wycieczka samotnej dziewczyny? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-11-22, 11:21   #1
lenaiwanowicz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Nowa sól
Wiadomości: 21

wycieczka samotnej dziewczyny?


Gdzie może pojechać samotna dziewczyna na kilka dni, żeby przy okazji nie musieć płacić za wszystko podwójnie i spokojnie wypocząć?

Jakoś tak dziwnie się w moim życiu poukładało, że w tej chwili nie mam żadnej bliskiej osoby, ani faceta ani przyjaciółki i nie mam z kim wyjechać na urlop, który jest mi już bardzo potrzebny, bo dość długo nie miałam wolnego. Nie brałam wolnego też z tego własnie względu, że jestem sama i i tak nie mam z kim spędzić tego wolnego czasu i siedząc w domu bardziej się zamęczę niż odpocznę. Potrzebuję po prostu zmiany klimatu. Nie myślę o czymś poza granicami. Jak najbardziej pasuje mi Polka i tak naprawdę jakiekolwiek miejsce byle gdzieś wyjechać i oderwać myśli od rzeczywistości.

Niestety ten świat nie jest stworzony dla singielek.
Jak facet jest singlem to super kozak, a jak kobieta jest signielką i chce gdzieś pojechać sama to albo wszyscy myślą że rozpaczliwie szuka faceta, sexu albo sponsora. A ja bym chciała spokojnie wyjechać bez takich podtekstów i odpocząć po prostu.

Przyznam, że nie mam za wiele kasy i nie za wiele mogę odłożyć, ale nie muszę jechać tu i teraz, mogę jeszcze odczekać jakiś czas i uzbierać.

Tylko największym problemem jest sam pomysł! Żebym gdzieś pojechała i nie przesiedziała całego dnia rycząc w poduszkę...

Wszelkie podpowiedzi mile widziane!
Może po prostu mam złe nastawienie i ktoś mi je naprostuje
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
lenaiwanowicz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-23, 21:05   #2
axn22
Zakorzenienie
 
Avatar axn22
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 5 086
Dot.: wycieczka samotnej dziewczyny?

Jak byłam singielką to jechałam na parę wyjazdów bardziej zorganizowanych, i z biurem turystycznym i z PTTK Z tym, że ja uwielbiam góry więc znaleźć było łatwo.
axn22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-23, 21:12   #3
Funika23
Przyczajenie
 
Avatar Funika23
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 5
Dot.: wycieczka samotnej dziewczyny?

Wiesz, ten twój post to jest troszkę w takich klimatach na pierwszy rzut oka, jakbyś sponsora szukała Bez obrazy, takie moje pierwsze wrażenie i nie tylko ja tak to mogłam odebrać... Odpowiadając na twój problem, to ja jechałabym z jedną, może dwiema przyjaciółkami, bo tyle ja mam akurat, bo samej to ci podróży nie polecam i to nie tylko ze względu na psychikę... Bezpieczeństwo tez się liczy, szczególnie w dzisiejszych czasach! Mało to psycholi łazi po świecie? Polecam wypad z koleżankami do Kołobrzegu – tam jest pięknie...
Funika23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-23, 22:34   #4
lenaiwanowicz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Nowa sól
Wiadomości: 21
Dot.: wycieczka samotnej dziewczyny?

Cytat:
Napisane przez Funika23 Pokaż wiadomość
Wiesz, ten twój post to jest troszkę w takich klimatach na pierwszy rzut oka, jakbyś sponsora szukała Bez obrazy, takie moje pierwsze wrażenie i nie tylko ja tak to mogłam odebrać... Odpowiadając na twój problem, to ja jechałabym z jedną, może dwiema przyjaciółkami, bo tyle ja mam akurat, bo samej to ci podróży nie polecam i to nie tylko ze względu na psychikę... Bezpieczeństwo tez się liczy, szczególnie w dzisiejszych czasach! Mało to psycholi łazi po świecie? Polecam wypad z koleżankami do Kołobrzegu – tam jest pięknie...
no i własnie to też jest problem - nie szukam sponsora i to straszne i smutne że pierwsze co to takie pomysły przychodzą ludziom do głowy ;/

moje pytanie może bardzie brzmi: jak samotna dziewczyna ma gdzieś wyjechać żeby nie uważano że szuka sponsora, łatwego sexu albo nikt nie uważał jej za dziwkę? bo to w sumie też główne problemy

facet wyjeżdża sam to jest wszystko ok, a jak kobieta chce to przychodzą te trzy rzeczy do głowy

nie mam koleżanek, nie mam znajomych z którymi bym mogła wyjechać gdziekolwiek - gdybym miała, nie miałabym takiego problemu

czy samotna kobieta nie ma na tym świecie prawa do odpoczynku, gdzieś z dala od domu? jeżeli nie to też możecie to napisać i tylko się w tym upewnię

---------- Dopisano o 22:34 ---------- Poprzedni post napisano o 22:29 ----------

Cytat:
Napisane przez axn22 Pokaż wiadomość
Jak byłam singielką to jechałam na parę wyjazdów bardziej zorganizowanych, i z biurem turystycznym i z PTTK Z tym, że ja uwielbiam góry więc znaleźć było łatwo.
dzięki o PTTK nie myślałam, coś pogrzebię

a jak jeździłam z biurem turystycznym to nie miałas wrażenia że płacisz prawie podwójnie?
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
lenaiwanowicz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-24, 09:00   #5
moniczorek
Podróżniczka
 
Avatar moniczorek
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 826
Dot.: wycieczka samotnej dziewczyny?

Twój post brzmi trochę desperacko wiec nie dziwie sie, że może Ci się wydawać że inni tak pomyślą.


Zdarzało mi sie jeżdzić samej, co prawda nie z BP a sama sobie organizowałam i ani ja w ten sposób się nie czułam ani nikt mi nie dał odczuć tego, że poszukuje przygody czy sexu więc przestań panikować


góry na początek to fajny pomysł
moniczorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-24, 10:07   #6
madziunia2
Zadomowienie
 
Avatar madziunia2
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 1 566
Dot.: wycieczka samotnej dziewczyny?

Na wizażu jest wątek osób szukających towarzystwa do wspólnej podróży, może tam napisz
Albo jakaś wycieczka zogranizowana ze zwiedzaniem-zazwyczaj chodzi się zwiedzać całą grupą i na takich wyjazdach jest najczęściej kilka samotnych osób.
madziunia2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-24, 10:43   #7
zuzannapik
Raczkowanie
 
Avatar zuzannapik
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 133
Dot.: wycieczka samotnej dziewczyny?

W góry z plecakiem. Nie zastanawiaj się, tylko jedź. Tak "gdybając" tylko sama się nakręcasz.
zuzannapik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-11-24, 11:32   #8
blotowlosa
summerlover
 
Avatar blotowlosa
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 918
Dot.: wycieczka samotnej dziewczyny?

Hej!
Powinnaś siąść i zastanowić się nad tym co Ci sprawia przyjemność. Nie napisałaś co lubisz (góry, morze, las?), czy relaksujesz się leżąc plackiem na plaży, czy raczej spacerując na łonie przyrody, a może oglądając zabytki i zwiedzając nowe miasta, albo też szalejąc w klubie.

Aby Twoje wakacje były udane, musisz dać sobie wolną rękę i robić to co lubisz

Ja swego czasu podróżowałąm sama po Europie, spałam w hostelach, gdzie zawsze spotkałam przyjaznych otwartych ludzi, podróżników, codziennie zwiedzałamnowe miejsca. Ale może jesteś typem osoby, która raczej zaszyje się z książką nad jeziorem? Albo będzie jeździć konno po Bieszczadach?

Zacznij od tego typu przemyśleń, potem podlicz swój budżet i wtedy możesz kombinować z konkretną destynacją

Pozdrawiam!
__________________
km 2019: 365
książki 2019: 23
blotowlosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-02, 15:34   #9
Elii87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 62
Dot.: wycieczka samotnej dziewczyny?

też mi się kiedyś zdarzyło samej wyjeźdzać tzn nie umwiałam się ze znajomymi, ale to były zorganizowane wyjazdy . jest sporo ofert takich wyjazd niby dla studentów, ale w rzeczywiści oferta jest adresowana do osób w wieku 18 – 30 pare lat. Moim zdaniem to może być fajny pomysł, żeby kogos poznać.
Elii87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-10, 14:22   #10
Biała Dama
Zakorzenienie
 
Avatar Biała Dama
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 9 294
Dot.: wycieczka samotnej dziewczyny?

w ofercie biura podróży RainbowTours jest opcja wyjazdów objazdowych i można skorzystać z oferty specjalnej "single nie płacą" polecam
Biała Dama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-16, 13:08   #11
mirimah
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 94
Dot.: wycieczka samotnej dziewczyny?

rzeczywiście, najlepszy będzie wyjazd zorganizowany, szkoda płacić więcej.
mirimah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-12-16, 21:54   #12
Martesia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 8
Dot.: wycieczka samotnej dziewczyny?

i na takim wyjeździe można poznać fajnych ludzi, zaprzyjaźnić się, rozerwać albo nawet zakochać!
Martesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-19, 15:53   #13
basssiek
Raczkowanie
 
Avatar basssiek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 246
Dot.: wycieczka samotnej dziewczyny?

Ja właśnie wróciłam z takiego zorganizowanego wyjazdu ( konkretnie przez biuro Rainbow), na którym byłam sama i było naprawdę fajnie. Wcześniej zimą też pojechałam sama z tego samego biura i tam poznałam fajnych ludzi, którzy też przyjechali sami i umówiliśmy się nawet na wspólny wyjazd w nadchodzącym roku. Wiadomo najbardziej stresujący jest ten pierwszy raz kiedy bookujesz wyjazd i nie wiesz jak to będzie, jacy ludzie pojadą, czy będzie ktoś w podobnym wieku i czy da się z kimś pogadać.
Ja po tych dwóch razach nie mam już żadnych oporów, aby jechać sama. Na koleżanki nie liczę, bo zwykle jeżdżą z partnerami bądź z rodzinami, a i kierunki które wybieram nie każdemu odpowiadają.

Także nie martw się, że jeśli pojedziesz gdzieś sama to będziesz wzbudzać jakiekolwiek negatywne skojarzenia. Ja powiem szczerze nigdy się nad tym nie zastanawiałam, co ktoś sobie pomyśli, gdy dowie się że pojechałam jako singielka. Jest XXI wiek, ludzie w kosmos latają, a Twoje obawy zalatują mi trochę średniowieczem.

Niestety życie się różnie układa. Nie każdy ma aktualnie partnera, a jego brak nie może przesądzać o tym, że urlopu albo w ogóle albo w domu w ukryciu, żeby nikt przypadkiem nie dowiedział się, że jadę sama.
__________________
cold is the night, cold is my heart
basssiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-22, 17:03   #14
Princeska87
Zakorzenienie
 
Avatar Princeska87
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 5 684
Dot.: wycieczka samotnej dziewczyny?

Cytat:
Napisane przez lenaiwanowicz Pokaż wiadomość
Gdzie może pojechać samotna dziewczyna na kilka dni, żeby przy okazji nie musieć płacić za wszystko podwójnie i spokojnie wypocząć?

Jakoś tak dziwnie się w moim życiu poukładało, że w tej chwili nie mam żadnej bliskiej osoby, ani faceta ani przyjaciółki i nie mam z kim wyjechać na urlop, który jest mi już bardzo potrzebny, bo dość długo nie miałam wolnego. Nie brałam wolnego też z tego własnie względu, że jestem sama i i tak nie mam z kim spędzić tego wolnego czasu i siedząc w domu bardziej się zamęczę niż odpocznę. Potrzebuję po prostu zmiany klimatu. Nie myślę o czymś poza granicami. Jak najbardziej pasuje mi Polka i tak naprawdę jakiekolwiek miejsce byle gdzieś wyjechać i oderwać myśli od rzeczywistości.

Niestety ten świat nie jest stworzony dla singielek.
Jak facet jest singlem to super kozak, a jak kobieta jest signielką i chce gdzieś pojechać sama to albo wszyscy myślą że rozpaczliwie szuka faceta, sexu albo sponsora. A ja bym chciała spokojnie wyjechać bez takich podtekstów i odpocząć po prostu.

Przyznam, że nie mam za wiele kasy i nie za wiele mogę odłożyć, ale nie muszę jechać tu i teraz, mogę jeszcze odczekać jakiś czas i uzbierać.

Tylko największym problemem jest sam pomysł! Żebym gdzieś pojechała i nie przesiedziała całego dnia rycząc w poduszkę...

Wszelkie podpowiedzi mile widziane!
Może po prostu mam złe nastawienie i ktoś mi je naprostuje
Są 3 opcje, albo poszukaj kogoś na dokwaterowanie - często szuka się kogoś na dokwaterowanie np. drugiej kobiety, która też nie chce dopłacać za singla.
Druga opcja już widziałam kiedyś tutaj na Wizażu nawet, że któreś dziewczyny się zgadały i pojechały razem. Oprócz Wizażu jest pełno portali, gdzie ktoś szuka kompana do podróży
Trzecia opcja to są biura, gdzie jedziesz na wycieczkę objazdową i godzisz się na dokwaterowanie do pokoju osoby tej samej płci, tym samym nie dopłacasz za singla.
__________________
Nowy wątek perfumeryjny (wymienię perfumy Chopard Happy Spirit Bouquet D'Amour + Venezia Laura Biagiotti):
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1155971
Specjalistka ds. wymarzonych wakacji

Edytowane przez Princeska87
Czas edycji: 2015-12-22 o 17:04
Princeska87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-01, 14:31   #15
Atavish
Zakorzenienie
 
Avatar Atavish
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 418
Dot.: wycieczka samotnej dziewczyny?

Cytat:
Napisane przez lenaiwanowicz Pokaż wiadomość
Niestety ten świat nie jest stworzony dla singielek.
Jak facet jest singlem to super kozak, a jak kobieta jest signielką i chce gdzieś pojechać sama to albo wszyscy myślą że rozpaczliwie szuka faceta, sexu albo sponsora. A ja bym chciała spokojnie wyjechać bez takich podtekstów i odpocząć po prostu.
Aby "wszyscy" tak myśleli, to ta kobieta musiałaby się jeszcze odpowiednio zachowywać. Więc mocno przesadzasz
Jestem w podobnej sytuacji - nie za bardzo mam z kim jeździć, więc podróżuję sama. Najtrudniej się przełamać. Jak już raz pojedziesz, to kolejne samotne wyjazdy nie będą stanowiły już takiego problemu. Zazwyczaj idę do biura podróży (mam swoje ulubione) i szukamy ofert, gdzie nie będę musiała dopłacać za wersję "dla singli". Spokojnie można takie hotele znaleźć w różnych krajach.
Natomiast jeśli chodzi o podróże bliższe, to są hostele czy schroniska (nie wiem jaki kierunek preferujesz), gdzie płacisz za łóżko, a nie pokój, więc nie dopłacasz za "singla". W tamtym roku udało mi się też znaleźć kwaterę na Helu, gdzie nie musiałam dopłacać za to, że byłam sama w pokoju dwuosobowym, bo było poza sezonem i się dogadałam z babeczką.
Samotne podróżowanie może być naprawdę fajną sprawą. Dla mnie to świetna okazja do poznania nowych osób (przy wyjazdach zagranicznych są to osoby z różnych państw, więc rewelacyjna okazja do posłuchania świetnych historii) oraz samej siebie (wcześniej nie wierzyłam, że mam w sobie aż takie pokłady zaradności i samodzielności). Więc odwagi
Atavish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-02, 15:28   #16
wanda164
Zadomowienie
 
Avatar wanda164
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zagłębie
Wiadomości: 1 044
Dot.: wycieczka samotnej dziewczyny?

Też jeżdżę sama - plecak i heja! Nie zdarzyło mi się dopłacać. Opracowuję trasę, rezerwuję noclegi przez serwisy internetowe. I wszystko działa jak należy, nikt mi nie marudzi, robię co chcę i na miarę swoich skromnych sił.
__________________
Wszystko wydaje się niemożliwe tym, którzy niczego nie próbują.

Edytowane przez wanda164
Czas edycji: 2016-01-02 o 15:38
wanda164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-02, 19:51   #17
luffka
Zakorzenienie
 
Avatar luffka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 814
Dot.: wycieczka samotnej dziewczyny?

Wielokrotnie wyjeżdżałam sama na urlop. Byłam i nad morzem i w górach. Trochę czasu musiałam zawsze poświęcić na znalezienie pokoju "dla singla" ale zawsze mi się to udawało i nie dopłacałam za drugie łóżko w pokoju. Polecam szukać w internecie, dzwonić i umawiać się telefonicznie- zazwyczaj można się spokojnie dogadać!
__________________
fata viam invenient
luffka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-02, 23:02   #18
Ania_P
Rozeznanie
 
Avatar Ania_P
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 560
Dot.: wycieczka samotnej dziewczyny?

Proponowane przez dziewczyny objazdówki to naprawdę super pomysł- sama jako singielka w wakacje pojechałam do Portugalii na taką imprezę i to były jedne z najlepszych wakacji w moim życiu. Poznałam mnóstwo fajnych ludzi i nikt nie traktował mnie jako "ofiary losu"- wręcz przeciwnie- proponowali wspólne wyjście na miasto, do restauracji, czy nawet zrobienie zdjęcia. Ja też nie mam z kim jeździć, bo znajomi już "żonaci" i "dzieciaci" lub nie stać ich na takie "fanaberie" jak wakacje zagranicą. Dlatego, że jestem sama mam być gorsza od innych? Nie mam prawa do odrobiny szaleństwa, bo ktoś sobie coś pomyśli? A mam ich wszystkich gdzieś- skoro tak myślą to znaczy, że nie mogą się zwać moimi znajomymi.....
__________________
['][']['] 1o.11.11


Podróże mają magiczną moc uzdrawiania duszy i zdecydowanie pomagają zdystansować się do problemów dnia codziennego. Nie rozwiązują ich bezpośrednio, jednak pomagają przewartościować i spojrzeć na nie jakby z drugiego brzegu rzeki
Martyna Wojciechowska
Ania_P jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-02, 23:31   #19
Yavanna84
Zakorzenienie
 
Avatar Yavanna84
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 517
Dot.: wycieczka samotnej dziewczyny?

Cytat:
Napisane przez lenaiwanowicz Pokaż wiadomość
Gdzie może pojechać samotna dziewczyna na kilka dni, żeby przy okazji nie musieć płacić za wszystko podwójnie i spokojnie wypocząć?

Jakoś tak dziwnie się w moim życiu poukładało, że w tej chwili nie mam żadnej bliskiej osoby, ani faceta ani przyjaciółki i nie mam z kim wyjechać na urlop, który jest mi już bardzo potrzebny, bo dość długo nie miałam wolnego. Nie brałam wolnego też z tego własnie względu, że jestem sama i i tak nie mam z kim spędzić tego wolnego czasu i siedząc w domu bardziej się zamęczę niż odpocznę. Potrzebuję po prostu zmiany klimatu. Nie myślę o czymś poza granicami. Jak najbardziej pasuje mi Polka i tak naprawdę jakiekolwiek miejsce byle gdzieś wyjechać i oderwać myśli od rzeczywistości.

Niestety ten świat nie jest stworzony dla singielek.
Jak facet jest singlem to super kozak, a jak kobieta jest signielką i chce gdzieś pojechać sama to albo wszyscy myślą że rozpaczliwie szuka faceta, sexu albo sponsora. A ja bym chciała spokojnie wyjechać bez takich podtekstów i odpocząć po prostu.

Przyznam, że nie mam za wiele kasy i nie za wiele mogę odłożyć, ale nie muszę jechać tu i teraz, mogę jeszcze odczekać jakiś czas i uzbierać.

Tylko największym problemem jest sam pomysł! Żebym gdzieś pojechała i nie przesiedziała całego dnia rycząc w poduszkę...

Wszelkie podpowiedzi mile widziane!
Może po prostu mam złe nastawienie i ktoś mi je naprostuje
Strasznie dziwne masz podejście. Skąd Ci się wzięło to, że jak kobieta jedzie sama, to "szukać okazji"? Wielokrotnie sama jeździłam w Tatry, nawet jak singielką nie byłam, żadnych problemów. Nocowałam w schroniskach, w pokojach wieloosobowych, dzięki temu nie płacisz dodatkowo za to, że jesteś sama, a zawsze się kogoś pozna.

A odnośnie konkretnych propozycji, to wszystko zależy od preferencji i charakteru. Ja lubię sama zwiedzać, we własnym tempie, bez dostosowywania się do kogokolwiek. A jak chcę z kimś pogadać, to zawsze się ktoś trafi. Dość łatwo nawiązuję kontakty. Jeśli samotny wyjazd Cię nie przeraża, to poluj na tanie bilety i w drogę. A jak nie, to zawsze pozostaje opcja zorganizowanych wyjazdów, o której dziewczyny wspominały. Są też różniste fora podróżnicze, na których ludzie szukają towarzysza podróży.
__________________
Blog podróżniczy: http://zurawinska.pl/

Fotografie psów: https://www.facebook.com/SnapDogPL/

Muffin: https://www.facebook.com/muffinbordercollie
Yavanna84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-03, 10:16   #20
NadobnaPaskwalina
Raczkowanie
 
Avatar NadobnaPaskwalina
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 51
Dot.: wycieczka samotnej dziewczyny?

Nie powiem, też miałam kiedyś podobne rozkminy i głupie przekonania w głowie, że głupio tak samej jeździć, to smutne/przykre itp. Ale już tak nie myślę, poszłam na żywioł i podróżuję sama. I to naprawdę świetne doświadczenie - poznawanie nowych ludzi, a przede wszystkim samej siebie, odkrywanie w sobie niezależności, samodzielności i zaradności .

Ja jeszcze nie miałam okazji podróżowania z biurem podróży, ale polecam na początek krótkie wycieczki krajowe i zagraniczne. Sama często łącze zwiedzanie np. z koncertem, a samodzielne planowanie takich wypadów ładuje akumulatory i poprawia humor.
Odwagi! Nie ma się co cykać, jest tylko pięknych miejsc do odwiedzenia

Edytowane przez NadobnaPaskwalina
Czas edycji: 2016-03-27 o 10:56
NadobnaPaskwalina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-04, 10:39   #21
Natka_Patka
Przyczajenie
 
Avatar Natka_Patka
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 10
Dot.: wycieczka samotnej dziewczyny?

łączenie takiego wyjazdu z koncertem - świetna sprawa!
Nie myśl co ludzie pomyślą tylko jedź! Jako, że ostatnio spędzałam super weekend w hotelu Stare Kino w Łodzi to szczerze polecam - jest tam kameralnie, spokojnie, można odetchnąć, nikt ci nie będzie przeszkadzał a miejsce jest bardzo wyjątkowe i nietuzinkowe w swojej aranżacji
Natka_Patka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-04, 22:06   #22
pannannabell
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 2
Dot.: wycieczka samotnej dziewczyny?

Wycieczki w pojedynkę nie muszą być złe. Hotel ze SPA, basen, dobra książka czytana na leżaku - czego chcieć więcej?
Zależy tylko jaki rodzaj miejsca preferujesz. Ja jestem właśnie za hotelem, tutaj kilka fajnych i modnych miejscówek xxx

Edytowane przez moniczorek
Czas edycji: 2016-01-04 o 22:14 Powód: link
pannannabell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-05, 14:54   #23
Larala
Przyczajenie
 
Avatar Larala
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 7
Dot.: wycieczka samotnej dziewczyny?

Nawiązując jeszcze do kwestii "podróż kobiety w pojedynkę", zdecydowanie jest to naturalna dla mnie rzecz. Znam osobiście dużo kobiet, które podjęły się podróży po świecie same lub to planują. Nie znam w tym momencie kogoś, kto przypłacił swoją odwagę niebezpieczną sytuacją. Ja sama, mając 23 lata, ruszyłam w podróż w ciemno (nie mając nawet zabukowanego hostelu) do Hiszpanii na kilka dni. Na miejscu okazało się, że mam zepsuty roaming, przez co byłam odcięta od świata(polskiego, rzecz jasna). Wspominam ten czas cudownie. Od tego czasu podróżowałam po Europie w większości sama. Moja koleżanka przejechała Iran(!), owszem - w pojedynkę. Chociaż, nie namawiam do tak radykalnych kroków (ta irańska podróż miała miejsce kilka lat temu), to polecam jak najbardziej rozważenie podróży czy w Polsce czy nawet dalej (ja w tym roku lecę do Japonii, prawdopodobnie sama jedna). Taka wyprawa też ma dużo zalet i nie jest gorsza od wyjazdów z grupą ludzi!!
Larala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-07, 19:45   #24
destinqua
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 5
Dot.: wycieczka samotnej dziewczyny?

Góry to miejsce, gdzzie jest dużo możliwości i chyba nie ma nudy na szlaku zawsze można kogoś poznać i pogadać
destinqua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-11, 17:20   #25
PytamIBladze
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 55
Dot.: wycieczka samotnej dziewczyny?

Ja w tym roku pojadę gdzieś sama - takie mam postanowienie!!! Dziś nawet zrobiłam listę miast - Kraków, Gdańsk, Łódź, Katowice, a potem Wilno, Lwów,Praga, Frankfurt nad Menem. Nie wiem, co z tego wyjdzie, nie mam pojęcia na ile będzie mnie stać, ale ruszę przed siebie, zrobię masę wspaniałych zdjęć, zobaczę piękne zabytki, odwiedzę ciekawe galerie i muzea. A wieczorami przy piwku będę odpoczywać słuchając gwaru miasta! Trzymajcie kciuki!
PytamIBladze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-17, 20:06   #26
201703061232
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 605
Dot.: wycieczka samotnej dziewczyny?

Wcale nie płacą więcej. Nie raz wyjeżdzałam gdzieś sama. Nad polskim morzem spałam w Gdańsku w akademiku - płaciłam 30 zł za pokój. Opcji jest wiele - Praga hostel za +/- 35 zł za łóżko 20 min od centrum. Góry - żaden problem - tam nie potrzeba towarzystwa- dzwoń po kwaterach i pytaj o pokój 1 osobowy. Są takie.
Po ostatniej wizycie w Niemczech - tam uważałabym - ze względu na imigrantów samotne kobiety nie czują się bezpiecznie.
201703061232 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-09, 15:20   #27
Izunia2112
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 19
Dot.: wycieczka samotnej dziewczyny?

Cytat:
Napisane przez lenaiwanowicz Pokaż wiadomość
Gdzie może pojechać samotna dziewczyna na kilka dni, żeby przy okazji nie musieć płacić za wszystko podwójnie i spokojnie wypocząć?

Jakoś tak dziwnie się w moim życiu poukładało, że w tej chwili nie mam żadnej bliskiej osoby, ani faceta ani przyjaciółki i nie mam z kim wyjechać na urlop, który jest mi już bardzo potrzebny, bo dość długo nie miałam wolnego. Nie brałam wolnego też z tego własnie względu, że jestem sama i i tak nie mam z kim spędzić tego wolnego czasu i siedząc w domu bardziej się zamęczę niż odpocznę. Potrzebuję po prostu zmiany klimatu. Nie myślę o czymś poza granicami. Jak najbardziej pasuje mi Polka i tak naprawdę jakiekolwiek miejsce byle gdzieś wyjechać i oderwać myśli od rzeczywistości.

Niestety ten świat nie jest stworzony dla singielek.
Jak facet jest singlem to super kozak, a jak kobieta jest signielką i chce gdzieś pojechać sama to albo wszyscy myślą że rozpaczliwie szuka faceta, sexu albo sponsora. A ja bym chciała spokojnie wyjechać bez takich podtekstów i odpocząć po prostu.

Przyznam, że nie mam za wiele kasy i nie za wiele mogę odłożyć, ale nie muszę jechać tu i teraz, mogę jeszcze odczekać jakiś czas i uzbierać.

Tylko największym problemem jest sam pomysł! Żebym gdzieś pojechała i nie przesiedziała całego dnia rycząc w poduszkę...

Wszelkie podpowiedzi mile widziane!
Może po prostu mam złe nastawienie i ktoś mi je naprostuje
Przez większość życia jeździłam sama i nigdy nawet przez myśl mi nie przyszło, że ktoś może o mnie pomyśleć dziwka? Kompletnie nie rozumiem skąd wzięłaś taki pomysł na to, że ludzie mogą Cię tak postrzegać? A jeżeli we własnej miejscowości gdzieś idziesz sama (np. do muzeum, teatru) to też zaliczasz się do tej kategorii czy to nie obowiązuje w miastach zamieszkania? Weź wyluzuj i nie szukaj problemów tam gdzie ich nie ma.

Co do komentarza, by nie jeździć samemu bo gwałciciel stoi za rogiem. No to w takim razie z domu się nie powinno wychodzić, bo w końcu kto powiedział, że trzeba wyjeżdżać daleko by Cię coś okropnego spotkało?

Jak nie chcesz przepłacać to jedź do hostelów gdzie płaci się za np. łóżko w pokoju wieloosobowym gdzieś do dużego miasta gdzie można pochodzić po galeriach, restauracjach, parkach i poobserwować w spokoju mieszkańców.
Izunia2112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-15, 08:35   #28
paulinka1128
Zadomowienie
 
Avatar paulinka1128
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Trento
Wiadomości: 1 467
Dot.: wycieczka samotnej dziewczyny?

Ja już kilka razy podróżowałam sama. By nie przepłacać za nocleg spałam w hostelach a dla bezpieczenstwa po zmroku wracałam do noclegowni.

Hostel jest super opcja bo można poznać nowe osoby i zwiedzać razem z nimi.
Z drugiej strony ja lubiłam chodzić wszedzie sama ponieważ będac z kims dużo sie rozmawia z druga osoba a będac samemu widzi sie więcej. Ja bardzo lubiłam obserwować ludzi: to jak się zachowuja, jak spędzaja czas, jak się ubieraja i co jedza.

Uważam, że nie ma nic wstydliwego w samotnym podrożowaniu.

Inna opcja jest tez spotkanie sie z kims z couchsurfingu. To jest fajna opcja bo osoba "miejscowa" może odrazu polecic ci gdzie isc, co zobaczyc i gdzie zjesc.
__________________
www.wloskiedolomity.blogspot.it
Blog fotograficzno-podrozniczy
paulinka1128 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-15, 11:31   #29
Klaudynnia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 18
Dot.: wycieczka samotnej dziewczyny?

To zależy czy chcesz poznać nowych ludzi czy odpocząć od wszystkiego i pobyć sama.
Poszukaj jakiegoś noclegu na bookapart, raczej nie przepłacisz. Ja osobiście trochę bym się bała jechać do hostelu sama. Dlatego myślę że jakiś apartament to spoko opcja.
Ja wolę wyjeżdżać z towarzystwem, ale mam kumpele która sobie szuka tanie loty i noclegi i jeździ często sama.
Klaudynnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-15, 15:50   #30
annuta
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 50
Dot.: wycieczka samotnej dziewczyny?

Marzy mi się taki wypad... mam co prawda faceta, ale on jest domatorem i ciężko go gdzieś wyciągnąć. A chciałabym pojechać do Karpacza.
Na pewno wzięłabym dużo książek, muzyki, szkicownik, zaplanowała jakieś trasy spacerowe.
A co do noclegu - w wielu pensjonatach są pokoje jednoosobowe do wynajęcia, to nie powinien być problem. I chyba lepiej taki pokój mieć dla siebie niż nocować w jakimś hostelu we wspólnej sali z obcymi ludźmi.
annuta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-15 15:50:08


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:35.