Pytanie o staż cz.II - Strona 79 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-08-20, 20:27   #2341
krzysiek89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 194
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez Luzia Pokaż wiadomość
Tylko z tym terminem to też pani mi dziwnie dała. W poniedziałek dostałam termin na dziś. A dziś jak poszłam do jednego pracodawcy to mi powiedział, że jeszcze rekrutacji nie zakończył

Ja miałem podobną sytuację z tym, że miałem miesiąc na rozliczenie się ze skierowania i jeden pracodawca cały miesiąc prowadził rekrutację... między zdaniami oczywiście przyznał, że "nie miał czasu się zastanowić nad wyborem stażysty".


Gdy przyszedłem do niego w ostatni dzień po wypełnienie skierowania, to poprosił o mój telefon i powiedział, że zadzwoni dzisiaj jak zdąży skończyć rekrutację, ale w tym samym czasie wpisał już na skierowaniu "rekrutacja nadal trwa".

I zaniosłem to skierowanie do Urzędu, to Pani powiedziała, że jakby się do mnie odezwali z tej firmy, to mam przyjść do Urzędu po nowe skierowanie i mi dadzą

Edytowane przez krzysiek89
Czas edycji: 2010-08-20 o 20:29
krzysiek89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-20, 21:16   #2342
Princeska87
Zakorzenienie
 
Avatar Princeska87
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 5 684
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez olivvka Pokaż wiadomość
Ja skończyłam swój staż w ubiegły piątek, a od poniedziałku zaczęłam tam normalną pracę na czas określony na razie. W sprawozdaniu stażu wpisuje się w sumie to co było zawarte w programie stażu. Ja oczywiście odniosłam to sprawozdanie i listę za te dni co byłam jeszcze na stażu, ale w urzędzie powiedzieli mi, że pracodawca musi jeszcze wystawić mi opinię o przebiegu mojego stażu, czyli czy zrealizowałam program, jak długo tam byłam i jakim byłam pracownikiem, bo bez tej opinii pup nie da zaświadczenia o stażu, które kiedyś tam przy szukaniu jakiejś pracy może się przydać.
Dzięki za info. Mój pracodawca napisze mi takie coś bez problemu, ale dobrze wiedzieć, że muszę to mieć, żeby mi moje też przyjęli. I powiedz mi jeszcze takie sprawozdanie mniej więcej na ile napisane miałaś? Bo nie wiem czy się rozpisywać czyli mam wypisać takie podstawowe informacje czym się zajmowałam, jak długo byłam itd. itp.?
__________________
Nowy wątek perfumeryjny (wymienię perfumy Chopard Happy Spirit Bouquet D'Amour + Venezia Laura Biagiotti):
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1155971
Specjalistka ds. wymarzonych wakacji
Princeska87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-21, 19:53   #2343
olivvka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 157
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez Princeska87 Pokaż wiadomość
Dzięki za info. Mój pracodawca napisze mi takie coś bez problemu, ale dobrze wiedzieć, że muszę to mieć, żeby mi moje też przyjęli. I powiedz mi jeszcze takie sprawozdanie mniej więcej na ile napisane miałaś? Bo nie wiem czy się rozpisywać czyli mam wypisać takie podstawowe informacje czym się zajmowałam, jak długo byłam itd. itp.?
Ja napisałam na całą stronę, bo miałam tabelkę 8-wierszową i 3-kolumnową, czyli: data od, data do, wykonywane czynności, ale czy tak jest u Ciebie to nie wiem, ja w sumie pisałam to co miałam w programie stażu, tylko trochę inaczej ubrałam to w słowa
olivvka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-22, 12:59   #2344
sparx
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 745
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Hej dziewczyny! mam nadzieję, że mi trochę pomożecie...a więc, byłam na stażu i znalazłam nową pracę przerwałam staż z dniem poniedziałkowym czyli 23.08.2010. I tak miałam rozpocząć nową pracę i przedłożyć najpóżniej 30.08.2010 umowę o pracę...ale teraz się wszystko pokompolikowało bo jeszcze maja problemy ze sprzetem i nie wiadomo kiedy dokladnie zaczniemy...ja juz staz przerwałam wiem ze jesli umowy nie dostarcze na czas to mnie wykreslą z ewidencji i bede musiała poniesc koszty...i tu mam pytanie...jesli juz mnie wykreslą to bede mogła normalnie podjąc ta pracę czy jak?? bo to dosłownie kilka dni opoźnienia nam sugerują...nie wiem co w tej sytuacji mam zrobic...pomóżcie:confuse d:
__________________
-
Kocham
-
sparx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-22, 14:25   #2345
juhaska
Zadomowienie
 
Avatar juhaska
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: seven heaven
Wiadomości: 1 943
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez sparx Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny! mam nadzieję, że mi trochę pomożecie...a więc, byłam na stażu i znalazłam nową pracę przerwałam staż z dniem poniedziałkowym czyli 23.08.2010. I tak miałam rozpocząć nową pracę i przedłożyć najpóżniej 30.08.2010 umowę o pracę...ale teraz się wszystko pokompolikowało bo jeszcze maja problemy ze sprzetem i nie wiadomo kiedy dokladnie zaczniemy...ja juz staz przerwałam wiem ze jesli umowy nie dostarcze na czas to mnie wykreslą z ewidencji i bede musiała poniesc koszty...i tu mam pytanie...jesli juz mnie wykreslą to bede mogła normalnie podjąc ta pracę czy jak?? bo to dosłownie kilka dni opoźnienia nam sugerują...nie wiem co w tej sytuacji mam zrobic...pomóżcie:confuse d:
idź do urzędu przedstaw sytuację, porozmawiaj z orzecznikiem, może zgodzą się dać dłuższy termin dostarczenia umowy;
wykreślenie z ewidencji nie ma żadnego wpływu na podjęcie przez Cibie pracy, różnica jest taka, że zostaje nałożony na Ciebie okres karencji w postaci 120 dni i problem byłby, np. wtedy gdybyś pracowała na umowę zlecenie jakiś czas to potem nie byłoby możliwości rejestracji i wiadomo brak ubez. zdrow.
a koszty przerwania stażu to i tak około 30-35zł bo zwracasz tylko koszty badania lekarskiego
__________________
Whatever, whatever happens, don't let go of my hand
juhaska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-22, 16:06   #2346
sparx
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 745
Dot.: Pytanie o staż cz.II

juhaskaDziękuję Ci ślicznie za odpowiedz. A jesli to bedzie umowa o dzieło? Czyli jak mnie wyrejestrują bede mogła normalnie podjac prace....uffff to najwazniejsze.
__________________
-
Kocham
-
sparx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-22, 18:22   #2347
juhaska
Zadomowienie
 
Avatar juhaska
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: seven heaven
Wiadomości: 1 943
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez sparx Pokaż wiadomość
juhaskaDziękuję Ci ślicznie za odpowiedz. A jesli to bedzie umowa o dzieło? Czyli jak mnie wyrejestrują bede mogła normalnie podjac prace....uffff to najwazniejsze.
przebywanie czy też nie w ewidencji nie ma żadnego wpływu na podjęcie pracy (rejestracja w pup jest dobrowolna)
ma to tylko wpływ na ewentualną ponowną rejestrację - ale tak jak mówię pogadaj z orzecznikiem w Twoim pup najlepiej,
z innej beczki - wiesz o tym, że w umowie o dzieło nie są odprowadzane składki na fundusz pracy ani zdrowotne
__________________
Whatever, whatever happens, don't let go of my hand
juhaska jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-08-23, 10:06   #2348
sparx
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 745
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez juhaska Pokaż wiadomość
przebywanie czy też nie w ewidencji nie ma żadnego wpływu na podjęcie pracy (rejestracja w pup jest dobrowolna)
ma to tylko wpływ na ewentualną ponowną rejestrację - ale tak jak mówię pogadaj z orzecznikiem w Twoim pup najlepiej,
z innej beczki - wiesz o tym, że w umowie o dzieło nie są odprowadzane składki na fundusz pracy ani zdrowotne
Tak wiem oczywiscie...ale uspokoiłaś mnie bo ktoś mi kiedyś poiedział, że jak mnie wyrejestrują z PUP to nie bede mogła podjąć zadnej pracy...jezeli nie dam rady załatwic przedłuzenia okresu na dostarczenie umowy to już trudno a jezeli chodzi o ubezpieczenie to ubezpiecze sie w jakiejś firmie dziękuję za odpowiedzi
__________________
-
Kocham
-
sparx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-26, 18:34   #2349
funky_girl
Raczkowanie
 
Avatar funky_girl
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 213
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Hej wszystkim
Niedługo podejmę staż, udało mi się samej poszukać sobie miejsca na odbycie stażu. Mam pytanie odnośnie dojazdów, bo trochę mi to zajmę, muszę się przesiadać w 2 autobusy.
Chodzi mi o zwrot kosztów, wiem że jest to możliwe.
I tak:

Podstawa prawna:
. art.45, Ustawy z dnia 20.04.2004r o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy
/ Dz.U. z 2008r Nr 69 poz. 415 z późn..zm. /
KRYTERIA:

1. Zwrot kosztów przejazdu z miejsca zamieszkania do miejsca odbywania stażu i
powrotu przysługuje osobie, która odbywa staż u organizatora i spełnia
następujące warunki:
- otrzymała skierowanie z Powiatowego Urzędu Pracy

Chodzi mi o ostanie zdanie. Co to dokładnie znaczy: "otrzymała skierowanie z Powiatowego Urzędu Pracy".

Mój staż będzie z UP, ale nie znaleźli mi go pracownicy UP lecz ja sama - zresztą pani w UP powiedziała że po moich studiach, to oni nie mają dla mnie ofert i najlepiej, żebym sama poszukała kogoś. No i znalazłam. Juz wybrałam papierek do wypełnienia. Ale to znaczy że jestem ze skierowania z PUP i czy będę miała szanse otrzymać jakikolwiek zwrot za przejazd?
(A wyniesie mnie troszkę, bo 150 zł za miesiąc - bilet z miejskiej komunikacji).
__________________
wyleczona

www.missaliciakeys.net
funky_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-27, 07:12   #2350
expectation
Zadomowienie
 
Avatar expectation
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 707
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Nie wiem, ja miałam skierowanie z UP na odbycie stażu i odbywam ten staż w miejscu wyznaczonym przez UP, a że jest to taka jakby sieć biur, to czasami szefowa chce, żebym pojechała do innego biura - np. 30-60 km, i wtedy oddaje mi pieniążki za bilety. Ale to zupełnie inna sytuacja jest, więc raczej nie pomogłam...
__________________
W życiu dróg wiele jest, którą wybrać jak iść?

A Bóg map nie rozdaje, nie wiesz dokąd iść...

expectation jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-27, 20:26   #2351
Myszka_83
Zakorzenienie
 
Avatar Myszka_83
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Fucking ro...
Wiadomości: 3 161
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez funky_girl Pokaż wiadomość
Hej wszystkim
Niedługo podejmę staż, udało mi się samej poszukać sobie miejsca na odbycie stażu. Mam pytanie odnośnie dojazdów, bo trochę mi to zajmę, muszę się przesiadać w 2 autobusy.
Chodzi mi o zwrot kosztów, wiem że jest to możliwe.
I tak:

Podstawa prawna:
. art.45, Ustawy z dnia 20.04.2004r o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy
/ Dz.U. z 2008r Nr 69 poz. 415 z późn..zm. /
KRYTERIA:

1. Zwrot kosztów przejazdu z miejsca zamieszkania do miejsca odbywania stażu i
powrotu przysługuje osobie, która odbywa staż u organizatora i spełnia
następujące warunki:
- otrzymała skierowanie z Powiatowego Urzędu Pracy

Chodzi mi o ostanie zdanie. Co to dokładnie znaczy: "otrzymała skierowanie z Powiatowego Urzędu Pracy".

Mój staż będzie z UP, ale nie znaleźli mi go pracownicy UP lecz ja sama - zresztą pani w UP powiedziała że po moich studiach, to oni nie mają dla mnie ofert i najlepiej, żebym sama poszukała kogoś. No i znalazłam. Juz wybrałam papierek do wypełnienia. Ale to znaczy że jestem ze skierowania z PUP i czy będę miała szanse otrzymać jakikolwiek zwrot za przejazd?
(A wyniesie mnie troszkę, bo 150 zł za miesiąc - bilet z miejskiej komunikacji).
Jeśli staż jest z UP, to nie ma znaczenia kto go znalazł, czy Ty czy pracownicy UP. Jeśli UP wyrazi zgodę na ten staż (i dostaniesz skierowanie), tzn. że go sfinansuje, w tym również koszty za przejazd.
__________________









Myszka_83 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-28, 12:50   #2352
sparx
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 745
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Diewczyny znow mam problem przerwałam staz poniewaz znalałam sobie nową prace...zostałam zaproszona na rozmowe i facet powiedział, że zaczynamy w poniedzałek (miniony) i od tamtego poniedziałku do tego co bedzie mam dostarczyc umowe ale tej umowy niestety nie mam jeszcze bo facet mowi ze nie wie kiedy zaczniemy...wczesniej mowil co innego wykresla mnie z ewidencji ale to nie jest akurat dla mnie klopot tylko to ze bede musiała zwracac koszty dojazdu to jest teraz 600 zł moge sie starac o umożenie tych kosztów ??
__________________
-
Kocham
-

Edytowane przez sparx
Czas edycji: 2010-08-28 o 12:52
sparx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-30, 14:35   #2353
Niunia56
Przyczajenie
 
Avatar Niunia56
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: warmia i mazury
Wiadomości: 26
GG do Niunia56
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cześć dziewczyny. Jako, że jest tu tyle stron a ja potrzebuję szybko odpowiedzi to piszę teraz do was: ile trwa obecnie staż? Czy można się starać o jak najkrótszy? Chciałabym odbyć 3 lub 6 miesięczny góra-czy można to jakoś załatwić? Słyszałam, że u prywatnego pracodawcy trwa 9 m-cy a w państwówce aż 12. A drugie moje pytanie: Czy to prawda, że po szkole średniej trzeba się zarejestrować w ciągu 3 m-cy w PUP bo inaczej nie ma stażu? Nie mam pojęcia czy to prawda a teraz nie mam takiej możliwości żeby osobiście się dowiedzieć
__________________
"Baby, I'm perfect for you..."
Niunia56 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-30, 14:39   #2354
Claris
Zakorzenienie
 
Avatar Claris
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 9 668
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez Niunia56 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny. Jako, że jest tu tyle stron a ja potrzebuję szybko odpowiedzi to piszę teraz do was: ile trwa obecnie staż? Czy można się starać o jak najkrótszy? Chciałabym odbyć 3 lub 6 miesięczny góra-czy można to jakoś załatwić? Słyszałam, że u prywatnego pracodawcy trwa 9 m-cy a w państwówce aż 12. A drugie moje pytanie: Czy to prawda, że po szkole średniej trzeba się zarejestrować w ciągu 3 m-cy w PUP bo inaczej nie ma stażu? Nie mam pojęcia czy to prawda a teraz nie mam takiej możliwości żeby osobiście się dowiedzieć
W moim PUP dają na 3miesiące na początek (i z tego co wiem ciężko z przedłużeniem) i to jest chyba minimalny okres. Nie wiem skąd słyszałaś o 9 albo 12 miesiącach
Co do drugiej częsci nie wiem
Claris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-30, 14:48   #2355
Niunia56
Przyczajenie
 
Avatar Niunia56
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: warmia i mazury
Wiadomości: 26
GG do Niunia56
Dot.: Pytanie o staż cz.II

no ja tak słyszałam od znajomej która jest zarejestrowana tam. słyszę różne rzeczy i zastanawiam się tylko czy w każdy UP jest inaczej...?
__________________
"Baby, I'm perfect for you..."
Niunia56 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-30, 15:03   #2356
Claris
Zakorzenienie
 
Avatar Claris
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 9 668
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez Niunia56 Pokaż wiadomość
no ja tak słyszałam od znajomej która jest zarejestrowana tam. słyszę różne rzeczy i zastanawiam się tylko czy w każdy UP jest inaczej...?

Wydaje mi się, że tak
Claris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-30, 15:10   #2357
Luzia
Zakorzenienie
 
Avatar Luzia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 8 680
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez Niunia56 Pokaż wiadomość
no ja tak słyszałam od znajomej która jest zarejestrowana tam. słyszę różne rzeczy i zastanawiam się tylko czy w każdy UP jest inaczej...?
Skoro nie możesz osobiście iść do pupu może sprobuj się dodzwonić?
Teraz zbliża się koniec roku, kasa się kończy, więc u mnie staże są na 3 miesiące.

Nie dawno sama się rejestrowalam w pup'ie i nie ma żadnego wymogu, że trzeba się zarejestrować do 3msc
__________________
Szczęście to sposób patrzenia na świat..

Luzia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-30, 15:46   #2358
yoona
Zakorzenienie
 
Avatar yoona
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 9 032
Dot.: Pytanie o staż cz.II

u mnie w ogole nie ma kasy na moj wymarzony staz- cala kasa poszla na powodzian...wiec zaczynam prace na razie za darmo...
__________________
Adoptuj Uszate Serduszko!
Klik!

Blogowy świat




yoona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-30, 15:48   #2359
iffonka7
Zadomowienie
 
Avatar iffonka7
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 380
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez Niunia56 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny. Jako, że jest tu tyle stron a ja potrzebuję szybko odpowiedzi to piszę teraz do was: ile trwa obecnie staż? Czy można się starać o jak najkrótszy? Chciałabym odbyć 3 lub 6 miesięczny góra-czy można to jakoś załatwić? Słyszałam, że u prywatnego pracodawcy trwa 9 m-cy a w państwówce aż 12. A drugie moje pytanie: Czy to prawda, że po szkole średniej trzeba się zarejestrować w ciągu 3 m-cy w PUP bo inaczej nie ma stażu? Nie mam pojęcia czy to prawda a teraz nie mam takiej możliwości żeby osobiście się dowiedzieć

Staż można obywać przez 3, 6, 9 i 12 miesiecy zależy to np. od tego czy jesteś po szkole średniej czy może już po studiach, ale oczywiście też od tego ile UP ma pieniędzy i jaki okres czasu wpiszą na wniosku o staż . Myśl że u prywatnych 9 a w panstwowych 12 jest raczej błędna. Do UP możesz zapisać się obojętnie kiedy. Nie ma to wpływu na to czy będziesz miał staż czy nie.

Ale najlepiej tam zadzwoń, bo naprawdę już nie raz się na tym forum okazywało że co UP to inny obyczaj.
__________________
26.02.2013 Bartuś
18.11.2014 Kajtuś
iffonka7 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-30, 16:40   #2360
juhaska
Zadomowienie
 
Avatar juhaska
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: seven heaven
Wiadomości: 1 943
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez Niunia56 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny. Jako, że jest tu tyle stron a ja potrzebuję szybko odpowiedzi to piszę teraz do was: ile trwa obecnie staż? Czy można się starać o jak najkrótszy? Chciałabym odbyć 3 lub 6 miesięczny góra-czy można to jakoś załatwić? Słyszałam, że u prywatnego pracodawcy trwa 9 m-cy a w państwówce aż 12. A drugie moje pytanie: Czy to prawda, że po szkole średniej trzeba się zarejestrować w ciągu 3 m-cy w PUP bo inaczej nie ma stażu? Nie mam pojęcia czy to prawda a teraz nie mam takiej możliwości żeby osobiście się dowiedzieć
nie,nie ma żadnego wymogu co do czasu rejestracji dla osób bez zasiłku - rejestracja jest dobrowolna;
bardzo możliwe, że teraz mogą przydzielać staże teraz - o ile w ogóle - na trzy mis. aby skończyły się przed końcem roku,
staż może być na max. 6 lub 12 mis.;
podział na państwowe/prywatne o którym piszesz nie istnieje

Cytat:
Napisane przez Niunia56 Pokaż wiadomość
no ja tak słyszałam od znajomej która jest zarejestrowana tam. słyszę różne rzeczy i zastanawiam się tylko czy w każdy UP jest inaczej...?
najlepiej nie słuchać innych tylko samemu zagłębić się w ustawę
__________________
Whatever, whatever happens, don't let go of my hand
juhaska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-30, 17:49   #2361
krzysiek89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 194
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez Niunia56 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny. Jako, że jest tu tyle stron a ja potrzebuję szybko odpowiedzi to piszę teraz do was: ile trwa obecnie staż? Czy można się starać o jak najkrótszy? Chciałabym odbyć 3 lub 6 miesięczny góra-czy można to jakoś załatwić? Słyszałam, że u prywatnego pracodawcy trwa 9 m-cy a w państwówce aż 12. A drugie moje pytanie: Czy to prawda, że po szkole średniej trzeba się zarejestrować w ciągu 3 m-cy w PUP bo inaczej nie ma stażu? Nie mam pojęcia czy to prawda a teraz nie mam takiej możliwości żeby osobiście się dowiedzieć

Długość stażu może być różna. Zależy to od tego na jaki okres przyznaje staże dany Urząd (słyszałem o Urzędach które dają staże tylko na 12 miesiący, inne dają tylko na 6 miesięcy - ani dłużej, ani krócej).

Najbardziej zależy to jednak od posiadanych funduszy, które idą na wypłate stypendiów.

W przypadku mojego Urzędu było tak, że na początku roku dawali staże tak na około 6 miesięcy, w kwietniu były już tylko oferty na 4 miesiące, a w czerwcu ja dostałem tylko na 3 miesiące.


Jeśli chcesz dostać jak najkrótszy staż, to we wniosku o staż wpisz z wybranym pracodawcą czas 3 miesięcy, czy 4 miesięcy.
Jeśli chciałabyś wybrać staż z ofert, które są w Urzędzie Pracy, to po prostu patrz na takie oferty. Albo poproś Panią w Urzędzie, by wybrała dla Ciebie jakiś krótszy staż.


Teraz koniec roku, więc raczej nie spodziewałbym się jakiś szczególnie długich stażu, o ile w ogóle są jeszcze jakieś pieniądze na staże.

O długości stażu w prywatnych przedsiębiorstwach, a w państwowych - nie słyszałem.


Na pewno nie trzeba się rejestrować w Urzędzie w ciągu 3 miesięcy od zakończenia szkoły.
Ja rejestrowałem się dopiero po około 8 miesiącach od skończenia szkoły.
Rejestracja w Urzędzie Pracy w końcu jest dobrowolna, a nie obowiązkowa.
krzysiek89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-31, 10:12   #2362
Niunia56
Przyczajenie
 
Avatar Niunia56
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: warmia i mazury
Wiadomości: 26
GG do Niunia56
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Dziękuję wam serdecznie-bardzo mi pomogliście a teraz pytanie z ciekawości. Czy można odbyć więcej jak jeden staż? o tym też słyszę różne rzeczy, ale np. sąsiad odbywa już któryś z rzędu -chyba albo 4? czy to w ogóle możliwe czy trzeba mieć znajomości?
__________________
"Baby, I'm perfect for you..."
Niunia56 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-31, 10:26   #2363
Yasmina89
Raczkowanie
 
Avatar Yasmina89
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Mińsk/Warszawa
Wiadomości: 235
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Od 1 września idę na staż. Wypłaty za staż są podobno do 14 każdego miesiąca. Otóż moje pytanie jest takie: kiedy dostanę pierwszą wypłatę?
We wrześniu czy dopiero w październiku? Jeśli któraś z was jest na stażu bardzo proszę o odp.
__________________

Yasmina89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-31, 10:35   #2364
iffonka7
Zadomowienie
 
Avatar iffonka7
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 380
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez Yasmina89 Pokaż wiadomość
Od 1 września idę na staż. Wypłaty za staż są podobno do 14 każdego miesiąca. Otóż moje pytanie jest takie: kiedy dostanę pierwszą wypłatę?
We wrześniu czy dopiero w październiku? Jeśli któraś z was jest na stażu bardzo proszę o odp.

W październiku dostaniesz za cały wrzesień.
__________________
26.02.2013 Bartuś
18.11.2014 Kajtuś
iffonka7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-31, 10:47   #2365
Yasmina89
Raczkowanie
 
Avatar Yasmina89
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Mińsk/Warszawa
Wiadomości: 235
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Dziękuję za odp.
__________________

Yasmina89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-31, 10:50   #2366
krzysiek89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 194
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez Niunia56 Pokaż wiadomość
Dziękuję wam serdecznie-bardzo mi pomogliście a teraz pytanie z ciekawości. Czy można odbyć więcej jak jeden staż? o tym też słyszę różne rzeczy, ale np. sąsiad odbywa już któryś z rzędu -chyba albo 4? czy to w ogóle możliwe czy trzeba mieć znajomości?

Chyba zależy od tego jak długo odbywałaś pierwszy staż. Jeśli było to np. 3 miesiące, lub 4, czy nawet 6, to z tego co mi wiadomo możesz odbyć kolejny staż.

Podobno staż można odbywać maksymalnie przez 12 miesięcy, czyli możesz mieć tak, że jeden staż 3 miesiące, potem np. 6 miesięcy, a potem kolejne 3 miesiące... i to da Ci w sumie 12 miesięcy.

Słyszałem również, że te 12 miesiący stażu możesz odbyć po zakończeniu szkoły średniej, a po zakończeniu studiów możesz mieć kolejne 12 miesięcy, ale nie wiem czy tak jest w rzeczywistości.
krzysiek89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-31, 11:54   #2367
agusiajnw
Zakorzenienie
 
Avatar agusiajnw
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 634
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez Niunia56 Pokaż wiadomość
Dziękuję wam serdecznie-bardzo mi pomogliście a teraz pytanie z ciekawości. Czy można odbyć więcej jak jeden staż? o tym też słyszę różne rzeczy, ale np. sąsiad odbywa już któryś z rzędu -chyba albo 4? czy to w ogóle możliwe czy trzeba mieć znajomości?
u jednego pracodawcy do 12 miesięcy, a zmieniając miejsca pracy mozna właśnie tak jak Twój sąsiad dopóki spełniasz warunki stażysty możesz nim być cały czas...
agusiajnw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-31, 13:23   #2368
kumkumkum1986
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Stuttgart
Wiadomości: 372
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez agusiajnw Pokaż wiadomość
u jednego pracodawcy do 12 miesięcy, a zmieniając miejsca pracy mozna właśnie tak jak Twój sąsiad dopóki spełniasz warunki stażysty możesz nim być cały czas...
Fajnie, to jeden sobie łazi ze stażu na staż, a dla innych nie ma pieniędzy chociaz na jeden powinny być jakies ograniczenia, ja muszę czekać na staż pół roku, bo teraz UP nie ma na nie pieniędzy, jak już dostanę to tylko na pół roku, bo w lipcu minie rok od obrony i nie będę spełniać wymagań stażysty...
kumkumkum1986 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-31, 13:30   #2369
asdf123
Raczkowanie
 
Avatar asdf123
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 497
Dot.: Pytanie o staż cz.II

[QUOTE= jak już dostanę to tylko na pół roku, bo w lipcu minie rok od obrony i nie będę spełniać wymagań stażysty...[/QUOTE]

To nieprawda, że dostaniesz tylko na pół roku Możesz równie dobrze dostać na rok, ponieważ liczy się data rozpoczęcia stażu.
asdf123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-31, 13:32   #2370
krzysiek89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 194
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez agusiajnw Pokaż wiadomość
u jednego pracodawcy do 12 miesięcy, a zmieniając miejsca pracy mozna właśnie tak jak Twój sąsiad dopóki spełniasz warunki stażysty możesz nim być cały czas...

E nie, nie. Na pewno tak nie ma, bo wyszło by z tego coś takiego, że większość osób korzystała by ciągle ze staży, a nie szukała normalnej pracy.
Są jakieś ograniczenia w ilości stażów na pewno.
krzysiek89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:56.