Rok związku i co dalej - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-04-07, 11:58   #1
MagdaTrzcianka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 3

Rok związku i co dalej


Czesc dziewczyny!

jak w tytule jestem rok w zwiazku z facetem. On mieszka u mnie. ma tez swoje mieszaknie, ktore jest puste teraz. Mam 35 lat, on 42 i niby planujemy przyszlosc razem. tzn on bardziej planuje a ja sie na to zgodzilam. Mianowicie chodzi o szukanie mieszkania blizej jego mamy ktora jest troche schorowana. Rozmowy o dziecku i w sumie to "robienie" go , z czym sa problemy chyba z mojej strony. jestem w trakcie badan.
Ostatnio dochodzi do mnie, ze to nie jest to co bym chciala. Nie chce wyprowadzac sie. Mam swietne polaczenie komunikacyjne do pracy. Moze to nie najlepsza dzielnica ale w duzych miastach ciezko o taka

Moje pytanie brzmi: Jak wy kobietki dojrzewalyscie do decyzji po np roku zwiazku? Tez rozmyslalyscie sie z planami? Jak reagowali na to parnerzy? Zrywaliscie wtedy?
MagdaTrzcianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-07, 12:33   #2
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Rok związku i co dalej

Cytat:
Napisane przez MagdaTrzcianka Pokaż wiadomość
Czesc dziewczyny!

jak w tytule jestem rok w zwiazku z facetem. On mieszka u mnie. ma tez swoje mieszaknie, ktore jest puste teraz. Mam 35 lat, on 42 i niby planujemy przyszlosc razem. tzn on bardziej planuje a ja sie na to zgodzilam. Mianowicie chodzi o szukanie mieszkania blizej jego mamy ktora jest troche schorowana. Rozmowy o dziecku i w sumie to "robienie" go , z czym sa problemy chyba z mojej strony. jestem w trakcie badan.
Ostatnio dochodzi do mnie, ze to nie jest to co bym chciala. Nie chce wyprowadzac sie. Mam swietne polaczenie komunikacyjne do pracy. Moze to nie najlepsza dzielnica ale w duzych miastach ciezko o taka

Moje pytanie brzmi: Jak wy kobietki dojrzewalyscie do decyzji po np roku zwiazku? Tez rozmyslalyscie sie z planami? Jak reagowali na to parnerzy? Zrywaliscie wtedy?
Tropche tak wyglada jakbys sie zgodzila na dziecko bez entuzjazmu.

Nie przeprowadzaj sie.

Mame mozna wspierac narozne sposoby.
1 Jaka opeka jest NAPRAWDE potrzebna

2POdzielenie opieki miedzy czlonkow rodziny
3 zatrudnienie osoby do pomocy na godziny
4 pielegniarka srodowiskowa
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-07, 12:39   #3
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Rok związku i co dalej

Cytat:
Napisane przez MagdaTrzcianka Pokaż wiadomość
Czesc dziewczyny!

jak w tytule jestem rok w zwiazku z facetem. On mieszka u mnie. ma tez swoje mieszaknie, ktore jest puste teraz. Mam 35 lat, on 42 i niby planujemy przyszlosc razem. tzn on bardziej planuje a ja sie na to zgodzilam. Mianowicie chodzi o szukanie mieszkania blizej jego mamy ktora jest troche schorowana. Rozmowy o dziecku i w sumie to "robienie" go , z czym sa problemy chyba z mojej strony. jestem w trakcie badan.
Ostatnio dochodzi do mnie, ze to nie jest to co bym chciala. Nie chce wyprowadzac sie. Mam swietne polaczenie komunikacyjne do pracy. Moze to nie najlepsza dzielnica ale w duzych miastach ciezko o taka

Moje pytanie brzmi: Jak wy kobietki dojrzewalyscie do decyzji po np roku zwiazku? Tez rozmyslalyscie sie z planami? Jak reagowali na to parnerzy? Zrywaliscie wtedy?

Skoro czujesz, że to nie to, to nie czaj się i zerwij jak najszybciej. I zabierz się za poznawanie kogoś, co do kogo po roku nie będziesz miała tylu wątpliwości. Masz ograniczoną ilość czasu jednak, skoro zależy Ci na posiadaniu dziecka. Nie napisałaś jednej zasadniczej rzeczy: że go kochasz, że czujesz, iż z nim chcesz budować przyszłość (bo to, że on planuje a Ty się łaskawie godzisz, to jednak nie to samo). Uważam, że to znaczące.

---------- Dopisano o 12:39 ---------- Poprzedni post napisano o 12:37 ----------

Cytat:
Napisane przez kennedy Pokaż wiadomość
Tropche tak wyglada jakbys sie zgodzila na dziecko bez entuzjazmu.

Nie przeprowadzaj sie.

Mame mozna wspierac narozne sposoby.
1 Jaka opeka jest NAPRAWDE potrzebna

2POdzielenie opieki miedzy czlonkow rodziny
3 zatrudnienie osoby do pomocy na godziny
4 pielegniarka srodowiskowa

Cały związek jakiś taki chyba "bez entuzjazmu".
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-07, 12:42   #4
green way
Zadomowienie
 
Avatar green way
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Łóżeczko - moje ulbione miejsce
Wiadomości: 1 003
Dot.: Rok związku i co dalej

A czemu jego mieszkanie stoi puste? Trochę to wszystko dziwne jest. Niech facet sobie kupuje/zamienia mieszkanie, a Ty obserwuj rozwój wypadków. Rozumiem, że to nie Ty będziesz sprawować opiekę nad jego matką, więc Ty nie masz parcia. A co do tego co po roku związku... Próbujecie robić dziecko w jakimś konkretnym celu małżeńsko-rodzinnych, czy tylko temu, że on tak chce? Jakieś zaręczyny, propozycje małżeństwa już były, czy życie "na kocią łapę" to szczyt waszych marzeń?
green way jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-07, 12:47   #5
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Rok związku i co dalej

Dla mnie mega dziwne jest stwierdzenie dorosłej kobiety, że facet coś planuje a ona się na to godzi. Tak jakby rezygnowała z siebie samej i zdawała na kogoś w życiu a nie miała ani swojego zdania, ani decyzyjności.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-07, 13:21   #6
1c6bb63197ff1a395b05499f561db3079819e20a_60ad8184b6c32
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 291
Dot.: Rok związku i co dalej

Z ludźmi się dzieje coś niedobrego w dzisiejszych czasach..

Dwoje ludzi w wieku raczej średnim buja siè ze doba hak nastolatki od roku i nie wiedza czego chcą :0



To kiedy planujecie założyć rodzine- koło pięćdziesiątki ?:0
1c6bb63197ff1a395b05499f561db3079819e20a_60ad8184b6c32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-07, 13:26   #7
Krystal_26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 131
Dot.: Rok związku i co dalej

Niestety związek wymaga trochę kompromisów. Jak facet nie wymaga przeprowadzki o kilkadziesiąt km to też nie przesadzajmy, nie jest to powód do zerwania. łatwo dawać rady na forum typu "zerwij z nimi, szukaj lepszego", ale prawda jest taka, że jeśli zależy Ci na dziecku to w tym wieku już będzie ciężko poznać kogoś, kto by chciał stworzyć rodzinę... bo zanim kogoś poznasz i zbudujecie związek to będziesz jeszcze bliżej 40 i będzie Ci jeszcze ciężej zajść w ciążę i donosić zdrowe dziecko niż teraz... niestety jesteśmy kobietami i zegara biologicznego nie oszukasz. Poza tym inny facet też może wcale nie chciec mieszkać dokładnie tam gdzie Ty, może też powinnaś być troszkę bardziej elastyczna i brać pod uwagę potrzeby partnera a nie mówić, że "ja chcę mieszkać tylko w tej dzielnicy gdzie teraz mieszkam i zero dyskusji".
Krystal_26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-04-07, 14:13   #8
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 16 089
Dot.: Rok związku i co dalej

[1=1c6bb63197ff1a395b05499 f561db3079819e20a_60ad818 4b6c32;88627400]Z ludźmi się dzieje coś niedobrego w dzisiejszych czasach..

Dwoje ludzi w wieku raczej średnim buja siè ze doba hak nastolatki od roku i nie wiedza czego chcą :0



To kiedy planujecie założyć rodzine- koło pięćdziesiątki ?:0[/QUOTE]
Rok to bardzo krótko nie wazne ile ma sie lat
Sa decyzje ktore mozna podjąć na teraz np wspolne zamieszanie ktore nie niosa bardzo powaznych konsekwencji (zawsze mozna sie wyprowadzić)a sa tez decyzje od których konsekwencji bedzie ciezko sie uwolnic np robienie dziecka to decyzja ktora powinna byc podjeta z potrzeby serca i po glebszym przeanalizowaniu sytuacji finansowej ,mieszkaniowej, zawodowej i po porzadnym poznaniu partnera
Jesli autorka twierdzi ze jej partner cos planuje a ona sie tylko zgadza i to bez przekonania to ja radze sie powstrzymać z decyzjami z konsekwencjami na dlugie lata typu wspolna nieruchomośc czy jeszcze gorzej dziecko

Edytowane przez 7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Czas edycji: 2021-04-07 o 14:14
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-07, 14:13   #9
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Rok związku i co dalej

Cytat:
Napisane przez Krystal_26 Pokaż wiadomość
Niestety związek wymaga trochę kompromisów. Jak facet nie wymaga przeprowadzki o kilkadziesiąt km to też nie przesadzajmy, nie jest to powód do zerwania. łatwo dawać rady na forum typu "zerwij z nimi, szukaj lepszego", ale prawda jest taka, że jeśli zależy Ci na dziecku to w tym wieku już będzie ciężko poznać kogoś, kto by chciał stworzyć rodzinę... bo zanim kogoś poznasz i zbudujecie związek to będziesz jeszcze bliżej 40 i będzie Ci jeszcze ciężej zajść w ciążę i donosić zdrowe dziecko niż teraz... niestety jesteśmy kobietami i zegara biologicznego nie oszukasz. Poza tym inny facet też może wcale nie chciec mieszkać dokładnie tam gdzie Ty, może też powinnaś być troszkę bardziej elastyczna i brać pod uwagę potrzeby partnera a nie mówić, że "ja chcę mieszkać tylko w tej dzielnicy gdzie teraz mieszkam i zero dyskusji".

To, że dziewczyna ma 35 lat, nie znaczy, że ma się rozmnażać z byle kim tu i teraz. Plany faceta ewidentnie jej nie leżą. Nie zająknęła się nawet na temat tego, że darzy go uczuciem, że to jest TO. Bujają się razem od roku, on ma jakieś plany, ona na nie przystaje (czyli nie brzmi jakby to były ich wspólne plany). Wszystko to jakieś takie letnie z opisu, nieciekawe. Nie warto tracić czasu na letnie związki. Nagle się nic nie zmieni na lepsze, skoro już teraz jest tak sobie.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-07, 14:18   #10
1c6bb63197ff1a395b05499f561db3079819e20a_60ad8184b6c32
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 291
Dot.: Rok związku i co dalej

Ja rozumiem ale porażający jest ten brak zdecydowania u dwojga dorosłych ludzi .. coś takiego kojarzy mi się raczej ze związkami w wieku 20-dwudziestuparu lat a nie u ludzi koło czterdziestki :0

Oboje niby coś chcą ale im sir nie spieszy...

Sama taka byłam ale jak miałam 20 lat. Z wiekiem większości ludzi się zmienia podejście bo wiedza czego chcą .,. Nie ukrywajmy czas i wiek maja znaczenie szczególnie u kobiet
1c6bb63197ff1a395b05499f561db3079819e20a_60ad8184b6c32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-07, 14:21   #11
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Rok związku i co dalej

[1=1c6bb63197ff1a395b05499 f561db3079819e20a_60ad818 4b6c32;88627551]Ja rozumiem ale porażający jest ten brak zdecydowania u dwojga dorosłych ludzi .. coś takiego kojarzy mi się raczej ze związkami w wieku 20-dwudziestuparu lat a nie u ludzi koło czterdziestki :0

Oboje niby coś chcą ale im sir nie spieszy...

Sama taka byłam ale jak miałam 20 lat. Z wiekiem większości ludzi się zmienia podejście bo wiedza czego chcą .,. Nie ukrywajmy czas i wiek maja znaczenie szczególnie u kobiet[/QUOTE]


To, że ludzie mają ileś tam lat i weszli w związek nie oznacza, że to udany i docelowy związek. Bujać się można i po 40-tce zupełnie bez sensu i bez przekonania.



Poza tym serio rozsądne byłoby, aby z racji wieku jakieś ważne decyzje podejmować w kilka miesięcy? Ma 35 lat, to powinna się już dać zapłodni, "bo to już rok"? Chyba nie o to chodzi.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-04-07, 14:46   #12
stussy
przyczajony tygrys
 
Avatar stussy
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 216
Dot.: Rok związku i co dalej

Szkoda życia na letnie uczucia i jako takie relacje


Za rok, dwa będzie wątek "Związek z rozsądku i małe dziecko, chyba go nie kocham. Pomocy!"



Lepiej być singielką niż siedzieć z kimś dla samego siedzenia.
__________________
Miałem zły dzień. Tydzień. Miesiąc. Rok. Życie.
Cholera jasna
Charles Bukowski

Taedium vitae
stussy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-07, 14:50   #13
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Rok związku i co dalej

Cytat:
Napisane przez stussy Pokaż wiadomość
Szkoda życia na letnie uczucia i jako takie relacje

Za rok, dwa będzie wątek "Związek z rozsądku i małe dziecko, chyba go nie kocham. Pomocy!"

Lepiej być singielką niż siedzieć z kimś dla samego siedzenia.

Dokładnie. Poza tym, aby mieć dziecko, niekoniecznie trzeba mieć faceta.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-07, 15:17   #14
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Rok związku i co dalej

Cytat:
Napisane przez MagdaTrzcianka Pokaż wiadomość
Mianowicie chodzi o szukanie mieszkania blizej jego mamy ktora jest troche schorowana.
42 latek, ktory musi mieszkac kolo mamy? W zyciu bym sie nie zgodzila.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-07, 15:37   #15
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Rok związku i co dalej

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
42 latek, ktory musi mieszkac kolo mamy? W zyciu bym sie nie zgodzila.
Jeżeli ma schorowaną matkę, to jest to zrozumiałe. Trudno, aby wypiął się na matkę. Natomiast Autorce te jego plany nie leżą, więc po prostu nie jest im ze sobą po drodze. Schorowana mama może żyć jeszcze i 20 lat. Zamiast narzekać na faceta, czas zrozumieć, że rok czasu zweryfikował temat i podziękować sobie za współpracę.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.

Edytowane przez Ellen_Ripley
Czas edycji: 2021-04-07 o 15:38
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-10, 19:44   #16
seashell_tale
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 1
Dot.: Rok związku i co dalej

Wahanie się w sprawie związku, żeby nie stracić dobrego połączenia komunikacyjnego do pracy, to hm.. nie jest materiał na epicki romans stulecia. Może zrób mu przysługę i nie marnuj jego czasu? Jeżeli już na tym etapie jest między wami taki ogień, to za parę lat będą was łączyć co najwyżej rachunki i nie daj boże biedne dziecko.
seashell_tale jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-10, 19:50   #17
Paprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar Paprotka_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4 488
Dot.: Rok związku i co dalej

Cytat:
Napisane przez MagdaTrzcianka Pokaż wiadomość
Czesc dziewczyny!

jak w tytule jestem rok w zwiazku z facetem. On mieszka u mnie. ma tez swoje mieszaknie, ktore jest puste teraz. Mam 35 lat, on 42 i niby planujemy przyszlosc razem. tzn on bardziej planuje a ja sie na to zgodzilam. Mianowicie chodzi o szukanie mieszkania blizej jego mamy ktora jest troche schorowana. Rozmowy o dziecku i w sumie to "robienie" go , z czym sa problemy chyba z mojej strony. jestem w trakcie badan.
Ostatnio dochodzi do mnie, ze to nie jest to co bym chciala. Nie chce wyprowadzac sie. Mam swietne polaczenie komunikacyjne do pracy. Moze to nie najlepsza dzielnica ale w duzych miastach ciezko o taka

Moje pytanie brzmi: Jak wy kobietki dojrzewalyscie do decyzji po np roku zwiazku? Tez rozmyslalyscie sie z planami? Jak reagowali na to parnerzy? Zrywaliscie wtedy?

Rozmijaliśmy się. On chciał żebyśmy wspólnie zamieszkali, dla mnie było za szybko (on miał 24 lata ja 29). Poczekał aż dojrzeję do decyzji i 2 lata później zamieszkaliśmy razem.
__________________
Czasami bywa się gołębiem a czasami pomnikiem.
----------------------------------------------------------
PRETENSJONALNY nie oznacza "pełen pretensji"
Za słownikiem PWN:
pretensjonalny to
1. «zachowujący się sztucznie, krygujący się»
2. «zbyt wyszukany, świadczący o złym guście»
Paprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-10, 20:07   #18
Snowdrop_
Animal Liberation
 
Avatar Snowdrop_
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 5 769
Dot.: Rok związku i co dalej

Cytat:
Napisane przez Paprotka_ Pokaż wiadomość
Rozmijaliśmy się. On chciał żebyśmy wspólnie zamieszkali, dla mnie było za szybko (on miał 24 lata ja 29). Poczekał aż dojrzeję do decyzji i 2 lata później zamieszkaliśmy razem.
Po roku też bym nie chciała zamieszkać z facetem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Snowdrop_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-10, 21:54   #19
trzyplusy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 221
Dot.: Rok związku i co dalej

Jestem tylko pare lat od ciebie starsza i wciaz przed czterdziestka i tak to widze. Z opisu ten zwiazek troche z braku laku, nie ma szalu. Moja rada przemysl sobie na czym ci zalezy i idz w tym kierunku. Jak wazniejsze miejsce zamieszkania to zostan. Jak marzysz o dziecku to masz chetnego.
trzyplusy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-10 22:54:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:45.