Bardzo patologiczna matka, czy jeszcze coś więcej? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-07-01, 20:58   #1
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Question

Bardzo patologiczna matka, czy jeszcze coś więcej?


Odeszłam z forum dość dawno, jednak dziś emocje mnie przerastają i potrzebuję interpretacji, wróżenia z fusów. Mądrego słowa.

Moja matka jest osobą toksyczną i zaborczą. Całe moje życie, aż do wyprowadzki, to bicie i poniżanie. Dzień, w dzień. Ojca nie było, odszedł, bo nie wytrzymał awantur. Z tego co wiem, rzucała się również na niego, jednak w tej chwili to nieistotne. Chcę w skrócie nakreślić swoją sytuację.

Odkąd pamiętam, miałam problemy w sferze seksualnej. Nie było wzorca z domu. Matka miała wielu żonatych i raczej starszych. Kupowali jej prezenty. Czasem zabierali nas obie na wakacje i musieliśmy nocować we trójkę w jednym pokoju. Szczegółów nie ma, bądź zostały wyparte. Terapia może mi je wrócić, albo zakotwiczyć fałszywe, więc tu nie ma dobrego wyjścia. W każdym razie - nie pamiętam, bym była molestowana przez jakichś wujków, czy "wujków". Terapeutka pokazała mi jak postawić w dorosłym życiu mur między moją opętaną potrzebą kontroli matką, a mną. I nawet kiedy odwiedziłam matkę na dłużej - mur stał silny i niewzruszony. Aż do dnia, kiedy to ona wróciła po kilkudniowym urlopie, a ja wciąż byłam u niej, opiekując się kotami pod jej nieobecność.

Zalało mnie dokładnie to nienazwane uczucie, które towarzyszyło mi odkąd sięgam pamięcią. Gwałciła moją prywatność każdego dnia - nie miałam swojego pokoju, ani osobnego łóżka, nie wolno mi było zamykać drzwi podczas kąpieli. Przeglądała skwapliwie moje śmieci, brudne podpaski, komentowała w prostacki sposób zaokrąglający się biust i sugerowała co robię z kolegami (że jestem ☠☠☠☠ą) jeszcze długo przed tym, zanim zaczęłam się orientować co to seks.
To, co poczułam po jej powrocie - mieszaninę głębokiego obrzydzenia do siebie i swojego ciała, upodlenia, poniżenia i mdłości, mogę porównać tylko do dnia, w którym przeżyłam, z już w pełni rozwiniętymi objawami, jako dorosła kobieta, próbę gwałtu.

(Przeżyłam nawet (już jako dorosła kobieta) etap prostytucji, by spełnić oczekiwania matki o ułożeniu sobie życia.)

W dzień jej powrotu zalała mnie fala wybiórczych wspomnień - kiedy raz po raz zmuszałam się do seksu ze swoimi chłopakami, bo myślałam, że tak trzeba - choć chciałam krzyczeć, płakać i drapać pazurami i zaciskałam zęby, żeby to się jak najprędzej skończyło. I to, które mnie zaskoczyło - ten nieopisany, nieuchwytny, acz zatrważający wstręt do samej siebie, który czułam już jako 6-7latka zamykając się w toalecie, dotykając intymnych miejsc i czując właśnie jedynie obrzydzenie, któremu towarzyszyło wyobrażenie, że to nie moje ręce, ale jakiegoś starego, zmurszałego dziada. Ten sam wstręt w jednej sekundzie mógł odpalić we mnie każdy mężczyzna, nawet taki, z którym pozostawałam w emocjonalnym związku.

Zapomniałam tych uczuć, ponieważ zdecydowałam się na życie w pojedynkę, ale od wczoraj znów nie mogę ich z siebie zmyć. Mdli mnie, chcę krzyczeć.

Dziś matka z zaskoczenia zaczęła mnie skubać po dole pośladków przez cienkie spodnie, bo "zdejmowała paproszki".
Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-02, 11:30   #2
Katia525
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 879
Dot.: Bardzo patologiczna matka, czy jeszcze coś więcej?

Glowna moja rada: wprowadz sie. Musisz sie uwolnic od tej obrzydliwej baby. Zobaczysz, ze wtedy poczujesz sie jakby ci ze 100 kg spadlo z serca i barkow. Odetnij kontakt, pozbac sie jej z twojego zycia.
Po drugie seksuolog i dluga terapia. Masz gleboko zakorzenione poczucie winy, obrzydzenia. Twoja matka wryla ci je, ale z terapia mozesz zaczac zyc normalnie, kochac i zrozumiec pewne sprawy. Ale po tak dlugim gnieceniu i niszczeniu psychicznym zajmie to troche czasu.
Bardzo ci wspolczuje takie obrzydliwej matki, ja bym ja znienawidzila i przez reszcze zycia pozostawila sama sobie za to co zrobila
Katia525 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-02, 11:41   #3
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 399
Dot.: Bardzo patologiczna matka, czy jeszcze coś więcej?

Nie wiem ile masz lat, nie wiem czy chodzisz na jakas terapie. Nie wiem czy mieszkasz z matka ale musisz zyc osobno. To jedyna rada. Bardzo ci wspolczuje bo to nie jest normalne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-02, 13:12   #4
jankaja
Raczkowanie
 
Avatar jankaja
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 35
Dot.: Bardzo patologiczna matka, czy jeszcze coś więcej?

Wyprowadź się i biegiem na terapię, masz jeszcze szansę na normalne życie!
jankaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-02, 13:19   #5
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Bardzo patologiczna matka, czy jeszcze coś więcej?

Jestem mniej więcej samodzielna od 24 roku życia. Czyli już prawie 10 lat. Mieszkamy w sąsiadujących miastach, jednak jej zaborczość sięga bardzo głęboko. Np wydzwania i robi wywiad. Kilka razy dziennie.
Nauczyłam się przerywać jej, kiedy tylko czuję, że przekracza granicę i mówić, ze nie mam czasu na rozmowę.
Być może teraz kontakt był zbyt długi (3 tygodnie tu jestem, albo więcej). Przyjechałam - po ludzku - pomóc.
Jestem pod stałą opieką psychiatry. W styczniu przerwałam terapię i znów zaczynam od września. Dziś czuję się już lepiej. Może uda mi się odbudować mój mur bezpieczeństwa. Muszę tu jeszcze niestety spędzić trochę czasu (przygotowuję dom do sprzedaży, a jest nadal, mimo mojej pracy w opłakanym stanie.)
Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-02, 16:21   #6
antonina_bielska
Polka Ogarniaczka
 
Avatar antonina_bielska
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: słoikowo
Wiadomości: 8 106
Dot.: Bardzo patologiczna matka, czy jeszcze coś więcej?

Rzuć okiem na wątek o DDD - tu znajdziesz fajne podpowiedzi: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=663405

Przykro mi, że byłaś wychowywana w takim poczuciu też doradzę Ci terapię, wyjazd jeszcze dalej niż sąsiadujące miasto i najlepiej zerwanie kontaktów. Powodzenia
__________________
Lubię czytać

„Leć tam gdzie miłość głaszcze Cię dłonią, nie płacz za tymi, co miłość Twą trwonią”
antonina_bielska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-02, 17:06   #7
Katia525
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 879
Dot.: Bardzo patologiczna matka, czy jeszcze coś więcej?

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
Jestem mniej więcej samodzielna od 24 roku życia. Czyli już prawie 10 lat. Mieszkamy w sąsiadujących miastach, jednak jej zaborczość sięga bardzo głęboko. Np wydzwania i robi wywiad. Kilka razy dziennie.
Nauczyłam się przerywać jej, kiedy tylko czuję, że przekracza granicę i mówić, ze nie mam czasu na rozmowę.
Być może teraz kontakt był zbyt długi (3 tygodnie tu jestem, albo więcej). Przyjechałam - po ludzku - pomóc.
Jestem pod stałą opieką psychiatry. W styczniu przerwałam terapię i znów zaczynam od września. Dziś czuję się już lepiej. Może uda mi się odbudować mój mur bezpieczeństwa. Muszę tu jeszcze niestety spędzić trochę czasu (przygotowuję dom do sprzedaży, a jest nadal, mimo mojej pracy w opłakanym stanie.)
Bledem jest to, ze zdajesz jej rapory co robisz i z kim oraz do niej jezdzisz. Musisz sie odciac od jej toksycznosci
Katia525 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-07-02, 17:36   #8
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Bardzo patologiczna matka, czy jeszcze coś więcej?

Cytat:
Napisane przez Katia525 Pokaż wiadomość
Bledem jest to, ze zdajesz jej rapory co robisz i z kim oraz do niej jezdzisz. Musisz sie odciac od jej toksycznosci
Kto powiedział, że zdaję? Wyraźnie napisałam, że ucinam rozmowę i się rozłączam.
Przyjechałam pierwszy raz od dwóch lat. A na tak długo, to pierwszy raz od wyprowadzki 10 lat temu.
Czas nie ma tu większego znaczenia. Odciąć się całkowicie nie umiem - miażdży mnie poczucie obowiązku.

---------- Dopisano o 16:36 ---------- Poprzedni post napisano o 16:35 ----------

Cytat:
Napisane przez antonina_bielska Pokaż wiadomość
Rzuć okiem na wątek o DDD - tu znajdziesz fajne podpowiedzi: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=663405

Przykro mi, że byłaś wychowywana w takim poczuciu też doradzę Ci terapię, wyjazd jeszcze dalej niż sąsiadujące miasto i najlepiej zerwanie kontaktów. Powodzenia
Dzięki, chyba kiedyś zaglądałam.
Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-02, 17:53   #9
Katia525
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 879
Dot.: Bardzo patologiczna matka, czy jeszcze coś więcej?

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
Kto powiedział, że zdaję? Wyraźnie napisałam, że ucinam rozmowę i się rozłączam.
Przyjechałam pierwszy raz od dwóch lat. A na tak długo, to pierwszy raz od wyprowadzki 10 lat temu.
Czas nie ma tu większego znaczenia. Odciąć się całkowicie nie umiem - miażdży mnie poczucie obowiązku.

---------- Dopisano o 16:36 ---------- Poprzedni post napisano o 16:35 ----------



Dzięki, chyba kiedyś zaglądałam.
Poczucie obowiazku jest czeste przy relacji z toksycznymi rodzicami i nic z tego dobrego nie wynika. Nie jestes odpowiedzialna za nia, nawet w sadzie gdyby podola cie za alimenty to sad nie przyznaje ich rodzicom jesli rodzic jest dysfunkcyjny, patologiczny. Zniszczyla ci zycie. Za co masz jej sie odwdzieczac?
Katia525 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-02, 20:46   #10
DarkChocolate666
Zakorzenienie
 
Avatar DarkChocolate666
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: ;-)
Wiadomości: 4 049
Dot.: Bardzo patologiczna matka, czy jeszcze coś więcej?

Ale po co Ci jakikolwiek z nia kontakt?
__________________
All I wanna do is get high by the beach.
DarkChocolate666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-07-02 20:46:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:52.