Potrzebuję fluidu który nie spływa. Pomocy!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-02-18, 16:26   #1
Pinkmimie
Raczkowanie
 
Avatar Pinkmimie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 82

Potrzebuję fluidu który nie spływa. Pomocy!!


Hej! Mój problem polega na tym, że mój fluid spływa, po całym dniu w szkole. Spływa w ten sposób, że zbiera się w brzydkie grudki, i widać moje przebarwienia na twarzy, co bardzo nieestetycznie i brzydko wygląda. Nie smaruję twarzy kremem pod fluid. Na dodatek moja cera jest porcelanowa, mam troszkę zaskórników, co robić? Czy podkład maxfactor experience jest ok?
__________________
Grzywka:
40- 45 - 50 - 55 - 60 cm
Włosy:
54 - 58 - 62 - 66 - 70 cm
Talia
61- 60 - 59 - 58 - 57 cm

www.lettre.fbl.pl
www.instagram.com/oh_joana
Pinkmimie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-18, 17:14   #2
71f1a49ccdda6499050838d6b2ef76d32f6aae36_5f5aaff1a659f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 5 922
Dot.: Potrzebuję fluidu który nie spływa. Pomocy!!

A KWC pani zna?

Experience jest 'cienki' tzn. bardzo rzadki i większych zaczerwienień nie ukryje, no i nie jest długotrwały.
Z takich trzymających się jak tynk i dobrze kryjących(ale zatykają większość cer, zwłaszcza młodych i mogą straszliwie wysuszać):
-Revlon Colorstay
- Estee Lauder Double Wear

Z Max Factor to chyba najlepszy, najbardziej kryjący - Lasting Performance.

Polecam jednak zajrzeć na KWC i przeczytać solidnie recenzje
71f1a49ccdda6499050838d6b2ef76d32f6aae36_5f5aaff1a659f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-18, 18:07   #3
SexiChic
Zakorzenienie
 
Avatar SexiChic
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 3 041
Dot.: Potrzebuję fluidu który nie spływa. Pomocy!!

Przede wszystkim - żaden nawet ten najbardziej trwały podkład/fluid nie będzie się trzymał na twarzy bez odpowiedniej pielęgnacji.
Oczyszczanie, tonizowanie i nawilżanie to podstawa. Nie ważne jaki masz typ skóry (tłusta, sucha czy mieszana) - musisz dobrać do niej odpowiednie kosmetyki pielęgnacyjne i dobrze o nią zadbać.

Co do podkładu to te mocno kryjące i trwałe zazwyczaj zapychają i obciążają skórę pogarszając tylko jej stan i nie nadają się do stosowania na co dzień zwłaszcza dla osób młodych. Zanim więc postanowisz coś takiego nałożyć sobie na twarz zadbaj o pielęgnację.

Spróbuj tak:
- Jeżeli masz skórę tłustą/mieszaną rano umyj buzię jakimś żelem oczyszczającym. Sama zdecyduj jaki wolisz - taki z drobinkami peelingującymi czy bez. Potem rzetrzyj skórę wacikiem nasączonym tonikiem a następnie nałóż krem nawilżająco matujący - tak skóra tłusta też potrzebuje nawilżenia inaczej będzie produkować jeszcze więcej sebum żeby się chronić. Poczekaj jakieś 5-10minut a potem zrób makijaż. Podkład na buzi utrwal pudrem sypkim lub w kamieniu.

- Jeżeli masz skórę suchą możesz tylko przetrzeć buzię wacikiem nasączonym płynem micelarnym aby jej dodatkowo nie wysuszać a następnie nałożyć krem nawilżający i po 5-10minutach zrobić makijaż.

Może to wystarczy aby podkład zaczął z Tobą współpracować
Przy wyborze podkładu zwracaj też uwagę do jakiej cery jest on przeznaczony. Te do cery suchej są dosyć tłustawe więc ze skóry tłustej/mieszanej będą spływać a buzia będzie się szybko i dość mało estetycznie świecić natomiast te do cery tłuste/mieszanej będą niepotrzebnie przesuszać skórę suchą, podkreślać suche skórki i powodować uczucie dyskomfortu.

Mam nadzieję, że pomogłam i życzę powodzenia w poszukiwaniu odpowiedniego podkładu
SexiChic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-18, 19:41   #4
roxanaL
Raczkowanie
 
Avatar roxanaL
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 309
Dot.: Potrzebuję fluidu który nie spływa. Pomocy!!

SexiChic dobrze gada ;p
sama się o tym przekonałam, że każdy podkład zniknie z twarzy, jeśli nie jest nałożony na krem, ponadto przyprószony pudrem, Revlon Colorstay przetrwa chyba wszystko, nawet nurkowanie w basenie <szok>
roxanaL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-18, 20:39   #5
sensualitat
Wtajemniczenie
 
Avatar sensualitat
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 330
GG do sensualitat
Dot.: Potrzebuję fluidu który nie spływa. Pomocy!!

Cytat:
Napisane przez roxanaL Pokaż wiadomość
SexiChic dobrze gada ;p
sama się o tym przekonałam, że każdy podkład zniknie z twarzy, jeśli nie jest nałożony na krem, ponadto przyprószony pudrem, Revlon Colorstay przetrwa chyba wszystko, nawet nurkowanie w basenie <szok>
Zgadzam się - Revlon CS to najbardziej trwały podkład jaki znam, choc moim zdaniem jest dośc ciężki. Jest również bardzo kryjący więc z pewnością zakryje przebarwienia i wytrzyma na Twojej twarzy cały dzień. Ma ogromną gamę kolorów, więc na pewno bez problemu dobierzesz sobie właściwy kolor
__________________
naturalna pielęgnacja.

Edytowane przez sensualitat
Czas edycji: 2011-02-18 o 20:41
sensualitat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-18, 21:45   #6
xHello Kittyx
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Elbląg
Wiadomości: 237
Dot.: Potrzebuję fluidu który nie spływa. Pomocy!!

astor Mattitude HD -miałam taki sam problem jak Ty,odkąd używam tego podkładu i buzia po 7 godzinach w szkolę sie nie świeci
__________________
AG

-Ćwiczę codziennie 8 min legs,abs.
-Zapuszczam włosy
-Dbam o siebie.
-Chodzę do solarium raz w tygodniu.
xHello Kittyx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-18, 22:34   #7
Kachnaaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 299
Dot.: Potrzebuję fluidu który nie spływa. Pomocy!!

Rimmel lasting finish 25 h
__________________
KLIK
Moja listopadowa wymianka


Kachnaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-18, 22:52   #8
Alejandro
Rozeznanie
 
Avatar Alejandro
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 893
Dot.: Potrzebuję fluidu który nie spływa. Pomocy!!

Cytat:
Napisane przez sensualitat Pokaż wiadomość
Zgadzam się - Revlon CS to najbardziej trwały podkład jaki znam, choc moim zdaniem jest dośc ciężki. Jest również bardzo kryjący więc z pewnością zakryje przebarwienia i wytrzyma na Twojej twarzy cały dzień. Ma ogromną gamę kolorów, więc na pewno bez problemu dobierzesz sobie właściwy kolor
Zgadzam się, co do tego, że Revlon jest trwałym podkładem. Według mnie jest jednak średnio kryjący. Bez korektora z pewnością nie zakryje blizn. Oczywistym jest również używanie kremu pod podkład. Skóra powinna być odpowiednio pielęgnowana. Makijaż może zakrywać jedynie małe niedoskonałości i poprawiać wygląd skóry. Aby utrzymywał się cały dzień polecam liczne bazy pod podkład, bądź/i puder utrwalający. Ze swojej strony polecić mogę Vichy Dermablend, który niesamowicie matuje.
Alejandro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-19, 10:41   #9
sensualitat
Wtajemniczenie
 
Avatar sensualitat
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 330
GG do sensualitat
Dot.: Potrzebuję fluidu który nie spływa. Pomocy!!

Cytat:
Napisane przez Kachnaaaa Pokaż wiadomość
Rimmel lasting finish 25 h
Zgadzam się co do Rimmela, sama go używam i jest naprawde trwały. Moim zdaniem wytrzymuje cały dzień, mimo że nie używam pudru do utrwalenia. Alejandro oczywiście ma racje - odpowiednia pielęgnacja to podstawa
__________________
naturalna pielęgnacja.
sensualitat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-19, 11:34   #10
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Potrzebuję fluidu który nie spływa. Pomocy!!

Najtrwalszym podkładem jaki stosowałam jest Illamasqua Rich Liquid Foundation - z tym, że trzeba mieć dużą wprawę by nienagannie go rozprowadzić na skórze.
Dobry jest Revlon CS, Estee Lauder Double Wear (wersja klasyczna i Light), Clarins Everlasting. Wiele dziewcząt opowiada się za MAC Pro Longwear... Możesz też popróbować z bazą silikonową pod podkład.
I skup się na pielęgnacji. Właściwa dbałość o skórę może zdziałać cuda
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-19, 12:43   #11
sensualitat
Wtajemniczenie
 
Avatar sensualitat
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 330
GG do sensualitat
Dot.: Potrzebuję fluidu który nie spływa. Pomocy!!

Cytat:
Napisane przez iwi2002 Pokaż wiadomość
Najprostszym sposobem jest przypudrowanie makijażu puder sypkim wykończeniowym firmy DANNI (FIX POWDER). Jest to puder mineralny, który utrwala makijaż. Matuje on nałożony podkład i nadaje cerze takiego delikatnego blasku. Rewelacyjnie równoważy wytważanie sebum przez co utrzymuje makijaż na swoim miejscu Kosztuje ok. 20 zł i jest wydajny.
Dziewczyny dobrze mówią myślę, że odpowiednia baza, np matująca, trwały podkład + puder do wykończenia makijażu rozwiążą sprawę
__________________
naturalna pielęgnacja.
sensualitat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-19, 14:51   #12
Pinkmimie
Raczkowanie
 
Avatar Pinkmimie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 82
Dot.: Potrzebuję fluidu który nie spływa. Pomocy!!

najgorszym miejscem jest broda i pomiędzy brwiami, bo nawet gdy zrobię peeling to potem odstające skórki i tak są
__________________
Grzywka:
40- 45 - 50 - 55 - 60 cm
Włosy:
54 - 58 - 62 - 66 - 70 cm
Talia
61- 60 - 59 - 58 - 57 cm

www.lettre.fbl.pl
www.instagram.com/oh_joana
Pinkmimie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-19, 15:33   #13
sensualitat
Wtajemniczenie
 
Avatar sensualitat
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 330
GG do sensualitat
Dot.: Potrzebuję fluidu który nie spływa. Pomocy!!

Cytat:
Napisane przez Pinkmimie Pokaż wiadomość
najgorszym miejscem jest broda i pomiędzy brwiami, bo nawet gdy zrobię peeling to potem odstające skórki i tak są
,
Na Twoim miejscu zgłosiłabym się po poradę do dermatologa i zainwestowała w sensowną pielęgnację. Jeśli masz skórę problemową, która się świeci lub łuszczy - to żaden fluid nie da satysfakcjonującego efektu.
__________________
naturalna pielęgnacja.
sensualitat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-19, 15:47   #14
Pinkmimie
Raczkowanie
 
Avatar Pinkmimie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 82
Dot.: Potrzebuję fluidu który nie spływa. Pomocy!!

a co myślicie o avonie perfect wear? poczytałam trochę na kwc , i jestem ciekawa. do dermatologa wybieram się niebawem, mam cerę mieszana, w niektórych miejscach suchą tj. broda, pomiędzy brwiami i policzki, a reszta taka normalna.
__________________
Grzywka:
40- 45 - 50 - 55 - 60 cm
Włosy:
54 - 58 - 62 - 66 - 70 cm
Talia
61- 60 - 59 - 58 - 57 cm

www.lettre.fbl.pl
www.instagram.com/oh_joana
Pinkmimie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:40.