Czy zapraszać rodzinę, z którą nie mam kontaktu od 1o lat? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-11-30, 12:23   #1
Fenomeno
Przyczajenie
 
Avatar Fenomeno
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 19

Czy zapraszać rodzinę, z którą nie mam kontaktu od 1o lat?


Planujemy bardzo skromną uroczystość: ślub cywilny + obiad dla rodziców. Wieczorem wyjście na miasto z przyjaciółmi i zorganizowanie dla nich jakiejś fajnej niespodzianki
Nasz plan kłóci się jednak z wizją moich rodziców, głównie mamy, która nalega na zaproszenie rodziny z zagranicy (około 20 osób), z którymi ostatnio rozmawiałam 10 lat temu.

Głupio jest mi zapraszać ich jedynie na ślub i skromny obiad (co w sumie zajmie max 3 godziny) skoro więcej czasu spędzą na lotnisku i w samolocie. Mama również uważa, że to 'nie wypada' i wobec tego mamy zmienić plany i zorganizować coś bardziej hucznego. I oferuje wsparcie finansowe w organizacji.
Obawiam się, że wzięcie pieniędzy od mamy spowoduje, że zacznie się wtrącać w każdy szczegół (ma takie zapędy).

Zaprosiłybyście rodzinę, z którą nie utrzymujecie kontaktu?
Czy zaprosić ich tylko na ślub?
Bo na fundowanie obiadu dla 20 osób, których prawie nie znam nie mamy pieniędzy a przede wszystkim ochoty + dzieci, którym trzeba będzie zapewnić jakąś salkę do zabaw czy coś...
Wolę zorganizować coś fajnego wieczorem dla przyjaciół i dobrze się z nimi bawić
Czy wziąć pieniądze od mamy, zrobić jakiś wystawny obiad i mieć spokój?

Będę bardzo wdzięczna za Wasze opinie
Fenomeno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-03, 06:34   #2
_Poli_
Rozeznanie
 
Avatar _Poli_
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 707
Dot.: Czy zapraszać rodzinę, z którą nie mam kontaktu od 1o lat?

To będzie wasz dzień więc powinno się liczyć to czego wy chcecie a nie twoja mama

Wytłumacz jej na spokojnie swoje argumenty. Ja bym na twoim miejscu zrobiła tak jak tego pragnę. Kupa kasy wydana tylko dlatego, że goście z zagranicy I też nie wiadomo czy jeśli nie widzieliście się 10 lat to oni w ogóle wszyscy przyjadą.
_Poli_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-03, 07:01   #3
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Czy zapraszać rodzinę, z którą nie mam kontaktu od 1o lat?

Cytat:
Napisane przez Fenomeno Pokaż wiadomość
Planujemy bardzo skromną uroczystość: ślub cywilny + obiad dla rodziców. Wieczorem wyjście na miasto z przyjaciółmi i zorganizowanie dla nich jakiejś fajnej niespodzianki
Nasz plan kłóci się jednak z wizją moich rodziców, głównie mamy, która nalega na zaproszenie rodziny z zagranicy (około 20 osób), z którymi ostatnio rozmawiałam 10 lat temu.

Głupio jest mi zapraszać ich jedynie na ślub i skromny obiad (co w sumie zajmie max 3 godziny) skoro więcej czasu spędzą na lotnisku i w samolocie. Mama również uważa, że to 'nie wypada' i wobec tego mamy zmienić plany i zorganizować coś bardziej hucznego. I oferuje wsparcie finansowe w organizacji.
Obawiam się, że wzięcie pieniędzy od mamy spowoduje, że zacznie się wtrącać w każdy szczegół (ma takie zapędy).


Zaprosiłybyście rodzinę, z którą nie utrzymujecie kontaktu?
Czy zaprosić ich tylko na ślub?
Bo na fundowanie obiadu dla 20 osób, których prawie nie znam nie mamy pieniędzy a przede wszystkim ochoty + dzieci, którym trzeba będzie zapewnić jakąś salkę do zabaw czy coś...
Wolę zorganizować coś fajnego wieczorem dla przyjaciół i dobrze się z nimi bawić
Czy wziąć pieniądze od mamy, zrobić jakiś wystawny obiad i mieć spokój?

Będę bardzo wdzięczna za Wasze opinie
Jeśli organizujecie bardzo kameralną uroczystość z samymi rodzicami, moim zdaniem nie ma tu miejsca na narzekanie "wypada - nie wypada", bo kryteria doboru gości są bardzo jasne Też planuję tylko obiad (choć w nieco większym gronie - rodzice i nasi bracia) i nie zgodziłabym się na zorganizowanie wesela, bo go po prostu nie chcę.
I bardzo słusznie podejrzewasz, że jeśli mama dołoży się finansowo, będzie się wtrącać. Standardowe "płacę = wymagam".
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-03, 22:53   #4
Nancy_M
Wtajemniczenie
 
Avatar Nancy_M
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 2 341
Dot.: Czy zapraszać rodzinę, z którą nie mam kontaktu od 1o lat?

Nie zaprosiłabym ich. Ślub to Twoja uroczystość i masz prawo przeżyć ten dzień tak, jak Ci się podoba. Przejmuj się tylko tym, co powie Twój narzeczony, a nie tym, czego chce mama. To nie jest jej święto.
Nancy_M jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-05, 13:17   #5
Fenomeno
Przyczajenie
 
Avatar Fenomeno
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 19
Dot.: Czy zapraszać rodzinę, z którą nie mam kontaktu od 1o lat?

Bardzo Wam dziękuję za odpowiedzi
stopniowo oswajam mamę z myślą, że będzie według naszego planu, w okresie świątecznym będzie dużo okazji do rodzinnych rozmów ) dobrego dnia!
Fenomeno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-08, 13:05   #6
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Czy zapraszać rodzinę, z którą nie mam kontaktu od 1o lat?

ja bym ich nie zapraszała. nienawidzę się zmuszać do czegoś, do czego nie mam ochoty.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-12-08 14:05:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:12.