Nasilenie się trądziku - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-01-24, 10:40   #1
Fantazjaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: z gorącej Barcelony;*
Wiadomości: 1 019

Nasilenie się trądziku


Od pewnego czasu zauważyłam większy wysyp wyprysków na mojej twarzy. Zawsze jakieś się tam pojawiały ale odkąd zaczęłam chodzić do dermatologa widziałam znaczną poprawę. Ostatnio zmieniłam krem z Garniera BB do cery tłustej na ten https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...perfector.html zastanawiam się czy to może być przyczyną?
Używałam również odżywki do paznokci 8 w 1 eveline, czytałam że może ona wpływać na pogorszenie cery, ale nie wiem na ile to jest prawda.

Proszę o pomoc
__________________
Donde una puerta se cierra, otra se abre.

„Bądź sobą. Każdy inny jest już zajęty.” – Oscar Wilde.

Książki: 22/2012
Filmy: 42/2012
Fantazjaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-24, 11:39   #2
Nyappy
Rozeznanie
 
Avatar Nyappy
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa.
Wiadomości: 829
Dot.: Nasilenie się trądziku

Cytat:
Napisane przez Fantazjaa Pokaż wiadomość
Ostatnio zmieniłam krem z Garniera BB do cery tłustej na ten https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...perfector.html zastanawiam się czy to może być przyczyną?
Oczywiście. Garnier w ogóle się nie nadaje do cery trądzikowej. Nawet ich produkty stricte przeciwtrądzikowe robią na ogół więcej szkody niż pożytku. Jeżeli chcesz koniecznie używać BB creamów to lepiej chyba tych sprawdzonych? Ja polecam Skin79 Snail Nutrition BB. Mojej buzi bardzo pomaga.
Nyappy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-24, 16:42   #3
Fantazjaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: z gorącej Barcelony;*
Wiadomości: 1 019
Dot.: Nasilenie się trądziku

troche zraziłam się już do kremów BB, postanowiłam poszukać jakiegoś dobrego lekkiego podkładu myślałam o jakimś z firmy Bourjois:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...oundation.html

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...ra-wersja.html

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...-de-teint.html

co o nich myślicie? który nie powinien powodować wysypu pryszczy?
__________________
Donde una puerta se cierra, otra se abre.

„Bądź sobą. Każdy inny jest już zajęty.” – Oscar Wilde.

Książki: 22/2012
Filmy: 42/2012
Fantazjaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-24, 19:13   #4
wypad
Wtajemniczenie
 
Avatar wypad
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 966
Dot.: Nasilenie się trądziku

BB do którego wstawiłaś link jest do cery suchej. Ten https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...-oil-free.html jest do cery tłustej i mieszanej. Którego zatem używałaś?
wypad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-24, 19:34   #5
Fantazjaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: z gorącej Barcelony;*
Wiadomości: 1 019
Dot.: Nasilenie się trądziku

na początku używałam tego do skóry tłustej i mieszanej było w miare ok (nie pojawiało się po nim wiele wyprysków, ale uwydatniał suche skórki) później zaczęłam używać tego drugiego
__________________
Donde una puerta se cierra, otra se abre.

„Bądź sobą. Każdy inny jest już zajęty.” – Oscar Wilde.

Książki: 22/2012
Filmy: 42/2012
Fantazjaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-24, 22:04   #6
Girlar
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 77
Dot.: Nasilenie się trądziku

Ja mam straszny trądzik i muszę bardzo uważać na to co używam, bo skóra reaguje wysypem. Krem BB od Garniera to porażka zarówno do cery suchej jak i tłustej. Zresztą widać już po samym składzie tego "cuda". Ja tak samo jak koleżanka wyżej polecam BB od skin79 jeżeli już chcesz używać koniecznie BB. Ten ze śluzem ślimaka osobiście bardzo polecam. Co do Bourjois to ja mam uczucia mieszane. Niby mnie nie zapychały, ale rewelacyjne też nie były. Ale każdy ma inną skórę i każdemu pasuje co innego
Girlar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 08:29   #7
nkotb
Przyczajenie
 
Avatar nkotb
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 21
Dot.: Nasilenie się trądziku

najwidoczniej to krem BB pogorszył stan Twojej skóry. Nie słyszałam jeszcze, żeby odżywka do paznokci powodowała wysyp trądziku - jakoś mało logiczne mi się to wydaje. Jak nic odstawiłabym na bok używany krem.
nkotb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-01-25, 15:05   #8
Nyappy
Rozeznanie
 
Avatar Nyappy
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa.
Wiadomości: 829
Dot.: Nasilenie się trądziku

Cytat:
Napisane przez Girlar Pokaż wiadomość
Ja mam straszny trądzik i muszę bardzo uważać na to co używam, bo skóra reaguje wysypem. Krem BB od Garniera to porażka zarówno do cery suchej jak i tłustej. Zresztą widać już po samym składzie tego "cuda". Ja tak samo jak koleżanka wyżej polecam BB od skin79 jeżeli już chcesz używać koniecznie BB. Ten ze śluzem ślimaka osobiście bardzo polecam. Co do Bourjois to ja mam uczucia mieszane. Niby mnie nie zapychały, ale rewelacyjne też nie były. Ale każdy ma inną skórę i każdemu pasuje co innego
Nono, ślimaczek jest świetny. Co do Bourjois, to Healthy Mix jest chyba najbardziej 'lekki', ale czy nie zapycha to głowy bym nie dała.
Nyappy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 16:27   #9
Fantazjaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: z gorącej Barcelony;*
Wiadomości: 1 019
Dot.: Nasilenie się trądziku

w takim razie odstawie ten BB może zaopatrzę się tylko w korektor i jakiś sypki puder
__________________
Donde una puerta se cierra, otra se abre.

„Bądź sobą. Każdy inny jest już zajęty.” – Oscar Wilde.

Książki: 22/2012
Filmy: 42/2012
Fantazjaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 22:57   #10
Fantazjaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: z gorącej Barcelony;*
Wiadomości: 1 019
Dot.: Nasilenie się trądziku

Gdzie mogę dostać ten BB Skin79 Snail Nutrition? I czy na pewno po nim mnie nie wysypie?
__________________
Donde una puerta se cierra, otra se abre.

„Bądź sobą. Każdy inny jest już zajęty.” – Oscar Wilde.

Książki: 22/2012
Filmy: 42/2012
Fantazjaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-26, 16:48   #11
Nyappy
Rozeznanie
 
Avatar Nyappy
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa.
Wiadomości: 829
Dot.: Nasilenie się trądziku

Cytat:
Napisane przez Fantazjaa Pokaż wiadomość
Gdzie mogę dostać ten BB Skin79 Snail Nutrition? I czy na pewno po nim mnie nie wysypie?

Na allegro oczywiście. Ej no, nie mogę Ci przecież powiedzieć, że na pewno Cie nie wysypie. Jeśli chodzi o podkłady ZAWSZE jest takie ryzyko. Każdy reaguje inaczej. Ale jest to jedyny podkład który mnie nie zapchał i w sumie nikt kogo znam na niego nie narzekał pod tym względem. Zawiera 45% filtratu z wydzieliny ślimaka, który jest moim ulubionym sprzymierzeńcem w walce z trądzikiem, bo łagodzi stany zapalne, nawilża itp. Jeśli nie jesteś pewna po prostu zamów najpierw próbkę. Zresztą i tak zawsze lepiej wcześniej to zrobić, żeby kolor nie okazał się nietrafiony.
Nyappy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-27, 11:01   #12
Girlar
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 77
Dot.: Nasilenie się trądziku

Cytat:
Napisane przez Nyappy Pokaż wiadomość
Na allegro oczywiście. Ej no, nie mogę Ci przecież powiedzieć, że na pewno Cie nie wysypie. Jeśli chodzi o podkłady ZAWSZE jest takie ryzyko. Każdy reaguje inaczej. Ale jest to jedyny podkład który mnie nie zapchał i w sumie nikt kogo znam na niego nie narzekał pod tym względem. Zawiera 45% filtratu z wydzieliny ślimaka, który jest moim ulubionym sprzymierzeńcem w walce z trądzikiem, bo łagodzi stany zapalne, nawilża itp. Jeśli nie jesteś pewna po prostu zamów najpierw próbkę. Zresztą i tak zawsze lepiej wcześniej to zrobić, żeby kolor nie okazał się nietrafiony.
Dokładnie popieram koleżankę wyżej w opinii Śluz ślimaka jest leczniczy, ma właściwości regenerujące. Nie pamiętam jednak co było w składzie prócz niego, ale śmiem twierdzić, że jak to bywa w kremach BB był również sylikon (właściwości wygładzające, zabezpieczające przed utratą wody i dostawaniem się zanieczyszczeń). Jeżeli tylko będziesz go dobrze zmywać (ja polecam metodę olejową, albo płyn micelarny) to nie powinnaś mieć wysypu, ale jak już pisałam każdy reaguje inaczej. Ja również polecam poszukać na allegro próbek lub na stronach z produktami azjatyckimi, bo tam również swego czasu były próbki tego kremu.
Girlar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-27, 22:10   #13
Skarfejs
Zakorzenienie
 
Avatar Skarfejs
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: centralna Polska
Wiadomości: 3 305
Dot.: Nasilenie się trądziku

Cytat:
Napisane przez nkotb Pokaż wiadomość
najwidoczniej to krem BB pogorszył stan Twojej skóry. Nie słyszałam jeszcze, żeby odżywka do paznokci powodowała wysyp trądziku - jakoś mało logiczne mi się to wydaje. Jak nic odstawiłabym na bok używany krem.
To wcale nie jest mało logiczne. Jeżeli dotykamy twarzy rękoma to niektóre składniki zawarte w odżywce jak najbardziej mogą wpłynąć niekorzystnie na stan cery.

Ale również wydaje mi się, że głównym winowajcą w tym przypadku jest krem
__________________
"...zło nie jest nieludzkie, lecz przeciwnie, jest skrajną ekspresją ludzkiej wolności."
Skarfejs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:37.