Jak często korzystacie z restauracji? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-08-13, 18:23   #1
andzelika666
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Miodowa Kraina:)
Wiadomości: 1 995
GG do andzelika666

Jak często korzystacie z restauracji?


Z czystej ciekawości postanowiłam was zapytać Drogie Panie jak często jadacie w restauracjach? Czy oferowane tam potrawy są smaczne?
Ja dość często korzystam w restauracji, najczęściej gdy wracam z pracy bądź mam ochotę na jakiś romantyczny wypad z narzeczonym. Na stałe mieszkam w Stanach, ale często przyjeżdżam do Polski. Ostatnio wraz z mamą wybrałam się do pewnej polskiej restauracji i całe jedzenie musiałam wyrzucić. Podali mi samą chemię i konserwanty. Kotlet schabowy mojej mamy smakował jak guma, a moja sałatka...ach szkoda gadać. Trawa już lepiej smakuje.
Czy wy też macie tak niewdzięczne wspomnienia z Polskich restauracji?
andzelika666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-13, 19:27   #2
barefootangel
Raczkowanie
 
Avatar barefootangel
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 133
Dot.: Jak często korzystacie z restauracji?

Szczerze? Ja się naprawdę uprzedziłam jeśli chodzi o restauracje. Tak jak mówisz, kotlet jak guma, ziemniaki twarde jak ch8lera, surówka niesmaczna. Kolejnym razem zamawiając ryż brązowy dostałam biały. Jeszcze kolejnym razem nie mogłam się doprosić aby ryba była gotowana a nie smażona. Jak się chodzi do restauracji z wysoką oceną i płaci się duże pieniadze za danie czegoś się wymaga.

ja się zawiodłam. Wole już kupić rzeczy i upichcić coś sama.
__________________
czuję jak kusisz me zmysły .
barefootangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-13, 21:40   #3
andzelika666
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Miodowa Kraina:)
Wiadomości: 1 995
GG do andzelika666
Dot.: Jak często korzystacie z restauracji?

Cytat:
Napisane przez barefootangel Pokaż wiadomość
Szczerze? Ja się naprawdę uprzedziłam jeśli chodzi o restauracje. Tak jak mówisz, kotlet jak guma, ziemniaki twarde jak ch8lera, surówka niesmaczna. Kolejnym razem zamawiając ryż brązowy dostałam biały. Jeszcze kolejnym razem nie mogłam się doprosić aby ryba była gotowana a nie smażona. Jak się chodzi do restauracji z wysoką oceną i płaci się duże pieniadze za danie czegoś się wymaga.

ja się zawiodłam. Wole już kupić rzeczy i upichcić coś sama.
Ja w będąc w Polsce też wolę sama ugotować sobie obiad czy upiec placek. Ceny niektórych restauracji są zbyt wygórowane jak na polskie zarobki, a dania niejadalne.
andzelika666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-13, 23:52   #4
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Jak często korzystacie z restauracji?

Cytat:
Napisane przez andzelika666 Pokaż wiadomość
Z czystej ciekawości postanowiłam was zapytać Drogie Panie jak często jadacie w restauracjach? Czy oferowane tam potrawy są smaczne?
Ja dość często korzystam w restauracji, najczęściej gdy wracam z pracy bądź mam ochotę na jakiś romantyczny wypad z narzeczonym. Na stałe mieszkam w Stanach, ale często przyjeżdżam do Polski. Ostatnio wraz z mamą wybrałam się do pewnej polskiej restauracji i całe jedzenie musiałam wyrzucić. Podali mi samą chemię i konserwanty. Kotlet schabowy mojej mamy smakował jak guma, a moja sałatka...ach szkoda gadać. Trawa już lepiej smakuje.
Czy wy też macie tak niewdzięczne wspomnienia z Polskich restauracji?
A w Stanach w jakich restauracjach jadasz?
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-14, 17:12   #5
andzelika666
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Miodowa Kraina:)
Wiadomości: 1 995
GG do andzelika666
Dot.: Jak często korzystacie z restauracji?

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
A w Stanach w jakich restauracjach jadasz?
W NY najczęściej odwiedzam Masa, ale i lubię zatrzymać się w zwykłym przydrożnym pubie Tak na prawdę to zależy na co w danej chwili mam ochotę. W Polsce wszystkie restauracje bije kunsztem moja mama, więc jem domówkę, najsmaczniejszą na świecie
Dziś wieczorem umówiłam się z przyjaciółką w pewnym przytulnym polskim lokalu, zobaczymy czy będzie smacznie..

Edytowane przez andzelika666
Czas edycji: 2011-08-14 o 17:28
andzelika666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-14, 17:28   #6
kasiaen1
Zadomowienie
 
Avatar kasiaen1
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 586
Dot.: Jak często korzystacie z restauracji?

Cytat:
Napisane przez andzelika666 Pokaż wiadomość
W NY najczęściej odwiedzam Masa, w Paryżu uwielbiam jeść w Arpege, ale i lubię zatrzymać się w zwykłym przydrożnym pubie Tak na prawdę to zależy na co w danej chwili mam ochotę. W Polsce wszystkie restauracje bije kunsztem moja mama, więc jem domówkę, najsmaczniejszą na świecie
Dziś wieczorem umówiłam się z przyjaciółką w pewnym przytulnym polskim lokalu, zobaczymy czy będzie smacznie..
Polecam stronę gastronauci.pl (a w szczególności listę top10 w danym mieście) - ku uniknięciu restauracyjnych wpadek w Pl
__________________

Edytowane przez kasiaen1
Czas edycji: 2011-08-14 o 17:30
kasiaen1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-14, 17:35   #7
andzelika666
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Miodowa Kraina:)
Wiadomości: 1 995
GG do andzelika666
Dot.: Jak często korzystacie z restauracji?

Cytat:
Napisane przez kasiaen1 Pokaż wiadomość
Polecam stronę gastronauci.pl (a w szczególności listę top10 w danym mieście) - ku uniknięciu restauracyjnych wpadek w Pl
Dziękuję, na pewno skorzystam
andzelika666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-08-15, 12:39   #8
justynka333
Wtajemniczenie
 
Avatar justynka333
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 2 680
GG do justynka333
Dot.: Jak często korzystacie z restauracji?

Chodzimy ze znajomymi kilka razy w miesiącu.Zazwyczaj na kolację plus jakiegoś drinka czy piwo.Z moim ex też bywałam często.I wybieramy zwsze sprawdzone lokale gdzie jedzenie jest jadalne Z własnego doświadczenia wiem że te renomowane, drogie i niby luksusowe restauracje nie są zazwyczaj warte swojej ceny.
__________________
15.09.2013 Poznaliśmy się.
24.09.2014 Zaręczyny.
18.04.2015 Ślub
06.06.2015 II kreski
06.02.2016 Jakub Andrzej syn Justyny i Michała
14.12.2016 II kreski
16.08.2017 Barbara Maria córka Justyny i Michała
justynka333 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-15, 16:36   #9
andzelika666
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Miodowa Kraina:)
Wiadomości: 1 995
GG do andzelika666
Dot.: Jak często korzystacie z restauracji?

Cytat:
Napisane przez justynka333 Pokaż wiadomość
Chodzimy ze znajomymi kilka razy w miesiącu.Zazwyczaj na kolację plus jakiegoś drinka czy piwo.Z moim ex też bywałam często.I wybieramy zwsze sprawdzone lokale gdzie jedzenie jest jadalne Z własnego doświadczenia wiem że te renomowane, drogie i niby luksusowe restauracje nie są zazwyczaj warte swojej ceny.
Masz rację. Ja też się o tym przekonałam. Najczęściej to właśnie te malutkie restauracje mają klimat, dobre jedzenie i przystępne ceny
andzelika666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-15, 17:08   #10
Sorbet
Zadomowienie
 
Avatar Sorbet
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Rzeszów/Edynburg
Wiadomości: 1 436
Dot.: Jak liczęsto korzystacie z restauracji?

Jadłam ostatnio obiad w Kulinarnym Świecie w Rzeszowie - obiad wegetariański był pyszny, strasznie dużo mi nałożyli. Ogólnie nie korzystam, a jak już się wybiorę to do Green Way, która jest ponoć fair trade, zdrowa, ekologiczna itede.
__________________
Sorbet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-16, 09:33   #11
Personal_Jesus
Zakorzenienie
 
Avatar Personal_Jesus
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 38 005
Dot.: Jak często korzystacie z restauracji?

Ja dość często wyjeżdżam i wtedy jem na mieście. Omijam i te maleńkie budki i wielkie restauracje. Wczoraj na warszawskiej starówce znalazłam bar mleczny i zjadłam jak w domu Zazwyczaj chodzę tam gdzie są ludzie- wtedy powinno być świeżo i smacznie.
__________________
Every siren often my lullaby Every heartbeat functioning thrown to the night I'm quenched in your light And see the floor rising through a dream Forgotten thoughts lost in a memorable theme And soaked to the skin


Mój kulinarny kącik
Personal_Jesus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-16, 13:25   #12
JustynaWr
Przyczajenie
 
Avatar JustynaWr
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 14
Dot.: Jak często korzystacie z restauracji?

Ja mam kilka sprawdzonych knajpek we Wrocławiu i jeśli już się wybieram, to właśnie tam. Z nowościami wolę eksperymentować, jeśli jakiś groupon się trafi, ale do tej pory nie byłam zadowolona, więcej na pewno nie zjem tam za normalną cenę.
JustynaWr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-16, 18:54   #13
Ercola
Zadomowienie
 
Avatar Ercola
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 020
Dot.: Jak często korzystacie z restauracji?

Tak jak inne wizażanki, mam kilka sprawdzonych miejsc w których wiem, że dostanę jedzenie dobrej jakości i będę sprawnie obsłużona. Generalnie mam wrażenie, że polskie restauracje zmieniają się na gorsze, coraz częściej próbują wcisnąć ludziom byle co za wysoką cenę Do tego obsługa w lokalach często sprawia wrażenie, jakby pracowali za karę. Ignorują klienta, są nieuprzejmi. Coraz częściej się spotykam z takimi zachowaniami
Ogólnie lubię chodzić do restauracji, próbowac nowych smaków, niestety nie mam na to ostatnio czasu, ale swego czasu jadałam w restauracjach 3-4 razy w tygodniu.
__________________
Nie wiem jak Ty, ale ja żyję RAPEM.



Edytowane przez Ercola
Czas edycji: 2011-08-16 o 18:56
Ercola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-16, 20:39   #14
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Jak często korzystacie z restauracji?


na podstawie 1 restauracji osądziłaś wszystkie Polskie restauracje?

Nie no, masz racje. Bo to nie to co w USA
Matko, ze ludzie jeszcze tak myślą i się nie wstydzą


Często jadam w restauracjach. Znam w swoim mieście sporo i wiem gdzie iść i co tam smacznego zjeść. Może w tym klucz- trzeba wiedzieć gdzie iść i co zamówić.
trzeba eksperymentować - raz się zje gniota , raz trafi na perełkę. Raz sie restauracja ulubiona psuje, to inna się pojawia lub poprawia.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-16, 21:04   #15
andzelika666
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Miodowa Kraina:)
Wiadomości: 1 995
GG do andzelika666
Dot.: Jak często korzystacie z restauracji?

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość

na podstawie 1 restauracji osądziłaś wszystkie Polskie restauracje?
Zanim wyjechałam do Stanów często odwiedzałam różne polskie restauracje m.in na wycieczkach, koloniach, będąc u rodziny w odwiedzinach. Znam wiele polskich restauracji, a mimo to wciąż trudno mi znaleźć tą jedną ulubioną...

---------- Dopisano o 22:04 ---------- Poprzedni post napisano o 22:02 ----------

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Nie no, masz racje. Bo to nie to co w USA
W USA, też trzeba się nieźle namęczyć by zjeść coś wartościowego i smacznego
andzelika666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-17, 21:32   #16
findsomething
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 463
Dot.: Jak często korzystacie z restauracji?

napewno nasze restauracje biją na głowę te z USA, tam jedzenie jest po prostu niedobre, słabej jakości noi przede wszystkim nie jest naturalne.

ja chodzę do restauacji ale tylko takich z fejmem dlatego pare razy w miesiącu, na codzień gotuję sama. Jeśli chodzi o bary mleczne czy takie klasyczne stołówki - owszem, zdarza sie i jestem zadowolona.

Mam swój ulubiony bar studencki i tam jedzenie przygotowują babeczki które zrobia ci obiad jak w domu


pozdrawiam wszystkie kobiety które oceniają polskie restauracje na podstawie 1 czy 2... bo wyjechały do jułesej gdzie jeedzenie smakuje jak karton no ale to światowe kobiety, zjedzą wszystko tfu! BRECHTAM!!!!!:hah aha:


edit : ANGELIKA a jakie masz wspomnienia z najgorszej restauracji w USA ? Załóż o tym wątek, napewno będzie dłuższy.

Edytowane przez findsomething
Czas edycji: 2011-08-17 o 21:35
findsomething jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-17, 22:31   #17
a298662d510bb0f537bc3b0c2466fe273199e5e8_64a898f2369c4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 2 299
Dot.: Jak często korzystacie z restauracji?

Cytat:
Napisane przez findsomething Pokaż wiadomość
napewno nasze restauracje biją na głowę te z USA, tam jedzenie jest po prostu niedobre, słabej jakości noi przede wszystkim nie jest naturalne.
(...)
pozdrawiam wszystkie kobiety które oceniają polskie restauracje na podstawie 1 czy 2... bo wyjechały do jułesej gdzie jeedzenie smakuje jak karton no ale to światowe kobiety, zjedzą wszystko tfu! BRECHTAM!!!!!:hah aha:
Wyluzuj kobieto, bo przeginasz i obrazasz ludzi. Poza tym to co napisalas (pierwszy akapit) to absolutna nieprawda.
a298662d510bb0f537bc3b0c2466fe273199e5e8_64a898f2369c4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-19, 21:20   #18
Inspire
Kuźnia inspiracji
 
Avatar Inspire
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 30 455
Dot.: Jak często korzystacie z restauracji?

Nie korzystam. Wolę zjeść coś w domu, a kiedy jestem na mieście to nie mam czasu na jedzenie.
__________________
Recenzuję w KWC
i na rossnecie


WYMIANA
Inspire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-20, 22:36   #19
Pilar1899
keep calm and contour on
 
Avatar Pilar1899
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 5 256
Dot.: Jak często korzystacie z restauracji?

pomijając już cały wątek to pytanie w temacie mi się kojarzy z korzystaniem z toalety mówiąc ładnie, nie nazwałabym chodzenia do / jedzenia w restauracji w ten sposób
__________________
It's a little bit horrifying just how quickly everything can fall to crap.

Oh, screw beautiful. I'm brilliant.
If you want to appease me, compliment my brain.
Pilar1899 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:04.