Samoopalacz i cętki na skórze - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-03-27, 22:23   #1
Pupcia1990
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 8

Samoopalacz i cętki na skórze


Używałam już niejednego samoopalacza. Wprawiłam się w nakładaniu tych produktów do perfekcji. Zawsze po porannym prysznicu, kiedy spłukiwałam z siebie samoopalacz po nocy - całe ciało balsamowałam różnymi kremami. Co jakiś czas złuszczam skórę peelingiem lub szorstką gąbką. I.......? I zawsze pojawiają się na mojej skórze nieestetyczne cętki zwłaszcza na udach, brzuchu, wewnętrznej stronie rąk od pach po łokieć. Nie mam pojęcia czemu tak się dzieje skoro sumienie złuszczam i nawilżam skórę... Ktoś ma doświadczenie w tym temacie?
Pupcia1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-18, 08:35   #2
BrzoskaKozka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 5
Dot.: Samoopalacz i cętki na skórze

Podłącze się do tego pytania, bo też mnie to ciekawi. Mam podobny problem, dlatego od x czasu już nie stosuję samoopalaczy.
BrzoskaKozka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-18, 13:36   #3
myslnik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 10
Dot.: Samoopalacz i cętki na skórze

Nie stosuje samoopalaczy, jakiego koloru są cętki o których mówisz?
myslnik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-29, 07:59   #4
ewciamarchewcia1
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 30
Dot.: Samoopalacz i cętki na skórze

A może spróbuj zrobić peeling Mi powoli tak te cętki schodziły
ewciamarchewcia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-29, 10:43   #5
Pupcia1990
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 8
Dot.: Samoopalacz i cętki na skórze

Cętki pojawiały się w tym samym kolorze co samoopalacz - po prostu skóra się wybarwiała w taki sposób jakby tworzyły się pęknięcia. Zazwyczaj wspomniane cętki były widoczne po dwóch dniach od nałożenia samoopalacza. Żaden peeling ich nie usunął, może stawały się o 10% bardziej blade. Jednak musiałam zazwyczaj czekać aż cała opalenizna zejdzie i próbować od początku kolejny raz. Nałożenie kolejnej warstwy samoopalacza po tych dwóch czy trzech dniach na cętki nic nie pomagało.

Obecnie używam nowego samoopalacza. Przetestowałam ich już naprawdę dużo. Nadal utrzymuję bardzo dobre nawilżenie skóry. Póki co efekty są bardzo dobre, ale dam znać za kilka dni. Póki co ani śladu po cętkach
Pupcia1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-11, 11:56   #6
mandee
amandaniedrich
 
Avatar mandee
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Hannover
Wiadomości: 456
Dot.: Samoopalacz i cętki na skórze

Kurcze, zupełnie tak jakbyś po prostu miała takie suche placki, których skóra bardziej jakby sie tego "samoopalacza" napiła. Bo nie widzę innej możliwości.
Albo po prostu nie taki samoopalacz? Zbyt ciemny odcień?
Czy pojawia Ci się to przy każdym produkcie? Ja od pewnego czasu używam pianki samoopalajacej z Vita Liberata i schodzi ona mega równomiernie z ciała. Ale rzeczywiście - tam gdzie miałam bardziej suchą skórkę, mam taki ciemniejszy jakby placek. z tym, ze on również równomiernie w stosunku do reszty z dnia an dzień zanika...
__________________
Amanda Niedrich BLOG
mandee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-11, 12:42   #7
Pupcia1990
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 8
Dot.: Samoopalacz i cętki na skórze

Nie wiem, być może problem tkwi w strukturze mojej skóry, bo raczej trudno spotkać osobę o podobnym problemie. Długi czas używałam fajnego samoopalacza o pięknym, głębokim kolorze. Problem z "cętkami" niestety nadal się pojawiał ale mam wrażenie, że nie były one aż tak widoczne jak przy innych samoopalaczach. Zawsze chętnie do niego wracam SOSU MUS SAMOOPALAJĄCY ULTRA DARK.

Teraz przestawiłam się na balsamy brązujące, aby moja skóra była jednocześnie nawilżona i podrasowana kolorystycznie. Póki co jestem zadowolona z balsamu DOVE DERMA SPA - samoopalający balsam do ciała do średniej i ciemnej karnacji. Co prawda żeby uzyskać ładny kolor muszę go nałożyć trzy-cztery razy z rzędu, ale efekt jaki wówczas daje mnie satysfakcjonuje na chwilę obecną (bynajmniej w okresie jesienno-zimowym). Ściera się dosyć dobrze, a "cętki" praktycznie się nie pojawiają a bynajmniej nie widać ich w strategicznych miejscach jak brzuch czy ręce, przedramiona... Do tej pory zauważyłam, że "cętki" robią mi się w okolicy pach.

Produktu Vita Liberata używałam i niestety nie przypadł mi do gustu - nie był trwały na mojej skórze i nie tak intensywny jak oczekiwałabym od produktu z tej kategorii.
Pupcia1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-02-11 13:42:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:07.