnego?
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-08, 06:18   #3495
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez Atavish Pokaż wiadomość
Niestety większość kandydatów którzy mi się pojawiają ma ze mną dwa wspólne pytania. Więc wyznacznik jest z tego żaden. Bo ze zgodnością na tym poziomie to nawet kandydatów Konfederacji znajdę.



A to mogę się spytać czym się Twoja lewicowość objawia? Bo przecież lewica to opiekuńcze państwo czy kibicowanie instytucjom państwowym. A z tego co kojarzę Twoje wypowiedzi, to są gdzieś z pogranicza KO a Wiosny (w sensie - lgbtq-friendly, brak finansowania kościoła jak u Wiosny, ale gospodarczo to już KO). I ciekawi mnie gdzie w tym jest miejsce na lewiciwe wartości. Bo gospodarczo KO jest bardzo, ale to bardzo daleko od lewicy.
Ale nie będę się upierać, że dobrze zapamiętałam Twoje poglądy z innych wątków

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Wiesz, to moje lewactwo to trochę tak z przymrużeniem oka

Rozwazam głosowanie na lewicę jedynie dla rownowagi w rozkładzie sił. Tak naprawdę żadna z partii nie ma jakiegoś w 100% rozsądnego programu. I to jest najgorsze. Nie wiem, zastanowię się jeszcze. Wiem jednak, że nie zagłosuję ani na PiS, ani na PO. Wiem też, że na wybory pójdę, jako świadomy obywatel tego kraju. Raz na X lat obywatel ma szansę coś zmienić i trzeba z tej szansy skorzystać, skoro obecna władza mi nie odpowiada. A nie odpowiada. Ani ta, ani poprzednia.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-08, 09:58   #3496
askaaa88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 50
Wybory 2019 - jak głosować?

Głupie pytanie od laika... W tym roku wybieram się pierwszy raz na wybory. Będę głosować w miejscowości mojego zamieszkania i zameldowania. Czy muszę wcześniej wpisywać się na jakąś listę itp? Czy idę tylko z dowodem i dostaję karty do głosowania? Nie chciałabym się wybrać i zostać odesłana z kwitkiem sprzed drzwi...
askaaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-08, 10:00   #3497
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

No i proszę, nawet nie wiedziałem, że koledzy programiści ode mnie z firmy tłumnie pójdą zagłosować na PiS.
Właśnie z powodów o których już wcześniej pisałem.
- 5% podatku przy prowadzeniu B2B opartej o IP BOX,
- zapowiedziana przez Jarka dodatkowa ulga polegająca na odliczeniu sobie 500 zł od ZUSu (przy zarobkach młodego programisty),
- zerowy podatek dla działalności dla młodych,
- już obecnie obniżony podatek dochodowy.

Ale co oni tam wiedzą - niedouczeni bezrobotni wieśniacy robiący dzieciaki dla 500+
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-08, 10:46   #3498
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez _Bumblebee_ Pokaż wiadomość
Nie wiem na ile ten ranking jest wiarygodny ale i tak niezłe jaja:

https://wiadomosci.wp.pl/najnowszy-r...2511523002497a

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak, też mnie zawsze rozwala nieodmienianie nazwiska Ziobry. Biedna polszczyzna.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-08, 10:59   #3499
goldennight
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 787
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Ciekawe ile dostanie pis ale ostatni sondaż, który oscyluje w granicach 50% jest chyba przesadzony.
goldennight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-08, 11:14   #3500
kurka_ziemna
Raczkowanie
 
Avatar kurka_ziemna
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 329
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Wiesz, to moje lewactwo to trochę tak z przymrużeniem oka

Rozwazam głosowanie na lewicę jedynie dla rownowagi w rozkładzie sił. Tak naprawdę żadna z partii nie ma jakiegoś w 100% rozsądnego programu. I to jest najgorsze. Nie wiem, zastanowię się jeszcze. Wiem jednak, że nie zagłosuję ani na PiS, ani na PO. Wiem też, że na wybory pójdę, jako świadomy obywatel tego kraju. Raz na X lat obywatel ma szansę coś zmienić i trzeba z tej szansy skorzystać, skoro obecna władza mi nie odpowiada. A nie odpowiada. Ani ta, ani poprzednia.
Podpisuje się po każdym słowem
kurka_ziemna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-08, 11:22   #3501
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Wyjątkowo interesujący artykuł jak na onet:
https://wiadomosci.onet.pl/politico/...naliza/b6fq81m

Cytat:
Koalicja Obywatelska wydaje na kampanię cyfrową więcej pieniędzy, niż inne partie: według danych Facebooka w pierwszym tygodniu września przeznaczyła na to 68 tysięcy złotych, a więc czterokrotnie więcej, niż PiS (17 tysięcy). Ale jeśli przeliczymy te pieniądze nie na kliki, a na głosy, to partia rządząca odniosła jeszcze większy sukces. – PiS zdobywa wielu zwolenników on-line – mówi Mierzyńska. – Jego politycy spędzają dużo czasu budując relacje z wyborcami w internecie.

Według sondażu przeprowadzonego w ubiegłym tygodniu przez instytut IBRiS 57 proc. Polaków uważa, że to PiS prowadzi najlepszą kampanię wyborczą. Tylko 4,8 proc. ankietowanych wyżej oceniało kampanię Koalicji Obywatelskiej.
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-08, 11:48   #3502
_Bumblebee_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Bumblebee_
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 2 976
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez askaaa88 Pokaż wiadomość
Głupie pytanie od laika... W tym roku wybieram się pierwszy raz na wybory. Będę głosować w miejscowości mojego zamieszkania i zameldowania. Czy muszę wcześniej wpisywać się na jakąś listę itp? Czy idę tylko z dowodem i dostaję karty do głosowania? Nie chciałabym się wybrać i zostać odesłana z kwitkiem sprzed drzwi...
Bierzesz tylko dowód. No i musisz wiedzieć gdzie urzęduje "twoja" komisja. Z reguły jakaś pobliska szkoła.
Cytat:
Napisane przez goldennight Pokaż wiadomość
Ciekawe ile dostanie pis ale ostatni sondaż, który oscyluje w granicach 50% jest chyba przesadzony.
Stawiam jakieś 45% ale ważniejszy jest wynik PSL i Konfederacji. Jeśli nie wejdą to te 45% da PiS spokojną większość. Jak wejdą to raczej im nie wystarczy. KO po ostatnich cyrkach z Neumanem i Wałęsą wróżę jakieś 25-26% procent, natomiast ich kosztem zyska lewica, ktora wg mnie będzie czarnym koniem i zgarnie jakieś 14%.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Bumblebee_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-08, 11:54   #3503
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez _Bumblebee_ Pokaż wiadomość
Bierzesz tylko dowód. No i musisz wiedzieć gdzie urzęduje "twoja" komisja. Z reguły jakaś pobliska szkoła.
Niech ona sprawdzi, czy prawa wyborcze ma również przeniesione.
Ja gdzie indziej mieszkam, gdzie indziej mam meldunek, gdzie indziej adres korespondencyjny, jeszcze gdzie indziej prawa wyborcze, a jeszcze gdzie indziej ostatnio głosuję.
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-08, 12:18   #3504
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
No i proszę, nawet nie wiedziałem, że koledzy programiści ode mnie z firmy tłumnie pójdą zagłosować na PiS.
Właśnie z powodów o których już wcześniej pisałem.
- 5% podatku przy prowadzeniu B2B opartej o IP BOX,
- zapowiedziana przez Jarka dodatkowa ulga polegająca na odliczeniu sobie 500 zł od ZUSu (przy zarobkach młodego programisty),
- zerowy podatek dla działalności dla młodych,
- już obecnie obniżony podatek dochodowy.

Ale co oni tam wiedzą - niedouczeni bezrobotni wieśniacy robiący dzieciaki dla 500+
No masz rację. Programista (czy inny człowiek od IT) musi się znać na wszystkim.

Nawet na ekonomii. Co pokazał nieraz prof. Hawking. Nawet jak jesteś geniuszem w jednej dziedzinie nie znaczy, że jesteś inteligentny i douczony w innej.

Inna sprawa, że wyborcy PiS to nie tylko niedouczone osoby. Są też sprzedajne pipki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-08, 12:40   #3505
_Bumblebee_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Bumblebee_
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 2 976
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
No masz rację. Programista (czy inny człowiek od IT) musi się znać na wszystkim.

Nawet na ekonomii. Co pokazał nieraz prof. Hawking. Nawet jak jesteś geniuszem w jednej dziedzinie nie znaczy, że jesteś inteligentny i douczony w innej.

Inna sprawa, że wyborcy PiS to nie tylko niedouczone osoby. Są też sprzedajne pipki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No. I jeszcze niedouczone i ze wsi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Bumblebee_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-08, 12:42   #3506
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
No masz rację. Programista (czy inny człowiek od IT) musi się znać na wszystkim.

Nawet na ekonomii. Co pokazał nieraz prof. Hawking. Nawet jak jesteś geniuszem w jednej dziedzinie nie znaczy, że jesteś inteligentny i douczony w innej.

Inna sprawa, że wyborcy PiS to nie tylko niedouczone osoby. Są też sprzedajne pipki.
Programiści to nerdy bez kontaktu z światem, nie wiedzą nawet od czego skrót PiS pochodzi, głosują na daną partię nie kierując się ani sercem ani rozumem tylko algorytmem.
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-08, 12:50   #3507
Atavish
Zakorzenienie
 
Avatar Atavish
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 418
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez _Bumblebee_ Pokaż wiadomość
No. I jeszcze niedouczone i ze wsi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
I katofaszyści. Zapominasz.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Atavish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-08, 13:12   #3508
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez Atavish Pokaż wiadomość
I katofaszyści. Zapominasz.
O to to. Zapomniałem.

---------- Dopisano o 14:12 ---------- Poprzedni post napisano o 14:11 ----------

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
Programiści to nerdy bez kontaktu z światem, nie wiedzą nawet od czego skrót PiS pochodzi, głosują na daną partię nie kierując się ani sercem ani rozumem tylko algorytmem.
Ważne, że kierują się portfelem. Dziwne, żeby głosowali aby im było gorzej.
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-08, 13:30   #3509
Atavish
Zakorzenienie
 
Avatar Atavish
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 418
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
O to to. Zapomniałem.

---------- Dopisano o 14:12 ---------- Poprzedni post napisano o 14:11 ----------





Ważne, że kierują się portfelem. Dziwne, żeby głosowali aby im było gorzej.
No właśnie.
Ogółem ludzie przy wyborach kierują się własnym interesem. Więc nie wiem czemu kogokolwiek jeszcze to może dziwić.
I wbrew temu, co wiele osób próbuje tu przeforsować, to nie jest głupota, zaścianek czy co tam jeszcze. To normalny odruch. Głupotą by było głosowanie wbrew swoim interesom.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Atavish
Czas edycji: 2019-10-08 o 13:31
Atavish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-08, 13:57   #3510
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
Ważne, że kierują się portfelem. Dziwne, żeby głosowali aby im było gorzej.
Czyli że partia oferująca 500+ dla każdego programisty będzie ich mieć w kieszeni.
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-11-19 21:34:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:18.