Lumigan Latisse - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-07-02, 18:45   #61
Way
Raczkowanie
 
Avatar Way
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 31
Dot.: Lumigan Latisse

Nie tragizowałabym tak bardzo. Szkodliwych jest wiele rzeczy, i uwierzcie Lumigan do zabójców nie należy. Każdy tu jest dorosły (chyba) i wie co robi Sama używam careprost 9 tydzień i potwierdzam działanie. Skoro w salonach kosmetycznych otwarcie je stosują...zresztą same popatrzcie. http://www.youtube.com/watch?v=dNbSH...eature=related
__________________
72-...-66-65,865-64-63-62

Way jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-22, 07:03   #62
majeczk_a
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 169
Dot.: Lumigan Latisse

Ok, ale chciałabym jeszcze poznac opinie okulisty
majeczk_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-23, 21:10   #63
Way
Raczkowanie
 
Avatar Way
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 31
Dot.: Lumigan Latisse

Cytat:
Napisane przez majeczk_a Pokaż wiadomość
Ok, ale chciałabym jeszcze poznac opinie okulisty
Tzw. skutki uboczne są wyraźne wymienione. Nie sądzę, żeby jakikolwiek okulista był zachwycony takim użytkowaniem tego (nie ukrywajmy) dość silnego leku. To indywidualna sprawa każdej z nas. Znam osoby, które stosują ( w tym córkę okulistki ) Trzeba umieć to zaaplikować, a nie chlapać ile wlezie do oka wiem, że można- tylko ostrożnie i konsekwencji dla oka nie ma
__________________
72-...-66-65,865-64-63-62

Way jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-24, 18:29   #64
majeczk_a
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 169
Dot.: Lumigan Latisse

Hmmm ja np mogłabym nie wiem... no rozne rzeczy połknac i zaaplikowac sobie zeby np cos fajniejsze było xD ale jednak w okolice oka nigdy. To pewnie indywidualna sprawa, masz racje, ale ja jestem przewrazliwiona chyba na punkcie oczu
majeczk_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-02, 00:26   #65
invisible2112
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 9
Dot.: Lumigan Latisse

Cześć Dziewczyny! Ja postanowiłam przetestować na sobie ten cały lumigan i muszę powiedzieć, że widzę całkiem niezłe jak na mnie efekty po niecałym miesiącu stosowania. Normalnie nie mam za długich rzęs, chociaż jakieś strasznie krótkie też nie są. Planuję to stosować jeszcze osiem tygodni, czyli dopóki nie skończą się zapasy, a później jednak odstawię. Nie zauważyłam u siebie jakichś strasznych efektów ubocznych, poza uczuciem suchości w oku, czasem swędzą mnie powieki i ściemniała mi skóra wokół oczu. Jednak olejek rycynowy to bezpieczniejsze rozwiązanie . Natomiast mam pytanie i będę wdzięczna jeśli ktoś udzieli mi odpowiedzi. Otóż muszę zrobić niedługo badania na studia i zastanawiam się, czy ten cały lumigan można wykryć, (pewnie można) i na ile przed trzeba go odstawić, żeby nic nie wyszło w badaniach? Wolałabym, żeby moja mama się o tym nie dowiedziała, a pracuje w szpitalu niestety...
invisible2112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-08, 18:09   #66
Sikorka93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 4
Dot.: Lumigan Latisse

Mi lumigan nie powodował żadnych zmian w wynikach badań.... moze jedynie wystarczy na kilka dni przed badaniami (3-4) przestać je brac, żeby skóra wokół oczu troszkę się przejaśniła
Sikorka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-12, 14:49   #67
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: Lumigan Latisse

podbijam!
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:
olkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-09-13, 15:04   #68
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: Lumigan Latisse

jednak sie skusilam na niego na dniach go bede miec. zaryzykuje jak cos bedzie nie tak poleci na brwi albo oddam koleżance ktora popelnila blad mlodosci i za cienko sobie brewki skubala a bardzo teraz na nie narzeka przekonaly mnie te fotki:

http://hapagurl8.blogspot.com/2010/0...my-review.html

http://www.lensmakyaj.com/search/label/Kirpik%20uzatma

http://sevdalinka.org/rengarenk/lumigan-kirpik-uzatma/
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:

Edytowane przez olkie
Czas edycji: 2011-09-13 o 15:05
olkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-18, 11:40   #69
zzzielona
Wtajemniczenie
 
Avatar zzzielona
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 104
Dot.: Lumigan Latisse

Moja mama stosuje ten lek przez ostatnie trzy miesiące, oczywiście na rzęsy. Miesza go z jakimiś zwykłymi kroplami, które są nieco gęstsze i na rzęsy nakłada jak tusz do rzęs. Trzeba właśnie uważać, żeby nic nie dostało się do oka. Moja mama uważa i nic się z jej oczami nie dzieje.

Generalnie można sobie kupić najtańszą odżywkę do rzęs i wstrzyknąć sobie do tego ten specyfik.
__________________
Bloguję o kobiecych sprawach...
Moja biżuteria!
zzzielona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-18, 20:29   #70
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: Lumigan Latisse

ja bym sie obawiala mieszac specyfiki o nieznanych dokladniej skladach nie majac wiedzy chemicznej i znajomosci podstawowych zasad mieszania. nigdy nie wiadomo czy rozne skladniki nie wejda w reakcje to raz a po 2gie mozna sobie wieksze kuku zrobic niz uzywajac samego lumiganu -w najlepszym wypadku uczulenie po 3 nakladanie go na cala dlugosc rzes to marnotrawstwo
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:
olkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-18, 20:39   #71
zzzielona
Wtajemniczenie
 
Avatar zzzielona
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 104
Dot.: Lumigan Latisse

Marnotrawstwo? No nie wiem, jedna buteleczka tego specyfiku kosztuje 30 zł., więc nie ma co popadać w skrajności . Poza tym nie sądzę, żeby ze zwykłą, powszechnie stosowaną odżywką do rzęs te krople jakoś okrutnie by przereagowały.

Dodam jeszcze od siebie, że moja mama dostała te krople od swoich koleżanek-okulistek, które same jej ten środek poleciły. Jeśli się wie jak je stosować i jest się ostrożnym, to problemów nie ma. Najgorsze jest jednak to, że gdy przestaje się ich używać, to rzęsy wracają do normalnego stanu.

Jeszcze kilka dni temu chciałam iść śladem mamy, ale jestem zadowolona ze swoich rzęs a takie przerośnięte a'la sztuczne niekoniecznie wyglądają dobrze (przynajmniej według mnie). Także w sumie uważam, że szkoda zachodu.
__________________
Bloguję o kobiecych sprawach...
Moja biżuteria!
zzzielona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-19, 16:05   #72
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: Lumigan Latisse

Cytat:
Napisane przez zzzielona Pokaż wiadomość
Marnotrawstwo? No nie wiem, jedna buteleczka tego specyfiku kosztuje 30 zł., więc nie ma co popadać w skrajności . Poza tym nie sądzę, żeby ze zwykłą, powszechnie stosowaną odżywką do rzęs te krople jakoś okrutnie by przereagowały.
nie sadzisz ale tez nie mozesz zapewnic ze nie wejdzie w reakcje. nie mozesz tego wykluczyc. taka mikstura moze conajmniej zmienic konsystencje,lub poprostu sie zepsuc w ekspresowym tepie. ale to jest to co nas najmniej zaboli. marnotrawstwo- a i owszem bo preparat ma dzialac na cebulki czyli nasade rzes a nie na ich dlugosc. nakladanie na dlugosc zwykla szczoteczka moze sprawic ze po pol roku kuracji wloski nie wydluza sie ani o milimetr bo preparat poprostu nie dostanie sie do ich nasady czyli tam gdzie powinno go sie znalezc najwiecej . reasulujac nie ma co sie bawic w malego chemika i twiozyc mikstury ktore nie wiadomo jak sie zachowaja a poprostu isc po pedzelek do linera lub po cieniutki syntetyczny do plastyka za 2,8ozl i nakladac "tak jak bog przykazal" jak liner majac swiadomosc ze plyn dociera do cebulek.

po 3 cena 30 zl dla jednym to smiesznie malo a inne dziewczyny ktorym na studiach/w domu sie nie przelewa moze troche mimo wszytko zniechecac:P z tego co zlyszalam na recepte nie dla przewlekle chorych lumigan to cena ok 60 zl

takie jest me zdanie i mozna je podzielac lub nie.
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:
olkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-19, 21:00   #73
gabriell1982
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 278
Dot.: Lumigan Latisse

Nie jestem lekarzem, więc nie będę się wypowiadać na temat szkodliwości tych kropli, ale sądzę, że te z was które piszą te dramatyczne opisy mocno przesadzają..
Jak dziś byłam na wizycie u swojego dermatologa (mam problem z nasilonym jesiennym wypadaniem włosów) i przy okazji zaproponowała mi Lumigan właśnie na porost rzęs, a jest to naprawdę dobra i ceniona lekarka. Sądzę, że gdybym miała ryzykować zdrowiem, nie oferowałaby mi takich środków..
Gdyby któraś dziewczyna chciała koniecznie, anie mogła nigdzie go "zdobyć", niech da znać - mogę załatwić, ale najwcześniej w przyszłym miesiącu.
gabriell1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-20, 00:02   #74
zzzielona
Wtajemniczenie
 
Avatar zzzielona
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 104
Dot.: Lumigan Latisse

olkie, gwarancji nie dam, ale naprawdę jest bardzo mała szansa, że to w jakiś sposób drastycznie przereaguje, uwierz. Poza tym te krople same w sobie są dość rzadkie i właśnie, żeby ich nie marnować warto jest sobie je czymś zagęścić. Moja mama na przykład robi to innymi kroplami. Co do nakładania... Wydaje mi się, że przy aplikowaniu tego preparatu cieniutkim pędzelkiem jest większa szansa, że dostanie się do oka, szczoteczką z maskary można sobie nakładać bardziej u nasady odpowiednią ilość. Ale to wiadomo - jak komu wygodniej .

gabriell1982, no właśnie, mi też się nie wydaje, żeby to były aż tak bardzo niebezpieczne krople ;P. Poza tym jak sama napisałaś - polecają je na porost rzęs właśnie niektórzy lekarze.
__________________
Bloguję o kobiecych sprawach...
Moja biżuteria!
zzzielona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-20, 15:28   #75
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: Lumigan Latisse

kiedys zwykla odzywke do brwi i rzes chcialam bardziej "roziskrzyc" miką zkoczylo sie tym zezrobiula sie bardzo zadka jak woda ( a przeciez dodalam tylko buala iskrzaca mike ) i zepsula sie w ekspresowym tepie keratyna zaczela smierdziec zgnilym jajem;p
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:
olkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-01, 05:39   #76
fastcat
Przyczajenie
 
Avatar fastcat
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 17
GG do fastcat
Dot.: Lumigan Latisse

Czy ktoś ma może do sprzedania lumigan? Pozdrawiam
fastcat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-17, 22:36   #77
natalaia
Raczkowanie
 
Avatar natalaia
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 30
Dot.: Lumigan Latisse

Dziewczyny błagam was nie róbcie sobie tego! od 8 lat choruje na jaskrę, bbiorę betoptic s, owszem rzęsy są długie i mocne...ale to jest lek który odzywia nerw wzrokowy. zmniejsza a nie zwiększa cisnienie w gałce ocznej, bo jaskra to zwiekszone cisnienie w gałce ocznej wiec bezsensem byłoby je zwiekszac bo to prowadzi do ślepoty.Ale -o samych lekach na jaskre- czesto powodują zmianę koloru tęczówki, niby niewinne a boli od nich głowa, moga pojawić się tęczowe koła dokładnie jak przy jaskrze, która nazywana jest cichym zabójcą... nie używajcie leków na tak poważną chorobę po to by zaimponować sobie i innym rzęsami... bo możecie stracić więcej. Nikogo nie straszę lojalnie uprzedzam , sam chciałam przedłużyć sobie rzęsy ale jaskra to niestety przeciwwskazanie... więc zazdroszczę wam ,że Wy macie tą możliwość. To naprawdę nie żart.Pozdrawiam drogie wizażanki
natalaia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-11, 09:52   #78
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: Lumigan Latisse

mam pytanie do uzywajacych niegdys czy po odstawieniu powieki wracaja do poprzedniego koloru?
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:
olkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-31, 14:52   #79
Anna3232
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1
Dot.: Lumigan Latisse

Lumigan - http://my-healthcare-shop.com/item.php?id=7304&aid=9210
Anna3232 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-31, 18:09   #80
Malinka201
Przyczajenie
 
Avatar Malinka201
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 11
Dot.: Lumigan Latisse

Hej, aj już od dawna szukam czegoś co wzmocniłoby moje bardzo słabe i jasne, krótkie rzęsy i znalazłam nowy produkt Eye Lash Extender, czy jakos tak. Ma podobno takie samo działanie jak Latisse, czy ktoś tego próbował?
Malinka201 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-02, 11:09   #81
make_up make_love
Przyczajenie
 
Avatar make_up make_love
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: wlkp.
Wiadomości: 7
Dot.: Lumigan Latisse

Mojej znajomej właśnie lekarz zapisał Lumigan, bo miała bardzo zniszczone rzęsy po przedłużaniu w kosmetyczki.
Ile ludzi tyle opinii...
make_up make_love jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-22, 14:43   #82
maga-...
Raczkowanie
 
Avatar maga-...
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 114
Dot.: Lumigan Latisse

Ja już zakończyłam swoją przygodę z Lumiganem. Efekt był cudowny, jednak nie chciałam, aby lek na jaskrę stanowił element mojej codziennej pielęgnacji :| Piękno długich rzęs uzależnia!!! Świetna przygoda, na pewno powrócę do niej za kilka lat.
Zdjęcia umieściałam w pamiątkowym poście, może komuś się przyda: http://swiatwedlugmegan.blogspot.com...lumiganem.html
Pozdrawiam
__________________
POFF!
maga-... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-12, 11:11   #83
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 16 387
Dot.: Lumigan Latisse

Cytat:
Napisane przez natalaia Pokaż wiadomość
Dziewczyny błagam was nie róbcie sobie tego! od 8 lat choruje na jaskrę, bbiorę betoptic s, owszem rzęsy są długie i mocne...ale to jest lek który odzywia nerw wzrokowy. zmniejsza a nie zwiększa cisnienie w gałce ocznej, bo jaskra to zwiekszone cisnienie w gałce ocznej wiec bezsensem byłoby je zwiekszac bo to prowadzi do ślepoty.Ale -o samych lekach na jaskre- czesto powodują zmianę koloru tęczówki, niby niewinne a boli od nich głowa, moga pojawić się tęczowe koła dokładnie jak przy jaskrze, która nazywana jest cichym zabójcą... nie używajcie leków na tak poważną chorobę po to by zaimponować sobie i innym rzęsami... bo możecie stracić więcej. Nikogo nie straszę lojalnie uprzedzam , sam chciałam przedłużyć sobie rzęsy ale jaskra to niestety przeciwwskazanie... więc zazdroszczę wam ,że Wy macie tą możliwość. To naprawdę nie żart.Pozdrawiam drogie wizażanki
no ale, gdy się go stosuje TYLKO NA linię rzęs, ostrożnie patyczkiem to bez przesady, nie moze się nic stać.

i hope so.

ja dziś zaczynam
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-07, 11:06   #84
unmei84
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1
Dot.: Lumigan sprzedam

zakaz handlu

Edytowane przez zlosliwiec
Czas edycji: 2012-10-26 o 11:05
unmei84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-13, 16:37   #85
Rollxd
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 27
Dot.: Lumigan Latisse

zakaz handlu - 2 pkt karne

Edytowane przez zlosliwiec
Czas edycji: 2012-10-26 o 11:56
Rollxd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-08, 17:50   #86
PatriciaTricia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 3
Dot.: Lumigan Latisse

Ja uzywam latisse od tygodnia, Juz widze ogromna poprawe! Bardzo chetnie przejde na lumigan, poniewaz am silniejsze dzialanie. Moja przyjaciolka uzywa latisse od trzech miesiecy.. Rzesy ma piekne, jak paw ogonek zadnych efektow ubocznych.. Poza tym nie zgadzam sie z Siorka.. Powiedzialas, ze kolor Twoich teczowek rozjasnil sie a ja sie pytam, jakim cudem?! Skoro bimatoprost moze spowodowac jedynie zaciemnienie teczowki. Malo tego. Oczy niebieskie badz zielone nie sa na to narazone, poniewaz we wierzchniej warstwie teczowki nie znajduje sie melanina, odpowiedzialna za ciemnienie.. Poddalas w watpliwosc cala swoja wypowiedz.
PatriciaTricia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-26, 11:00   #87
yoksa1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 32
Dot.: Lumigan Latisse

zakaz handlu - 2 pkt karne

Edytowane przez zlosliwiec
Czas edycji: 2012-10-26 o 11:56
yoksa1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-16, 21:33   #88
babeczkapl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 1
Dot.: Lumigan Latisse

Hej
Mam dwa pytanka:
Na ile wystarcza wam jedno opakowanie Lumiganu?
Można stosować Lumigan na brwi? Czy to nie daje żadnego efektu..?

Dostałem ten lek od dermatologa ze względu na chorobę w której jedna rzęsa mi praktycznie wypadła i jedna brew w 1/3.

Pozdrawiam!
babeczkapl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-21, 08:49   #89
Kasia1491
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 1
Dot.: Lumigan Latisse

Reklama

Edytowane przez kasiaj85
Czas edycji: 2013-10-21 o 12:58 Powód: reklama
Kasia1491 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-02, 14:22   #90
PrawdziweUHT
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 10
Dot.: Lumigan Latisse

~babeczkapl, mi opakowanie Lumiganu starcza, w zależności od sposobu nakładania, a co za tym idzie używanej ilości, na 2-3 miesiące (używany raz dziennie). Owszem, można stosować Lumigan na brwi, w końcu i brwi i rzęsy są włosami. Jeśli masz przerzedzone brwi to powinny się po Lumiganie zagęścić, ale obawiam się, czy w końcu nie urosłyby zbyt długie? Przy rzęsach efekt maksymalnego wydłużenia jest oczywiście plusem, ale przy brwiach już niekoniecznie
PrawdziweUHT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-04-08 13:40:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:45.