5 lat związku a zaręczyny - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-04-12, 19:24   #1
Dyniowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 66
GG do Dyniowa

5 lat związku a zaręczyny


Drogie Wizażanki!
Piszę do Was, bo mam problem. Jestem ze swoim partnerem 5 lat. Od kilku dni (po kłótni) mamy mały kryzys - mało ze sobą rozmawiamy, śpimy oddzielnie. W ciągu tych kilku dni powiedział mi, że musi przemyśleć parę spraw. Również to czy jest gotowy na ślub i dzieci. Dobrze wie, że mi na tym zależy. Chciałabym już być po ślubie. Tym bardziej, że on po ok. roku związku sam zaczął mówić o zaręczynach, ślubie i dzieciach. Ostatnio jak pytam o to, On twierdzi, że go naciskam. Nie wiem co z tym wszystkim zrobić. On od ok. 3 lat przekłada zaręczyny - słyszę ciągle: za pół rok, za rok, itd.
Proszę, poradźcie coś. Nie wiem czy jest sens dalej to ciągnąć.

Edytowane przez Dyniowa
Czas edycji: 2019-04-12 o 21:12
Dyniowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-12, 21:05   #2
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 16 089
Dot.: 5 lat związku a zaręczyny

Cytat:
Napisane przez Dyniowa Pokaż wiadomość
Drogie Wizażanki!
Piszę do Was, bo mam problem. Jestem ze swoim partnerem 5 lat. Od kilku dni mamy mały kryzys, mało ze sobą rozmawiamy, śpimy oddzielnie. W ciągu tych kilku dni powiedział mi, że musi przemyśleć parę spraw. Również to czy jest gotowy na ślub i dzieci. Dobrze wie, że mi na tym zależy. Chciałabym już być po ślubie. Tym bardziej, że on po ok. roku związku sam zaczął mówić o zaręczynach, ślubie i dzieciach. Ostatnio jak pytam o to, On twierdzi, że go naciskam. Nie wiem co z tym wszystkim zrobić. On od ok. 3 lat przekłada zaręczyny - słyszę ciągle: za pół rok, za rok, itd.
Proszę, poradźcie coś. Nie wiem czy jest sens dalej to ciągnąć.
chcesz wymusic slub na kims z kim malo rozmawiasz,spisz oddzielnie i zastanawiasz sie czy to dalej ciagnac?
desperacja level hard

Edytowane przez 7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Czas edycji: 2019-04-12 o 21:10
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-12, 21:07   #3
Vanir410
Wtajemniczenie
 
Avatar Vanir410
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 2 159
Dot.: 5 lat związku a zaręczyny

A to nie lepiej, że facet się wstrzymuje, skoro jest między wami źle? Przecież skoro śpicie oddzielnie to zaręczyny tego magicznie nie zmienią.
Vanir410 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-12, 21:10   #4
Dyniowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 66
GG do Dyniowa
Dot.: 5 lat związku a zaręczyny

Śpimy oddzielnie od kilku dni - od kilku dni jest kryzys, wtedy zaczęliśmy spać oddzielnie i mniej rozmawiać. Wcześniej tak nie było, zaczęło się po kłótni.
Dyniowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-12, 21:12   #5
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: 5 lat związku a zaręczyny

Nie.
5 lat to wystarczająco dużo, by wiedzieć czy się chce z kimś być czy nie.
Chyba, że partner ma jakieś fobie na tym tle, bo rodzice rozwiedzeni czy coś.

Masz określone oczekiwania co do związku - ma być zalegalizowany, mają pojawić się dzieci.
Partner powinien mieć zbliżone priorytety.
Gdyby chciał przełożenia ślubu z powodów obiektywnych (skończę szkołę, uzbieram na wkład mieszkaniowy), to masz po prostu wyznaczoną jasno granicę czekania.

Ale takie "nie wiem, nie jestem jeszcze gotowy" może się wlec kilkanaście lat, aż pozna taką, której oświadczy się z marszu, bo nie będzie miał żadnych wątpliwości.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett

Edytowane przez Elfir
Czas edycji: 2019-04-12 o 21:13
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-12, 21:12   #6
Vanir410
Wtajemniczenie
 
Avatar Vanir410
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 2 159
Dot.: 5 lat związku a zaręczyny

Cytat:
Napisane przez Dyniowa Pokaż wiadomość
Śpimy oddzielnie od kilku dni - od kilku dni jest kryzys, wtedy zaczęliśmy spać oddzielnie i mniej rozmawiać. Wcześniej tak nie było, zaczęło się po kłótni.
A do tej pory było wszystko dobrze? Jeśli tak i przez tyle czasu się nie sprecyzował - wątpię, że nagle się namyśli.
Vanir410 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-12, 21:13   #7
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 16 089
Dot.: 5 lat związku a zaręczyny

z jego zachowania wynika ze nie jest gotowy na takie deklaracje jak slub,zapewne pospieszyl sie z zareczynami a po nastepnych 4 latach od zareczyn zdal sbe sprawe ze to nie jednak to co sobie wyobrazal w momencie kiedy sie oswiadczal
wymuszony slub nigdy dobrze sie nie konczy ,moim zdaniem to nie ma sensu
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-04-12, 21:23   #8
senza_un_perche_nada
Raczkowanie
 
Avatar senza_un_perche_nada
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 55
Dot.: 5 lat związku a zaręczyny

Autorko - przeczytaj mój wątek sprzed kilku miesięcy.
Podobna sytuacja.
senza_un_perche_nada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-12, 22:21   #9
lady666macbeth
Zakorzenienie
 
Avatar lady666macbeth
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 8 338
Dot.: 5 lat związku a zaręczyny

bez sensu.
nie naciskaj na zaręczyny to raz.
a dwa.. skoro teraz są takie kryzysy to myślisz że po ślubie cudownie znikną?
__________________
"Słowami też można dotykać. Nawet czulej niż dłońmi."
lady666macbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-13, 09:20   #10
niezdecydowa27
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 83
Dot.: 5 lat związku a zaręczyny

Cytat:
Napisane przez Dyniowa Pokaż wiadomość
Drogie Wizażanki!
Piszę do Was, bo mam problem. Jestem ze swoim partnerem 5 lat. Od kilku dni (po kłótni) mamy mały kryzys - mało ze sobą rozmawiamy, śpimy oddzielnie. W ciągu tych kilku dni powiedział mi, że musi przemyśleć parę spraw. Również to czy jest gotowy na ślub i dzieci. Dobrze wie, że mi na tym zależy. Chciałabym już być po ślubie. Tym bardziej, że on po ok. roku związku sam zaczął mówić o zaręczynach, ślubie i dzieciach. Ostatnio jak pytam o to, On twierdzi, że go naciskam. Nie wiem co z tym wszystkim zrobić. On od ok. 3 lat przekłada zaręczyny - słyszę ciągle: za pół rok, za rok, itd.
Proszę, poradźcie coś. Nie wiem czy jest sens dalej to ciągnąć.
Tak jak wspomniała Elfir po 5 latach już się powinno wiedzieć, czy to osoba, z która chce spedzic zycie.
Watpliwosci co do dzieci sa bardziej zrozumiale, bo to więcej zmienia w zyciu, ale zalegalizowanie trwalego związku z planami na przyszlosc nie powinno stanowic az takiego problemu( gdy komus bardzo zależy). Co nie zmiania, ze naciskaniem nic nie wskórasz.
Obawiam się, ze tu jest tak jak w wiekszosc takich sytuacji.ON nie jest Ciebie pewien, bo tak naprawdę nie ma konkretnego powodu.
Ile zamierzasz czekać? Bo możesz i się nigdy nie doczekać.
Tracisz czas.

Ja miałam podobnie, nie bylam pewna . Bylam w takim związku bez przyszłości, bo balam się samotności, w sumie nie było zle, dogadywaliśmy się.
Nawet przyjelam zaręczyny, bo on naciskal. POtem chciał dzieci. Slub był zamówiony.
Rozstalismy się, bo ja nie chciałam z nim być i nie widziałam wspólnej przyszłości. Slub kojarzyl mi się z szybkim rozwodem, a o dzieciach z nim nawet nie chciałam slyszec.
On tez nie przystal na wolny związek az dojrzeje.
Oszukiwalam jego ale przede wszystkim oszukiwałam siebie,ze to kiedyś nastapi.
Nic by się nie zmienilo nawet jeśli byśmy jeszcze pochodzili kilka lat. Tez byliśmy 6 lat razem. I nigdy nie bylam pewna...
__________________
Jestesmy tak chorzy jak nasze sekrety

Edytowane przez niezdecydowa27
Czas edycji: 2019-04-13 o 09:34
niezdecydowa27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-13, 10:00   #11
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 103
Dot.: 5 lat związku a zaręczyny

Cytat:
Napisane przez lady666macbeth Pokaż wiadomość
bez sensu.
nie naciskaj na zaręczyny to raz.
a dwa.. skoro teraz są takie kryzysy to myślisz że po ślubie cudownie znikną?
Jakie kryzysy? Pokłócili się ostro i tyle.
W silnym, pewnym siebie związku trwającym latami , dziesięcioleciami, zdążają się ostre kłótnie i nie są to żadne kryzysy.

Kryzys w związku to moment, w którym partnerzy myślą o rozstaniu a nie ze akurat się pokłócili i jest wojenka.
Można być ostro pokłóconym a nadal mieć w sobie chęć bycia ze sobą niczym nie zakłóconą i to nie jest żadnej kryzys.


U autorki wątku, nie widzę sensu trwania dalej w tym związku.
I nie dlatego ze się pokłócili teraz, a dlatego ze od kilku lat mają różne cele życiowe i ten związek to jedynie poczekalnia.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-04-13, 10:56   #12
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 857
Dot.: 5 lat związku a zaręczyny

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Jakie kryzysy? Pokłócili się ostro i tyle.
W silnym, pewnym siebie związku trwającym latami , dziesięcioleciami, zdążają się ostre kłótnie i nie są to żadne kryzysy.

Kryzys w związku to moment, w którym partnerzy myślą o rozstaniu a nie ze akurat się pokłócili i jest wojenka.
Można być ostro pokłóconym a nadal mieć w sobie chęć bycia ze sobą niczym nie zakłóconą i to nie jest żadnej kryzys.

U autorki wątku, nie widzę sensu trwania dalej w tym związku.
I nie dlatego ze się pokłócili teraz, a dlatego ze od kilku lat mają różne cele życiowe i ten związek to jedynie poczekalnia.
Jak wyżej.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-13, 10:57   #13
Epikea
Raczkowanie
 
Avatar Epikea
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 244
Dot.: 5 lat związku a zaręczyny

Moim zdaniem 5 lat to wystarczający czas, aby się określić, w którą stronę ma iść związek. Rozmijacie się w wyobrażeniach. Ty chcesz ślubu i dzieci, a on niekoniecznie. Możliwe, że kiedyś snuł takie plany, ale jednak podświadomość mówi mu, że ty nie jesteś tą odpowiednią osobą z jakiś względów. On przedłuża ten moment tylko po to, by zyskać na czasie, nie traktuj tych jego słów jako jakiejś deklaracji. Radzę na spokojnie usiąść i porozmawiać wprost o swoich priorytetach, jak wyobrażacie sobie tą relację i dlaczego on uważa, że jest nie gotowy. Jeżeli nie będzie on skłonny do zmian, to radzę się rozstać. Nie ma sensu tkwić w czymś kolejne x lat z osobą, która nie zapewni Ci wizji Twojego związku.
__________________
Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to, co oswoiłeś.
Epikea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-13, 11:51   #14
Lukrecja_Borgia
Killing me softly
 
Avatar Lukrecja_Borgia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 5 576
Dot.: 5 lat związku a zaręczyny

Od trzech lat Cię zwodzi, już dawno mogłaś ułożyć sobie życie z kimś innym Po takim czasie człowiek raczej wie, czego chce. Obstawiam, że albo już teraz podejmiesz stanowczą decyzję, albo za kolejne kilka lat uznasz, że już za późno na zmiany i będziesz jeszcze bardziej zdołowana.
__________________
Nienawidzę nieoświeconego tłumu i unikam go.
Lukrecja_Borgia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-13, 13:45   #15
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: 5 lat związku a zaręczyny

Jak wyżej. To nie kwestia jakiejś magicznej gotowości. Jesteście ze sobą już 5 lat, a on dalej nie wie, czy chce się z Tobą żenić. A to może oznaczać tylko jedno --> on tego nie chce i nie ma co go zmuszać, jakby chciał, tobyś już miała pierścionek na palcu.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-13, 19:28   #16
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: 5 lat związku a zaręczyny

Ile macie lat?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-13, 21:32   #17
Dyniowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 66
GG do Dyniowa
Dot.: 5 lat związku a zaręczyny

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
Ile macie lat?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja 28, On 31.
Dyniowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-13, 21:40   #18
niezdecydowa27
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 83
Dot.: 5 lat związku a zaręczyny

Cytat:
Napisane przez Dyniowa Pokaż wiadomość
Ja 28, On 31.
Obawiam się, ze skoro on teraz nie chce to już nie będzie chciał. Macie już wyznaczone priorytety i się rozmijacie.
Czym szybciej to skończysz tym szybciej znajdziesz partnera i założysz rodzinę.
Nawet jak wymusilabys ślub to nie masz gwarancji trwalosci związku. To się nie uda jeśli on nie chce.

Żadne szczęście taki wymuszone malzenstwo albo dzieci. Tu muszą dwie osoby bardzo chcieć..
__________________
Jestesmy tak chorzy jak nasze sekrety

Edytowane przez niezdecydowa27
Czas edycji: 2019-04-13 o 21:43
niezdecydowa27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-13, 23:50   #19
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: 5 lat związku a zaręczyny

Cytat:
Napisane przez Dyniowa Pokaż wiadomość
Drogie Wizażanki!
Piszę do Was, bo mam problem. Jestem ze swoim partnerem 5 lat. Od kilku dni (po kłótni) mamy mały kryzys - mało ze sobą rozmawiamy, śpimy oddzielnie. W ciągu tych kilku dni powiedział mi, że musi przemyśleć parę spraw. Również to czy jest gotowy na ślub i dzieci. Dobrze wie, że mi na tym zależy. Chciałabym już być po ślubie. Tym bardziej, że on po ok. roku związku sam zaczął mówić o zaręczynach, ślubie i dzieciach. Ostatnio jak pytam o to, On twierdzi, że go naciskam. Nie wiem co z tym wszystkim zrobić. On od ok. 3 lat przekłada zaręczyny - słyszę ciągle: za pół rok, za rok, itd.
Proszę, poradźcie coś. Nie wiem czy jest sens dalej to ciągnąć.
ktoś kto chciałby wziąć z Tobą ślub i mieć dzieci nie czułby się naciskany bo nie można kogoś naciskać do czegoś czego ten ktoś sam chce - ot, tyle w temacie a co z tym zrobisz to już Twoja decyzja
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-04-14, 07:41   #20
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 857
Dot.: 5 lat związku a zaręczyny

Cytat:
Napisane przez niezdecydowa27 Pokaż wiadomość
Obawiam się, ze skoro on teraz nie chce to już nie będzie chciał. Macie już wyznaczone priorytety i się rozmijacie.
Czym szybciej to skończysz tym szybciej znajdziesz partnera i założysz rodzinę.
Nawet jak wymusilabys ślub to nie masz gwarancji trwalosci związku. To się nie uda jeśli on nie chce.

Żadne szczęście taki wymuszone malzenstwo albo dzieci. Tu muszą dwie osoby bardzo chcieć..
To samo. 31-letni facet po 5 latach nie chce? Już wcale nie zechce lub nie zechce z tą konkretną kobietą.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-14, 09:28   #21
f284c48a05423b409a451c4db0eed2c1276616e1_6008c4288f43f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 5 634
Dot.: 5 lat związku a zaręczyny

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
To samo. 31-letni facet po 5 latach nie chce? Już wcale nie zechce lub nie zechce z tą konkretną kobietą.
Stawiam na to.

Chociaż nie wykluczam opcji, że mógł mu się ślubik całkowicie odwidzieć. Tylko niepotrzebnie to przekłada, zamiast powiedzieć że nie chce i tyle.
f284c48a05423b409a451c4db0eed2c1276616e1_6008c4288f43f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-14, 09:53   #22
Tashira
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 223
Dot.: 5 lat związku a zaręczyny

Z autopsji: nie chce i juz nie zechce. W tym wieku po tylu latach juz powinno sie byc pewnym. Gra na zwłokę.
Albo slub odwidzial sie całkowicie albo po prostu nie chce go brac z Toba. Czy wezmie z inna? Nie wiadomo. Pewnie on sam jeszcze nie wie. Jedno jest pewne: nie wezmie go z Toba.

Przerobilam ten temat z kazdej mozliwej strony. Podobny wiek i staz zwiazku.
Jak nie wyobrazasz sobie zycia bez slubu (podobnie jak np ja) to odejsc. Roznicie sie skrajnie w kluczowych zyciowych sprawa i nie przeskoczycie tego.

To przykre i niesprawiedliwe ze zabral Ci tyle lat (jesli wczesniej deklarowal chec wziecia slubu a teraz mu sie odwidzialo) ale nic nie da sie tu zrobic...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tashira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-14, 13:10   #23
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: 5 lat związku a zaręczyny

No cóż. W tym wieku nie miałabym złudzeń co do planów ślubnych.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-15, 08:43   #24
blueberrycherry
Przyczajenie
 
Avatar blueberrycherry
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 26
Dot.: 5 lat związku a zaręczyny

Cytat:
Napisane przez Tashira Pokaż wiadomość
Z autopsji: nie chce i juz nie zechce. W tym wieku po tylu latach juz powinno sie byc pewnym. Gra na zwłokę.
Albo slub odwidzial sie całkowicie albo po prostu nie chce go brac z Toba. Czy wezmie z inna? Nie wiadomo. Pewnie on sam jeszcze nie wie. Jedno jest pewne: nie wezmie go z Toba.

Przerobilam ten temat z kazdej mozliwej strony. Podobny wiek i staz zwiazku.
Jak nie wyobrazasz sobie zycia bez slubu (podobnie jak np ja) to odejsc. Roznicie sie skrajnie w kluczowych zyciowych sprawa i nie przeskoczycie tego.

To przykre i niesprawiedliwe ze zabral Ci tyle lat (jesli wczesniej deklarowal chec wziecia slubu a teraz mu sie odwidzialo) ale nic nie da sie tu zrobic...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Z drugiej strony w tym przypadku może to i dobrze. Skoro mają kryzys to ten ślub nic by nie poprawił i tak, a mógłby jeszcze bardziej skomplikować życie dwóm osobom.
blueberrycherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-04-15 08:43:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:48.