Pomóżcie proszę!!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-09-08, 11:18   #1
Handi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 30

Pomóżcie proszę!!!


Z całego serduszka proszę wszystkie mądre głowy o rady i krytyczne, cenne uwagi. Jak mam dbać o taką cerę, jaki stosować makijaż, co z włosami itd. Jakie są Wasze pierwsze spostrzeżenia dotyczące mojego wyglądu. Dodam, że są to moje najgorsze zdjęcia bez cienia (jak widać makijażu). wychodząc z taką twarzą na ulicę sama bym się siebie wystraszyła.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 2004-09-08-11-01-05-AGa.jpg (61,3 KB, 11 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2004-09-08-09-17-16AGA.jpg (56,9 KB, 9 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg AGA.jpg (62,5 KB, 8 załadowań)
Handi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-08, 20:26   #2
lilu1980
Zadomowienie
 
Avatar lilu1980
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 1 501
GG do lilu1980
Re: Pomóżcie proszę!!!

oj Ago co Ty piszesz! jak się robi takie zdjecie to zawsze wychodzi sie nie zaciekawie, podsyłam propozycje fryzur, mozesz podpatrzec tez makijaże, ale w tym może Ci pomogą dziewczyny!proponuje skrócić włoski,wycieniować, grzywke na bok , a nie prosto. a jaki jest Twoj naturalny kolor włosów? pozdrawiam...
lilu1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-08, 22:07   #3
joda
Raczkowanie
 
Avatar joda
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 290
Re: Pomóżcie proszę!!!

Powtórzę za lilu1980: "oj Ago, co Ty piszesz"
Zgadzam się z nią co do Twoich włosów, pocieniuj i grzywka tak przez czoło, zarzucona w starannie zaplanowanym nieładzie
Ładne oczy masz - to je podkreślaj, maluj rzęsy ciemnobrązową maskarą, może grafitową, szafirową jeśli lubisz.
Nie napisałaś, jaki masz rodzaj, typ cery, to ważne przy pielęgnacji (pewnie mieszana?).
Podkład tylko średnio kryjący, nie masz wiele do zamaskowania, no i ja bym nie ukrywała piegów, są fajne i pasują do Ciebie.
Zobacz też, że masz ładnie wykrojone usta - przyda Ci się konturówka w naturalnym kolorze i błyszczyk, żeby je optycznie powiększyć.
To tak od laika, czyli ode mnie.
Pozdrawiam
joda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-09, 09:56   #4
Handi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 30
Re: Pomóżcie proszę!!!

Lilu dzięki za cenne uwagi, nie wiem jak mam zrobić taką ukośną grzywkę z takiej krótkiej jak mam teraz, chyba najpierw muszę ją trochę zapuścić. Co do koloru włosów to mój naturalny jest taki średnio brązowo-szary. Zawsze najlepiej się czułam w takim średnim blondzie. Mając w tamtym roku ciemny brąz twarz wyglądała blado i większość twierdziła że lepiej mi w blond więc nie wiem czy ryzykować zmianę na inny brąz. Pzdr
Handi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-09, 10:04   #5
Handi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 30
Re: Pomóżcie proszę!!!

Joda cerkę mam mieszaną, piegi po lecie są tak wyraźne, na zimę wyblakną. Tak bardzo zazdroszczę dziewczynom gładkiej, równej cery. Co do maskary to zawsze używałam czarnej bo wszelkie eksperymenty z kolorami wydawały mi się nie pasujące do ciemnych brwi. Nie mogę się zdecydować w jakim kolorze włosów byłoby mi najkorzystniej, może jakieś sugestie?
Handi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-09, 12:58   #6
joda
Raczkowanie
 
Avatar joda
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 290
Re: Pomóżcie proszę!!!

Tak mi się wydaje, że Ty Ago lato jesteś, dlatego nie do twarzy Ci było w ciemnym brązie. Piszesz, że Twój naturalny odcień włosów był brązowo-szary - lato jest trochę takie "myszowate". Wybierz chłodny odcień farby lub szamponu. Odpadają wszystkie w czerwonym lub rudym odcieniu. Może taki orzeszek laskowy, no w każdym razie jasny, bo masz jasną karnację.
Poszperam w fotkach i coś Ci znajdę.
Na strzyżenie wskocz do fryzjera, pokaż mu zdjęcia, nie ma problemu ze zrobieniem takiej grzywki, zauważ na tych fotkach powyżej, że ona jest "głęboka", to spore pasemko włosów biegnące od przedziałka z lewej lub prawej strony.
Z pielęgnacją mieszanej cery też mam problem, tłuste T i rozszerzone pory, brrr... Mam tonik ściągający pory i lekki krem nawilżający, podkład Air Wear L`Oreala, dla mnie najlepszy.
Do Twoich zielono-niebiesko-szarych tęczówek pasować będą cienie generalnie zimne, bez złotych drobinek. Popróbuj z chłodną zielenią, szaro-błękitnym, takim w kolorze jasnych dżinsów, w ogóle wszystkimi stonowanymi. Czarna maskara faktycznie nie jest zła.
Ojej, ale się nawymądrzałam.
joda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-09, 13:19   #7
Handi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 30
Re: Pomóżcie proszę!!!

Joda Ty to mądra głowa jesteś, Twoje rady podobają mi się na 100%. Dzięki Kochana! Będę się zmieniać.
Handi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-09-09, 13:52   #8
joda
Raczkowanie
 
Avatar joda
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 290
Re: Pomóżcie proszę!!!

no problem;
popatrz na te kolory
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (13,5 KB, 0 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 5.jpg (11,4 KB, 0 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 6.jpg (30,7 KB, 1 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 7.jpg (13,5 KB, 0 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (12,9 KB, 0 załadowań)
joda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-09, 17:04   #9
Ania.M.
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 112
Re: Pomóżcie proszę!!!

nie wiem czy sie nie myle ale te twoje piegi to mi wygladaja na zlote, i raczej mi wygladasz na cieply typ - raczej wiosna niz lato ( ja jestem lato mój watek jest na wizazu ze zdjeciami i raczej jestem duzo chlodniejsza od ciebie)wydaje mi sie ze ladnie by ci bylo w zlotych blondach , i w ogóle w cieplych kolorach. Ale to tylko moje zdanie. A czy twoje oczy nie maja przypadkiem zlotych, czy bursztynowych plamek ? bo takie mam wrazenie.wg mnie wiosna!
Ania.M. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-09, 17:45   #10
Handi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 30
Re: Pomóżcie proszę!!!

Tak, piegi są raczej złote choć to po lecie, zimą będą bledsze, mniej widoczne. Oczy mam raczej zielone i fakt są tam takie bursztynowe paseczki. Już zgłupiałam jeśli chodzi o typ kolorystyczny, moze zgubnym jest ten kolor cery nie wiem.
Handi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-09, 17:48   #11
bzyku
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 796
Re: Pomóżcie proszę!!!

No mnie też wydają się te piegi złote... Jakoś też bardziej widzę Cię w ciepłych kolorkach, ale głowy nie dam uciąć, że dobrze Ci radzę. Jesteś naturalną szatynką? A kolor brwi masz przyciemniany, czy naturalny? Łatwo się opalasz?
A i jeszcze (ale bierz pod uwagę, że nie jestem specjalistką w dziedzinie wizażu), wydaje mi się, że powinnaś trochę zapuścić brwi, jak dla mnie są trochę za cienkie. No i muszę Ci powiedzieć, że strasznie podobają mi się Twoje piegi. Pozdrawiam Cię serdecznie.
bzyku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-09-09, 17:51   #12
Handi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 30
Re: Pomóżcie proszę!!!

Podoba mi się kolor na 2 i 3 fotce. Jeśli chodzi o 3 fotkę to nie wiem czy by mi pasowała skoro jestem wiosną i czy te piegi by nie raziły zbytnio. 2 jest fajna ale tylko w tym wydaniu, jakakolwiek pomyłka w doborze farby byłaby zgubna. Dzięki serdeczne
Handi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-09, 17:55   #13
Handi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 30
Re: Pomóżcie proszę!!!

Brwi nigdy nie przyciemniałam, jestem naturalną szatynką, łatwo się opalam na brąz, nawet fajnie wyglądam jak jestem zjarana to piegów nie widać(hi hi) i buźka mi się bardziej podoba.
Handi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-09, 18:47   #14
bzyku
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 796
Re: Pomóżcie proszę!!!

No ja nie wiem, ale te złote piegi i brązowa opalenizna kierują na wiosnę. Z kolei dość ciemne jednak włosy i brwi chyba na lato.
No, ale naturalne włosy są ze złotymi refleksami, ciepłe, czy raczej popielate? A rumieńce czerwonawe, czy brzoskwiniowe?
A może jesteś np. jesienią? Nie ma jeszcze opisu, ale zawsze myślałam, że osoby z tego typu piegami są jesienią. Ale namieszałam, nie?
bzyku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-09, 18:56   #15
ARTISSzkołaMakijażu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 26
JESTEŚ LATEM

jedynym niezmieniającym się wyznacznikiem tzw.typu urody są oczy: tęczówki i kolor gałki ocznej.Pozdrawiam Szkoła Makijażu "Artis" Katowice, www.artisszkola.com
ARTISSzkołaMakijażu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-09, 19:57   #16
Ania.M.
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 112
Re: Pomóżcie proszę!!!

te oczka i piegi wskazuja mi na wiosne, i to opalanie tez, jesienie podobno maja z tym problem, zreszta zobacz sama ponizej 100% Wiosny wg. mnie jestes WIOSNA 100%.Musisz tylko ozlocic sobie wloski i zrobic makijaz w cieplych kolorach i bedzie super.paletka dla wiosny od Pani Agatki pochodzi.Pozdrawiam
Ania.M. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-10, 08:44   #17
Handi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 30
Re: Pomóżcie proszę!!!

Moje naturalne włosy są ze złotymi refleksami, raczej ciepłe(takie pamiętam z 8 klasy podstawówki, kiedy to ostatni raz były naturalne!), rumieńce raczej czerwonawe niż brzoskwiniowe, oczy zielone. Ja też już zgłupiałam
Handi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-10, 09:55   #18
Handi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 30
Re: JESTEŚ LATEM

Dołączę jeszcze jedno zdjęcie zrobione dziś rano przy świetle dziennym, widać na nim wyrażnie tęczówkę z brązowym "refleksem". Może to pierwsze zdjęcie jest za zimne i dlatego skłania niektórych do myślenia że jestem latem.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Wiosna.jpg (40,5 KB, 6 załadowań)
Handi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-10, 11:25   #19
ARTISSzkołaMakijażu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 26
Re: JESTEŚ LATEM

Aga, na pewno zdajesz sobie sprawę, że żadne zdjęcie nie odda natury a więc i na podstawie zdjęcia nie można rzetelnie określić tzw. typu urody ani przeprowadzić analizy kolorystycznej.Najlepiej udać się do dobrej wizażystki-artysty plastyka, bo tylko taka może mówić o kolorach w pełnym znaczeniu tego słowa.
ARTISSzkołaMakijażu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-09-11, 17:05   #20
Ania.M.
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 112
Re: JESTEŚ Wiosna!!!!!

Naprawde na 95% dla mnie jestes wiosna, takie piegi i cere maja tylko wiosny, zajrzalam do swojej ksiazki na ten temat i pasujesz jak ulal!!!dorzucam jeszcze kilka zdjec wiosny - pozdrawiam - a na 100% nie jestes lato!!!!!!!!!!!!!!
Ania.M. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-11, 17:09   #21
Ania.M.
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 112
Re: JESTEŚ Wiosna!!!!!

Ania.M. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-11, 17:12   #22
Ania.M.
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 112
Re: JESTEŚ Wiosna!!!!!

zdjecia sa z tekstu pani Agatki o wiosnie- poczytaj a zobaczysz.....
Ania.M. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:05.