Czy powinniśmy starać się już o dziecko? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-10-29, 13:04   #1
laurkaa28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 7

Czy powinniśmy starać się już o dziecko?


Cześć!
Tytuł trochę przewrotny, bo nie oczekuję konkretnych odpowiedzi ale trzeźwej oceny naszej sytuacji Poprzedni wątek się chyba nie zapisał.

Jesteśmy młodym małżeństwem, chwilkę przed 30. Jesteśmy pewni, że chcemy mieć dzieci i pewnie jak większość małżeństw stoimy przed pytaniem czy to jest dobry moment. Mamy własne mieszkanie, oboje pracujemy na umowę na czas nieokreślony, mamy sporo oszczędności. Za kilka lat chcemy zacząć budować dom. Finansowo jesteśmy spokojni, że sobie poradzimy. Mój mąż rozumie potrzebę mojej samorealizacji w pracy.

Argumenty za:
- chcemy mieć minimum dwójkę dzieci a jeśli się uda może i trójkę. Między dziećmi fajnie byłoby mieć 4-5 lat "oddechu". Z punktu widzenia medycyny najbezpieczniejszy wiek dla kobiety na dzieci to do 35 roku życia. Chciałabym urodzić dwojkę mniej więcej do tego czasu. Jeśli zdecydujemy się na trzecie dziecko to bliżej 40. Więc wypadałoby już zacząć się starać chociaż o pierwsze, bo starania mogą trwać kilka miesięcy lub kilka lat.
- chcemy, żeby nasi rodzice mogli nacieszyć się wnukami i żeby dzieci pamiętały dziadków
- moja mama mogłaby nam trochę pomóc przy dziecku po moim powrocie do pracy

Argumenty za tym, żeby poczekać:

-aktualnie pracuję jako specjalista w swoim dziale, ale dążę do bycia kierownikiem. Szef twiedził, że dostanę awans jak tylko coś się zwolni. Od roku nic się nie zwolniło a dyrektor zmienia dział. Nowy szef przyjdzie z zewnątrz, więc żeby znowu on mnie docenił to chwilę to potrwa. A kolejka chętnych do awansu jest długa Z drugiej strony moje odejście na macierzyński zeszłoby się z jego przyjściem, a wiec w przypadku mojego powrotu do pracy byłabym dla niego doświadczonym, ale tylko specjalistą z którym nie ma żadnego doświadczenia. Pytanie co lepsze: harówka teraz, awans (niewiadomo kiedy) i później dziecko czy na odwrót: dziecko, powrót do pracy, harówka na awans.

-w dobie tego co się dzieje w kraju, obawiam się czy będę mieć dostęp do badań prenatalnych, lekarza, który powie mi co się dzieje z dzieckiem (koleżanka już miała taki przypadek, że lekarz odmówił udzielenia takich informacji). Pytanie ile to potrwa i czy kiedyś wróci normalność.



Które argumenty są dla was bardziej racjonalne?
laurkaa28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-29, 13:46   #2
sunshinebutterfly
Zadomowienie
 
Avatar sunshinebutterfly
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 1 073
Dot.: Czy powinniśmy starać się już o dziecko?

Cytat:
Napisane przez laurkaa28 Pokaż wiadomość
Cześć!
Tytuł trochę przewrotny, bo nie oczekuję konkretnych odpowiedzi ale trzeźwej oceny naszej sytuacji Poprzedni wątek się chyba nie zapisał.

Jesteśmy młodym małżeństwem, chwilkę przed 30. Jesteśmy pewni, że chcemy mieć dzieci i pewnie jak większość małżeństw stoimy przed pytaniem czy to jest dobry moment. Mamy własne mieszkanie, oboje pracujemy na umowę na czas nieokreślony, mamy sporo oszczędności. Za kilka lat chcemy zacząć budować dom. Finansowo jesteśmy spokojni, że sobie poradzimy. Mój mąż rozumie potrzebę mojej samorealizacji w pracy.

Argumenty za:
- chcemy mieć minimum dwójkę dzieci a jeśli się uda może i trójkę. Między dziećmi fajnie byłoby mieć 4-5 lat "oddechu". Z punktu widzenia medycyny najbezpieczniejszy wiek dla kobiety na dzieci to do 35 roku życia. Chciałabym urodzić dwojkę mniej więcej do tego czasu. Jeśli zdecydujemy się na trzecie dziecko to bliżej 40. Więc wypadałoby już zacząć się starać chociaż o pierwsze, bo starania mogą trwać kilka miesięcy lub kilka lat.
- chcemy, żeby nasi rodzice mogli nacieszyć się wnukami i żeby dzieci pamiętały dziadków
- moja mama mogłaby nam trochę pomóc przy dziecku po moim powrocie do pracy

Argumenty za tym, żeby poczekać:

-aktualnie pracuję jako specjalista w swoim dziale, ale dążę do bycia kierownikiem. Szef twiedził, że dostanę awans jak tylko coś się zwolni. Od roku nic się nie zwolniło a dyrektor zmienia dział. Nowy szef przyjdzie z zewnątrz, więc żeby znowu on mnie docenił to chwilę to potrwa. A kolejka chętnych do awansu jest długa Z drugiej strony moje odejście na macierzyński zeszłoby się z jego przyjściem, a wiec w przypadku mojego powrotu do pracy byłabym dla niego doświadczonym, ale tylko specjalistą z którym nie ma żadnego doświadczenia. Pytanie co lepsze: harówka teraz, awans (niewiadomo kiedy) i później dziecko czy na odwrót: dziecko, powrót do pracy, harówka na awans.

-w dobie tego co się dzieje w kraju, obawiam się czy będę mieć dostęp do badań prenatalnych, lekarza, który powie mi co się dzieje z dzieckiem (koleżanka już miała taki przypadek, że lekarz odmówił udzielenia takich informacji). Pytanie ile to potrwa i czy kiedyś wróci normalność.



Które argumenty są dla was bardziej racjonalne?
Ja bym się zdecydowała na dziecko.
Oboje chcecie, macie dobre prace, oszczędności, planujecie więcej niż jedno dziecko. Nad czym tu się zastanawiać?
Nie martwiłabym się teraz obietnicą uzyskania tego mitycznego awansu. Obiecanki cacanki a głupiemu radość (tym bardziej, że sama piszesz, że kolejka do awansu jest spora, wtf )
Równie dobrze przez następne 5 lat mogą Cię zwodzić a Ty będziesz tylko żałować, że straciłaś czas. Na awans masz jeszcze sporo czasu, teraz postaw przede wszystkim na siebie i swoje potrzeby.
sunshinebutterfly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-29, 13:50   #3
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Czy powinniśmy starać się już o dziecko?

Zdecydowałabym się od razu robiąc sobie osobne konto z kasą na poczet badań i ewentualnego wyjazdu do Czech / Słowacji, gdy tfu tfu coś poszło mocno nie tak. Skoro oboje chcecie i rozumiecie z czym to się wiąże, to po co odkładać?
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-29, 13:53   #4
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 3 395
Dot.: Czy powinniśmy starać się już o dziecko?

wszystkie argumenty mają sens, trzeźwo podchodzisz do sprawy. Na plus przemawia to, że macie stabilność, bezpieczeństwo, pomoc, którą zaoferowała rodzina, wiek dobry, wszystko zdaje się przemawiać za.

Co do obecnej sytuacji związanej z aborcją to w PL nigdy nie wiesz co się wydarzy, na jakiego lekarza trafisz, co zostanie powiedziane a co przemilczane, nawet gdy to rzekomo dobry specjalista (moje osobiste zdanie). Wiec tutaj akurat warto by było poczekać, ale kto wie ile zajmie wam staranie o dziecko, ile taka sytuacja potrwa i czy nawet jak się ustabilizuje, to czy zaraz znowu nie zmieni? Czy ktoś czegoś nocą nie przepchnie... Niestety, ale ja starając się o dziecko rozważałabym akurat pod tym kątem również kliniki zagraniczne.

Co do awansu, czekasz rok, nie wiadomo jak długo będziesz jeszcze czekać, czy nowy kierownik bedzie równie zadowolony co poprzedni. Najpierw pogadałabym z aktualnym przełożonym, szczerze o Twoich szansach. Poza tym, co jeżeli zostaniesz kierownikiem? Pójdziesz od razu na macierzyński? Zależy Ci na karierze, więc nie sądzę. Więc powiedzmy rok będziesz kierownikiem i pyk, będizesz w wieku 32 -33 lat. Żaden dramat, ale znowu: nie wiadomo ile zajmie Wam staranie o dziecko (robiliście już badania?), a chciałabyś mieć ich min 2 z przerwami, a czas płynie, ryzyko później rośnie.

Na poczatek sprawdziłabym Waszą płodność i potem decydowała.
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-29, 13:57   #5
NocnaWiedma
Lady in red.
 
Avatar NocnaWiedma
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 66 994
Dot.: Czy powinniśmy starać się już o dziecko?

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Zdecydowałabym się od razu robiąc sobie osobne konto z kasą na poczet badań i ewentualnego wyjazdu do Czech / Słowacji, gdy tfu tfu coś poszło mocno nie tak. Skoro oboje chcecie i rozumiecie z czym to się wiąże, to po co odkładać?
Dokładnie. Odłożyłabym pieniądze na wypadek ciąży z wadami i starała się o dziecko.
__________________
NocnaWiedma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-29, 14:00   #6
linaya
astro-loszka
 
Avatar linaya
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 502
Dot.: Czy powinniśmy starać się już o dziecko?

Zdecydowałabym się teraz, skoro macie stabilną sytuację finansowo-mieszkaniową.


Nie wiadomo, czy uda się Wam począć dziecko od razu, czy dopiero za jakiś czas. Poza tym w pracy też między chwilą obecną a Twoim potencjalnym urlopem macierzyńskim może jeszcze wiele rzeczy się zmienić, jakieś zmiany kierownictwa, roszady personalne. Skoro masz kompetencje, doświadczenie i ambicje, stanowisko kierownicze możesz objąć prędzej czy później, jak nie w tej pracy, to w innej.


Co do sytuacji w kraju, proponowałabym zbierać na "poduszkę finansową" i w razie czego leczenie/zabiegi medyczne za granicą.
__________________
Kpię i o drogę nie pytam.
linaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-29, 14:02   #7
malwoz88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 231
Dot.: Czy powinniśmy starać się już o dziecko?

Ja bym nie czekała.
malwoz88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-10-29, 14:04   #8
JustShe
Rozeznanie
 
Avatar JustShe
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Honolulu
Wiadomości: 520
Dot.: Czy powinniśmy starać się już o dziecko?

Chcieć a moc. Najpierw się przebadajcie czy oboje jesteście dostatecznie płodni by móc czekać. Takie czasy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
M. : *
JustShe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-29, 14:21   #9
Ballantines_1
Rozeznanie
 
Avatar Ballantines_1
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 830
Dot.: Czy powinniśmy starać się już o dziecko?

Cytat:
Napisane przez laurkaa28 Pokaż wiadomość
Cześć!
Tytuł trochę przewrotny, bo nie oczekuję konkretnych odpowiedzi ale trzeźwej oceny naszej sytuacji Poprzedni wątek się chyba nie zapisał.

Jesteśmy młodym małżeństwem, chwilkę przed 30. Jesteśmy pewni, że chcemy mieć dzieci i pewnie jak większość małżeństw stoimy przed pytaniem czy to jest dobry moment. Mamy własne mieszkanie, oboje pracujemy na umowę na czas nieokreślony, mamy sporo oszczędności. Za kilka lat chcemy zacząć budować dom. Finansowo jesteśmy spokojni, że sobie poradzimy. Mój mąż rozumie potrzebę mojej samorealizacji w pracy.

Argumenty za:
- chcemy mieć minimum dwójkę dzieci a jeśli się uda może i trójkę. Między dziećmi fajnie byłoby mieć 4-5 lat "oddechu". Z punktu widzenia medycyny najbezpieczniejszy wiek dla kobiety na dzieci to do 35 roku życia. Chciałabym urodzić dwojkę mniej więcej do tego czasu. Jeśli zdecydujemy się na trzecie dziecko to bliżej 40. Więc wypadałoby już zacząć się starać chociaż o pierwsze, bo starania mogą trwać kilka miesięcy lub kilka lat.
- chcemy, żeby nasi rodzice mogli nacieszyć się wnukami i żeby dzieci pamiętały dziadków
- moja mama mogłaby nam trochę pomóc przy dziecku po moim powrocie do pracy

Argumenty za tym, żeby poczekać:

-aktualnie pracuję jako specjalista w swoim dziale, ale dążę do bycia kierownikiem. Szef twiedził, że dostanę awans jak tylko coś się zwolni. Od roku nic się nie zwolniło a dyrektor zmienia dział. Nowy szef przyjdzie z zewnątrz, więc żeby znowu on mnie docenił to chwilę to potrwa. A kolejka chętnych do awansu jest długa Z drugiej strony moje odejście na macierzyński zeszłoby się z jego przyjściem, a wiec w przypadku mojego powrotu do pracy byłabym dla niego doświadczonym, ale tylko specjalistą z którym nie ma żadnego doświadczenia. Pytanie co lepsze: harówka teraz, awans (niewiadomo kiedy) i później dziecko czy na odwrót: dziecko, powrót do pracy, harówka na awans.

-w dobie tego co się dzieje w kraju, obawiam się czy będę mieć dostęp do badań prenatalnych, lekarza, który powie mi co się dzieje z dzieckiem (koleżanka już miała taki przypadek, że lekarz odmówił udzielenia takich informacji). Pytanie ile to potrwa i czy kiedyś wróci normalność.



Które argumenty są dla was bardziej racjonalne?
Ja bym nie czekała na mityczny awans. Jest jak jest, za chwilę, co sama dostrzegłaś, zmieni Ci się przełożony i w zasadzie walka zacznie się od nowa. Do tego sytuacja na rynku pracy też jest nieciekawa i zapowiada się jeszcze gorzej. Jaką masz pewność, że zamiast mitycznego awansu nie dostaniesz redukcji etatu? Może nie pracujesz w branży bezpośrednio uderzonej koronawiruem, ale gospodarka to sieć naczyń połączonych i za chwilę kryzys może zapukać w prawie każde drzwi.
Ballantines_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-29, 14:28   #10
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Czy powinniśmy starać się już o dziecko?

Wyglada na to ze nie ma na co czekac i powinnas sie zaczac starac
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-29, 15:29   #11
evonla
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 1 114
Dot.: Czy powinniśmy starać się już o dziecko?

Jeśli oboje czujecie potrzebę i macie zaplecze finansowe ku temu to na co w zasadzie czekać? Nie powiedziane też jest, że szybko uda Ci się zajść w ciążę. Zdrowe pary często starają się do roku, to tylko tak się wydaje..
evonla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-10-29, 16:04   #12
amillia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 2 364
Dot.: Czy powinniśmy starać się już o dziecko?

Jest środek pandemii, polska służba zdrowia właśnie dogorywa... Nie decydowałabym się na ciążę dopóki sytuacja się nie uspokoi.
amillia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-29, 16:10   #13
sunshinebutterfly
Zadomowienie
 
Avatar sunshinebutterfly
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 1 073
Dot.: Czy powinniśmy starać się już o dziecko?

Cytat:
Napisane przez amillia Pokaż wiadomość
Jest środek pandemii, polska służba zdrowia właśnie dogorywa... Nie decydowałabym się na ciążę dopóki sytuacja się nie uspokoi.
Aha, tylko dopiero zaczyna się druga fala, może będzie trzecia i czwarta i tak możemy się bujać.
sunshinebutterfly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-29, 16:11   #14
TakaAnita
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 38
Dot.: Czy powinniśmy starać się już o dziecko?

Starać się

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
TakaAnita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-29, 16:22   #15
evonla
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 1 114
Dot.: Czy powinniśmy starać się już o dziecko?

Cytat:
Napisane przez sunshinebutterfly Pokaż wiadomość
Aha, tylko dopiero zaczyna się druga fala, może będzie trzecia i czwarta i tak możemy się bujać.
Albo dojdzie obowiązek szczepień, szczepionkami, które były opracowywane w pośpiechu, które przyniosą więcej strat niż korzyści.. Ja też bym się nie wahała i nie odkładała, bo nie jest pewne, że sytuacja ta szybko się zakończy.
evonla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-29, 16:35   #16
mikoma
Zakorzenienie
 
Avatar mikoma
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 4 043
Dot.: Czy powinniśmy starać się już o dziecko?

Cytat:
Napisane przez laurkaa28 Pokaż wiadomość
Cześć!
Tytuł trochę przewrotny, bo nie oczekuję konkretnych odpowiedzi ale trzeźwej oceny naszej sytuacji Poprzedni wątek się chyba nie zapisał.

Jesteśmy młodym małżeństwem, chwilkę przed 30. Jesteśmy pewni, że chcemy mieć dzieci i pewnie jak większość małżeństw stoimy przed pytaniem czy to jest dobry moment. Mamy własne mieszkanie, oboje pracujemy na umowę na czas nieokreślony, mamy sporo oszczędności. Za kilka lat chcemy zacząć budować dom. Finansowo jesteśmy spokojni, że sobie poradzimy. Mój mąż rozumie potrzebę mojej samorealizacji w pracy.

Argumenty za:
- chcemy mieć minimum dwójkę dzieci a jeśli się uda może i trójkę. Między dziećmi fajnie byłoby mieć 4-5 lat "oddechu". Z punktu widzenia medycyny najbezpieczniejszy wiek dla kobiety na dzieci to do 35 roku życia. Chciałabym urodzić dwojkę mniej więcej do tego czasu. Jeśli zdecydujemy się na trzecie dziecko to bliżej 40. Więc wypadałoby już zacząć się starać chociaż o pierwsze, bo starania mogą trwać kilka miesięcy lub kilka lat.
- chcemy, żeby nasi rodzice mogli nacieszyć się wnukami i żeby dzieci pamiętały dziadków
- moja mama mogłaby nam trochę pomóc przy dziecku po moim powrocie do pracy

Argumenty za tym, żeby poczekać:

-aktualnie pracuję jako specjalista w swoim dziale, ale dążę do bycia kierownikiem. Szef twiedził, że dostanę awans jak tylko coś się zwolni. Od roku nic się nie zwolniło a dyrektor zmienia dział. Nowy szef przyjdzie z zewnątrz, więc żeby znowu on mnie docenił to chwilę to potrwa. A kolejka chętnych do awansu jest długa Z drugiej strony moje odejście na macierzyński zeszłoby się z jego przyjściem, a wiec w przypadku mojego powrotu do pracy byłabym dla niego doświadczonym, ale tylko specjalistą z którym nie ma żadnego doświadczenia. Pytanie co lepsze: harówka teraz, awans (niewiadomo kiedy) i później dziecko czy na odwrót: dziecko, powrót do pracy, harówka na awans.

-w dobie tego co się dzieje w kraju, obawiam się czy będę mieć dostęp do badań prenatalnych, lekarza, który powie mi co się dzieje z dzieckiem (koleżanka już miała taki przypadek, że lekarz odmówił udzielenia takich informacji). Pytanie ile to potrwa i czy kiedyś wróci normalność.



Które argumenty są dla was bardziej racjonalne?
Starać się, bo nie wiesz, jak długo te starania mogą potrwać. W przypadku jakichkolwiek problemów cała diagnostyka i leczenie może trwać kilka miesięcy, a nawet lat.
mikoma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-29, 16:37   #17
dzwonek_dzyn_dzyn
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 61
Dot.: Czy powinniśmy starać się już o dziecko?

Na moje, to bardziej przeważają argumenty "za".

W każdym z Twoich argumentów jest jakaś racja, ale sama widzisz, że tych "za" jest trochę więcej

Myślę też, że liczy się wewnętrzna gotowość. Jak czujesz, że chcesz i podołasz być dobrą matką dla dziecka, to nie ma co czekać. A problemy zawsze się mogą przydarzyć, nie znamy przyszłości. W pracy nikt Ci nie zagwarantuje awansu, sytuacja w kraju i na świecie też nie jest stała.

Ale czas ucieka, zegar biologiczny tyka i jeśli czujesz się gotowa na potomstwo, z partnerem Ci się dobrze układa, masz za co żyć - nie ma co szukać dziury w całym, inne problemy są do obejścia.
dzwonek_dzyn_dzyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-29, 16:37   #18
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 6 046
Dot.: Czy powinniśmy starać się już o dziecko?

A ja bym poczekała do połowy przyszłego roku. Teraz jest środek epidemii i kryzysu. Równie dobrze mogą pozamykać granice i nie będzie możliwości dostania się do innego kraju. Albo ten dostęp będzie mocno utrudniony. Nie wiem po co sobie w ciąży fundować tyle stresu.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-29, 16:56   #19
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Czy powinniśmy starać się już o dziecko?

Przez pryzmat własnych doświadczeń powiem że nie ma na co czekać. Ja ciągle odkładałam temat bo coś, jak już się zdecydowaliśmy okazało się że TŻ ma problemy zdrowotne które powodują bezpłodność. Leczenie jest niezbędne (nie tylko ze względu na płodność), będzie trwało wiele lat a nie ma najmniejszej gwarancji że kiedykolwiek TŻ będzie mógł zostać ojcem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-10-29, 17:32   #20
amillia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 2 364
Dot.: Czy powinniśmy starać się już o dziecko?

Cytat:
Napisane przez sunshinebutterfly Pokaż wiadomość
Aha, tylko dopiero zaczyna się druga fala, może będzie trzecia i czwarta i tak możemy się bujać.
Autorka nie jest przyparta do muru, jest młodą kobietą, może równie dobrze poczekać jeszcze kilka miesięcy i zobaczyć jak się sytuacja rozwija. Albo zaryzykować, że zajdzie w ciążę, zamkną jej granice i nawet w przypadku ciąży z ciężko niepełnosprawnym płodem nigdzie nie wyjedzie. Nie mówiąc już o tym, że prawdopodobnie na przestrzeni kilku następnych miesięcy szpitale staną się zupełnie niewydolne, a uzyskanie pomocy medycznej będzie mocno utrudnione/de facto niemożliwe. Świetne perspektywy na ciążę, nie daj boże zagrożoną.
amillia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-29, 17:40   #21
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 6 124
Dot.: Czy powinniśmy starać się już o dziecko?

Cytat:
Napisane przez amillia Pokaż wiadomość
Jest środek pandemii, polska służba zdrowia właśnie dogorywa... Nie decydowałabym się na ciążę dopóki sytuacja się nie uspokoi.
Cytat:
Napisane przez amillia Pokaż wiadomość
Autorka nie jest przyparta do muru, jest młodą kobietą, może równie dobrze poczekać jeszcze kilka miesięcy i zobaczyć jak się sytuacja rozwija. Albo zaryzykować, że zajdzie w ciążę, zamkną jej granice i nawet w przypadku ciąży z ciężko niepełnosprawnym płodem nigdzie nie wyjedzie. Nie mówiąc już o tym, że prawdopodobnie na przestrzeni kilku następnych miesięcy szpitale staną się zupełnie niewydolne, a uzyskanie pomocy medycznej będzie mocno utrudnione/de facto niemożliwe. Świetne perspektywy na ciążę, nie daj boże zagrożoną.

Dokładnie.
Poczekałabym z tym co najmniej rok.
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-29, 17:40   #22
uno_deluxe
Rozeznanie
 
Avatar uno_deluxe
 
Zarejestrowany: 2020-08
Wiadomości: 838
Dot.: Czy powinniśmy starać się już o dziecko?

Starać się, nigdy nie wiadomo, ile starania potrwają, szczególnie, że chcecie mieć więcej dzieci.
uno_deluxe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-29, 17:56   #23
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Czy powinniśmy starać się już o dziecko?

Nie zdecydowałabym się na dziecko w tym momencie, przy tym, co dzieje się w Polsce.

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-29, 18:38   #24
TakaAnita
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 38
Dot.: Czy powinniśmy starać się już o dziecko?

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Nie zdecydowałabym się na dziecko w tym momencie, przy tym, co dzieje się w Polsce.

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
Niestety nigdy nie jest dobra pora,a w Polsce to ciągle się coś dzieje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
TakaAnita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-29, 18:41   #25
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 6 046
Dot.: Czy powinniśmy starać się już o dziecko?

Cytat:
Napisane przez TakaAnita Pokaż wiadomość
Niestety nigdy nie jest dobra pora,a w Polsce to ciągle się coś dzieje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A co się niby działo do tej pory w Polsce na tyle strasznego, że ludzie odradzali ciążę?



Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-29, 19:34   #26
laurkaa28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 7
Dot.: Czy powinniśmy starać się już o dziecko?

Cytat:
Napisane przez amillia Pokaż wiadomość
Autorka nie jest przyparta do muru, jest młodą kobietą, może równie dobrze poczekać jeszcze kilka miesięcy i zobaczyć jak się sytuacja rozwija. Albo zaryzykować, że zajdzie w ciążę, zamkną jej granice i nawet w przypadku ciąży z ciężko niepełnosprawnym płodem nigdzie nie wyjedzie. Nie mówiąc już o tym, że prawdopodobnie na przestrzeni kilku następnych miesięcy szpitale staną się zupełnie niewydolne, a uzyskanie pomocy medycznej będzie mocno utrudnione/de facto niemożliwe. Świetne perspektywy na ciążę, nie daj boże zagrożoną.
Jesteśmy w tej komfortowej w miarę sytuacji, że mamy spore oszczędności z myślą o budowie domu, które w sytuacji awaryjnej moglibyśmy ruszyć. W ramach opieki medycznej w pracy mam dostęp do ginekologa i położnej w jednej z popularnych sieciówek medycznych w naszym kraju ale liczymy się też z tym, że jeśli będzie taka potrzeba to na wszystkie wizyty możemy chodzić prywatnie i/lub rodzić w prywatnym szpitalu.

Biorąc pod uwagę pracę, redukcja etatów już była. Mój dział teoretycznie jest nie do ruszenia. Dopuszczam jednak możliwość, że po takim dłuższym urlopie w ogóle zmieniłabym firmę.

Edytowane przez laurkaa28
Czas edycji: 2020-10-29 o 19:36
laurkaa28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-29, 19:36   #27
Azhaar
Zadomowienie
 
Avatar Azhaar
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 521
Dot.: Czy powinniśmy starać się już o dziecko?

Uzależnianie ciązy od mglistej wizji awansu w jednej firmie jest mega naiwne i beznadziejnie głupie.

Nie zależy to tylko od Twoich kompetencji, jest to decyzja jakiegoś tam człowieka i jest zależna od wielu czynników. I jak sama mówisz, kierownik się zmienia, nowy nie ma obowiązku Cię lubić i chociaż byłabyś światowym ekspertem i choćby góry sr...ły, to nie ma żadnego obowiązku dawać awansu akurat Tobie. Chyba masz trochę zbyt duże mniemanie o sobie i mało realne spojrzenie na życie.

Natomiast dla mnie głownym argumentem przeciw teraz byłaby raczej pandemia, która w wiekszości krajów stawia przecież służbę zdrowia do góry nogami. Nie dość, że z Polski może być trudno za moment wyjechać, to za granicą też nie jest różowo. Oczywiście, ciąża trwa 9 miesięcy + nie wiadomo kiedy uda się w nią zajsć, więć dużo może się zmienić w tym czasie. Niemniej, warto mieć na uwadze, że może się udać szybko a opieka lekarska jest potrzebna już w trakcie ciązy i może być różnie.

---------- Dopisano o 20:36 ---------- Poprzedni post napisano o 20:35 ----------

Cytat:
Napisane przez laurkaa28 Pokaż wiadomość
Jesteśmy w tej komfortowej w miarę sytuacji, że mamy spore oszczędności z myślą o budowie domu, które w sytuacji awaryjnej moglibyśmy ruszyć. W ramach opieki medycznej w pracy mam dostęp do ginekologa i położnej w jednej z popularnych sieciówek medycznych w naszym kraju ale liczymy się też z tym, że jeśli będzie taka potrzeba to na wszystkie wizyty możemy chodzić prywatnie i/lub rodzić w prywatnym szpitalu.
Ja też miałam i nie wiem co z tego wynika - na początku pandemii odmawiali robienia nawet podstawowych badań.
Azhaar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-29, 19:37   #28
laurkaa28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 7
Dot.: Czy powinniśmy starać się już o dziecko?

[1=bafa65383b74e1029ccef70 174e4f68b71e8a0f7_646950f 23ada7;88244177]A ja bym poczekała do połowy przyszłego roku. Teraz jest środek epidemii i kryzysu. Równie dobrze mogą pozamykać granice i nie będzie możliwości dostania się do innego kraju. Albo ten dostęp będzie mocno utrudniony. Nie wiem po co sobie w ciąży fundować tyle stresu.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]

Też chodzi mi taka myśl po głowie, żeby zaczekać do wakacji 2021. Może coś sie wyklaruje w temacie wirusa, dodatkowo przyjdzie nowy szef do pracy i przynajmniej będzie kojarzył, że ktoś taki jak ja istnieje.
laurkaa28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-29, 19:52   #29
mel95
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 271
Dot.: Czy powinniśmy starać się już o dziecko?

Ja bym poczekała. Jestem pielęgniarką i widzę co dzieje się w ochronie zdrowia. Lekarze i pielęgniarki są powoływani masowo do szpitali covidowych i nikogo nie obchodzi czy w miejscach w których pracują na co dzień ma ich kto zastąpic. Pakietami luxmedu czy pzu można sobie podetrzec tylek jeżeli nie będzie miał kto świadczyć usług. Tak samo pieniądze nic nie dadza jeżeli nie będzie komu zapłacić za uslugi.
Niestety to bardzo kiepski czas na ciąże, zwłaszcza że może być zagrożona, co często oznacza samotny pobyt w szpitalu bez odwiedzin bliskich.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mel95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-29, 19:53   #30
laurkaa28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 7
Dot.: Czy powinniśmy starać się już o dziecko?

Cytat:
Napisane przez Azhaar Pokaż wiadomość
Uzależnianie ciązy od mglistej wizji awansu w jednej firmie jest mega naiwne i beznadziejnie głupie.

Nie zależy to tylko od Twoich kompetencji, jest to decyzja jakiegoś tam człowieka i jest zależna od wielu czynników. I jak sama mówisz, kierownik się zmienia, nowy nie ma obowiązku Cię lubić i chociaż byłabyś światowym ekspertem i choćby góry sr...ły, to nie ma żadnego obowiązku dawać awansu akurat Tobie. Chyba masz trochę zbyt duże mniemanie o sobie i mało realne spojrzenie na życie.

Natomiast dla mnie głownym argumentem przeciw teraz byłaby raczej pandemia, która w wiekszości krajów stawia przecież służbę zdrowia do góry nogami. Nie dość, że z Polski może być trudno za moment wyjechać, to za granicą też nie jest różowo. Oczywiście, ciąża trwa 9 miesięcy + nie wiadomo kiedy uda się w nią zajsć, więć dużo może się zmienić w tym czasie. Niemniej, warto mieć na uwadze, że może się udać szybko a opieka lekarska jest potrzebna już w trakcie ciązy i może być różnie.

---------- Dopisano o 20:36 ---------- Poprzedni post napisano o 20:35 ----------



Ja też miałam i nie wiem co z tego wynika - na początku pandemii odmawiali robienia nawet podstawowych badań.
Dlatego jesteśmy gotowi całą ciążę prowadzic prywatnie i rodzić w prywatnym szpitalu. O ile będzie gdzie.

Jeśli chodzi o pracę, to z obecnym szefem miałabym na co czekać. Z kimś nowym? Średnio mi się chce znowu kilka lat zasuwać na pełnych obrotach, zeby się wykazać a awans może będzie, może nie.. Sama nie wiem. Dodatkowo moja obecna firma jest ok. 45 min od mojego mieszkania i dopuszczam, że chcąc spędzać więcej czasu z dzieckiem mogłabym zmienić firmę na taką bliżej domu lub pracującą częściowo zdalnie i spróbować od razu dostać się na takie stanowisko o jakie ubiegam się tutaj.

Edytowane przez laurkaa28
Czas edycji: 2020-10-29 o 20:00
laurkaa28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-11-12 19:53:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:33.