bez podkładu.... - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-03-31, 20:20   #61
maja55
Zakorzenienie
 
Avatar maja55
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 7 258
Dot.: bez podkładu....

Cytat:
Napisane przez Smok Pokaż wiadomość
Maja - takie kompakty są suche i w dotyku przypomnają po prostu puder prasowany, nie są wilgotne. Te ciężkie - kremowe, są raczej "tłustawe" i rozsmarowują się na ręce jak krem.
Nie daj się tym babom z perfumerii - zauważyłam, że wszystkim namiętnie wciskają te kremowe paskudztwa, nawet jesli klientka mówi, że chciałaby coś w kamieniu.
Tak własnie myślałam, że te cieżkie, to takie trochę wilgotne, jak gesty krem/podkład. Takiego kompaktu nie chcę, od tego mam ciężkie podkłady, a potrzebuję czegoś lekkiego, własnie jak pudrowy kompakt

Cytat:
Napisane przez Ironlady Pokaż wiadomość
Temat idealny jak dla mnie i dziękuję założycielce wątku. Mam problematyczną cerę. Ostatnio miałam kupować podkład, ale teraz coś czuję, że przerzucę się na sam puder sypki lub ewentualnie prasowany. Mam cerę stosunkowo problematyczną, łatwo się zapycha, świeci (chociaż nie aż tak mocno) oraz przebarwienia potrądzikowe jeszcze pozostały. A cera jaśniutka o lekkim zabarwieniu żółtym.
Przejrzałam KWC i zainteresowały mnie te typy:
a)prasowane
Manhattan Clearface Compact Powder
Manhattan Soft Compact
Maybelline Pure
b) sypkie
Max Factor Professional Loose Powder
Rimmel Silky Loose Powder

Na droższe cenowo nawet się nie patrzę. Zależy mi na lekkim kryciu (wiadomo to nie to samo co podkład), matowieniu i by nie podkreślał porów oraz nie przesuszał. Jutro jadę na zakupy także z chęcią posłucham waszych propozycji.
Mogę z czystym sumieniem polecić Ci puder sypki Max Factor. Jeżeli nie mogę sobie pozwolić na większy wydatek i puder sypki EL to wybieram MF - jest bardzo drobno zmielony, na twarzy niemal niewyczuwalny i ma szalenie wygodne siteczko, które zdecydowanie ułatwia wydobycie odpowiedniej ilości pudru. Stosowalam ten puder zarówno na różnych podkładach, kremach tonujacych jak i solo na zwykłym kremie nawilżającym. Efekt był zawsze bardzo ładny.
__________________
P F C
maja55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-01, 11:53   #62
beoneself
Zakorzenienie
 
Avatar beoneself
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 9 487
Dot.: bez podkładu....

Wątek skłonił mnie do zastanowienia się, czy by tych podkładów nie porzucić.
Cerę mam w "fakturze" idealną, gładką, bez wyprysków i tak dalej. Ale podkładuję się, bo mam inny problem: naczynkowa cera, wrażliwa, delikatna, zaczerwieniona. Nakładam podkład, i wyglądam prawie normalnie Nie widać okropnych rumieńców, żyłek i wogóle.
Czyli co - jestem skazana na podkłady?
beoneself jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-01, 12:56   #63
MagJa
Zakorzenienie
 
Avatar MagJa
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: ostr
Wiadomości: 11 146
Dot.: bez podkładu....

Cytat:
Napisane przez beoneself Pokaż wiadomość
Wątek skłonił mnie do zastanowienia się, czy by tych podkładów nie porzucić.
Cerę mam w "fakturze" idealną, gładką, bez wyprysków i tak dalej. Ale podkładuję się, bo mam inny problem: naczynkowa cera, wrażliwa, delikatna, zaczerwieniona. Nakładam podkład, i wyglądam prawie normalnie Nie widać okropnych rumieńców, żyłek i wogóle.
Czyli co - jestem skazana na podkłady?
Też po przeczytaniu wątku zaczęłam się zastanawiać czy właściwie mi potrzebny podkład. Mama zawsze się dziwi, że do używam, bo mówi, że cerę mam ładną. Fakt, słyszę to też od wielu innych osób, ale te osoby widzą mnie z podkładem. Koniec końców przedwczoraj zrobiłam eksperyment i użyłam tylko pudru sypkiego na krem. Iiii nie podobało mi się to Wyjść do ludzi wyszłam, ale jak spojrzałam w lusterko to mi się nie podobały zaczerwienienia i żyłki widoczne na policzkach, drobne ślady po trwającym ostatnio ataku pryszczy na mojej brodzie. Nieee, to nie dla mnie. Ja na podkład jestem skazana Latem zmienie kryjącego Mary Kay na rozświetlającego Recovera, ale tak czy siak muszę czymś zakrywać moje czerwone poliki
MagJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-01, 13:06   #64
maja55
Zakorzenienie
 
Avatar maja55
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 7 258
Dot.: bez podkładu....

Cytat:
Napisane przez beoneself Pokaż wiadomość
Wątek skłonił mnie do zastanowienia się, czy by tych podkładów nie porzucić.
Cerę mam w "fakturze" idealną, gładką, bez wyprysków i tak dalej. Ale podkładuję się, bo mam inny problem: naczynkowa cera, wrażliwa, delikatna, zaczerwieniona. Nakładam podkład, i wyglądam prawie normalnie Nie widać okropnych rumieńców, żyłek i wogóle.
Czyli co - jestem skazana na podkłady?
Myślę, że jeżeli Twoim jedynym problemem sa naczynka i rumie, to mozesz nad tym zapanowac odpowiednią pielęgnacją lub zabiegami specjalnymi dla naczynkowców.

Ja zaczęłam używac podkładu własnie z takich względów. W liceum naczynka nagle zaczęły być podrażnione, tzn nie pękały, ale skóra była mocno zaczerwieniona, wrażliwa na zmianę temperatur itp. Dlatego sięgnełam po lekki podkład, potem przykrywałam też nim zaskórniki.
Teraz zrobiłam serie peelingów migdałowych, mikrodermabrazję i zabieg laserowy na naczynka - moja cera jest teraz idealna i co ważne, nie mam już żyłek, pajączków i rumienie, dlatego na lato na pewno po podkład bedę sięgać tylko na duże wyjści. Na co dzień znajdę dobry dla siebie kompakt i krem koloryzujący(tutaj już mam swoich faworytów)
Zimą jednak lubię mieć tę dodatkowawarstwę ochronną w postaci podkładu i pudru, ale latem wystarczy mi filtr(jeżeli znajdę odpowiedni dla siebie).
__________________
P F C
maja55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-01, 13:15   #65
beoneself
Zakorzenienie
 
Avatar beoneself
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 9 487
Dot.: bez podkładu....

Cytat:
Napisane przez maja55 Pokaż wiadomość
Myślę, że jeżeli Twoim jedynym problemem sa naczynka i rumie, to mozesz nad tym zapanowac odpowiednią pielęgnacją lub zabiegami specjalnymi dla naczynkowców.
Wiem, wiem - ale to się u mnie niestety nie sprawdziło. Miałam 4 zabiegi laserem, przez ponad 8 miesięcy używałam Dirosealu, używałam wysokich filtrów...
Rezultatów nie było NAJMNIEJSZYCH, byłam wściekła za wydaną masę pieniędzy, tysiąc zł na drzewie nie rośnie.
No i stwierdziłam, że skoro już nie mogę na siebie patrzeć - to trzeba to to zacząć maskować No i maskuję. I mam maskowania dosyć...
beoneself jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-01, 13:21   #66
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: bez podkładu....

Ja też się sobie nie podobam w kremie i samym sypkim pudrze, bo mam dużo zaczerwienień, starych, sinych plam po opryszcze i wypryskach, choć obecnie mam buzię gładką. Poza tym silnie się czerwienię i musze to maskować. I tak postęp, że odstawiłam płynne fluidy na rzecz kompaktów i kryjących pudrów w kamieniu, wtedy moge na siebie patrzec w lustro z radością, w innym razie nie.
U mnie również pielęgnacja i filtry nie spowodowały cery laleczki. Mam, jaką mam i muszę ją zaakceptować.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-01, 13:21   #67
maja55
Zakorzenienie
 
Avatar maja55
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 7 258
Dot.: bez podkładu....

Cytat:
Napisane przez beoneself Pokaż wiadomość
Wiem, wiem - ale to się u mnie niestety nie sprawdziło. Miałam 4 zabiegi laserem, przez ponad 8 miesięcy używałam Dirosealu, używałam wysokich filtrów...
Rezultatów nie było NAJMNIEJSZYCH, byłam wściekła za wydaną masę pieniędzy, tysiąc zł na drzewie nie rośnie.
No i stwierdziłam, że skoro już nie mogę na siebie patrzeć - to trzeba to to zacząć maskować No i maskuję. I mam maskowania dosyć...

Szkoda, że u Ciebie się nie sprawdziło. U mnie kremy Avene nie przyniosły najmniejszego rezultatu(być może stoswoałam za krótko) A że akurat miałam możliwość skorzystania z lasera to się skusiłam. Póżniej powtórzyłam zabieg ,ale widoczny rezultat zauważyłam już po jednym zabiegu(z tym, że nie miałam dużo widocznych pajaczków, tylko coś koło skrzydelek nosa, ale mocny rumien na polikach).
A moze zielona baza, która skoryguje naczynka? Tylko nie wiem czy taką bazę można na co dzień, czy nie wysuszy za bardzo cery?
__________________
P F C
maja55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-04-01, 13:37   #68
beoneself
Zakorzenienie
 
Avatar beoneself
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 9 487
Dot.: bez podkładu....

Mi nie wiadomo nic o zielonych bazach Trzeba będzie zajrzeć na kwc
Styczność miałam tylko z zielonym korektorem, ale efekt był identyczny jak po zwykłym - beżowym (więc po co przepłacać... )
beoneself jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-01, 17:09   #69
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Smile Dot.: bez podkładu....

Cytat:
Napisane przez maja55 Pokaż wiadomość
Myślę, że jeżeli Twoim jedynym problemem sa naczynka i rumie, to mozesz nad tym zapanowac odpowiednią pielęgnacją lub zabiegami specjalnymi dla naczynkowców.

Ja zaczęłam używac podkładu własnie z takich względów. W liceum naczynka nagle zaczęły być podrażnione, tzn nie pękały, ale skóra była mocno zaczerwieniona, wrażliwa na zmianę temperatur itp. Dlatego sięgnełam po lekki podkład, potem przykrywałam też nim zaskórniki.
Teraz zrobiłam serie peelingów migdałowych, mikrodermabrazję i zabieg laserowy na naczynka - moja cera jest teraz idealna i co ważne, nie mam już żyłek, pajączków i rumienie, dlatego na lato na pewno po podkład bedę sięgać tylko na duże wyjści. Na co dzień znajdę dobry dla siebie kompakt i krem koloryzujący(tutaj już mam swoich faworytów)
Zimą jednak lubię mieć tę dodatkowawarstwę ochronną w postaci podkładu i pudru, ale latem wystarczy mi filtr(jeżeli znajdę odpowiedni dla siebie).
Maja55 - a jaki to krem koloryzujący jest Twoim faworytem?
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-01, 17:34   #70
naughty-girl
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 818
Dot.: bez podkładu....

ja bym chętnie porzuciła stosowanie podkładu ale niestety blizny na twarzy na to nie pozwalają jak się ich pozbędę to bardzo chętnie, ale w najblizszym czasie nie ma szans... narazie sukcesem jest ograniczenie miejsc gdzie stosuje podkład, staram się go nakładać tylko na policzki [tam mam blizny] i ewentualnie troche rozsmarowywać na resztę twarzy. zauważyłam że bez podkładu czoło jakoś mniej mi się świeci..
naughty-girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-01, 17:44   #71
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Smile Dot.: bez podkładu....

Cytat:
Napisane przez naughty-girl Pokaż wiadomość
ja bym chętnie porzuciła stosowanie podkładu ale niestety blizny na twarzy na to nie pozwalają jak się ich pozbędę to bardzo chętnie, ale w najblizszym czasie nie ma szans... narazie sukcesem jest ograniczenie miejsc gdzie stosuje podkład, staram się go nakładać tylko na policzki [tam mam blizny] i ewentualnie troche rozsmarowywać na resztę twarzy. zauważyłam że bez podkładu czoło jakoś mniej mi się świeci..
a ja po skończeniu z podkładem, który własnie stosowałam na pryszczyki i małe blizenki potrądzikowe stwierdzam, że teraz na mojej dobrze nawiżonej buźce blizenki i pory są mniej widoczne.... i to bez podkładu. Wcześniej wydawało mi się, że podkład zamaskuje te mankamenty, ale on chyba jeszzce bardziej je podkreślał, zwłaszzca rozszerzone pory :-(
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-04-01, 17:56   #72
maja55
Zakorzenienie
 
Avatar maja55
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 7 258
Dot.: bez podkładu....

Cytat:
Napisane przez Gonia Pokaż wiadomość
Maja55 - a jaki to krem koloryzujący jest Twoim faworytem?
Mój faworyt to Clarins Hydra-Balance Tinted Moisturizer. Występuje w kilku odcieniach(chyba 4). Na lato zaopatrzę się właśnie w niego ponownie albo w Clinique Tinted Moinstured. Myślałam jeszcze o estee Lauder day Wear ale on chyba mało koloryzowany jest.

Testowałam kiedyś koloryzowany Nivea od dziewczyny mojego brata - dzięki Bogu, że wcześniej przetestowałam, bo krem był paskudny. Ciężki, ważył mi się na twarzy, czułam ,że skóra sie pod nim dusi.
__________________
P F C
maja55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-01, 18:10   #73
naughty-girl
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 818
Dot.: bez podkładu....

Cytat:
Napisane przez Gonia Pokaż wiadomość
a ja po skończeniu z podkładem, który własnie stosowałam na pryszczyki i małe blizenki potrądzikowe stwierdzam, że teraz na mojej dobrze nawiżonej buźce blizenki i pory są mniej widoczne.... i to bez podkładu. Wcześniej wydawało mi się, że podkład zamaskuje te mankamenty, ale on chyba jeszzce bardziej je podkreślał, zwłaszzca rozszerzone pory :-(
co do porów to się zgadzam, podkład ich nie maskuje,a czasem nawet podkreśla ale u mnie jest wyraźna różnica przy stosowaniu na blizny,nie są to tak jak w twoim przypadku "blizenki" ale dosyć wyraźne blizny których powoli pozbywam się z pomocą dermatologa... już i tak jest spora poprawa w stosunku do tego co było kiedyś.. mam nadzieje że kiedyś skóra poprawi mi się na tyle że będę mogła stosować tylko krem nawilżający i puder...
naughty-girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-01, 18:43   #74
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Smile Dot.: bez podkładu....

Dzięki maja55 kremik Clarinsa oblukam w Sephorze...
Generalnie marzy mi się kremik, który tylko koloruje skórę, leciutki, nie wyczuwalny na skórze....
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-03, 11:29   #75
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Smile Dot.: bez podkładu....

i jak Wam dziewczyny idzie przyzwyczajanie sie do buźki bez podkładu?
Ja od kilku dni słysze same komplementy
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-03, 11:58   #76
Zuza88
Raczkowanie
 
Avatar Zuza88
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 52
GG do Zuza88
Smile Dot.: bez podkładu....

Witam

Przestalam urzywaz na jakis czas podkładu ... i jakos mnie dzis wzielo nalozylam
i... szokkkkkk !!!!! swiadomie stwierdzilam ze lepiej wygladam bez )))
ehehhehehee
naturalne piekno skory gora !!!!!!


Pozdrawiam
Zuza88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-03, 12:10   #77
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Smile Dot.: bez podkładu....

Cytat:
Napisane przez Zuza88 Pokaż wiadomość
Witam

Przestalam urzywaz na jakis czas podkładu ... i jakos mnie dzis wzielo nalozylam
i... szokkkkkk !!!!! swiadomie stwierdzilam ze lepiej wygladam bez )))
ehehhehehee
naturalne piekno skory gora !!!!!!


Pozdrawiam
- trzymaj tak dalej - życie bez podkładu jest przyjemniejsze i o wiele łatwiejsze
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-03, 12:59   #78
innuendo
Rozeznanie
 
Avatar innuendo
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 924
Dot.: bez podkładu....

przeczytałam wątek i dziś-pierwszy dzień bez podkładu. na razie latam po całym domu i oglądam się we wszystkich światłach i lustrach, ale prawdziwy test dopiero za 2 godziny- kiedy wyjdę do ludzi. na razie nie jest źle, a do ukrycia mam sporo. użyłam jedynie korektor art deco i puder bourjois, na to troche skrobii niah niah ;>.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=639070 kosmetyki wymiana
innuendo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-03, 13:10   #79
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Talking Dot.: bez podkładu....

Cytat:
Napisane przez innuendo Pokaż wiadomość
przeczytałam wątek i dziś-pierwszy dzień bez podkładu. na razie latam po całym domu i oglądam się we wszystkich światłach i lustrach, ale prawdziwy test dopiero za 2 godziny- kiedy wyjdę do ludzi. na razie nie jest źle, a do ukrycia mam sporo. użyłam jedynie korektor art deco i puder bourjois, na to troche skrobii niah niah ;>.

ja do tej pory tak latam i gapie się w każde lusterko przy różnych światłach
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-04-03, 13:12   #80
martiniątko
Zadomowienie
 
Avatar martiniątko
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 166
Dot.: bez podkładu....

Kurcze...tez nie lubie podkladow zwlaszcza ze powoduja jakby wieksze przetluszczanie sie twarzy no i zawsze widac z bliska troche tej obrzydliwej maski... Tylko ze na calej twarzy praktycznie mam lekkie przebarwienia po pryszczach bez podkladu wszystko widac.. A wlasnie mi sie konczy i mam zamiar kupic nowy, moze by tak nie kupowac No, sprobujmy raz wyjść bez podkladu, wlasnie wrocilam ze szkoly (oczywiscie przetluszczona twarz i podklad nadajacy sie do zmycia ) i ide na popoludnie wiec zmyje, naloze tylko korektor i puder i zobaczymy...
martiniątko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-03, 13:14   #81
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Smile Dot.: bez podkładu....

Cytat:
Napisane przez martiniątko Pokaż wiadomość
Kurcze...tez nie lubie podkladow zwlaszcza ze powoduja jakby wieksze przetluszczanie sie twarzy no i zawsze widac z bliska troche tej obrzydliwej maski... Tylko ze na calej twarzy praktycznie mam lekkie przebarwienia po pryszczach bez podkladu wszystko widac.. A wlasnie mi sie konczy i mam zamiar kupic nowy, moze by tak nie kupowac No, sprobujmy raz wyjść bez podkladu, wlasnie wrocilam ze szkoly (oczywiscie przetluszczona twarz i podklad nadajacy sie do zmycia ) i ide na popoludnie wiec zmyje, naloze tylko korektor i puder i zobaczymy...
ja mam tez troszkę przebarwień i żeby były mniej widoczne czasem smaruję sie na noc kremem brązujacym J&J.
Trzymam kciuki za Ciebie , siebie i inne dziewczyny
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-03, 13:18   #82
SiSleyS
Zakorzenienie
 
Avatar SiSleyS
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 453
Dot.: bez podkładu....

Cytat:
Napisane przez maja55 Pokaż wiadomość
Ja zaczęłam używac podkładu własnie z takich względów. W liceum naczynka nagle zaczęły być podrażnione, tzn nie pękały, ale skóra była mocno zaczerwieniona, wrażliwa na zmianę temperatur itp. Dlatego sięgnełam po lekki podkład, potem przykrywałam też nim zaskórniki.
Teraz zrobiłam serie peelingów migdałowych, mikrodermabrazję i zabieg laserowy na naczynka - moja cera jest teraz idealna i co ważne, nie mam już żyłek, pajączków i rumienie, dlatego na lato na pewno po podkład bedę sięgać tylko na duże wyjścia.
Maju mam do Ciebie pytanie dotyczące naczynek- od pewnego czasu mam podrażniony prawy policzek, wrażliwy jest na pocieranie i zmiany temperatury.
Nie mam na twarzy jakiś widocznych popękanych naczynek, jednak jak naciągnę skórę na tym policzku to są widoczne 2 cieniuteńkie czerwone niteczki- jakby naczynka ale gołym okiem właśnie niewidoczne i to zresztą nie wygląda jak naczynka .
Przyznam, że pierwszy raz mam taki problem i tu pytanie do Ciebie- czy miałaś właśnie coś podobnego? Czy mi laser też mógłby pomóc?
I jakie efekty daje peeling migdałowy oraz mikrodermabrazja na Twojej skórze?
__________________
SiSleyS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-04, 10:29   #83
maja55
Zakorzenienie
 
Avatar maja55
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 7 258
Dot.: bez podkładu....

Cytat:
Napisane przez SiSleyS Pokaż wiadomość
Maju mam do Ciebie pytanie dotyczące naczynek- od pewnego czasu mam podrażniony prawy policzek, wrażliwy jest na pocieranie i zmiany temperatury.
Nie mam na twarzy jakiś widocznych popękanych naczynek, jednak jak naciągnę skórę na tym policzku to są widoczne 2 cieniuteńkie czerwone niteczki- jakby naczynka ale gołym okiem właśnie niewidoczne i to zresztą nie wygląda jak naczynka .
Przyznam, że pierwszy raz mam taki problem i tu pytanie do Ciebie- czy miałaś właśnie coś podobnego? Czy mi laser też mógłby pomóc?
I jakie efekty daje peeling migdałowy oraz mikrodermabrazja na Twojej skórze?
Ja miałam podobne objawy, tzn nie było widać naczynek, pajączkow, ale skóra na policzkach i nosie szybko się czerwieniła, reagowała tak na zmianę temperatury, gorące napoje, niektóre kosmetyki. Kupiłam sobie krem Avene na naczynka i smarowałam się i smarowałam, a ten rumień i podrażnienie nie znikały. W końcu poszłam do dermatolożki mojego TŻ i ona zaproponowała mi laser(fotoodmładzanie). Uprzedziała że może troszkę boleć(jestem bardzo niewytrzymała na ból, więc się przeraziłam),może wystąpić zaczerwienienie i opuchnięcie po zabiegu, tzn powiedziała o wszystkich za i przeciw.
Zabieg sam w sbie, wcale nie był tak bolesny, jak opowiadała. W gruncie rzeczy zabolały może 3 "strzały" lasera. Opuchlizny i zaczerwienienia nie miałam żadnego. Zaraz po zabiegu wyglądałam tak jak bym zrobiła delikatny gommage twarzy, czyli lekko zarumieniona. Z każdym kolejnym dniem, coraz mniej odczuwałam pieczenie, "gorąco" na twarzy, aż po tygodniu skóra odzyskały blady, jednolity odcien, bez tego paskudnego rumienia na policzkach.
Miałam tylko jeden zabieg, bo póki co nie jest mi więcej potrzebnych i na wiosnę chyba się już nie wykonuje takich zabegów.

Peeling migdałowy robiłam w gabinecie i sama w domu. Bardzo sobie chwalę bo jest bardzo łagodny, a efekty naprawdę widoczne. Po gabinetowym peelingu migdałowym nie miałam żadnych podrażnień, skóra łuszczyła mi sie minimalnie(było to dostrzegalne tylko po nałożeniu podładu i przypudrowaniu i z bardzo bliska). W domu robiłam stężenie 20 i 25% i piekło, szczypało i łuszczyłam sie dość nieprzyjemnie i mocno. Ale tak było za pierwszym razem, pózniej skóra reagowała lepiej na peeling "domowy".
W rezultacie po 3 zabiegach u dermatologa i 4 domowych zapomniałam o zaskórnikach na brodzie i nosie, bo nie mogłam ich sie niczym innym pozbyć.

Dermabrazje diamentową miałam 2(ostatnią chyba 3 tyg temu).Skóra po niej była mocno wygładzona, rozjaśniona, pory mocno zwężone.

Przed tymi zabiegami nie miałam żadnych krostek, grudek, ale rozszerzone pory, zanieczyszczoną brodę i nos(zaskórniki). teraz jest gładko, bez rumienia i podrażnień
__________________
P F C
maja55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-04, 15:14   #84
SiSleyS
Zakorzenienie
 
Avatar SiSleyS
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 453
Dot.: bez podkładu....

Maja bardzo Tobie dziękuję za tak szczegółową odpowiedź

Jak piszesz, pewnie jest już za późno na peeling migdałowy ale muszę się wybrać chociaż na laser- bo ten piekący policzek nie daje mi spokoju
Naprawdę bardzo Ci dziękuję!!!
Dla mnie dużo bardziej warte są opisy osób które przeszły dany zabieg na własnej skórze, niż to co mówią lekarze i kosmetyczki, i co jest napisane w internecie Dlatego jestem Tobie naprawdę wdzięczna, że chciało Ci się pisać
__________________
SiSleyS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-04, 17:10   #85
maja55
Zakorzenienie
 
Avatar maja55
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 7 258
Dot.: bez podkładu....

Cytat:
Napisane przez SiSleyS Pokaż wiadomość
Maja bardzo Tobie dziękuję za tak szczegółową odpowiedź

Jak piszesz, pewnie jest już za późno na peeling migdałowy ale muszę się wybrać chociaż na laser- bo ten piekący policzek nie daje mi spokoju
Naprawdę bardzo Ci dziękuję!!!
Dla mnie dużo bardziej warte są opisy osób które przeszły dany zabieg na własnej skórze, niż to co mówią lekarze i kosmetyczki, i co jest napisane w internecie Dlatego jestem Tobie naprawdę wdzięczna, że chciało Ci się pisać
SiSleyS peeling migdałowy można robić przez cały rok, nawet latem.
Natomiast laser i mikrodermabrazja jest niebezpieczna latem i nie wiem, czy dobry dermatolog wykona taki zabieg jak jest już więcej słońca.
Sam peeling migdałowy mocno oczyścił cerę, ale jeżeli chodzi o rumień to nie zlikwidował go.
Mówiąc o rozwiązaniu problemu z naczynkami miałam na myśli laser.
Migdał - usunięcie wągrów.
__________________
P F C
maja55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-04, 17:22   #86
SiSleyS
Zakorzenienie
 
Avatar SiSleyS
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 453
Dot.: bez podkładu....

Cytat:
Napisane przez maja55 Pokaż wiadomość
SiSleyS peeling migdałowy można robić przez cały rok, nawet latem.
Natomiast laser i mikrodermabrazja jest niebezpieczna latem i nie wiem, czy dobry dermatolog wykona taki zabieg jak jest już więcej słońca.
Sam peeling migdałowy mocno oczyścił cerę, ale jeżeli chodzi o rumień to nie zlikwidował go.
Mówiąc o rozwiązaniu problemu z naczynkami miałam na myśli laser.
Migdał - usunięcie wągrów.
No widzisz trochę pomieszałam
Czyli peeling mogę nawet latem a laser dopiero na jesień....
Ech jakoś wytrzymam

Jeszcze raz dziękuję za pomoc
__________________
SiSleyS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-04, 17:27   #87
maja55
Zakorzenienie
 
Avatar maja55
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 7 258
Dot.: bez podkładu....

Cytat:
Napisane przez SiSleyS Pokaż wiadomość
No widzisz trochę pomieszałam
Czyli peeling mogę nawet latem a laser dopiero na jesień....
Ech jakoś wytrzymam

Jeszcze raz dziękuję za pomoc
Nie ma sprawy
Mam nadzieję, że jesli sie zdecydujesz, to bedziesz zadowolona z efektów
__________________
P F C
maja55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-04, 18:35   #88
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: bez podkładu....

Cytat:
Napisane przez innuendo Pokaż wiadomość
przeczytałam wątek i dziś-pierwszy dzień bez podkładu. na razie latam po całym domu i oglądam się we wszystkich światłach i lustrach, ale prawdziwy test dopiero za 2 godziny- kiedy wyjdę do ludzi. na razie nie jest źle, a do ukrycia mam sporo. użyłam jedynie korektor art deco i puder bourjois, na to troche skrobii niah niah ;>.
lepiej nałożyć skrobię i na to dopiero puder np. Bourjois. Skrobia służy tylko do matowania - nadaje się jako pod spód jakiegoś pudru, brązera, położona na wierzch nie wygląda najlepiej, bo jest gruba, widoczna, nie zmiękcza rysów twarzy, nie wtapia się w buzię. Jesli położysz puder Burżuja na skrobię, mat będzie taki sam, a kolor buzi bardziej wyrównany, naturalniejszy, po prostu ładniejszy.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-04, 18:48   #89
maja55
Zakorzenienie
 
Avatar maja55
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 7 258
Dot.: bez podkładu....

Cytat:
Napisane przez Smok Pokaż wiadomość
lepiej nałożyć skrobię i na to dopiero puder np. Bourjois. Skrobia służy tylko do matowania - nadaje się jako pod spód jakiegoś pudru, brązera, położona na wierzch nie wygląda najlepiej, bo jest gruba, widoczna, nie zmiękcza rysów twarzy, nie wtapia się w buzię. Jesli położysz puder Burżuja na skrobię, mat będzie taki sam, a kolor buzi bardziej wyrównany, naturalniejszy, po prostu ładniejszy.
Nałożyłam kiedys skrobię na krem nawilżający, i zostawiłam tak. Nie miałam nawet pomalowanych rzęs. Po południu piekłam ciasteczka z TŻ, a on tak mi się przyglądał i przyglądał aż w końcu spytał:
"Myszko, chyba sie ubrudziłaś mąką podczas wykrawania tych ciasteczek...chodź tutaj zetrę Ci bo masz makę na czole..."
Nie musze chyba dodawać, że nie ubrudziłam sie, a na czole miałam skrobię
__________________
P F C
maja55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-04, 19:15   #90
nastygirl1987
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1
GG do nastygirl1987
Dot.: bez podkładu....

ja mam z kolei inny problem - kupilam ostatnio za ciemny dla mnie podklad revlonu color stay do skory mieszanej i tłustej kolor true beige 320. słyszalam ze istnieje cos tekiego jak "wizazowe wymiany" kosmetykow, ale nie wiem dokladnie na czym one polegaja. w kazdym razie chcialam zapytac czy ktos nie chcialby sie ze mna wymienic na cos innego w zamian za ten podklad jesli tak to moj numer gadu to 4453158
nastygirl1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-05-29 14:01:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:52.