Okulary - dobór. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-03-28, 20:04   #1
Justeczkaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 16

Okulary - dobór.


Hej. Mam 15 lat i chciałam zapytać jakie okulary będą dla mnie odpowiednie. Twarz mam trójkątną ( chyba - tak ktos mi mowił ) i duzy nos, z garbem. Jakie oprawki powinnam sobie sprawić? Bo chciałabym odwrócic uwage od nosa. Nie lubie tego garbka, a okulary bede musiała nosić. No i mam problem bo mi sie wydaje, że dopiero jak nizej zsune okulary to będzie wyglądać to w miare ładnie.. Takie mam wrazenie, że jak normalnie je załoze to bedzie straaasznie wygladać, że sie garb będzie przykuwał uwage, a chciałabym go troche "zamaskować".. A fotek narazie nie mam żadnych i nie wiem kiedy będe miała, bo nie mam z czego ich zrobić. Pomóżcie!

Ps. Nie wiedziałam gdzie umieścić.
Justeczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-28, 22:45   #2
Avari
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 461
Dot.: Okulary - dobór.

Tak się nie da

Dobierając okulary warto zwrócić uwagę na parę czynników:
1. styl ubierania się - czy lubisz stroje sportowe czy raczej eleganckie?
2. styl bycia, osobowość - też ma niebanalne znaczenie, bo warto aby okulary do Ciebie pasowały.
3. liczy się nie tylko kształt twarzy, ale również proporcje, profil (np jeśli często nosisz spięte włosy to warto zwrócić uwagę na to jak okulary wyglądają z boku?
4. na jakie okazje są te okulary - czy maja być i do szkoły, ale na dyskotekę też mają być? Bo wtedy proponuję bardziej neutralne, żebyś mogła je dopasowywać do różnych strojów/okazji. Pytanie też czy będziesz je nosić cały czas czy np. do czytania?
5. kolor - na pewno w pewnych kolorach wyglądasz korzystniej, możliwe że masz też jakieś ulubione. Np wybierając czerwone okulary warto pamiętać że nie włożysz ich do różowego czy fioletowego, bo mogą dziwnie wyglądać.
6. wada wzroku - jeśli masz dużą wadę to ultra cienkie oprawki będą wymagały dość drogich soczewek (żeby były odpowiednio cieniutkie szkoła), przy niektórych wadach trudno jest zrobić wygięte/profilowane soczewki.

Warto wybrać się do optyka i udzielić mu tych informacji i poprosić o pomoc w doborze okularów. Jeśli masz wątpliwości to po prostu wróć na drugi dzień i przymierz wybrane pary jeszcze raz. Powodzenia
Avari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:32.