Mam dość swoich paznokci - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-02-27, 13:39   #1
czerwonahybrydka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 51

Mam dość swoich paznokci


Laski, sprawa wyglada następująco.

Pare lat temu robilam hybrydy i wszystko bylo ok, ale po pol roku dostalam uczulenia i przestalam robic. Paznokcie nie byly zniszczone po ostatecznym zdjeciu hybryd, wiec to nie wina hybrydy. Potem zaczelam malowac paznokcie zwyklymi lakierami, po okolo roku pojawil sie problem rozdwajajacych sie, lamliwych paznokci. Plytka mi tak jakby... odpryskuje, jak lakier, schodzi taki maly platek, musialam wiec opilowywac to miejsce, zeby moc nowy lakier plozyc i zeby paznokiec byl gladki. No, moze bardziej wypolerowac niz opilowac, wiecie o co chodzi. Dzieje sie tak i na maksymalnie krotkich paznokciach.

Ostatnio spróbowałam wrocic do hybryd, alergia sie nie pojawila. Pierwsza hybryda trzymała mi sie ze 4 dni, druga...ze 4 godziny. Pisalam do neonail, konsultantka odradzila mi robienie hybryd - nie beda sie trzymac na tak cienkiej plytce. Paznokiec sie wygina i hybryda odchodzi.

Obecnie mam krotkie paznokcie pomalowane lakierem z Pierre Rene. Oczywiscie na jednym musiala mi sie odcisnac poduszka, mimo ze czekalam 4 godziny.

Pojutrze pewnie bedzie odprysk albo starcie. I tak w kolko. Lekko frustrujace.

Oczywiście są teraz przepilowane, bo w ciągu jednego dnia sciagalam 2 hybrydy... w paru miejscach sa zbyt różowe i w ogóle cienkie jak papier, ale na szczęście nie ma takiej tragedii jak na zdjęciach w Internetach

Mimo to jednym slowem, wiem jak to zabrzmi, ale wprost nienawidze wlasnych paznokci. Patrze wrecz z zazdroscia (ale nie taka chora, raczej z podziwem i testknota) na paznokcie innych kobiet. zwracam na to wielka uwage, bo to cos, co sama chcialabym bardzo miec. Pani w sklepie, konduktorka, pielegniarka - a ja - oooo jakie ladne paznokcie

PS nie wyobrazam sobie nie malowac paznokci, robie to od gimnazjum (a mam 27 lat, wiec juz z 13-14 lat) regularnie. Kiedys w chwili desperacji 2 miesiace nie malowalam i nic to nie dalo, a tylko czulam sie zle, jak szara mysz. To dla mnie jak makijaz - musze miec codziennie. Wszelkie rady (które juz slyszalam) o niemalowaniu paznokci uwazam za sluszne i macie racje, ale znam siebie i wiem, ze z nich nie skorzystam

Pytania do Was:

1. Znacie jakąś dobrą odżywkę, która moglabym stosować POD lakier a nie na zasadzie maluj codziennie przez 5 dni?

2. Jak utwardzic paznokcie?

3. Myslicie, ze przyczyną slabych paznokci moze byc leczona (od pol roku) niedoczynnosc tarczycy?

4. Jak sie pozbyc problemu rozdwajania i tej odpryskujacej plytki?

5. Czy moze polozyc zel...
czerwonahybrydka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-27, 22:03   #2
aga024
Zadomowienie
 
Avatar aga024
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 388
Dot.: Mam dość swoich paznokci

Witaj
Oprócz podstawowych rad, które już znasz, może jakaś suplementacja, żeby się wzmocnić od środka? Na efekt trzeba będzie poczekać, ale czas i tak upłynie u mnie sprawdziło się przedłużanie paznokci żelem i wtedy pomalowanie, trzyma się dużo dłużej niż sam lakier hybrydowy. Primer oprócz samego cleanera też pomógł.
Co do alergii, to alergia na konkretny składnik lakierów. Jeśli już jest ok, to super, ale jest mnóstwo różnych marek i trzeba zwrócić uwagę na skład. Jeśli Twoja płytka jest problematyczna i hybryda szybko odpada, to co dopiero zwykły lakier, szkoda zachodu. Pokombinuj też z różnymi bazami.

Może manicure japoński dla odbudowania? Wiem, że on bardzo natłuszcza i nie można od razu malować paznokci, ale może warto poświęcić się na chwilę, żeby problem był mniejszy? Mi bardzo pomógł jak narobiłam sobie dziur frezarką i zeskrobywaniem hybrydy na siłę bez acetonu.
Może manicure tytanowy? Albo proszek akrylowy posypany na nieutwardzoną bazę w celu wzmocnienia paznokci przed nałożeniem właściwego koloru? Pomysłów jest wiele. Daj znać, czy coś pomogło
__________________
Never, never, never give up.
aga024 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-28, 01:37   #3
czerwonahybrydka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 51
Dot.: Mam dość swoich paznokci

Hej! Dziękuję za odpowiedź

Wlasnie zwykły lakier na razie się trzyma, co dziwne. Hybryda odchodziła, bo sama była jakby dużo grubsza niż paznokieć... a ten lakier wygina sie razem z paznokciem

Myślę o tym, żeby po prostu dac im czas urosnąć pod zwykłym lakierem... ponoć wymiana całej plytki to pol roku. Strasznie dlugo.

Wlasnie czytalam o tytanowym! Nie wiem, czy chcę wracac do lampy. Czulam wczoraj w nocy uczucie gorąca w palcach i trochę się wystraszyłam. Może i lampa nie działa na mnie za dobrze. Jeszcze jakby była raz na 2-3 tygodnie to ok, ale lampa co tydzień czy co 4 dni to chyba horror dla skóry

A tytanki, czytałam, bardzo ludzie chwalą i zdrowsze... 8 wydają się szybkie do zrobienia.
czerwonahybrydka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-05, 18:57   #4
bloomksa
Przyczajenie
 
Avatar bloomksa
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 3
Dot.: Mam dość swoich paznokci

Może spróbuj bazy wzmacniającej pod hybrydę, moja siostra tą fiber z od neonail na swoje cienkie, pękające paznokcie stosuje i jest zadowolona, mówi że jej się bardzo pazurki wzmocniły
bloomksa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-05, 21:29   #5
4d88b8945be75952c39c61b9b17b2a8019c982be_5fd16501de8d4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 733
Dot.: Mam dość swoich paznokci

Treść usunięta
4d88b8945be75952c39c61b9b17b2a8019c982be_5fd16501de8d4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-03-05 22:29:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:41.