Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały, część XXII - Strona 27 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Na ślubnym kobiercu, przygotowania do ślubu > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem O zaręczynach, prezentach, wieczorach panieńskich, wszystko przed ślubem.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2019-11-16, 08:59   #781
klatka
Zakorzenienie

Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały, część XXII

Cytat:
Napisane przez brianstorm Pokaż wiadomość
A propos zwierząt to dziś byliśmy w Petrze i aż serce mi się krajało gdy widziałam jak tam traktują zwierzęta... Po całym kompleksie błąkały się psy i koty, konie ciągały wózki z turystami, ale najgorzej miały biedne osiołki, które wiozły ludzi po dość trudnej, pnącej się w górę trasie. No przecież bardzo logiczne, turysta nie jest w stanie wciągnąć swojego dupska na górę, ale osiołek to już go zawiezie... Strasznie przykro się na to patrzyło, tym bardziej, że pewnie zwierzaki nie miały zapewnionych warunków typu cień i odpowiednio dużo wody i odpoczynku. Tak znane miejsce i że nikt nie zrobi z tym porządku

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Chyba najlepszym co można z tym zrobić oprócz nie korzystania z takich 'atrakcji' jest szerzenie świadomości jak są one złe. Np. sytuacja koni w Zakopanem, na początku podniósł się krzyk i wyzywanie od glupkow, potem okazało się, że mnóstwo ludzi nie zdaje sobie sprawy jak te zwierzęta cierpią. Na pewno znajdą się tacy, którzy wykorzystają je z premedytacją ale ziarenko do ziarenka i zmieni się dużo.

Pobiegalam z rana po lesie i mam tyle energii ze az nie wiem jak ja dziś najlepiej spożytkować. Pojde chyba grabic liście z trawnika.

klatka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-16, 12:54   #782
HolyParanoid
Zadomowienie

Co do koni to jadę jutro na zawody - siostra tż startuje
Co prawda będę musiała przez to wstać w niedzielę o 6 rano (to będzie dłuuugi dzień bo potem mam nockę) ale potrzebuję takiego przewietrzenia głowy
Remplis de desespoir
Malgre les statistiques
Ils s'aiment comme des enfants"
HolyParanoid jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-16, 14:34   #783
PannaMagda
Zakorzenienie

Holy uwielbiam konie na starosc kupimy dom na odludziu i bedziemy miec zwierzyniec
In the end, it's him and I. M&N 22.01.2018
PannaMagda jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-16, 14:46   #784
HolyParanoid
Zadomowienie

Jeździłam jakieś 15 lat, zbieram się do powrotu ale jakoś nie mogę się ostatecznie zebrać.
W życiu nie chciałabym mieć koni przy domu, za duże uwiązanie.
Remplis de desespoir
Malgre les statistiques
Ils s'aiment comme des enfants"
HolyParanoid jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-16, 15:10   #785
panna_felicjanna
MOD

Cytat:
Napisane przez klatka Pokaż wiadomość
Chyba najlepszym co można z tym zrobić oprócz nie korzystania z takich 'atrakcji' jest szerzenie świadomości jak są one złe. Np. sytuacja koni w Zakopanem, na początku podniósł się krzyk i wyzywanie od glupkow, potem okazało się, że mnóstwo ludzi nie zdaje sobie sprawy jak te zwierzęta cierpią. Na pewno znajdą się tacy, którzy wykorzystają je z premedytacją ale ziarenko do ziarenka i zmieni się dużo.

Pobiegalam z rana po lesie i mam tyle energii ze az nie wiem jak ja dziś najlepiej spożytkować. Pojde chyba grabic liście z trawnika.

Z tymi końmi, które wożą turystów nad Morskie Oko też nie do końca jest tak, jak media to przedstawiają.
Każdy z przewoźników ma własną działalność i swoje prywatne konie i wóz. Jedne konie jadą w górę i w dół i potem odpoczywają, mają wodę, jedzenie, cień, są odpięte i wymieniane na inne. I nie wyglądają marnie, są w większości piękne, błyszczące, wcale nie wychudzone czy zaniedbane. Ci fiakrzy też są często kontrolowani, zwierzęta też przechodzą szereg badań.
No i koń jest jednak od wieków zwierzęciem pociągowym, do niedawna wielu rolników nie miało ciągników, więc pracowało przy pomocy koni.
A te konie, które padały po trasie, wioząc turystów nie były przeciążone, tylko np. zmarły na zawał. U człowieka zawału też nie da się wcześniej przewidzieć.

Żeby nie było, że ich bronię. Ostatnio jednak bardziej zainteresowałam się tematem, z racji tego, że góry są mi bliskie no i TŻ jest stamtąd. Na pewno kiedyś zdarzały się też nadużycia, jak w każdej dziedzinie.
panna_felicjanna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-16, 16:08   #786
klatka
Zakorzenienie

Na szczęście to już nie te czasy, żeby konie musiały być pociągowe a to że były kiedyś, nie znaczy że ten los był i jest dla nich szczęśliwy.

klatka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-16, 16:10   #787
Higurashi
Czarna owca

Cytat:
Napisane przez klatka Pokaż wiadomość
Na szczęście to już nie te czasy, żeby konie musiały być pociągowe a to że były kiedyś, nie znaczy że ten los jest dla nich szczęśliwy.

ciągnięcie wozu pełnego ludzi pod górę nie wydaje się być najlepszym zajęciem dla konia, mimo jego siły

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
Higurashi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-16, 16:40   #788
brianstorm
Raczkowanie

No i mimo wszystko co innego, gdy stan zwierząt jest kontrolowany, a przewoźnicy mają założoną legalną działalność, a co innego ta dzicz tutaj. W wielu przypadkach osiołki były pod opieką dzieci, choć nie wiem, czy można to nazwać opieką, bo widziałam i chłopca, który krzyczał na osła, który stanął na drodze i nie chciał iść dalej pod górę, i takiego, który uderzał zwierzę biczem A wystarczyłoby ustanowić odpowiednie prawo i postawić strażników, żeby to wszystko kontrolowali, ale to pewnie by wymagało sporych zmian w mentalności. Ogółem na razie mam wrażenie, że Jordania to piękny kraj, ale ludzie go niszczą. Krajobrazy są wspaniałe, ale co z tego, jak wszędzie na poboczach walają się góry śmieci...

brianstorm jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-17, 16:42   #789
Niezapominajka09
Raczkowanie

Asik, ja również gratuluję nowego futrzastego członka rodziny piękny jest dużo zdrówka dla maluszka.
Ps. Jak zwykle jestem na bieżąco
Niezapominajka09 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-17, 17:01   #790
asik1503
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Niezapominajka09 Pokaż wiadomość
Asik, ja również gratuluję nowego futrzastego członka rodziny piękny jest dużo zdrówka dla maluszka.
Ps. Jak zwykle jestem na bieżąco
Dzięki
22.08.18
IG

asik1503 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości