Potrzebna rada - zakładanie własnej firmy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-04-04, 07:40   #1
Zoska12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 1

Potrzebna rada - zakładanie własnej firmy


Hej,
Jestem osobą po 30, mam 3 dzieci. Mam trochę wolnego czasu i chce założyć własną firmę. Myślałam o mobilnym zakładzie fryzjerskim. Pomysł już, mam ale szukam jakichś rad odnosnie tego gdzie i skąd mogłabym uzyskac jakies dofinansowanie, cokolwiek. Wiem, że Urzędy Pracy cos takiego oferują ale żeby stamtąd coś uzyskać albo dowiedzieć się graniczy z cudem. Wolałabym jakieś projekty unijne, może jest mniej biurokracji i łatwiej się czegoś dowiedzieć. Ktoś ma pomysł gdzie mogę szukać takich biur w woj.lubelskim? Nawet mogę pofatygować się do innego miasta
Zoska12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-04, 13:14   #2
hoian
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 49
Dot.: Potrzebna rada - zakładanie własnej firmy

pomysł masz, to połowa sukcesu, wierz mi. co do drugiej części, to żeby zabrać się na poważnie za dofinansowanie, to musisz sobie bardzo dokładnie policzyć ile potrzebujesz środków na sprzęt, który będzie Ci potrzebny, no i wiadomo, że lista tych rzeczy musi być naprawdę dobrze przemyślana, bo inaczej nie będziesz mogła sobie dobrać programu.
informacje o różnych programach można znaleźć na stronach różnych urzędów i instytucji, które przyznają dotacje, czyli urzędy marszałkowskie, arimr czy lokalne grupy działania.
który program będziesz mogła wybrać, to zależy od tego co chcesz zrobić, gdzie mieszkasz (niektóre programy są przeznaczone np. tylko da osób, które mieszkają na terenach wiejskich, albo z niektórych programów są wyłączone osoby, które mieszkają na terenie dużych miast, np. wojewódzkich), a także od tego jak aktywna były lokalne władze w grupach działania i czy zdobyły dla siebie jakąś kasę do podziału dla inwestorów na swoim terenie.
oczywiście piszę tutaj językiem lakonicznym i bardzo ogólnie, bo nie mam pojęcia jakie są warunki tam gdzie mieszkasz, ale masz ogólny zarys, w którą stronę możesz pójść jeśli masz już pomysł.
jak dobierzesz program, to czeka Cię załatwianie ofert, kontrofert, zaświadczeń i pisanie biznesplanów i to będzie właśnie ta druga połowa sukcesu, dlatego życzę powodzenia i trzymam kciuki, bo to jest niezła przeprawa jak się to robi pierwszy raz.

---------- Dopisano o 14:14 ---------- Poprzedni post napisano o 14:09 ----------

odnośnie samych biur, to też nie licz na to, że oni za Ciebie wymyślą czego potrzebujesz. pierwsze pytania jakie Ci zadadzą to będą jaki program i czego dokładnie potrzebujesz, więc biuro nie uchroni Cię przed wykonaniem większości pracy, więc jeśli masz troche wolnego czasu, to poświęć go na próbę wykonania takiego projektu samemu, a do biura idz już z tym, z czym naprawde nie dasz rady sama, typu np. biznesplan, lub niektóre punkty wniosku, których nie będziesz rozumiała, bo inaczej mogą zedrzeć z Ciebie kasę, tylko po to żeby złapać klienta.
a w biurach w urzędach są pomocni ludzie, pod warunkiem, że pódziesz tam więdząc czego chcesz
i wcale nie będzie łatwiej niż w urzędzie pracy, wręcz przeciwnie. i taką działalność raczej trzeba będzie utrzymać dużo dłużej niż z dofinansowaniem z urzędu pracy.
hoian jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-04, 11:33   #3
bezszefa_pl
Przyczajenie
 
Avatar bezszefa_pl
 
Zarejestrowany: 2017-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1
Dot.: Potrzebna rada - zakładanie własnej firmy

Cześć Zoska12, warto iść dowiedzieć się do swojego urzędu pracy zapytać o dotacje na rozpoczęcie działalności oraz zajrzeć na stronę http://www.funduszeeuropejskie.gov.pl/Na tej stronie znajdzie Pani najbliższy punkt konsultacyjny, a wszystkie porady związane z dotacjami unijnymi są bezpłatne.
__________________
www.bezszefa.pl - strona , która poprowadzi Cię krok po kroku, od pomysłu do założenia działalności, zrealizowania Twojego marzenia, przekucia pasji w zarabianie pieniędzy. Zapraszamy i działamy!

kurs online "własna firma" - od pomysłu do zarejestrowania działalności.
bezszefa_pl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-05-04 12:33:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:20.