PLATFORMA WIBRACYJNA i jej skutecznoś - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-10-16, 23:15   #31
nitrogliceryna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8
Dot.: PLATFORMA WIBRACYJNA i jej skutecznoś

No tak,wszędzie czytam jak to koleżanki,siostry i koleżanki koleżanek schudły na platformie tylko nigdzie jeszcze nie znalazłam opinii od osoby która osobiście straciła na wadze ćwicząc na tym urządzeniu. Ja też słyszałam od osób trzecich o dziewczynach,które chudły po 6 kg w tydzień dlatego kupiłam to urządzenie i użytkując je przez ponad 2 miesiące nie zauważyłam rezultatów w postaci utraty wagi. Jedyne co się poprawiło to jędrność skóry,ale to by było na tyle.
Pozdrawiam
nitrogliceryna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-22, 18:30   #32
curiosa83
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 10
Dot.: PLATFORMA WIBRACYJNA i jej skutecznoś

Dlatego ja postanowiłam sama wypróbować jak działa ta platforma. Znalazłam fajną i tanią http://www.allegro.pl/item787355210_...tein_500w.html Co o tym sądzicie? Ktoś już używał podobnej??? Nie mam tyle silnej woli żeby chodzić na siłownię, a w domku to wiadomo
curiosa83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-29, 15:42   #33
Magdavlk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2
Dot.: PLATFORMA WIBRACYJNA i jej skutecznoś

chodze na platforme wibracyjną od miesiaca na przemian z rollmasażem i jestem zachwycona rezultatami.. zmoja skóra jest jędrna, sprężysta i cudowna w dotyku. Mi nie zależy na utracie wagi ale o zgubieniu centymetrów i juz po miesiącu zgubiłam kilka centymetrów. Pupa mi sie uniosła do góry, jest sprężysta a nie taka oklapła. a najwięcej radości przyniosło mi to wtedy, gdy po 2 tygodniach (nie mówiąc o tym mojemu narzeczonemu ) on sam widział ofekty i pytał mnie co ze sobą zrobiłam. przez pierwszy tydzien chodziłam codzinnie na przemian.... 25 min na platformie wibrującej (co 5 minut inna pozycja) a na 2 -gi dzień na rolllmasaż ok 1 godz. No ale do tego oczywiście dieta, zadnych Chipsów, piwa, bitej zmietany, słodyczy!!! i powiem wam tyle, mnie nie trzeba teraz przerabiać w photoshopie ) polecam!!!!

---------- Dopisano o 16:42 ---------- Poprzedni post napisano o 16:33 ----------

aha zapomniałam dodać. na platformie nie schudniecie z 80 do 60 kg. Platforma ma na celu rozbicie tłuczczu i przygotowanie skóry na inne zabiegi, nikt wchodzac na platforme nie schudnie. Jak chcecie szybko schudnac to lepiej idzcie na rowery do fitnessclubu, tam jest szybka redukcja tkanki tłuszczowej. Platforma jest dobra dla osób , które chca zrzucic kilka centymetrów, a rollmasaż jest azy pozbyć się celulitu i ukształtować sylwetke, aby nie było żadnych fałdek. i najwazniejsze w platformach jest to, żeby sprawdzać, aby platforma składała sie z 2 osobnych części (2 platform) a nie jednej , dlatego że nasza masa rozkłada sie nierównomiernie , a platforma umie dostosowac sie do wagi ciała po lewej i po prawej stronie. wiem bo jak chodziłam na jedna cała to nie było żadnych rezultatów.
__________________
MagdaVlk
Magdavlk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-02, 21:53   #34
Dog-Rose
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kisiajowo :)
Wiadomości: 999
Dot.: PLATFORMA WIBRACYJNA i jej skutecznoś

Dzisiaj po raz pierwszy ćwiczyłam na tej platformie. Hmmm... odczucia przedziwne... Czułam przy tym dość mocne napięcie mięśni. Spróbuję dodać 10 min takich ćwiczeń do normalnego treningu
Dog-Rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-04, 12:46   #35
analogowa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 15
Dot.: PLATFORMA WIBRACYJNA i jej skutecznoś

Cześć dziewczyny, a ja zapisałam się do klubu harmonya w Lublinie kilka dni temu oni ponoć jako jedyni mają to w tym mieście. Nie mogę nic powiedzieć jeszcze o tym powerplate ale powiem, że jak normalnie robię koło 30 brzuszków, tak na tym nie wycisnęłami więcej niż 8 bo mnie tak mięśnie zaczęły boleć... więc coś w tym musi być Pochodzę tak z miesiąc i dam znać co i jak ale generalnie polecam, bo z tego co słyszałam to warto
analogowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-29, 14:10   #36
Dog-Rose
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kisiajowo :)
Wiadomości: 999
Dot.: PLATFORMA WIBRACYJNA i jej skutecznoś

No i co tu taka cisza? Nikt już na tym ćwiczy? Ja ćwiczę na tej platformie kilka razy w tygodniu przed zwykłym treningiem. Na razie nie widzę efektów ani od tego, ani od tego...
Dog-Rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-30, 18:31   #37
JustusLand
Raczkowanie
 
Avatar JustusLand
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 95
Dot.: PLATFORMA WIBRACYJNA i jej skutecznoś

w takim razie teraz moja kolej.
Zanim jednak napisze o pierwszych efektach rozwieję pewną bzdurę, którą wyczytałam powyżej - PLATFORMA POWINNA STANOWIĆ JEDNĄ CAŁOŚĆ , nie powinna być złożona z dwóch części! 2-częściowe platformy mają NEGATYWNY wpływ na nasze zdrowie, zwłaszcza na kręgosłup

Zakupiłam w zeszłym tygodniu profesjonalną platformę ( jednoczęściową ). Testuję ją razem z mamą od środy, a od wczoraj dodatkowo ze znajomą. Przed pierwszym wibrotreningiem pomierzyłyśmy się w ramionach, biuście, talii, boczkach, biodrach, udach ( u góry i na dole ) oraz w łydkach. Do tego doszła waga. Mama się jeszcze dzisiaj nie mierzyła, ja za to tak. Po 4 dniach wibrotreningu ( 10 minut na stojąco, 10 minut na siedząco - przy programie AUTO , który waha się od 16,5 do 22Hz) ubyło mi po 1cm z talii, boczków, bioder, 0,5cm z górnej części uda, 1cm z dolnej części i aż 1,5cm z łydek Dodam, że pomiary są robione na tych samych wysokościach by nie było poślizgu spowodowanego niedokładnym przyłożeniem centymetra. Jeśli chodzi o wagę straciłam niecały kg ( bez stosowania diety ). Mama z kolei mimo, że pomiary będzie robić dopiero w środę cieszy się, że czuje lekki luz w spodniach.
Tak więc jeśli korzysta się z profesjonalnej platformy i nie szaleje z wyższymi Hz, które mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia, można uzyskać szybkie efekty
JustusLand jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-02-11, 20:04   #38
fiorella22
Zadomowienie
 
Avatar fiorella22
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 363
Dot.: PLATFORMA WIBRACYJNA i jej skutecznoś

JustusLand, i jak efekty?

jestem ciekawa, bo na siłowni, na którą chodzę widziałam to urządzenie. Kiedyś raz na to weszam, ale chyba źle ustałam, bo myslałam, że mi mózg wytrzęsie...

W każdym razie widziałam, że dziewczyny na to chodzą. Więc może i ja bym się na to ponownie skusiła...
__________________
Mam na Ciebie oko - czyli jak się bawić ze swoim dzieckiem - blog

You are not alone
I am here with you...
MJ
fiorella22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-12, 08:01   #39
JustusLand
Raczkowanie
 
Avatar JustusLand
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 95
Dot.: PLATFORMA WIBRACYJNA i jej skutecznoś

Efekty są Moja mama straciła łącznie 7cm, ja przestałam korzystać z prostej przyczyny - co chciałam wyszczuplic już wyszczupliłam Ubyło mi koło 2cm w problematycznych miejscach. To naprawdę działa tylko trzeba korzystać z urządzenia z głową. Obydwie z mamą zauważyłyśmy poprawę skóry - stała się jakby jędrniejsza i bardziej sprężysta.

Cytat:
Napisane przez fiorella22 Pokaż wiadomość
Kiedyś raz na to weszam, ale chyba źle ustałam, bo myslałam, że mi mózg wytrzęsie...
Pierwsza opcja - pewnie stałaś na 'sztywnych' prostych nogach. Wystarczy je delikatnie ugiąć w kolanach i jest po sprawie.
Druga opcja - wibracje mogły być za wysokie
Trzecia opcja - platforma nie była profesjonalna i np. złożona z dwóch platform ( brak równowagi między lewą i prawą częścią ciała)

pozdrawiam
JustusLand jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-12, 12:15   #40
fiorella22
Zadomowienie
 
Avatar fiorella22
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 363
Dot.: PLATFORMA WIBRACYJNA i jej skutecznoś

Tam, gdzie ja chodzę to jest platforma "Power Plate". Nie znam się na tym, ale jest to renomowana siłownia więc myślę, że byle czego nie mają. W sumie tam jest tablica infirmacyjna z pozycjami jakie należy przybrac, ale ja się w to nie wczytywałam... ale z tego co piszesz to warto


wer Plate


---------- Dopisano o 13:15 ---------- Poprzedni post napisano o 13:05 ----------

tu są super pokazane ćwiczenia na platformie http://video.google.com/videoplay?do...64870847034321#
__________________
Mam na Ciebie oko - czyli jak się bawić ze swoim dzieckiem - blog

You are not alone
I am here with you...
MJ
fiorella22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-12, 19:33   #41
lacrima
Raczkowanie
 
Avatar lacrima
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 188
Dot.: PLATFORMA WIBRACYJNA i jej skutecznoś

Przeczytałam wątek w nadziei,że się czegoś dowiem o Power Plate, bo na mojej siłowni właśnie się pojawiło. Ale po przeczytaniu jestem jeszcze bardziej zdezorientowana i w dodatku przerażona, że na skutek nieodpowiedniej częstotliwości fal poziomych i osiagnięcia rezonansu wybuchnie mi wątroba, a cellulit zostanie nietknięty
lacrima jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-13, 10:48   #42
fiorella22
Zadomowienie
 
Avatar fiorella22
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 363
Dot.: PLATFORMA WIBRACYJNA i jej skutecznoś

No właśnie mnie interesuje, co z narządami wewnętrznymi - wątroba, serce itd.... czy jest to niezdrowe. Nie mogę nigdzie znaleźć jasno napisanych informacji na ten temat... W necie są same superlatywy
__________________
Mam na Ciebie oko - czyli jak się bawić ze swoim dzieckiem - blog

You are not alone
I am here with you...
MJ
fiorella22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-11, 08:36   #43
Mariczek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1
Dot.: PLATFORMA WIBRACYJNA i jej skutecznoś

Witam. JustusLand czy mogłabyś powiedzieć jakiej firmy masz platforme ?
Mariczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-12, 08:51   #44
JustusLand
Raczkowanie
 
Avatar JustusLand
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 95
Dot.: PLATFORMA WIBRACYJNA i jej skutecznoś

Cytat:
Napisane przez Mariczek Pokaż wiadomość
Witam. JustusLand czy mogłabyś powiedzieć jakiej firmy masz platforme ?

Platforma jest duża, stabilna i ciężka.
Posiada programy max 10minutowe, czyli te, które zalecane
max częstotliwość drgań - 30Hz czyli również górny prog bezpieczeństwa.
Urządzenie ma jedną platformę, która porusza się wahadłowo, to jego największa zaleta bo w przypadku kiedy urządzenie ma 2 platformy, wówczas poruszają się one w pionie.
Mały przykład: jeśli staniesz na platformach, i którąś nogą będziesz bardziej napierać ( nie wypośrodkujesz ) wówczas pionowe drgania przyczynią się do zmordowania kręgosłupa, poluzowania ścięgien i włókien , co może prowadzić do zapadania narządów wewnętrznych.

Dziewczyny jeśli chcecie korzystać z tego typu urządzeń, naprawdę zorientujcie się z jaką platformą macie do czynienia. Dopytujcie, i przede wszystkim jeśli ktoś proponuje Wam urzadzenie, w którym możecie zwiększyć ilość drgań powyżej 30Hz znaczy to tylko i wyłącznie , że ma w dupie Wasze zdrowie a szuka jedynie zarobku, co w moim mniemaniu jest bardzo nieuczciwe. Pamiętajcie, że zdrowie macie jedno. Nawet jeśli teraz nie odczuwanie ewentualnych komplikacji po wibrotreningach na podwójnych platformach czy w wysokich częstotliwościach, nie znaczy to, że za rok czy dwa nie problem sie nie pojawi.... wystrzegajcie się niesprawdzonych, niepewnych urządzeń

Platforma, którą posiadam nie jest masakrycznie droga, mijałam nawet na allegro 2 razy droższe, ale co z tego, skoro nie spełniają podstawowych wymagań i zabezpieczeń? Najbardziej dziwne jest dla mnie to, że urządzenia, które posiadają niebezpieczne programy posiadają deklarację zgodności CE ... podejrzewam, że to pic na wode i firmy same je sobie wypisują, bo umówmy się, to zaden problem w dzisiejszych czasach :/

Edytowane przez JustusLand
Czas edycji: 2011-03-04 o 22:36
JustusLand jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-13, 18:46   #45
Grazin
Zakorzenienie
 
Avatar Grazin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: oświęcim
Wiadomości: 5 442
GG do Grazin
Dot.: PLATFORMA WIBRACYJNA i jej skutecznoś

zaczełam chodzić na siłownie i tam jest platforma wibrująca korzystałam z niej 2 razy. bardzo fajne uczycie czuje ze faktycznie wytrzepuje mi cellulit a na ty mi nahjbardziej zalezy

wy tez macie takie dziwne uczucie swędzenia skóry po wibrajach?
__________________
Grazin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-15, 16:52   #46
Wodesia
Raczkowanie
 
Avatar Wodesia
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 332
Dot.: PLATFORMA WIBRACYJNA i jej skutecznoś

Tak..

Jak jakiś czas temu czytałam artykuł w którejś z gazet, gdzie wypowiadali sie lekarze, specjaliści w dziedzinie chirurgii plastycznej, instruktorzy fitnes - urządzenia te były testowane przez chyba 10 kobiet. I wyszło ze faktycznie ubyło im tu i tam ale...:
1) bardzo szybko wracały do swoich poprzednich wymiarów - nie wiem czym było to spowodowane, ale tam było to dokładnie wyjaśnione, jak znajde to napisze
2) nie wzmacniały mięśni - tam to było napisane tłustym drukiem- że mięśnie mogą wzmocnić tylko ćwiczenia. Fakt, skórę może ujędrni, ale faktycznej utraty cm i kg nie spowoduje.


Postaram się znaleźć ten artykuł w całości..
Pozdrawiam
__________________
Licencjonowany Kosmetolog
Wodesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-30, 14:09   #47
KaSsiS
Raczkowanie
 
Avatar KaSsiS
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Overtherainbow
Wiadomości: 40
Dot.: PLATFORMA WIBRACYJNA i jej skutecznoś

Myślę, że to napewno ujędrnia skórę i może troszkę pomaga w walce z cellulitem, ale co do samego schudnięcia w sensie walki z kilogramami słabo skuteczne.
Ale to tylko moje zdanie...
__________________
Wszystko nie tak
KaSsiS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-31, 06:38   #48
JustusLand
Raczkowanie
 
Avatar JustusLand
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 95
Dot.: PLATFORMA WIBRACYJNA i jej skutecznoś

Cytat:
Napisane przez Wodesia Pokaż wiadomość
...
1) bardzo szybko wracały do swoich poprzednich wymiarów - nie wiem czym było to spowodowane, ale tam było to dokładnie wyjaśnione, jak znajde to napisze
Powrót do rozmiarów to nie wina złego działania platformy a zatrzymywanie wody w organizmie. Nasza waga i otyłość często wynika nie z nadmiaru tkanki tłuszczowej a właśnie z zatrzymywania wody w organizmie. Wystarczy przyspieszyć metabolizm trzymając się zalecanej dawki spożycia wody w ciągu dnia,Paradoksalnie jej picie wpływa na brak zatrzymywania wody ( w nadmiarze oczywiście).

Cytat:
Napisane przez Wodesia Pokaż wiadomość
2) nie wzmacniały mięśni - tam to było napisane tłustym drukiem- że mięśnie mogą wzmocnić tylko ćwiczenia. Fakt, skórę może ujędrni, ale faktycznej utraty cm i kg nie spowoduje.
Utratę centymetrow spowoduje i tutaj również mogę potwierdzić ten fakt patrząc na efekty klientek. Panie bardzo sobie chwalą platformę. Skóra jest o wiele jędrniejsza, ciało bardziej zbite. Jedna z klientek bardzo ładnie wypracowała sobie ramiona. Mięśnie są wzmocnione, ale umówmy się, nie powiększymy ich, nie wyrobimy sobie też sześciopaka na brzuchu Za to świetnie zniwelujemy boczki czy podniesiemy nieco pupę. I umówmy się - nie poprzez lepsze napięcie skóry a właśnie przez wzmocnienie mięśni.

Co innego jest czytać gazety i artykuły a co innego mieć do czynienia na co dzień z osobami, które korzystają regularnie z platformy i efekty widać gołym okiem. Warto się też zastanowić nad wiarygodnością lekarzy, którzy w dzisiejszych czasach pozostawiają wiele do życzenia ( nie mówię, że wszyscy, jednak spora większość, bo każdy lekarz jest "dobry" jak idziesz do niego z grypą , anginą czy oskrzelami. Gorzej kiedy na prawde zaczynasz chorować... wówczas bardzo często okazuje się, że "dobry" lekarz nie ma zielonego pojęcia co Ci jest więc na chybił trafił wypisuje recepty na leki, które niekoniecznie są wskazane....) Utrzymuję kontakt z niektórymi Paniami, które już na platformę nie uczęszczają - żadna z nich nie skarżyła się na powrót centymetrów - bardzo możliwe, że właśnie dlatego, że trzymają się nawyku picia odpowiednich ilości wody w ciągu dnia,

P.S. Pamiętać należy o tym, że wypijając szklankę kawy, należy uzupełnić wodę w organizmie tak więc szklanka kawy + szklanka wody = 0 i dopiero kolejne szklanki wody liczymy do 1,5-2l.

Pozdrawiam
JustusLand jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-19, 10:05   #49
kropeeczka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: ; )
Wiadomości: 1 185
Dot.: PLATFORMA WIBRACYJNA i jej skutecznoś

odświeżam
__________________

59kg
168cm
55kg!
kropeeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-03, 08:35   #50
lamento
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 58
Dot.: PLATFORMA WIBRACYJNA i jej skutecznoś

KaSsiS z tego co ja się dowiedziałam, to taka platforma wibracyjna nie tylko ujędrnia skórę, odchudza, ale może też leczyć i pozytywnie wpływać na nasze samopoczucie. Myślę, że coś w tym jest, tym bardziej, że wiele osób poleca. Sama chodzę do salonu, w którym jest taka pklatforma, no jeszcze nie zdecydowałam się z niej skorzystać, ale kto wie, może za jakiś czas się skuszę, choćby żeby wypróbować.
lamento jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-03, 22:43   #51
Burbery
Zadomowienie
 
Avatar Burbery
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Sopot
Wiadomości: 1 307
Dot.: PLATFORMA WIBRACYJNA i jej skutecznoś

Zaczynam od dziś wibracje na platformie, bo chcę się na własnej skórze upewnić czy to wszystko działa. Jestem strasznie nieufna w stosunku do wszystkich pozytywnych komentarzy, bo zawsze mam wrażenie że są sponsorowane...
Oczywiście nie stosuję wibracji samodzielnie - włączam do treningu 10-15 minut hula-hop, A6W i dietę. Będę zdawać relacje z działania tego zestawu
__________________
Mój raczkujący blog o woskach zapachowych
http://woskomania.blogspot.com/
https://www.facebook.com/woskomania/
Burbery jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-05, 15:52   #52
KaSsiS
Raczkowanie
 
Avatar KaSsiS
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Overtherainbow
Wiadomości: 40
Dot.: PLATFORMA WIBRACYJNA i jej skutecznoś

Ja z platformy korzystałam osobiście.
Kupiłam karnet i starałam się chodzic systematycznie, ale to uczucie jest tak koszmarne, że ciężko mi wytrzymac te 25 minut i wcale nie zauważyłam u siebie poprawy nastroju. Z koleji na rolleticu zasłabłam ;| Chyba jestem beznadziejnym przypadkiem ;P
__________________
Wszystko nie tak
KaSsiS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-06, 10:42   #53
JustusLand
Raczkowanie
 
Avatar JustusLand
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 95
Dot.: PLATFORMA WIBRACYJNA i jej skutecznoś

matko, 25minut???? gdzie Ty chodzisz na platforme???? z platformy nie powinno się korzystać więcej jak 10 minut na stojąco !!! większość personelu jest niedoinformowana totalnie. Znam ptrzypadek, gdzie w pewnym studio w Krakowie, Panie kazały klientce położyć się na platformie na brzuchu miała przez 1,5miesiąca wyobijane żebra. Ja bym ich pozwała bez dwóch zdań z tego urządzenia trzeba korystać umiejętnie i z głową, to gwarantuje nam naprawdę dobre efekty
JustusLand jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-06, 13:57   #54
KaSsiS
Raczkowanie
 
Avatar KaSsiS
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Overtherainbow
Wiadomości: 40
Dot.: PLATFORMA WIBRACYJNA i jej skutecznoś

Ale ja widziałam normalnie plakat reklamujący platforme i było napisane, że nie można przekroczyc 10 min w jednej pozycji, żadnych innych zastrzeżeń nie widziałam, 5 minut w każdej pozycji i tak schodzi 25 minut, możliwe, że coś nie tak mi pani podpowiedziała, bo no specem w tej dziedzinie nie jestem mówie jak było Tak czy inaczej zrezygnowałam bo to strasznie nieprzyjemne.
__________________
Wszystko nie tak
KaSsiS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-06, 19:34   #55
Haegtesse
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 705
Dot.: PLATFORMA WIBRACYJNA i jej skutecznoś

hej! ja tu nowa ale zaintrygowana tym urzadzeniem. ogolnie to chodze na silownie i wierze, ze tylko to pomoze zredukowac tkanke tluszczowa (no i dieta ale do tego jeszcze nei dojrzalam:P) ale chcialam zapytac Was czy zauwazylyscie po platformie efekt ujedrnienia i czy pomaga pozbyc sie cellulitu oraz czy lepiej wejsc na taka platforme przed czy po aerobach? a i czy jak przestalyscie cwiczyc to czy cialo wrocilo do stanu poprzedniego? bo slyszalam, ze tak jest z rollmasazem, ze wszystko fajnie pieknie ale jak sie przestanie chodzic to skora robi sie jeszcze gorsza niz przed przygoda z tym masazem...pomozecie ?
Haegtesse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-09, 19:19   #56
wibrofitness
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7
Dot.: PLATFORMA WIBRACYJNA i jej skutecznoś

[QUOTE=JustusLand;24194295] z platformy nie powinno się korzystać więcej jak 10 minut na stojąco !!!

Absolutny max treningu na platformie to 30 min. (z wliczonymi przerwami między ćwiczeniami). Na taki mogą sobie pozwolić jedynie zaawansowani !!! Optymalny czas trwania treningu to 15 - 20 minut (ćwiczenia + przerwy). Pojedyncze ćwiczenie na daną grupę to 30-60s. Dla początkujących 30-35s. Zaawansowani mogą sobie pozwolić na 60s (ale to min. po 6 mies. regularnych ćwiczeń na platformie).

Na platformie można wykonywać ćwiczenia nie tylko w poz. stojącej, ale również w: siedzącej, leżeniu na boku, w klęku podpartym itd. Bardzo ważna jest jednak znajomość zasad bezpiecznego treningu.

Edytowane przez wibrofitness
Czas edycji: 2011-01-09 o 19:58
wibrofitness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-09, 19:29   #57
KaSsiS
Raczkowanie
 
Avatar KaSsiS
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Overtherainbow
Wiadomości: 40
Dot.: PLATFORMA WIBRACYJNA i jej skutecznoś

Czyli cwicząc 5 minut w jednej pozycji, jako początkujący mogłam sobie zrobic krzywdę? Nieźle, dobrze, że sama zrezygnowałam.
__________________
Wszystko nie tak
KaSsiS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-09, 21:03   #58
wibrofitness
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7
Dot.: PLATFORMA WIBRACYJNA i jej skutecznoś

W wyniku regularnych ćwiczeń na platformie następuje efekt wyszczuplenia oraz poprawa jędrności skóry. Pierwszą zmianą jest efekt ujędrnienia skóry - widoczny po miesiącu regularnych ćwiczeń, na efekt wyszczuplenia trzeba trochę poczekać - zmiana w obwodach widoczna jest po 3 miesiącach.

Poprawa jędrności skóry objawia się widoczną redukcją cellulitu, jej zwiększonym napięciem i wygładzeniem (skóra staje się bardziej zwarta zwłaszcza w newralgicznych miejscach). Zaznaczam jednak, że platforma nie jest urządzeniem, którego zadaniem jest terapia cellulitu (od tego są specjalistyczne zabiegi kosmetyczne).
Efekt wyszczuplenia (ubytek w obwodach) wynika z redukcji tkanki tłuszczowej i wzmocnienia mięśni. Wyniku intensywnej pracy mięśni dochodzi do wysmuklenia sylwetki i zmian w jej proporcjach, przy czym mięśnie nie "przerastają" ale ładnie się zaznaczają i rzeźbią.

Zaprzestanie treningów na platformie nie spowoduje nagłego przyrostu wagi, czy nagłej utraty jędrności skóry. Trzeba się jednak liczyć z tym, że po zaprzestaniu treningów efekty jakie uzyskamy, zaczną stopniowo zanikać.

Przed rozpoczęciem ćwiczeń na platformie radzę dokładnie zorientować się o: TYP stosowanej platformy (nie każda da wyżej opisane efekty), stosowane PARAMETRY (czy ktoś je dobiera indywidualnie) oraz o proponowany PROGRAM ćwiczeń (czy ktoś go układa) oraz czy można liczyć na wskazówki TRENERA/INSTRUKTORA podczas wykonywanych ćwiczeń.

Aeroby radzę zastosować jako rozgrzewkę przed platformą lub ewentualnie platformę po aerobach, ale w celu zrelaksowania się po zasadniczym wysiłku. Można również zastosować schemat aeroby (rozgrzewka) - platforma - aeroby (krócej niż rozgrzewka) - platforma (relaksacja), przy czym to jest już bardzo intensywny wysiłek i nie polecam go dla początkujących .
wibrofitness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-09, 21:03   #59
wibrofitness
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7
Dot.: PLATFORMA WIBRACYJNA i jej skutecznoś

Jeśli ktoś chciałby o coś zapytać odnośnie platform i wibrotreningu to służę pomocą

Edytowane przez wibrofitness
Czas edycji: 2011-01-09 o 21:10
wibrofitness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-09, 22:27   #60
Burbery
Zadomowienie
 
Avatar Burbery
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Sopot
Wiadomości: 1 307
Dot.: PLATFORMA WIBRACYJNA i jej skutecznoś

A ja zapytam, ale uprzedzam że mam dosyć wyszukane pytania

Jak wygląda efekt działania na mięśnie i tłuszcz pod względem fizjologii? Czy wibracje mają jakiś wpływ na "rozbicie" tkanki tłuszczowej? Co się dzieje z naszym ciałem pod wpływej wibracji

Drugie pytanie dotyczy "wytrząsania" sobie okolic korpusu ciała - najbardziej by mnie interesowało ujędrnienie biustu, brzucha i boczków, zastanawiam się czy wibracje nie wpłyną negatywnie na narządy wewnętrzne.

Trzecie pytanie - jakie wibracje są najkorzystniejsze i dają najlepsze rezultaty - czy największe częstotliwości, czy jakieś inne, czy może program naprzemiennych drgań małej/średniej/wysokiej częstotliwości

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
__________________
Mój raczkujący blog o woskach zapachowych
http://woskomania.blogspot.com/
https://www.facebook.com/woskomania/

Edytowane przez Burbery
Czas edycji: 2011-01-09 o 22:29
Burbery jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-08-02 21:20:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:29.