Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski, cz.2. - Strona 128 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-08-29, 13:22   #3811
MiamiGlow
Zakorzenienie
 
Avatar MiamiGlow
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 4 020
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
A jeszcze lepiej się czuje podczas wycieczki klasowej do Częstochowy/Lichenia z okazji komunii. Kiedy cała klasa jedzie na wycieczkę, a ono siedzi w domu/w świetlicy.

Wycieczka oczywiście odbywa się w trakcie dnia nauki szkolnej. Nie w sobotę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie w liceum wszyscy uczniowie wyczekiwali na pielgrzymkę do Częstochowy przed maturami. Główną atrakcją było upicie się w autokarze i jakieś dziwne akcje w kościele, bo po dojechaniu na miejsce niektórzy już ledwie trzymali się na nogach.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MiamiGlow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-29, 13:33   #3812
jarzyniuchna
Raczkowanie
 
Avatar jarzyniuchna
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 257
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
Aha, czyli jakby lgbt stworzyło swoje poradnie gdzie pomagaliby osobom hetero stać się homo to pisałabyś tak samo?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Nie mam nic przeciwko, dopóki udział w terapii jest dobrowolny

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
jarzyniuchna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-29, 13:49   #3813
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;88102051]

Jestem wtedy ciekawa tej siły wiary, jaka przyciągnie dzieciaki w sobotę do szkoły na religię. A może jednak nie okaże się taka priorytetowa, ups.[/QUOTE]

Wiesz co, mnie przyciągnęła. I naprawdę na tych sobotnich lekcjach nie było pusto.

Były 3 grupy, dla różnych klas.

I było lepiej niż w szkole. Przychodziło mniej osób, ale takie, które serio tam przyszły, bo chciały.

Teraz z perspektywy czasu, to jestem przerażona, co tam się działo, ale to ogólnie religią dla najmłodszych. Ostatnio byłam u rodziców i oglądali jakiś koncert. Była tam piosenka "Taki mały, taki duży może świętym być..." i niektóre z tych tekstów nie są ok.

"TYLKO nawrócona jest zadowolona" - no bo niewierzący mają smutne j beznadziejne życie.

"Bo święta załoga kocha TYLKO Boga" - yebać innych.

Obrzydliwy jest tekst tej piosenki.

---------- Dopisano o 14:49 ---------- Poprzedni post napisano o 14:47 ----------

[1=742bd6bdde1307502cba7e1 26292911bf766cf73_61f3325 774e32;88102043]To jaselka tez trzeba usunac ze szkoly? A moze tez wszelkie uroczystosci zwiazane ze swietami, zeby bron boze (ups! sorry!) nie nawiazac do tradycji bozego narodzenia albo do pochodzenia sw. mikolaja? Wigilii klasowej tez trzeba zakazac? I zabrac choinki z korytarzy, tak?[/QUOTE]Usunąć stricte chrześcijańską symbolikę tego święta.

Choinki, św. Mikołaj (ten Coca-coli), spotkanie klasowe - spoko (tylko bez modlitwy i łamania się opłatkiem).

Jasełka - nie spoko.

Jasełka można wystawić w kościele, nie trzeba w auli szkolnej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-29, 14:09   #3814
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

[1=742bd6bdde1307502cba7e1 26292911bf766cf73_61f3325 774e32;88102043]To jaselka tez trzeba usunac ze szkoly? A moze tez wszelkie uroczystosci zwiazane ze swietami, zeby bron boze (ups! sorry!) nie nawiazac do tradycji bozego narodzenia albo do pochodzenia sw. mikolaja? Wigilii klasowej tez trzeba zakazac? I zabrac choinki z korytarzy, tak?[/QUOTE]A czy w polskiej szkole (neutralnej światopoglądowo ) pielęgnowane są tradycje innych religii? Nie wiem , Chanuka, Ramadan?
No nie

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-29, 14:43   #3815
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 5 757
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
A czy w polskiej szkole (neutralnej światopoglądowo ) pielęgnowane są tradycje innych religii? Nie wiem , Chanuka, Ramadan?
No nie

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
Czy ramadan w jakikolwiek sposob przedostal sie do polskiej kultury, literatury, tradycji i mial na nie jakikolwiek wplyw? To juz predzej judaizm. Albo ludowe wierzenia slowianskie, jak bylam w podstawowce to jeszcze sie topilo marzanne, ale umarlo to smiercia naturalna chyba ze wzgledow ekologicznych.

Swieta kojarza mi sie ze szkoly z milym czasem, jaselka odbieralam jako przedstawienie teatralne, pod pretekstem swiat zbieralo sie czesto dary na rozne cele, bo niewazne czy wierzacy czy niewierzacy, swieta w wyjatkowy sposob chciala spedzic raczej kazda rodzina.
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-29, 15:28   #3816
_Bumblebee_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Bumblebee_
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 2 976
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
W Polsce? Tak, przynależność do kk jest obowiązkowa, bo nawet po złożeniu aktu apostazji nadal jesteś liczona/ny (nie wiem kim jesteś) jako katolik jeśli nie ochrzcisz dziecka to jest na ciebie nagonka jak stąd do Warszawy - np. Moja roczna siostrzenica nie jest ochrzczona i teściowie i mąż ultra wierzący ciosaja siostrze kołki na głowie, bo dlaczego nie ochrzcila jeszcze?! A siostra nie wyklucza chrzcin, tylko nie chce tego robić w dobie koronawirusa, a teściowie już, że oni wnuczkę nie ochrzczona wydziedzicza (dziecko ma rok)
Nadal musisz chodzić na religię, bo wszelkie organizowanie etyki bądź religii na pierwszej lub ostatniej lekcji to fikcja mi w szkole powiedzieli, że dla mnie jednej nie będą etyki organizować, w gimnazjum jedyna dziewczyna, która nalezala do Jehowych zamiast na religii siedziała na korytarzu pod klasa przez 45 min bez opieki pedagogicznej

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
Ty opisałaś problemy rodzinne, a nie problemy z kościołem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:28 ---------- Poprzedni post napisano o 15:23 ----------

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
A czy w polskiej szkole (neutralnej światopoglądowo ) pielęgnowane są tradycje innych religii? Nie wiem , Chanuka, Ramadan?
No nie

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
Rozumiem, że na potrzeby dyskusji udajemy, że chrześcijaństwo/katolicyzm w żaden sposób nie był związany z państwem polskim przez tysiąc lat jego istnienia?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Bumblebee_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-29, 17:07   #3817
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Cytat:
Napisane przez _Bumblebee_ Pokaż wiadomość
Rozumiem, że na potrzeby dyskusji udajemy, że chrześcijaństwo/katolicyzm w żaden sposób nie był związany z państwem polskim przez tysiąc lat jego istnienia?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Katolicyzm był równie silnie związany z Irlandią.
Jednak jakoś dało się wskazać kościołowi katolickiemu jego miejsce w tym kraju. A tam działania koscioła były chyba jeszcze bardziej wypaczone, niż w Polsce.

Mam szczerą nadzieję, że Polacy skorzystają z dobrych wzorców.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-08-29, 18:13   #3818
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;88102022]Albo jak cała klasa (ewentualnie grupa przedszkolna) ćwiczy do Jasełek, mamusie szykują stroje aniołków, a ty siedzisz w kąciku i układasz klocki.[/QUOTE]Akurat jasełka by mi nie przeszkadzały w szkole, to taki element tradycji jak choinka. Wiem że w szkołach w UK (publicznych) dzieci też robią jasełka mimo że tam się w ogóle mało podkreśla że święta mają cokolwiek wspólnego z religią i jest luz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-29, 18:49   #3819
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Akurat jasełka by mi nie przeszkadzały w szkole, to taki element tradycji jak choinka. Wiem że w szkołach w UK (publicznych) dzieci też robią jasełka mimo że tam się w ogóle mało podkreśla że święta mają cokolwiek wspólnego z religią i jest luz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jasełka i choinki chyba nikomu nie przeszkadzają.
Ale niekoniecznie trzeba mieć religię w szkole, by napisać scenariusz jasełek i uszyć stroje. Kościół katolicki nie ma monopolu na choinki i na jasełka.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-29, 19:37   #3820
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Akurat jasełka by mi nie przeszkadzały w szkole, to taki element tradycji jak choinka. Wiem że w szkołach w UK (publicznych) dzieci też robią jasełka mimo że tam się w ogóle mało podkreśla że święta mają cokolwiek wspólnego z religią i jest luz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jeśli angielskie jasełka wyglądają tak, jak w Love actually, to spoko

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-29, 20:28   #3821
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;88102823]Jeśli angielskie jasełka wyglądają tak, jak w Love actually, to spoko
[/QUOTE]


Przede wszystkim zobacz, jakie piosenki na Święta śpiewa świat anglojęzyczny, a co my mamy po polsku.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-08-30, 10:34   #3822
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Wy tu pitu-pitu a terrorystyczne działania Trzaskowskiego doprowadziły do tragedii ekologicznej. Nie jestem w stanie sobie wyobrazić, że ten facet nie jest groźnym terrorystą atakującym to miasto. Bo przecież wszyscy dookola łącznie z Wodami Polskimi i ministerstwem dawali juz gotowe rozwiązania rok temu. W tym, że Czajka może ruszyć tylko wtedy jeśli będzie rezerwowy rurociąg. Nie ma.

Pan Trzaskowski za to zajmował się dużo ważniejsza społecznie rzeczą - wyborami. Które i tak przerażnal z kretesem. To człowiek-porażka. Czego się dotyka zamienia się w katastrofę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-30, 14:09   #3823
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
Pan Trzaskowski za to zajmował się dużo ważniejsza społecznie rzeczą - wyborami. Które i tak przerażnal z kretesem.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-30, 16:14   #3824
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Atak hakerów na dużego europejskiego dostawcę internetu , problem dotyczy też podobno USA. Nie znalazłam artykułu po polsku, z dziennika norweskiego dagbladet.no . Najdłużej miałam blokowane polskie strony informacyjne Onet , wyborcza i nawet TVP Polonia .


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-30, 16:46   #3825
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Atak hakerów na dużego europejskiego dostawcę internetu , problem dotyczy też podobno USA. Nie znalazłam artykułu po polsku, z dziennika norweskiego dagbladet.no . Najdłużej miałam blokowane polskie strony informacyjne Onet , wyborcza i nawet TVP Polonia .


Sent from my iPhone using Tapatalk
Od kilku godzin nie działa mi apka Garmina - jest komunikat, że prowadzone są prace konserwacyjne i żeby spróbować za kilka minut. Ostatnia taka sytuacja była miesiąc temu, kiedy Garmin został zaatakowany przez hakerów. Zastanawiam się czy to nie powtórka. Wtedy trwało to ok tygodnia.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-30, 16:54   #3826
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Od kilku godzin nie działa mi apka Garmina - jest komunikat, że prowadzone są prace konserwacyjne i żeby spróbować za kilka minut. Ostatnia taka sytuacja była miesiąc temu, kiedy Garmin został zaatakowany przez hakerów. Zastanawiam się czy to nie powtórka. Wtedy trwało to ok tygodnia.

U mnie zaczęło się kilka dni temu od blokad polskich stron np. nie mogłam czytać podlinkowanych tutaj artykułów na onecie. Dziś siadło wszystko , dopiero niedawno wrócił fb, instagram i wszystkie strony poza Onetem , wp, TVP Polonia , Gazeta.pl , inne polskie strony działają . Dziwne jest , że brak info w mediach o tym , tylko norweskie informują .


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-30, 18:21   #3827
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Coś przeoczyłem i wygrał??

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-30, 18:38   #3828
bibi1234
Zadomowienie
 
Avatar bibi1234
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 634
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
U mnie zaczęło się kilka dni temu od blokad polskich stron np. nie mogłam czytać podlinkowanych tutaj artykułów na onecie. Dziś siadło wszystko , dopiero niedawno wrócił fb, instagram i wszystkie strony poza Onetem , wp, TVP Polonia , Gazeta.pl , inne polskie strony działają . Dziwne jest , że brak info w mediach o tym , tylko norweskie informują .


Sent from my iPhone using Tapatalk

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Atak hakerów na dużego europejskiego dostawcę internetu , problem dotyczy też podobno USA. Nie znalazłam artykułu po polsku, z dziennika norweskiego dagbladet.no . Najdłużej miałam blokowane polskie strony informacyjne Onet , wyborcza i nawet TVP Polonia .


Sent from my iPhone using Tapatalk
Akurat jak są potężne manifestacje w Londynie i Berlinie przeciwko plandemii.

Jeżeli dobrze widzę, to wszystkie stacje od TVP, TVN po Polsat mówią o manifestacjach na Białorusi, a milczą o dzisiejszych wielotysięcznych demonstracjach przeciwko kłamstwom rządów o "wirusie" w Londynie i Berlinie.


Nie wolno o tym mówić Polakom, bo... sami by zaczęli protestować przeciwko plandemii...


Przypomnę rząd PIS zamknął gospodarkę jak było 300 "zakażonych" dziennie, a teraz jak jest 800 "zakażonych" dziennie... to szkoły otwiera. Gdyby nie rząd i media to "epidemii" wirusa nikt by nie zauważył.


O dziwo 2 dni temu TVN pokazał panią Dominikę z Białej Podlaskiej, której testy wykazują wirusa i jest na kwarantannie 51 dzień, a ona mówi "Wmawiają mi, że mam wirusa". Te testy, które kupił Szumowski są kompletnie niewiarygodne.



Kosztował nas ten bezsensowny zastój gospodarki Morawieckiego 100 miliardów zł...

---------- Dopisano o 19:36 ---------- Poprzedni post napisano o 19:29 ----------

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Katolicyzm był równie silnie związany z Irlandią.
Jednak jakoś dało się wskazać kościołowi katolickiemu jego miejsce w tym kraju. A tam działania koscioła były chyba jeszcze bardziej wypaczone, niż w Polsce.

Mam szczerą nadzieję, że Polacy skorzystają z dobrych wzorców.

Mijanou mogłabyś w skrócie napisać jakie są różnice pomiędzy obecnym polskim "kościołem katolickim" a Protestantyzmem?


W jakim jesteś konkretnie kościele protestanckim, jeżeli mogę zapytać?

---------- Dopisano o 19:38 ---------- Poprzedni post napisano o 19:36 ----------

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
Wy tu pitu-pitu a terrorystyczne działania Trzaskowskiego doprowadziły do tragedii ekologicznej. Nie jestem w stanie sobie wyobrazić, że ten facet nie jest groźnym terrorystą atakującym to miasto. Bo przecież wszyscy dookola łącznie z Wodami Polskimi i ministerstwem dawali juz gotowe rozwiązania rok temu. W tym, że Czajka może ruszyć tylko wtedy jeśli będzie rezerwowy rurociąg. Nie ma.

Pan Trzaskowski za to zajmował się dużo ważniejsza społecznie rzeczą - wyborami. Które i tak przerażnal z kretesem. To człowiek-porażka. Czego się dotyka zamienia się w katastrofę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

A Morawiecki zmarnował 100 miliardów zł poprzez zamknięcie gospodarki jak było 300 zakażeń dziennie. Teraz mamy 800 zakażeń dziennie i gospodarka otwarta.

Edytowane przez bibi1234
Czas edycji: 2020-08-30 o 18:33
bibi1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-30, 18:43   #3829
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-08-30, 19:23   #3830
bibi1234
Zadomowienie
 
Avatar bibi1234
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 634
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta

Ja czytałem trochę o Luteranizmie.

Jedną z głównych różnic pomiędzy Luteranizmem a przedsoborowym Katolicyzmem była Doktryna Usprawiedliwienia Lutra. Luter głosił, że "sama Wiara zbawia", podczas gdy jedyny raz, gdy "sama Wiara" jest wspomniana w Biblii, to mówi o tym, że... "sama Wiara nie zbawia".


Luter głosił, że może grzeszyć codziennie a i tak pójdzie do Nieba.


Jan Paweł II podpisał Wspólną Deklarację z Luteranami o Doktrynie Usprawiedliwienia, zdjął ekskomunikę z nich i w aneksie zgodził się z Doktryną Usprawiedliwienia. JP2 całe życie nauczał jeszcze mocniej, że każdy w każdej religii jest zbawiony, pomimo, że te religie są ze sobą sprzeczne i często mają okrutne rytuały.


Wcześniej Paweł VI wprowadził mszę Novus Ordo, która została stworzona przy pomocy 6 księży protestanckich.


Byłem w liceum na wycieczce w Niemczech i zabrali nas na mszę do Luteran i dużo różnic tam nie ma z tą obecną w Polsce. Jedynie chyba spowiedź u nich jest ogólna.


To o co mi chodzi to, że posoborowy "katolicyzm", to tak naprawdę protestantyzm, jak dokładnie spojrzy się na ich nauczanie obecne. Może kiedyś nie było to tak widoczne jak teraz.


Wydaje mi się, że obecnie największa różnica pomiędzy Protestantyzmem, a "katolicyzmem" (poza celibatem) jest głównie w zachowaniu biskupów itd., które często tych "katolickich" jest niegrzeczne, ale nauczanie to jest coś bardzo podobnego w wielu sprawach.
bibi1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-30, 19:26   #3831
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Cytat:
Napisane przez bibi1234 Pokaż wiadomość
Akurat jak są potężne manifestacje w Londynie i Berlinie przeciwko plandemii.

Jeżeli dobrze widzę, to wszystkie stacje od TVP, TVN po Polsat mówią o manifestacjach na Białorusi, a milczą o dzisiejszych wielotysięcznych demonstracjach przeciwko kłamstwom rządów o "wirusie" w Londynie i Berlinie.
Nie łączyłabym ataków hakerskich z tym, o czym piszesz. TVP Polonia pokazała protesty w Londynie.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-30, 20:01   #3832
bibi1234
Zadomowienie
 
Avatar bibi1234
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 634
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

W tej chwili na TVP2 ludzie stłoczeni na koncercie, a na Polsacie tłumy na trybunach oglądają kabaret...


Taka to "epidemia"... Za te 100 mld zł strat gospodarki, za recesję cały PIS powinien odpowiedzieć karnie.
bibi1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-30, 20:16   #3833
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 5 757
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Cytat:
Napisane przez bibi1234 Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że obecnie największa różnica pomiędzy Protestantyzmem, a "katolicyzmem" (poza celibatem) jest głównie w zachowaniu biskupów itd., które często tych "katolickich" jest niegrzeczne, ale nauczanie to jest coś bardzo podobnego w wielu sprawach.
Ja odnosze wrazenie, ze protestanckie koscioly sa blizej czlowieka, nie koncentruja sie na wytykaniu mu grzechow i straszeniu pieklem (tak sie czulam w kosciele katolickim), bardziej lacza niz dziela.
Takim przykladem jest wlasnie to, ze w wyznaniach protestanckich czlowiek sam ma prawo wybrac, kiedy chce powiekszyc rodzine o dzieci.
Ale tak w istocie to wielu roznic nie ma. Ja wiem, ze w Polsce i tak wiele osob idzie sobie do kosciola i komunii mimo ze biora np. tabletki antykoncepcyjne, ale mi to osobiscie przeszkadzalo - wykluczenie przez cos, czego nie moglam sama przed soba uznac jako grzech (a raczej jako odpowiedzialna decyzje).
Albo inny przyklad: mozliwosc wziecia ponownego slubu po rozwodzie bez wykluczenia z zycia kosciola. I znowu - wiem, ze katolicy, zwlaszcza ci, ktorzy moga sobie na to pozwolic przyklady mamy medialne, zalatwia sobie po prostu rozwod koscielny, ale wiele ''szarych'' ludzi nie moze sobie na to pozwolic i po zakonczeniu malzenstwa pelnego np. agresji musza sie biczowac cale zycie - wybierac, czy chca nadal uczestniczyc w zyciu kosciola, czy moze pozwola sobie na druga milosc. No chyba ze ten oprawca byly malzonek kiedys umrze, to wtedy moga brac slub. Dla mnie to troche glupie i niezrozumiale.
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-30, 21:22   #3834
bibi1234
Zadomowienie
 
Avatar bibi1234
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 634
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

[1=742bd6bdde1307502cba7e1 26292911bf766cf73_61f3325 774e32;88104860]Ja odnosze wrazenie, ze protestanckie koscioly sa blizej czlowieka, nie koncentruja sie na wytykaniu mu grzechow i straszeniu pieklem (tak sie czulam w kosciele katolickim), bardziej lacza niz dziela.
Takim przykladem jest wlasnie to, ze w wyznaniach protestanckich czlowiek sam ma prawo wybrac, kiedy chce powiekszyc rodzine o dzieci.
Ale tak w istocie to wielu roznic nie ma. Ja wiem, ze w Polsce i tak wiele osob idzie sobie do kosciola i komunii mimo ze biora np. tabletki antykoncepcyjne, ale mi to osobiscie przeszkadzalo - wykluczenie przez cos, czego nie moglam sama przed soba uznac jako grzech (a raczej jako odpowiedzialna decyzje).
Albo inny przyklad: mozliwosc wziecia ponownego slubu po rozwodzie bez wykluczenia z zycia kosciola. I znowu - wiem, ze katolicy, zwlaszcza ci, ktorzy moga sobie na to pozwolic przyklady mamy medialne, zalatwia sobie po prostu rozwod koscielny, ale wiele ''szarych'' ludzi nie moze sobie na to pozwolic i po zakonczeniu malzenstwa pelnego np. agresji musza sie biczowac cale zycie - wybierac, czy chca nadal uczestniczyc w zyciu kosciola, czy moze pozwola sobie na druga milosc. No chyba ze ten oprawca byly malzonek kiedys umrze, to wtedy moga brac slub. Dla mnie to troche glupie i niezrozumiale.[/QUOTE]


Dlatego jak piszę o czasie po 1958 roku, to piszę w cudzysłowie "kościół katolicki", bo wprowadzono tam takie zmiany, że obecny "katolicyzm" to faktyczny Protestantyzm. Ludziom się nie podobał Kościół Katolicki z powodów jakie wymieniłaś, ale jak się zagłębić w analizy biblijne, to w nauczaniu KK przed 1958 była zachowana pewna logika i ciągłość z Biblią. Może się to nie podobać, ale taka jest Biblia. Całego obrazu jeszcze nie mam, ale jest to bardzo ciekawe. Oglądałem parę filmów z analizą nauczania "kk" po 1958 i jest tam sprzeczność tego nauczania z Biblią i nauczaniem KK przed 1958 w zakresie ekumenizmu, w zakresie tego kto jest zbawiony itd. itd. I powie to także osoba niewierząca, bo to wynika z analizy logicznej tych dwóch nauczań i ich zgodności z Biblią.


Sama Doktryna Usprawiedliwienia Lutra jest na 100% sprzeczna z Biblią. Nawet niewierzący na bazie logiki tekstu do tego dojdzie.



Dawno nie byłem na mszy, ale podejrzewam, że są parafie "katolickie" bardzo zbliżone w nauczaniu do protestanckich, w każdym razie nauczanie Jana Pawła II, czy Benedykta XVI (oraz Jana XXIII i Pawła VI), to umożliwia w bardzo szerokim zakresie, ale mało kto zna nauczanie Jana Pawła II i tych po 1958.


Jan XXIII powiedział: "Będę robił dokładnie odwrotnie niż poprzednicy." JP2 zresztą chyba nigdy nie odnosił się do papieży sprzed 1958 roku. Nawet nazwali ten ruch "Nową Teologią", czyli nową religią.


Sam Głodź zaprosił do Kościoła Mariackiego w Gdańsku na pogrzeb Adamowicza rabina i imama.
W Talmudzie jest napisane, że "Jezus jest bękartem oblewanym w Piekle gorącymi odchodami" a Maria dz***ą.
W Koranie jest napisane, że Jezus nie został ukrzyżowany i że nie jest Synem Bożym.
KK przed 1958 by obłożył Głódzia ekskomuniką za takie coś. A dziś w "kk" jest obchodzony w styczniu "Dzień Islamu w kk" i "Dzień Judaizmu w kk".
To jest nowa religia i początek miała w 1958 roku. Watykan naucza, że Przymierze Żydów z Bogiem nie ustało i mogą dalej czekać na swojego "mesjasza". To jest nauczanie zwyczajnie sprzeczne z Biblią i jest nielogiczne, bo wynika z niego, że nowy "kk" wierzy w dwoch mesjaszów Jezusa i tego nowego co ma się narodzić u Żydów w Judaizmie.

Ciekawe jak jest o tym Przymierzu u Protestantów.



Obecny Watykan daje unieważnienie ślubu Kurskiemu i dodatkowo wierni patrzą na to i są słusznie zniesmaczeni. Takie są efekty, bo zaczyna się widzieć niespójność i to, że "katolicyzm" po 1958, to nie Katolicyzm.


Czy widzieliście w polskich telewizjach informacje o tych demonstracjach przeciwko PLANdemii w Berlinie? Chyba w Faktach w TVN nic nie było. Na zebraniu redakcyjnym szef powiedział: "Dziś nie mówimy o demonstracjach w Berlinie." Dziennikarstwo nie istnieje.

Jeżeli to zdjęcie rzeczywiście pochodzi z dziś jak to podpisano, to znaczy, że ludzi było dosyć sporo.




Jeżeli telewizje to pominęły to znaczy, że nie żyjemy w EU w demokracji.

Film z Berlina:

https://twitter.com/aromerosaluz/sta...460175875?s=20

Edytowane przez bibi1234
Czas edycji: 2020-08-31 o 00:12
bibi1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-31, 03:22   #3835
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

[1=742bd6bdde1307502cba7e1 26292911bf766cf73_61f3325 774e32;88104860]Ja odnosze wrazenie, ze protestanckie koscioly sa blizej czlowieka, nie koncentruja sie na wytykaniu mu grzechow i straszeniu pieklem (tak sie czulam w kosciele katolickim), bardziej lacza niz dziela.
Takim przykladem jest wlasnie to, ze w wyznaniach protestanckich czlowiek sam ma prawo wybrac, kiedy chce powiekszyc rodzine o dzieci.
Ale tak w istocie to wielu roznic nie ma. Ja wiem, ze w Polsce i tak wiele osob idzie sobie do kosciola i komunii mimo ze biora np. tabletki antykoncepcyjne, ale mi to osobiscie przeszkadzalo - wykluczenie przez cos, czego nie moglam sama przed soba uznac jako grzech (a raczej jako odpowiedzialna decyzje).
Albo inny przyklad: mozliwosc wziecia ponownego slubu po rozwodzie bez wykluczenia z zycia kosciola. I znowu - wiem, ze katolicy, zwlaszcza ci, ktorzy moga sobie na to pozwolic przyklady mamy medialne, zalatwia sobie po prostu rozwod koscielny, ale wiele ''szarych'' ludzi nie moze sobie na to pozwolic i po zakonczeniu malzenstwa pelnego np. agresji musza sie biczowac cale zycie - wybierac, czy chca nadal uczestniczyc w zyciu kosciola, czy moze pozwola sobie na druga milosc. No chyba ze ten oprawca byly malzonek kiedys umrze, to wtedy moga brac slub. Dla mnie to troche glupie i niezrozumiale.[/QUOTE]

Prześmiewczo i obrazoburczo na pytanie o różnice między Katolikami a Protestantami usiłowała odpowiedzieć grupa Monty Pythona w słynnym filmie "Sens Życia według Monty Pythona" i w "Żywocie Briana". Oba nigdy nie będą wyświetlone w reżimowej, publicznej telewizji
Mimo, że oba filmy są już klasyką kina brytyjskiego (jak wszystko, co pochodzi od Monty Pythona), każdy wchodzi na własną odpowiedzialność:

https://www.youtube.com/watch?v=WTUl2q-mLBc

https://www.youtube.com/watch?v=QSq86HM1oec
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-31, 10:44   #3836
gryx82
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 30 807
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Cytat:
Napisane przez MiamiGlow Pokaż wiadomość
U mnie w liceum wszyscy uczniowie wyczekiwali na pielgrzymkę do Częstochowy przed maturami
Luty 2001 i ruski szampan na parkingu, po kostki w błocie
Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Przegrał z takim kretesem, jak onegdaj Szydło w Brukseli, co nie?
gryx82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-31, 12:15   #3837
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

https://businessinsider-com-pl.cdn.a...ch/9jjwvcf.amp

A w tv tylko lgbt, wirus i maseczki. A Polska to kraj miodem i mlekiem płynący.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-31, 12:44   #3838
kurka_ziemna
Raczkowanie
 
Avatar kurka_ziemna
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 329
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
https://businessinsider-com-pl.cdn.a...ch/9jjwvcf.amp

A w tv tylko lgbt, wirus i maseczki. A Polska to kraj miodem i mlekiem płynący.
Kto by sie spodziewal, że socjalizm polegajacy na przejadaniu pieniedzy pociagnie nas na dno. No ale przeciez przynajmniej jak PiS kradnie to daje tez biednym i wszystko jest ok zdaniem Polaków.
kurka_ziemna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-31, 13:03   #3839
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 5 757
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
https://businessinsider-com-pl.cdn.a...ch/9jjwvcf.amp

A w tv tylko lgbt, wirus i maseczki. A Polska to kraj miodem i mlekiem płynący.
Czy to az tak duzo?

Francja jest zadluzona na prawie 100% PKB.
Wielka Brytania 85%.
Niemcy 60%.
Grecja 170%.
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-31, 13:08   #3840
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

[1=742bd6bdde1307502cba7e1 26292911bf766cf73_61f3325 774e32;88106121]Czy to az tak duzo?

Francja jest zadluzona na prawie 100% PKB.
Wielka Brytania 85%.
Niemcy 60%.
Grecja 170%.[/QUOTE]

Pytanie czy tamte kraje też liczą zadłużenie według innego "wzoru" niż UE.
Poza tym jeśli przekraczamy trzeci próg ostrożnościowy zapisany w Konstytucji, to chyba jednak sporo.

Edytowane przez Finlora
Czas edycji: 2020-08-31 o 13:09
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-10-31 15:38:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:31.