Poronienie co dalej? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-11-20, 22:15   #1
Lilianna2222
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 14

Poronienie co dalej?


Miesiac temu poronilam. Bylo to tak zwane poronienie zatrzymane, czyli dziecko umarlo mi w srodku. W szpitalu i poznien rozmawialam z kilkoma lekarzami (tak z 5) i wszyscy mi mowili ze wiekszosc poronien to sa slabe geny (lotrria genetyczna) i po pierwszym poronieniu nie robi sie badan. Ostatnio wrocilam do pracy i przyszla do mnie kolezanka opowiedzila ze zdazylo jej sie to samo i abym poszla do jej lekarza do klinoki leczenia nieplodnosci. Szczerze mowiac wczesniej nie planowalam robic rzadnych badan tylko sprobowac jeszcze raz jak mi sie wszystko zagoi ( z psychika lacznie) ale teraz zglupialam. Dziewczyny doradzcie cos, macie jakies doswuadczenia ? Z jednej strony chetnie poszla bym do tej kliniki a z drugiej boje sie o nasze ( tz tez) zdrowie psychiczne ze zaczniemy sie leczyc na nie istniejaca chorobe zamiast sprobowac i nie swirowac.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lilianna2222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-24, 14:51   #2
janna88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 39
Dot.: Poronienie co dalej?

Ja poroniłam dwa razy. Po pierwszym poronieniu lekarze mówili, że po trzech miesiącach, jeśli będę gotowa psychicznie, mogę znowu się starać. Nikt nie zalecal żadych badań, bo to podobno po prostu się zdarza. Tak też zrobiliśmy. W drugą ciążę zaszłam po czterech miesiącach. I znów poroniłam. Ginekolog, do której chodzę, zleciła mi badanie hormonów (są w porządku), mówiła, że dobrze by było zrobić histeroskopię (prawdopodobnie mam częściową przegrodę macicy, wlaściwie niewidoczną na zwykłym USG) oraz wypisała skierownie na badania genetyczne. Na razie się nie badałam, bo nawet moja lekarz rodzinna zaleciła mi dać odpocząć psychice. Mija właśnie rok od drugiego poronienia, a ja planuję zabrać się za badania.

Trzymaj się i życzę Ci powodzenia
janna88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-26, 21:30   #3
lilo
Raczkowanie
 
Avatar lilo
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 403
Dot.: Poronienie co dalej?

Ja mam za sobą już 3 poronienia, ostatnie tydzień temu. Większość lekarzy twierdzi, że poronienie do 3 razy to norma, i dopiero po 3 można stwierdzić czy to poronienie nawykowe i ewentualnie leczyć.

Po 2 poronieniu (a właściwie w jego trakcie bo jak już wiedziałam że źle się dzieje z dzieckiem), trafiłam do wspaniałego lekarza, który każde poronienie traktuje jak zło. Zrobiłam masę badań- przede wszystkim hormony (wyszła mi niedomoga lutealna i biorę duphaston nawet nie będąc w ciąży- pms, skoki nastrojów zniknęły, cera się poprawiła, ogólnie jest lepiej, jednak równowaga hormonalna jest BARDZO ważna), do tego przeciwciała kardiolipinowe, pakiet badań dla kobiet planujących ciążę (m.in. tokspolazmoza, różyczka), tarczycę, po drugim zabiegu łyżeczkowania zrobił też w szpitalu histeroskopię żeby obejrzeć macicę czy anatomicznie jest ok i czy po abrazjach nie ma zrostów. Poza tym testy nietolerancji pokarmowych (podobno jak czegoś nietolerujemy z jedzenia to wytwarzają się przeciwciała które "atakują" dziecko), i jeszcze jedno badanie autoimmunologiczne którego nie zrobiłam bo zaszłam w 3 ciążę.

Te wcześniejsze badania nic nie dały i oprócz niedoborów progesteronu (którego poziom regularnie badałam) i nietolerancji na ananasa i drożdże jestem zdrowa. Dodam, ze po każdym poronieniu badaliśmy zarodki genetycznie- były zdrowe.

Jak poroniłam po raz 3 lekarz powiedział, że jest przekonany że poronienia są autoimmunologiczne- w skrócie: mam alergię na dzieci, a mój organizm je odrzuca. Jak wrócą mi cykle, jadę to zbadać, jak się to potwierdzi- nie mam szans na dziecko bo będę ronić za każdym razem... Można niby podać jakieś immunoglobuliny dożylnie ale nie wiem czy się podejmę tej terapii. Na razie zobaczę co nam wyjdzie w tych badaniach.

Ale totalnie nie rozumiem, jak lekarz może powiedzieć że tak może być, i nie zlecić badań... Żadnych, nawet podstawowego panelu hormonalnego
__________________

Najlepsze jest jeszcze przed nami
lilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-27, 17:57   #4
Lilianna2222
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 14
Dot.: Poronienie co dalej?

Hej dziewczyny, tak strasznie przezylam to poronienie ze ogromnie sie boje ze to sie powtorzy. Zadzwonilam juz do tej kliniki i idziemy na wizyte w styczniu. Ogromnie sie boje ze to tez jest cos autoimunologicznego bo ja mam jeszcze jakas chorobe stawow, ktora mimo moich usilnych staran caly czas jest nie zdiagnozowana, i bardzo sie boje ze to jest powiazane z poronieniem. Narazie witaminka d i kwas foliowy. Zastanamiam sie nad postem dr dabrowskiej (zarowno ze wzgledu na stawy jak i poronienie) a byc moze tez dlatego aby miec poczucie ze cos robie.Co myslicie ? Macie jeszcze jakies rady lub pomysly ? Pozdrawiam was Cieplo bo nigdy wczesniej nie wyobrazalam sobie jak wielki jest to nieszczescie dla matki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lilianna2222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-27, 20:27   #5
lilo
Raczkowanie
 
Avatar lilo
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 403
Dot.: Poronienie co dalej?

Nikt nas nie rozumie dopóki sam niestety tego nie przeżyje...

Trzymaj się dzielnie

Na razie poczekaj, do stycznia niedaleko, a post chyba nie zaszkodzi (sama go przeszłam ale uważaj, osobiście w 3 tyg diety- jak już z niej powoli wychodziłam- miałam krwotoki z nosa).
__________________

Najlepsze jest jeszcze przed nami
lilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-28, 20:05   #6
Lilianna2222
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 14
Dot.: Poronienie co dalej?

Szkoda tylko , ze tobie post nie pomogl. Pewnie tez sprobuje, narazie i tak nie jestem w formie aby starac wiec miesiac na warzywkach mi nie zaszkodzi. Caly czas mysle o dziecku i przeszukuje internet w poszukiwaniu lekarstwa na poprawe mojego stanu zdrowia. Mam 29 lat i pierwszy raz w zyciu naprawde nie wiem co robic.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lilianna2222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-29, 13:14   #7
lilo
Raczkowanie
 
Avatar lilo
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 403
Dot.: Poronienie co dalej?

Mi lekarz zalecił zrobić takie badanie: https://cytolab.pl/poronienia
Poczytaj sobie, może ci się przyda
__________________

Najlepsze jest jeszcze przed nami
lilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-11-29, 19:17   #8
Lilianna2222
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 14
Dot.: Poronienie co dalej?

Zapytam o nie tego lekarza od kliniki bezplodnosci. Daj prosze znac jak wyniki. Moze bedziecie chociaz wiedzieli na czym stoicie. Dobrze ze jest internet bo w otoczeniu nie mam nikogo kto mnie rozumie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lilianna2222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-30, 08:37   #9
lilo
Raczkowanie
 
Avatar lilo
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 403
Dot.: Poronienie co dalej?

Ja te badania późną wiosną będę robić. Po 1 cykl musi mi wrócić, a po 2- obiecaliśmy sobie że jak tym razem się nie uda to lecimy na Wakacje Życia. Na początku lutego lecimy, więc kolejny cykl będę czekała bo pewnie podróż go rozreguluje, i najszybciek marzec-kwiecień będę te badania robić. TŻ też bo w tej klinice też badają nasienie pod kątem poronień.

I wiecie co? Stawianie sobie małych celów, jak np. planowanie tych wakacji, pomaga. Mi pomaga. Bo zajmuje się czymś dostępnym, przyjemnym i w przyszłości. Jak wrócimy- wymyślę sobie inny mały cel. Żeby tylko chociaż trochę zapomnieć...
__________________

Najlepsze jest jeszcze przed nami
lilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-11, 22:40   #10
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Poronienie co dalej?

Cytat:
Napisane przez Lilianna2222 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, tak strasznie przezylam to poronienie ze ogromnie sie boje ze to sie powtorzy. Zadzwonilam juz do tej kliniki i idziemy na wizyte w styczniu. Ogromnie sie boje ze to tez jest cos autoimunologicznego bo ja mam jeszcze jakas chorobe stawow, ktora mimo moich usilnych staran caly czas jest nie zdiagnozowana, i bardzo sie boje ze to jest powiazane z poronieniem. Narazie witaminka d i kwas foliowy. Zastanamiam sie nad postem dr dabrowskiej (zarowno ze wzgledu na stawy jak i poronienie) a byc moze tez dlatego aby miec poczucie ze cos robie.Co myslicie ? Macie jeszcze jakies rady lub pomysly ? Pozdrawiam was Cieplo bo nigdy wczesniej nie wyobrazalam sobie jak wielki jest to nieszczescie dla matki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
nie rób postu dąbrowskiej, bo jeszcze rozwalisz sobie gospodarkę hormonalną. to jest straszne zło, wbrew pozorom. jeśli masz chorobę autoimmunologiczną to powinnaś ją zdiagnozować u dobrego lekarza. plus przy takich chorobach można dietą kontrolować w jakimś stopniu chorobę. wyklucz z diety nabiał, gluten i rośliny psiankowate.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-12-11 22:40:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:23.