Dieta matki karmiącej - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-10-05, 15:19   #1
otigat
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 1

Dieta matki karmiącej


Ineteresuje mnie dieta matki karmiącej, koleżanka nastraszyła mnie kolkami u dziecka i nie wiem już co mogę jeść Pomóżciie
otigat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-09, 07:48   #2
pzs1
Zadomowienie
 
Avatar pzs1
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: z mojego pokoju
Wiadomości: 1 239
GG do pzs1
Dot.: Dieta matki karmiącej

Nie ma czegoś takiego jak dieta matki karmiącej. To powtarzany od dawna mit. Trzeba jeść wszystko i obserwować dziecko czy nie występują reakcje alergiczne.

Kolki u dzieci wynikają z niedojrzałości układu pokarmowego
__________________
Ilo
pzs1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-09, 19:50   #3
Kamila_Klusek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 12
Dot.: Dieta matki karmiącej

Kochana najlepiej obserwuj reakcje organizmu swojego i dziecka. Jednym nie służy taki produkt, a drugim inny, każdy przypadek jest inny. Jeśli coś jadłaś w ciąży to dziecko powinno to akceptować też z mlekiem
Kamila_Klusek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-17, 12:02   #4
20Nati15
Raczkowanie
 
Avatar 20Nati15
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 108
Dot.: Dieta matki karmiącej

Ja jak karmiłam moje pierwsze dziecko to miałam dietę na początku tzn.gotowanie na parze , bez smażonego , bez słodyczy , dużo wody, warzyw i owoców, a potem zaczęłam stopniowo wprowadzać inne potrawy i rzeczy. Mój miał skłonność do kolek, więc nawet jak miałam dietę to też krzyczał w nocy. Przy drugim dziecku już nie miałam diety. Trzeba po prostu zauważyć po sobie, obserwować dziecko.
20Nati15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-18, 15:02   #5
mandee
amandaniedrich
 
Avatar mandee
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Hannover
Wiadomości: 456
Dot.: Dieta matki karmiącej

Ja bardzo szybko przeszłam na dietę. Po urodzeniu drugiego dziecka (2 x CC) odczekałam miesiąc i... dieta! Ważne jest to aby była ona zbilansowana, bo jeśli karmimy piersią to nasze dziecko czerpie wszystkie wartości odżywcze właśnie z naszego mleka. Zbilansowana dieta jest jednak zazwyczaj zdrowa dla obojga - i dla mamy i dla dziecka, a więc powiedziałabym, że moglaby być nawet wskazana

Efekty mojego odchudzania po cesarce pokazywałam na blogu i wiele ludzi było naprawdę w szoku, że da się tak szybko schudnąć zachowując przy tym zdrowy rozsądek i nie wyrządzając krzywdy ani sobie ani dziecku.

---------- Dopisano o 16:02 ---------- Poprzedni post napisano o 16:01 ----------

Dobra - teraz się zczaiłam, że mowa o diecie... nie na odchudzanie, a po prostu diecie mamy Gapa ze mnie!!! Przepraszam.

W tym kontekście twierdzę zatem, że to mit... i trzeba obserwować dziecko Ewentualnie unikać typowo wzdymających produktów i tyle.
__________________
Amanda Niedrich BLOG
mandee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-07, 09:57   #6
Sandieke
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 124
Dot.: Dieta matki karmiącej

Coraz czesciej mamy nie stosuja zadnej diety w trakcie karmienia.
Sama nie stosowalam zadnej specjalnej diety, pomimo wskazan ze strony rodziny. Jadlam normalnie, wszytsko co wczesniej. Z tym, ze na co dzien staram sie jesc w miare zdrowo, lekko i tak, aby sama nie miec zadnych dolegliwosci.
Bole brzuszka u dziecka byly przez pierwsze 6 tygodni, a potem - jak reka odjal.
Dzis przy rozszerzaniu diety nie ma zadnych problemów.
Sandieke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-02-07 10:57:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:23.