Pielęgnacja skóry przed i po depilacji. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Wszystko o gładkiej depilacji – Ekspert Philips radzi

Notka

 
 
Narzędzia
Stary 2011-05-18, 14:16   #1
Expert Philips
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 41

Pielęgnacja skóry przed i po depilacji.


Aby uzyskać efekt zadbanej i gładkiej skóry, nie powinnyśmy zapominać, że sama depilacja nie wystarczy. Przed, po i pomiędzy zabiegami należy wykonać kilka prostych czynności dzięki którym nasza skóra będzie nawilżona, ujędrniona i zdrowa. Profilaktyka w tym przypadku jest dość prosta. Wystarczy przestrzegać kilku zasad. A w jaki sposób, Wy dbacie o swoją skórę przed i po usuwaniu włosków?
Expert Philips jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-19, 12:10   #2
agacie92
Raczkowanie
 
Avatar agacie92
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 68
Dot.: Pielęgnacja skóry przed i po depilacji.

Przed smaruje dobrze nawilżającym balsamem, potem gdy już mam zamiar je ściąć to biorę żel do depilacji (skóra jest po nim nawilżona i gładziutka), potem znów smaruje balsamem, musi być go bardzo dużo, bo Bozia obdarzyła mnie suchą skórą nogi naprawdę są ładniutkie a co jeśli przed i po goleniu posmaruję nogi zwykłym kremem nivea lub bambino?
__________________
16.06.2012 FOREVER <3

Cel: włosy do pasa (oczywiście kręcone! tak tak!) , ładny brzuszek

agacie92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-19, 13:31   #3
Expert Philips
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 41
Dot.: Pielęgnacja skóry przed i po depilacji.

Agacie92,
Czyli rozumiem, że usuwasz włoski za pomocą tradycyjnej maszynki? Zastanawiałaś się może nad zmianą jej na damską golarkę elektryczną lub bardziej efektywny depilator?
A wracając do kremów, to te które wskazujesz, również mają właściwości nawilżające, więc śmiało możesz ich używać.

Edytowane przez Expert Philips
Czas edycji: 2011-05-20 o 09:54
Expert Philips jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-19, 15:59   #4
agacie92
Raczkowanie
 
Avatar agacie92
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 68
Dot.: Pielęgnacja skóry przed i po depilacji.

Tak, przymierzam się do tego lecz nie wiem czy nie mam za wrażliwej skóry do tego...
a kremów używam do twarzy i bardzo mi pomagają, dlatego się zastanawiałam nad resztą ciała
__________________
16.06.2012 FOREVER <3

Cel: włosy do pasa (oczywiście kręcone! tak tak!) , ładny brzuszek

agacie92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-20, 12:43   #5
Expert Philips
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 41
Dot.: Pielęgnacja skóry przed i po depilacji.

Agacie92,

Jeśli masz wrażliwą skórę, to decydując się na depilator, powinnaś wybierać modele z dodatkowymi systemami, np. masującym bądź chłodzącym. Pozytywnie wpłyną one na komfort zabiegu. Oczywiście decyzję musisz podjąć sama, gdyż metoda usuwania włosków powinna być dobrana indywidualnie do każdej kobiety.
Ze swojej strony mogę jedynie wskazać na modele, które moim zdaniem będą dla Ciebie optymalne. I w tym miejscu skupię się na serii Satinelle Ice Premium. HP6517 został wyposażony zarówno w system masażu sonicznego, jak i nasadkę chłodzącą.
Niezależnie jednak od wybranego modelu, powinnaś prawidłowo przygotowywać skórę przed depilacją i pielęgnować ją na co dzień. W tym celu:
- 2-3 razy w tygodniu rób peeling i codziennie nawilżaj ciało (możesz używać balsamów bądź kremów nawilżających),
- przed zabiegiem zrób gorącą kąpiel i dokładnie wysusz skórę, dzięki czemu będzie ona odprężona a włoski delikatniejsze,
- depiluj się wieczorem, co pozwoli uniknąć zaczerwienień następnego dnia,
- dzień po zabiegu załóż luźniejsze spodnie lub spódnicę, dzięki czemu pozwolisz skórze odpocząć i nie podrażnisz jej dodatkowo.

Mam nadzieję, że moje rady będą pomocne, ale czekam na ewentualne pytanie.
Expert Philips jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-20, 16:22   #6
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 399
Dot.: Pielęgnacja skóry przed i po depilacji.

mam depilator philips satinelle sensitive od paru dobrych lat. niestety ma minusy: wrastaja wlosy na potege- zwlaszcza na lydkach. robie peelingi uzywam balsamow i ostrych gabek...nie pomaga. jest na to jakis sposob czy po prostu depilator nie jest dla kazdego?
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-21, 16:44   #7
gabi121
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 441
Dot.: Pielęgnacja skóry przed i po depilacji.

mój problem jest podobny...użyłam depilatora 2 razy ok. 1,5 roku temu. Włosy dalej wrastają, choć przeszłam na zwykłą maszynkę i golę z włosem. Już nie mam siły z tymi nogami. Dziewczyny, zastanówcie się 10 razy zanim użyjecie depilatora...

wspieram pytanie: czy jest jakiś sposób na wrastające włoski?
gabi121 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-22, 20:09   #8
MA66IE
Zakorzenienie
 
Avatar MA66IE
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: GD
Wiadomości: 5 151
Dot.: Pielęgnacja skóry przed i po depilacji.

A ja słyszałam, że używanie depilatora prowadzi do pękania naczynek krwionośnych i powstawania tzw. "pajączków" - czy to prawda?
__________________
Wymieniam się:
Szafa

Kosmetyczka
Biblioteczka
Wish Lista
MA66IE jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-22, 21:00   #9
Puchatek0807
Wtajemniczenie
 
Avatar Puchatek0807
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: okolice krakowa
Wiadomości: 2 736
Dot.: Pielęgnacja skóry przed i po depilacji.

mi też strasznie wrastały włoski po depilatorze dlatego golę nogi zwykłą maszynką, okolice bikini kremem do depilacji. moim problemem są czerwone plamki, krostki na wewnętrznej stronie ud po depilacji... co zrobić z tym problemem? smaruję balsamami, maścią z wit A ale jakoś słabo skutkuje
Puchatek0807 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-23, 14:09   #10
Expert Philips
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 41
Dot.: Pielęgnacja skóry przed i po depilacji.

Cytat:
Napisane przez gabi121 Pokaż wiadomość
mój problem jest podobny...użyłam depilatora 2 razy ok. 1,5 roku temu. Włosy dalej wrastają, choć przeszłam na zwykłą maszynkę i golę z włosem. Już nie mam siły z tymi nogami. Dziewczyny, zastanówcie się 10 razy zanim użyjecie depilatora...

wspieram pytanie: czy jest jakiś sposób na wrastające włoski?
Dziewczyny: Kennedy, Emis_89, Puchatek0807 i Gabi121,

Problem wrastających włosków zdarza się, co wynika z osłabienia cebulek włosa – jest on zbyt miękki, by przebić się przez warstwę naskórka i dlatego zaczyna rosnąć pod nią. Jedynym sposobem by temu zapobiec, jest systematyczne peelingowanie. Możecie tez wypróbować specjalistycznych środków do złuszczania naskórka, o którym już pisały inne Wizażanki.

Kennedy, jeśli włoski wrastają mimo pielęgnacji, to możliwe, że depilacja depilatorem nie jest wskazana dla Ciebie i wtedy warto zastanowić się nad inną metodą.

Mam nadzieję, że odpowiedziałam wyczerpująco na pytanie, ale jestem do Waszej dyspozycji. Piszcie.

---------- Dopisano o 14:09 ---------- Poprzedni post napisano o 14:07 ----------

Cytat:
Napisane przez MA66IE Pokaż wiadomość
A ja słyszałam, że używanie depilatora prowadzi do pękania naczynek krwionośnych i powstawania tzw. "pajączków" - czy to prawda?
MA66IE,

Powstawanie tzw. pajączków, nie wynika bezpośrednio z używania depilatora, a opinie które słyszałaś mogą wynikać z tego, że u osób ze skórą naczynkową, używanie depilatora, może potęgować ten efekt. Kobietom, które zmagają się z pękającymi naczynkami, zaleca się inne niż wosk czy depilator, metody usuwania zbędnego owłosienia.
Expert Philips jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-27, 14:57   #11
Vanilla_Cream
Raczkowanie
 
Avatar Vanilla_Cream
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 33
Dot.: Pielęgnacja skóry przed i po depilacji.

Zatem co można zrobić aby nie nabawić się zapalenie mieszków włosowych?

Słyszałam, że pomaga użycie spirytusu kosmetycznego bezpośrednio po depilacji, inni twierdzą jednak, że może to ją dodatkowo podrażnić....
Vanilla_Cream jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-27, 16:52   #12
Expert Philips
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 41
Dot.: Pielęgnacja skóry przed i po depilacji.

Vanilla_Cream,

Wystarczy, że będziesz po każdym użyciu myła depilator pod bieżącą wodą i czyściła głowice szczoteczką. Możesz oczywiście użyć też płynu dezynfekującego. To powinno wystarczyć, a dodatkowo peelingując 2-3 razy w tygodniu ciało i nawilżając je, ryzyko wystąpienia stanu zapalnego będzie zminimalizowane.

Mam nadzieję, że pomogłam, ale pisz gdybyś miała więcej pytań.
Expert Philips jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-29, 00:04   #13
RougeAddict
Raczkowanie
 
Avatar RougeAddict
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 62
Dot.: Pielęgnacja skóry przed i po depilacji.

Ja zawsze mam po depilacji depilatorem czerwone krostki na łydkach. Utrzymują się ok. tydzień nawet dwa, pomimo smarowania tonikiem po depilacji i nawilżania balsamami. Jest jakiś inny sposób na łagodzenie takich podrażnień?
RougeAddict jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-29, 17:01   #14
marticia
Zakorzenienie
 
Avatar marticia
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 3 045
Dot.: Pielęgnacja skóry przed i po depilacji.

U mnie rowniez masakra z wrastajacymi wloskami, wyglada to okropnie, szczegolnie w okolicach bikini
marticia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-29, 23:59   #15
lovebites
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 214
Dot.: Pielęgnacja skóry przed i po depilacji.

Uwielbiam moją Satinelle! Choć jest przeznaczona do nóg (jak dla mnie) nadaje się najlepiej pod pachy. Uwielbiam to uczucie na drugi dzień kiedy nie czuję odrastających włosków.

Niestety mam ten sam problem co wy dziewczyny WRASTAJĄCE WŁOSKI na nogach to przekleństwo mimo codziennego peelingu i nawilżania skóry. Są jeszcze jakieś inne rzeczy które można by zrobić by się nie wrastały. Mam też wrażenie że moja golarka zamiast wyrywać z włoskiem tylko go ucina a jest zupełnie nowa. Dlaczego tak się dzieje?
__________________
Dziewczyny klikajcie codziennie

http://www.pustamiska.pl
http://www.pajacyk.pl


Myślę jak osoba dorosła, mówię jak osoba dorosła, ale nadal patrzę oczami dziecka
lovebites jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-30, 13:13   #16
Expert Philips
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 41
Dot.: Pielęgnacja skóry przed i po depilacji.

RougeAddict, Marticia,

Spróbujcie peelingu. Robiąc go 2-3 razy w tygodniu usuniecie martwy naskórek, co zminimalizuje ryzyko wrastania włosków.
Lovebites, prawdopodobnie masz bardzo osłabioną strukturę włosa, i dlatego nie mogą się one przedostać przez warstwę naskórka. Czy widziałaś wcześniejszą dyskusję o kremie złuszczającym zrogowaciały naskórek? Dziewczyny pisały, że bardzo pomaga on likwidować problem wrastających włosków.
A jeśli chodzi o Twój depilator, to czy za każdym razem po użyciu płuczesz głowice pod bieżącą wodą? Możliwe, że między dyskami pozostały włoski, które zmniejszają dokładność działania urządzenia. Oczyść głowicę szczoteczką dołączoną do zestawu – to powinno pomóc.

Gdybyście miały jeszcze jakieś pytania – piszcie.
Expert Philips jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-31, 13:18   #17
lovebites
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 214
Dot.: Pielęgnacja skóry przed i po depilacji.

Krem złuszczający... nie wdziałam nigdzie o tym rozmów, może jakiś link?

Nie oszukujmy się ale kremy złuszczające do twarzy są drogie, a ja bym miała go nałożyć na nogi chyba że można by wypróbować tańszą wersje, i użyć kremu złuszczającego do stóp.

Co do depilatora tak po każdym użyciu myję go tzn głowice hehe. Niestety w swoim zestawie nie miał on szczoteczki, ale już dawno znalazłam dla szczoteczki zastępstwo i nie ma szans by znalazły się tam jakiekolwiek włoski
__________________
Dziewczyny klikajcie codziennie

http://www.pustamiska.pl
http://www.pajacyk.pl


Myślę jak osoba dorosła, mówię jak osoba dorosła, ale nadal patrzę oczami dziecka
lovebites jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-01, 07:42   #18
majeczka91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 60
Dot.: Pielęgnacja skóry przed i po depilacji.

czy to możliwe,żeby depilator faktyczne "ucinał" tylko włoski,nawet,jeżeli głowica jest oczyszczona?
majeczka91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-01, 16:46   #19
Regista
Meravigliosa creatura
 
Avatar Regista
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 1 280
Dot.: Pielęgnacja skóry przed i po depilacji.

Cytat:
Napisane przez lovebites Pokaż wiadomość
Krem złuszczający... nie wdziałam nigdzie o tym rozmów, może jakiś link?

Nie oszukujmy się ale kremy złuszczające do twarzy są drogie, a ja bym miała go nałożyć na nogi chyba że można by wypróbować tańszą wersje, i użyć kremu złuszczającego do stóp.
Dziewczyny pisały o kremie do ciała SVR, Xerial 30. Jego skład to: 30% mocznik, glicerol, kwas mlekowy, masło Karite, alantoina. Zalecany przy skórze łuszczącej się, rogowaceniu przymieszkowym, wrastającym włoskom po depilacji. Cena waha się od około 40 do 60 zł za 100 ml.

Podobny skład ma Oxedermil firmy Oceanic, krem do skóry z nadmiernym złuszczaniem i rogowaceniem. Wskazania: objawy nadmiernego rogowacenia skóry (kolana, stopy, dłonie, łokcie), rogowacenie przymieszkowe (ramiona, uda), wrastające włosy po depilacji, wspomagająco w leczeniu niektórych schorzeń dermatologicznych (łuszczyca, rybia łuska, wyprysk). Skład: mocznik 30%, masło Shea 3%, gliceryna, alantoina. Cena około 25 zł za 50ml.

Używałam obu w wg mnie nie ma między nimi różnicy w działaniu.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg svr-xerial-30-krem-do-ciala-100ml.jpg (20,7 KB, 7 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg oxedermil_do_skory-500x500.jpg (18,1 KB, 11 załadowań)
Regista jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-02, 09:07   #20
Expert Philips
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 41
Dot.: Pielęgnacja skóry przed i po depilacji.

Cytat:
Napisane przez lovebites Pokaż wiadomość
Krem złuszczający... nie wdziałam nigdzie o tym rozmów, może jakiś link?

Nie oszukujmy się ale kremy złuszczające do twarzy są drogie, a ja bym miała go nałożyć na nogi chyba że można by wypróbować tańszą wersje, i użyć kremu złuszczającego do stóp.

Co do depilatora tak po każdym użyciu myję go tzn głowice hehe. Niestety w swoim zestawie nie miał on szczoteczki, ale już dawno znalazłam dla szczoteczki zastępstwo i nie ma szans by znalazły się tam jakiekolwiek włoski
Lovebites,

Dyskusja o wspomnianym kremie prowadzona była w wątku powitalnym. Poniżej podsyłam cytat:

Cytat:
Krem, o którym piszecie rzeczywiście zawiera dużą ilość mocznika (ok.30%). Sprawdza się on w sytuacji, gdy skóra jest twarda i nagromadziła się warstwa naskórka, którą należy usunąć. Jeśli peeling nie pomaga lub zaniedbałyście tę czynność, krem łagodzi problem nawarstwionego, zgrubiałego naskórka. Jego ceny wahają się od 35 do 60 złotych – w zależności od sklepu, w którym go zamówicie.

Przy typowym stosowaniu peelingu i codziennym nawilżaniu skóry, usuwanie martwego naskórka z użyciem tego typu środków nie jest konieczne, ale przy cerze wyjątkowo suchej z tendencją do nadmiernego rogowacenia – warto spróbować.
Nie wiem, jaki depilator posiadasz, ale jeśli za każdym razem czyścisz głowicę, to możliwe, że nie jest on dopasowany do typu owłosienia, jakie masz. Często dziewczyny z cienkimi włoskami wybierają modele bez dodatkowego systemu napinającego skórę, który ułatwia ich usunięcie.

W razie pytań – pisz.

---------- Dopisano o 09:07 ---------- Poprzedni post napisano o 09:05 ----------

Cytat:
Napisane przez majeczka91 Pokaż wiadomość
czy to możliwe,żeby depilator faktyczne "ucinał" tylko włoski,nawet,jeżeli głowica jest oczyszczona?
Majeczka91,

Jest to możliwe, np. w momencie gdy w nieprawidłowy sposób trzymasz urządzenie lub źle przygotowałaś skórę przed zabiegiem. Czy trzymasz depilator pod kątem 90 stopni w trakcie depilacji? Dzięki temu zoptymalizujesz zabieg i zwiększysz jego efektywność.

Majeczka91, spróbuj przed zabiegiem zrobić sobie gorącą kąpiel i dokładnie osusz ciało. W ten sposób włoski będą delikatniejsze a ciało odprężone.

Mam nadzieję, że moje rady będą pomocne. W razie dodatkowych pytań – pisz śmiało.
Expert Philips jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Wszystko o gładkiej depilacji – Ekspert Philips radzi


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:19.