Wrażliwa podatna na zaczerwienienia twarz - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-02-04, 22:34   #1
Ilerazy49
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 3

Wrażliwa podatna na zaczerwienienia twarz


Cześć, mam 19 lat. Chciałbym dodać na sam początek że stosowałem Izotek który te czerwienie w pewnym stopniu dosyć wzmożył. Miałem koniec kuracji 5 miesięcy temu.

A teraz do rzeczy. Moja twarz jest baaardzo wrażliwa na wszystko. Na emocje - czy sie śmieje czy denerwuje, wstydze, stresuje, zmęcze. Twarz momentalnie robi się czerwona. Po mocnym zmęczeniu proporcjonalnie długo utrzymuje się zaczerwienienie. Często jest też tak że mogę być spokojny i na luzie a twarz mam zaczerwienioną. A rzadko bywa tak że jest normalnego, jasnego koloru. Delikatne unycie twarzy wodą skutkuje że twarz od razu robi się bardzo czerwona nie na długo. Wiatr, nagłe zmiany temperatur..

Bardzo proszę, co mógłbym z tym zrobić. Czy stosowanie dużej ilości rutinoscorbin coś pomoże? Jakies kremy, nie wiem cokolwiek. Dziękuje.
Ilerazy49 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-06, 20:58   #2
DarkChocolate666
Zakorzenienie
 
Avatar DarkChocolate666
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: ;-)
Wiadomości: 4 049
Dot.: Wrażliwa podatna na zaczerwienienia twarz

Nie wydaje mi sie, ze cokolwiek mozna z tym zrobic. Warto sprawdzic dlaczego masz czerwona twarz: moze podwyzszone cisnienie? Cera naczynkowa?
__________________
All I wanna do is get high by the beach.
DarkChocolate666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-09, 07:16   #3
goooosienka
Zakorzenienie
 
Avatar goooosienka
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 3 362
Dot.: Wrażliwa podatna na zaczerwienienia twarz

Cytat:
Napisane przez Ilerazy49 Pokaż wiadomość
Cześć, mam 19 lat. Chciałbym dodać na sam początek że stosowałem Izotek który te czerwienie w pewnym stopniu dosyć wzmożył. Miałem koniec kuracji 5 miesięcy temu.

A teraz do rzeczy. Moja twarz jest baaardzo wrażliwa na wszystko. Na emocje - czy sie śmieje czy denerwuje, wstydze, stresuje, zmęcze. Twarz momentalnie robi się czerwona. Po mocnym zmęczeniu proporcjonalnie długo utrzymuje się zaczerwienienie. Często jest też tak że mogę być spokojny i na luzie a twarz mam zaczerwienioną. A rzadko bywa tak że jest normalnego, jasnego koloru. Delikatne unycie twarzy wodą skutkuje że twarz od razu robi się bardzo czerwona nie na długo. Wiatr, nagłe zmiany temperatur..

Bardzo proszę, co mógłbym z tym zrobić. Czy stosowanie dużej ilości rutinoscorbin coś pomoże? Jakies kremy, nie wiem cokolwiek. Dziękuje.
Czy mógłbyś proszę na sam początek opisać dokładnie swoją dotychczasową pielęgnację twarzy?
__________________

magister kosmetologii
nauczyciel akademicki
goooosienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-11, 20:30   #4
Ilerazy49
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 3
Dot.: Wrażliwa podatna na zaczerwienienia twarz

Od kilku miesięcy zazwyczaj rano i wieczorem używam żelu so mycia twarzy tołpa do cery wrażliwej. Czasami raz, dwa w tygodniu nakladam maseczke isana nawilżającą. Na noc codziennie uzywam kremu zoxiderm, „polecanego” przez mojego żałosnego dermatologa. Tak poza tym nic nie robię, bo nie wiem nawet co.
Ilerazy49 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-12, 18:00   #5
DarkChocolate666
Zakorzenienie
 
Avatar DarkChocolate666
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: ;-)
Wiadomości: 4 049
Dot.: Wrażliwa podatna na zaczerwienienia twarz

Cytat:
Napisane przez Ilerazy49 Pokaż wiadomość
Od kilku miesięcy zazwyczaj rano i wieczorem używam żelu so mycia twarzy tołpa do cery wrażliwej. Czasami raz, dwa w tygodniu nakladam maseczke isana nawilżającą. Na noc codziennie uzywam kremu zoxiderm, „polecanego” przez mojego żałosnego dermatologa. Tak poza tym nic nie robię, bo nie wiem nawet co.
Moze zamiast zelu do mycia twarzy uzywaj toniku rano? Myjesz twarz kranowa?
__________________
All I wanna do is get high by the beach.
DarkChocolate666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-12, 20:21   #6
Ilerazy49
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 3
Dot.: Wrażliwa podatna na zaczerwienienia twarz

No raczej tarcie wacikiem to jesscze wieksze tarcie. Sama woda nie ma nic do rzeczy chodzi o tarcie bo jest wrażliwa od dotyku sle myje wodą czystà prosto ze studni.
Ilerazy49 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-13, 20:41   #7
DarkChocolate666
Zakorzenienie
 
Avatar DarkChocolate666
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: ;-)
Wiadomości: 4 049
Dot.: Wrażliwa podatna na zaczerwienienia twarz

Nie do konca chodzi tu o tarcie, bo napisales, ze tak sie dzieje, czy sie smiejesz, czy denerwujesz, wiec to raczej wewnetrzny problem.
__________________
All I wanna do is get high by the beach.
DarkChocolate666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-02-13 21:41:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:51.