Pielęgnacja twarzy u mężczyzny - jak zacząć? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-10-10, 15:53   #1
el_malo
Przyczajenie
 
Avatar el_malo
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 13

Pielęgnacja twarzy u mężczyzny - jak zacząć?


Witam,
Chciałbym zacząć bardziej profesjonalnie zadbać o swoją cerę, już teraz zadbać o skórę twarzy i jej wygląd w przyszłości

W tym roku stuknie mi 28 lat, postanowiłem zabrać się na poważnie za pielęgnacje z mocnym naciskiem na zachowanie dobrego wyglądu. Aktualnie używam żelu Nivea do mycia twarzy (cera mieszana i tłusta) oraz zwykłego kremu Nivea Men.

W przypadku wdrożenia tego planu w życie powinienem udać się na jakieś badanie skóry, co pozwoli precyzyjniej dobrać kosmetyk?

Czy w moim wieku można zacząć używać serum?
__________________
If you’re brave enough to say goodbye, life will reward you with a new hello
el_malo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-10, 18:00   #2
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Pielęgnacja twarzy u mężczyzny - jak zacząć?

Cytat:
Napisane przez el_malo Pokaż wiadomość
Witam,
Chciałbym zacząć bardziej profesjonalnie zadbać o swoją cerę, już teraz zadbać o skórę twarzy i jej wygląd w przyszłości

W tym roku stuknie mi 28 lat, postanowiłem zabrać się na poważnie za pielęgnacje z mocnym naciskiem na zachowanie dobrego wyglądu. Aktualnie używam żelu Nivea do mycia twarzy (cera mieszana i tłusta) oraz zwykłego kremu Nivea Men.

W przypadku wdrożenia tego planu w życie powinienem udać się na jakieś badanie skóry, co pozwoli precyzyjniej dobrać kosmetyk?

Czy w moim wieku można zacząć używać serum?
Masz jakieś problemy ze skórą czy Twoim celem jest profilaktyka?
Jaki masz rodzaj skóry? Skłonność do przetłuszczania się, przesuszania?

Jeśli masz cerę normalną, bez większych problemów, to najlepszą profilaktyką ani-age będą filtry przeciwsłoneczne, nie tylko latem, ale przez cały rok (ze względu na promieniowanie UVA, które przyśpiesza starzenie skóry i działa każdego dnia tak latem jak zimą).

Kolejna sprawa to wypracowanie sobie rozsądnej pielęgnacji bez skrajności typu mycie agresywnym żelem/mydłem i zostawianie skóry bez niczego do skrajności typu codziennie peeling, maseczka i kilkanaście produktów na raz.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-10, 18:37   #3
Swietusia
Bot
 
Avatar Swietusia
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 11 718
Dot.: Pielęgnacja twarzy u mężczyzny - jak zacząć?

Cytat:
Napisane przez el_malo Pokaż wiadomość
Witam,
Chciałbym zacząć bardziej profesjonalnie zadbać o swoją cerę, już teraz zadbać o skórę twarzy i jej wygląd w przyszłości

W tym roku stuknie mi 28 lat, postanowiłem zabrać się na poważnie za pielęgnacje z mocnym naciskiem na zachowanie dobrego wyglądu. Aktualnie używam żelu Nivea do mycia twarzy (cera mieszana i tłusta) oraz zwykłego kremu Nivea Men.

W przypadku wdrożenia tego planu w życie powinienem udać się na jakieś badanie skóry, co pozwoli precyzyjniej dobrać kosmetyk?

Czy w moim wieku można zacząć używać serum?
Cześć,
Tak i w ogóle w każdym wieku można zacząć dbać o cerę, co bardzo pochwalam.

Tak jak napisała użytkowniczka wyżej, musiałbyś opowiedziećć coś więcej o typie swojej cery.
__________________
contra negantem principia non est disputandum
Swietusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-11, 08:08   #4
el_malo
Przyczajenie
 
Avatar el_malo
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 13
Dot.: Pielęgnacja twarzy u mężczyzny - jak zacząć?

Cytat:
Napisane przez Swietusia Pokaż wiadomość
Cześć,
Tak i w ogóle w każdym wieku można zacząć dbać o cerę, co bardzo pochwalam.
I ja właśnie taką przygodę rozpoczynam dziękuje za odzew i już śpieszę z odpowiedziami

Moim celem jest profilaktyka jak to ładnie ujęłaś chimay.

Nie mam większych problemów z cerą. Myślę że mam bardziej skórę z tendencją do przesuszania, chociaż okolice strefy T się u mnie przetłuszczają (niekiedy świecący nos ). Wiem na pewno że skóra mojego ciała wymaga nawilżania, ale zawsze to sobie tłumaczyłem częstymi wizytami na basenie.

Dodam że moja twarz łatwo odnotowuje dotyk. Zawsze rano mam cerę bez zaczerwień rodem "z bilbordu", jednak z biegiem dnia się to zmienia i się to tu, to tam jakieś leciutkie zaczerwienienie pojawi.

Dlatego też chce znaleźć w tym balans, złoty środek (zarówno jeśli o kosmetyk jak i rutynę chodzi).

E: Przyznam się że trochę zdębiałem, bo natrafiłem po drodze na jakieś materiały gdzie jegomość używa dwóch rożnych ręczników wyłącznie do twarzy, których strony mającej kontakt ze skórą unika jak ognia by nie przenosić bakterii z dłoni na umytą już twarz. Jeśli moja zdziwienie to objaw zaściankowości, to wybaczcie :P
__________________
If you’re brave enough to say goodbye, life will reward you with a new hello

Edytowane przez el_malo
Czas edycji: 2020-10-11 o 08:13
el_malo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-15, 10:34   #5
marhar0254
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 3
Dot.: Pielęgnacja twarzy u mężczyzny - jak zacząć?

Hej. Być może nie skorzystasz ze względu na region, ale tutaj masz listę profesjonalnych zabiegów dla mężczyzn jakie oferują wyspecjalizowane zakłady kosmetyczne xxx

Edytowane przez aniyam
Czas edycji: 2020-10-15 o 12:28 Powód: link
marhar0254 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-15, 11:02   #6
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 521
Dot.: Pielęgnacja twarzy u mężczyzny - jak zacząć?

Jak jesteś w stanie znaleźć filtr przeciwsłoneczny, z którym się polubisz i nie będzie za ciężki czy problematyczny w jakiś inny sposób, to to byłaby bardzo solidna podstawa pielęgnacji i profilaktyki przeciwstarzeniowej
Dobrze jest przemyśleć podstawy i pod nie dobierać kosmetyki. Takie bardzo przyzwoite minimum to oczyszczanie skóry, nawilżanie i ochrona przeciwsłoneczna. Zwłaszcza ta ochrona przeciwsłoneczna jest niedoceniana, a to naprawdę ma duży potencjał
Można to poszerzać zależnie od potrzeb, ale dobrze nie zgubić przy tym podstaw i robić to z głową - konsekwentnie, z umiarem, etc.

Cytat:
Napisane przez el_malo Pokaż wiadomość
Dodam że moja twarz łatwo odnotowuje dotyk. Zawsze rano mam cerę bez zaczerwień rodem "z bilbordu", jednak z biegiem dnia się to zmienia i się to tu, to tam jakieś leciutkie zaczerwienienie pojawi.
A masz tak sezonowo czy ogólnie przez cały rok? Np. głównie latem, czy teraz akurat z początkiem jesieni i sezonu grzewczego?

Cytat:
Napisane przez el_malo Pokaż wiadomość
E: Przyznam się że trochę zdębiałem, bo natrafiłem po drodze na jakieś materiały gdzie jegomość używa dwóch rożnych ręczników wyłącznie do twarzy, których strony mającej kontakt ze skórą unika jak ognia by nie przenosić bakterii z dłoni na umytą już twarz. Jeśli moja zdziwienie to objaw zaściankowości, to wybaczcie :P
Moim zdaniem zdecydowana przesada.
Chyba że masz naprawdę większe problemy ze skórą, ja miewam czasami atopowe zapalenie skóry (AZS) i wtedy naprawdę może się wdać zakażenie, bo skóra nie ma naturalnej bariery ochronnej. Ale przy normalnej, zdrowej skórze nie ma potrzeby aż tak cudować z higieną, wystarczy podstawowa higiena, czyli zmieniać od czasu do czasu ręcznik na czysty, nie używać za długo tego samego bez prania.
Przy wrażliwej czy uszkodzonej skórze może tyle co osobny ręcznik się przyda głównie ze względu na to, że zwykły ręcznik jest zbyt szorstki i robi tak naprawdę dodatkowy peeling, którego lepiej uniknąć, bo to dodatkowe źródło podrażnień. Ale nie każdy ma aż tak wrażliwą skórę, żeby specjalny ręcznik robił zauważalną różnicę - to nie jest must have.
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-15, 11:26   #7
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Pielęgnacja twarzy u mężczyzny - jak zacząć?

Cytat:
Napisane przez el_malo Pokaż wiadomość
E: Przyznam się że trochę zdębiałem, bo natrafiłem po drodze na jakieś materiały gdzie jegomość używa dwóch rożnych ręczników wyłącznie do twarzy, których strony mającej kontakt ze skórą unika jak ognia by nie przenosić bakterii z dłoni na umytą już twarz. Jeśli moja zdziwienie to objaw zaściankowości, to wybaczcie :P
To ma sens przy trądziku, podobnie jak codzienna zmiana poduszki. Dla w miarę normalnej cery jest przesadą.
Ja kiedyś używałam ręczników papierowych, ale ze względu na środowisko przestawiłam się na małe ręczniczki, ale zużywam jeden dziennie. Czasem zdarzy mi się zapomnieć, to wtedy rzadziej.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-10-18, 09:29   #8
el_malo
Przyczajenie
 
Avatar el_malo
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 13
Dot.: Pielęgnacja twarzy u mężczyzny - jak zacząć?

[1=d23e4c1348afa4365069847 cb82dee166acf5cc3_62b641f 267164;88207220]
A masz tak sezonowo czy ogólnie przez cały rok? Np. głównie latem, czy teraz akurat z początkiem jesieni i sezonu grzewczego?
[/QUOTE]

Niestety nie umiem odpowiedzieć na to pytanie, na pewno w zimne miesiące jest to bardziej widoczne. Ale duże prawdopodobieństwo że moje odczucia potęguje brak opalenizny.

Jakieś propozycje co do konkretnego kremu z filtrem? Może moje posty naprowadziły na jakiś trop jaki sprawdzić na pierwszy ogień?

Czyli kosmetyki z pierwszego postu (Nivea do mycia twarzy (cera mieszana i tłusta) oraz zwykłego kremu Nivea Men) mogą zostać jako odpowiedzialne że oczyszczanie i nawilżanie?

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ja kiedyś używałam ręczników papierowych, ale ze względu na środowisko przestawiłam się na małe ręczniczki, ale zużywam jeden dziennie. Czasem zdarzy mi się zapomnieć, to wtedy rzadziej.
Przy wyborze takiego ręcznika pewnie warto zwrócić uwagę na to z czego jest, jakiś materiał cieszy się szczególną renomą?

EDIT: Właściwie to ten krem Nivea nie wchłania się jakoś dobrze, teraz z rana na świeżo po porannej toalecie ciężko mi sobie wyobrazić zaaplikowanie kremu z filtrem UV
__________________
If you’re brave enough to say goodbye, life will reward you with a new hello

Edytowane przez el_malo
Czas edycji: 2020-10-18 o 09:31 Powód: doprecyzowanie problemu
el_malo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-18, 11:17   #9
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 521
Dot.: Pielęgnacja twarzy u mężczyzny - jak zacząć?

Jak zależy ci na osobnych ręczniczkach do twarzy, to całkiem łatwo dostępne są takie jednorazowe z Tami, są np. w Rossmannach. Są miękkie i delikatne, ja to doceniam przy wrażliwej skórze, podrażnieniach. Ale nie byłabym pewna czy to taki must have dla każdego - raczej przy problematycznej skórze, wrażliwej czy tak jak mówi chimay trądzikowej.

Generalnie nigdzie nie jest powiedziane, że trzeba używać i kremu nawilżającego, i kremu z filtrem na raz. Dla niektórych to może być za dużo i sam krem z filtrem z rana będzie lepszym wyborem niż dwa kremy na raz. To do sprawdzenia eksperymentalnie na własnej skórze co się sprawdza lepiej a co gorzej

Czy zostawić te kosmetyki, które masz obecnie? Żaden z nich nie podrażnia, nie wywołuje zaczerwienień? To takie podstawowe pytania.
Jeśli chodzi o żel, to nie jest za mocny? Nie ma uczucia ściągnięcia skóry bezpośrednio po myciu? Jak nie to można zostawić. Jak coś jest na rzeczy, to warto zmienić na coś łagodniejszego. Zbyt mocne myjaki oprócz wysuszania, które ciężko zrekompensować później kremem, mogą też nasilać przetłuszczanie.
Jak krem jest za ciężki, nie wchłania się za dobrze, to może przydałoby się coś lżejszego. Klasyczne kremy Nivea nie słyną z lekkości Masz spore problemy z przetłuszczaniem w strefie T? Jak umiarkowane to ode mnie masz propozycję kremu Ziaja Med AZS wersja regenerująca (kojąca jest bardziej tłusta), stele polecam rodzinie i znajomym, którzy chcą coś w miarę lekkiego i nie świecącego się
Przy mocnym przetłuszczaniu może ogólnie trzeba by się rozejrzeć za czymś innym niż kremy, kremy generalnie mogą być zbyt tłuste wtedy.

Przykłady kremów z filtrem przy przetłuszczającej się strefie T:
Vichy matujący https://www.cefarm24.pl/vichy-ideal-...-50-50-ml.html
Eucerin oil control https://www.notino.pl/eucerin/sun-oi...twarzy-spf-50/
Takie pierwsze, które mi przychodzą na myśl, żeby wyglądały dość dobrze i nietłusto bez potrzeby matowienia pudrem

Edytowane przez d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164
Czas edycji: 2020-10-18 o 11:20
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-24, 00:59   #10
Noilla
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 16
Dot.: Pielęgnacja twarzy u mężczyzny - jak zacząć?

W sklepach internetowych z kosmetykami czasami kosmetolodzy pomagają w ułożeniu odpowiedniej pielęgnacji np. Cosibella. Wystarczy napisać maila z opisem czego się oczekuje i udzielają wszelkich porad dotyczących pielęgnacji.

Wypróbuj żel aloesowy np. Holika Holika, Benton. Po umyciu twarzy użyj toniku, a następnie tego żelu. Później, jeżeli zechcesz, możesz nałożyć na niego dowolny krem. Wypróbuj go, jest lekki, działa antybakteryjnie i nawilżająco. Z tego co zdążyłam zauważyć mężczyźni bardzo go lubią (głównie dlatego, że się nie lepi i błyskawicznie się wchłania:P). Sama go też używam - jest ekstra.
Noilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-25, 08:20   #11
el_malo
Przyczajenie
 
Avatar el_malo
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 13
Dot.: Pielęgnacja twarzy u mężczyzny - jak zacząć?

Wolałbym jakiś ręcznik wielokrotnego użytku. Obecnie zacząłem używać takiego za 100%, zwykły mały ręcznik.

[1=d23e4c1348afa4365069847 cb82dee166acf5cc3_62b641f 267164;88214590]
Czy zostawić te kosmetyki, które masz obecnie? Żaden z nich nie podrażnia, nie wywołuje zaczerwienień? To takie podstawowe pytania.[/QUOTE]

Cały ten tydzień obserwowałem skórę i po użyciu tego żelu faktycznie mam takie uczucie ciągnięcia na skórze, jak po szorowaniu. To muszę znaleźć zastępstwo..

Na pierwszy ogień zaopatrzę się w polecaną Ziaje. Bo wydaje się łagodniejszy niż te Vichy i Eucerin.

Cytat:
Napisane przez Noilla Pokaż wiadomość
Wypróbuj żel aloesowy np. Holika Holika, Benton. Po umyciu twarzy użyj toniku, a następnie tego żelu. Później, jeżeli zechcesz, możesz nałożyć na niego dowolny krem. Wypróbuj go, jest lekki, działa antybakteryjnie i nawilżająco. Z tego co zdążyłam zauważyć mężczyźni bardzo go lubią (głównie dlatego, że się nie lepi i błyskawicznie się wchłania:P). Sama go też używam - jest ekstra.
To może złożę taki zestaw?
oczyszczanie: Holika Holika żel aloesowy
nawilżanie: Ziaja Med AZS wersja regenerująca
__________________
If you’re brave enough to say goodbye, life will reward you with a new hello
el_malo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-10-25, 08:46   #12
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Pielęgnacja twarzy u mężczyzny - jak zacząć?

Cytat:
Napisane przez el_malo Pokaż wiadomość
Na pierwszy ogień zaopatrzę się w polecaną Ziaje. Bo wydaje się łagodniejszy niż te Vichy i Eucerin.



To może złożę taki zestaw?
oczyszczanie: Holika Holika żel aloesowy
nawilżanie: Ziaja Med AZS wersja regenerująca
Żel aloesowy to nie jest produkt do mycia tylko do nawilżania po myciu. Nie znam tego konkretnego produktu, ale często wymagają one dodatku jakiego emolienta (kremu, oleju, mleczka).
Nie polecę alternatywy, bo sama używam tylko azjatyckiej pielęgnacji twarzy i nie znam polskiego rynku. Może dziewczyny coś podpowiedzą.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-25, 11:49   #13
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 521
Dot.: Pielęgnacja twarzy u mężczyzny - jak zacząć?

Cytat:
Napisane przez el_malo Pokaż wiadomość
Wolałbym jakiś ręcznik wielokrotnego użytku. Obecnie zacząłem używać takiego za 100%, zwykły mały ręcznik.
Pytanie czego oczekujesz od takiego ręcznika - jeśli tylko częstego zmieniania ze względu na czystość, to raczej jest kwestia ilości lub częstszego prania
Jak tego, żeby był delikatny dla skóry, bo masz wrażliwą skórę, którą przeciętne ręczniki frotte podrażniają, są za szorstkie - to może jakiś ręcznik z mikrofibry o gładkiej powierzchni, bez szorstkiej struktury. Są np. w Decathlonie.
Przy wrażliwej skórze może pomóc też po prostu niepocieranie ręcznikiem skóry - tylko przyłożenie ręcznika do mokrej twarzy, bez tarcia. Nie trzeba wycierać ręcznikiem do sucha skóry, takie przyłożenie ręcznika i tak zbierze większość wody - reszta sama szybko wyschnie. Można też nakładać krem od razu na jeszcze taką trochę mokrą skórę, bez czekania na wyschnięcie. Taka mała rzecz a może zadziałać bez potrzeby zmiany ręcznika na inny.

Cytat:
Napisane przez el_malo Pokaż wiadomość
Na pierwszy ogień zaopatrzę się w polecaną Ziaje. Bo wydaje się łagodniejszy niż te Vichy i Eucerin.
Vichy i Eucerin wymieniałam jako opcje filtrów przeciwsłonecznych Czyli taki właściwy anti aging. Bo to jednak słońce głównie wpływa na starzenie skóry. Wymieniałam matujące, bo wyglądają dość naturalnie (jeśli nie lubi się wyglądu tłustych kremów, błyszczenia), zresztą kojarzę, że mówiłeś coś o wyświecającym się nosie?

Ten krem z Ziaji, o którym pisałam, nie jest przeciwsłoneczny - po prostu nawilżający, pielęgnacyjny. W razie czego raczej odradzam kremy przeciwsłoneczne z Ziaji - można trafić nawet na taki, co ma "matujący" w nazwie, ale wszystkie są dość treściwe, tłuste. Chyba że właśnie tego potrzebujesz. Jako osoba z suchą skórą nie widziałam żadnej różnicy między wersją matującą a zwykłą wersją. Miałam obie w tym samym czasie i nie byłabym w stanie ich rozróżnić, obie tak samo treściwe

Cytat:
Napisane przez el_malo Pokaż wiadomość
To może złożę taki zestaw?
oczyszczanie: Holika Holika żel aloesowy
nawilżanie: Ziaja Med AZS wersja regenerująca
Ten żel Holika to jest produkt nawilżający, do pielęgnacji - nie służy do mycia. Niektórzy stosują dodatkowo pod kremy, niektórzy całkowicie zamiast kremu. "Zamiast" nie bardzo rozumiem, może w przypadku skór prawdziwie tłustych to ma ręce i nogi, jeśli jakiekolwiek emolienty, lipidy obciążają i nie są potrzebne. Ale już w przypadku skóry normalnej raczej kremy, emolienty się zwyczajnie przydają, przy jakiejkolwiek suchości skóry są wręcz potrzebne...
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-26, 09:20   #14
Majkoska
Raczkowanie
 
Avatar Majkoska
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 73
Dot.: Pielęgnacja twarzy u mężczyzny - jak zacząć?

A macie może do polecenia jakiś "męski" krem na okolice oczu? Głownie chodzi o zmarszczki i worki pod oczami...
Majkoska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-26, 10:27   #15
el_malo
Przyczajenie
 
Avatar el_malo
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 13
Dot.: Pielęgnacja twarzy u mężczyzny - jak zacząć?

Myślą przewodnią przy wyborze ręcznika jest w moim przypadku możliwe najłagodniejsza i najmniej inwazyjna higiena skóry twarzy

[1=d23e4c1348afa4365069847 cb82dee166acf5cc3_62b641f 267164;88232302] zresztą kojarzę, że mówiłeś coś o wyświecającym się nosie?[/QUOTE]

Tak, wspominałem. Wszystko się zgadza.

Trochę się pogubiłem w tej całej kosmetologii mieszając polecane przez Was produkty. Ta mnogość wariantów mnie wyprowadziła trochę w pole. Po lekturze postów w tym temacie zbudowałem sobie wizję pielęgnacji twarzy, opartej na trzech filarach: oczyszczaniu, nawilżaniu & ochronie przeciwsłonecznej.

Po ponad tygodniowej obserwacji, mój aktualny żel oczyszczający wydaje mi się zbyt "agresywny". Dlatego muszę znaleźć też dla niego zastępstwo.

oczyszczanie: ???
nawilżanie: Ziaja Med AZS
ochrona przeciwsłoneczna: Vichy Ideal Soleil

EDIT:
Co myślicie o tych żelach oczyszczających?
SVR Topialyse https://www.notino.pl/svr/topialysee...ej-i-wraliwej/
Dermedic Tolerans https://www.notino.pl/dermedic/toler...warzy-i-ciala/
Dermedic Normacne Preventi https://www.notino.pl/dermedic/norma...j-i-mieszanej/
Eucerin DermoPure https://www.notino.pl/eucerin/dermop...y-problemowej/
__________________
If you’re brave enough to say goodbye, life will reward you with a new hello

Edytowane przez el_malo
Czas edycji: 2020-10-27 o 17:08 Powód: doprecyzowanie problemu
el_malo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-27, 18:12   #16
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 521
Dot.: Pielęgnacja twarzy u mężczyzny - jak zacząć?

Cytat:
Napisane przez Majkoska Pokaż wiadomość
A macie może do polecenia jakiś "męski" krem na okolice oczu? Głownie chodzi o zmarszczki i worki pod oczami...
Zmarszczki jak nie są to pierwsze, drobne, płytkie linie, a raczej widoczne, głębsze zmarszczki, to tu kosmetycznie leży to prawie w kategorii cuda. I oczywiście każdy ma nadzieję, że kosmetyki te cuda oferują
A coś więcej? Budżet jest ważny? Bo ja chyba nie umiałabym tak po prostu czegoś z drogerii polecić... "Worki" to opuchnięcia? Czy wręcz przeciwnie, bez opuchlizny, raczej zagłębienia?

Cytat:
Napisane przez el_malo Pokaż wiadomość
Po ponad tygodniowej obserwacji, mój aktualny żel oczyszczający wydaje mi się zbyt "agresywny". Dlatego muszę znaleźć też dla niego zastępstwo.

oczyszczanie: ???
nawilżanie: Ziaja Med AZS
ochrona przeciwsłoneczna: Vichy Ideal Soleil
Oprócz pieniących się żeli i pianek są też trochę łagodniejsze myjaki, bardziej kremowe emulsje lub niepieniące się żele micelarne. Może sezon grzewczy, kiedy skóra bardziej się odwadnia, to dobry moment na wypróbowanie takich łagodniejszych. To nadal tylko produkty do mycia i same nie nawilżą skóry, nie zastąpią kremu jeśli jest potrzebny. Ale mogą przynajmniej nie wysuszać dodatkowo.

Z takich delikatnych myjaków międzynarodowym klasykiem jest emulsja micelarna Cetaphil EM. Ale kosmetyków nie brakuje na rynku i jest trochę opcji w podobnym typie, np:
emulsja do skór naczynkowych Bielenda https://www.drogerienatura.pl/bielen...-tw-190ml.html
żel Ziaja Med Fizjoderm https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...oderm-zel.html
Używanie ich to nie jest jakieś rocket science, może warto trochę dokładniej pomasować twarz, nie ma tu piany, która umyje ominięte ręką miejsca. I wieczorem dobrze użyć tego typu produktu dwukrotnie - umyć, spłukać i jeszcze raz umyć. Lepiej się pozbywa wtedy zanieczyszczeń, warto też myć dwukrotnie jak się używa kremów przeciwsłonecznych, takie kremy mogą się bardziej przyczepiać do skóry.

Osobiście jestem też fanką żelu micelarnego z Biedronki
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...rmal-skin.html
bardziej budżetowo chyba już bym nie umiała znaleźć łagodnego myjaka
Chociaż jak mam mocniej suchą skórę, to wolę wybrać coś w rodzaju powyższych emulsji a nie ten żel. Ale różni ludzie mają różne upodobania, co kto lubi.

W piankach i pieniących się żelach nie mam rozeznania, raczej unikam, bo mam dość suchy i łatwo odwadniający się typ skóry. Może i by nie zaszkodziły, ale upodobałam sobie już inny typ myjaków

---------- Dopisano o 18:12 ---------- Poprzedni post napisano o 18:04 ----------

Cytat:
Napisane przez el_malo Pokaż wiadomość
W żel SVR raczej bym nie szła. Chociaż niektórzy lubią mieć jeden produkt do wszystkiego, do mycia ciała i twarzy, i być może jeszcze włosy tym oblecieć. Nie oceniam, nawet rozumiem i czasami praktykuję
To właśnie taki produkt wszystko w jednym, głównie do ciała. Dermedic Tolerans podobnie.

Dermedic Normacne to będzie już mocny myjak, może odwadniać, wysuszać.

O Eucerin ciężko mi się wypowiedzieć. Może być dość łagodny. Ale nie zawsze da się to przewidzieć patrząc na skład, nie znam tego produktu
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-27, 18:42   #17
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Pielęgnacja twarzy u mężczyzny - jak zacząć?

[1=d23e4c1348afa4365069847 cb82dee166acf5cc3_62b641f 267164;88238757]
W piankach i pieniących się żelach nie mam rozeznania, raczej unikam, bo mam dość suchy i łatwo odwadniający się typ skóry. Może i by nie zaszkodziły, ale upodobałam sobie już inny typ myjaków
To właśnie taki produkt wszystko w jednym, głównie do ciała. [/QUOTE]

Oceniając po składach to gdybym miała dostęp do polskich drogerii, to kupiłabym np te:
Onlybio żel KLIK

NAE pianka KLIK
W podobne składy celuję na azjatyckim rynku. Target "do cery wrażliwej" nie wyklucza cer tłustych, przetłuszczających się czy normalnych.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-02, 08:50   #18
el_malo
Przyczajenie
 
Avatar el_malo
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 13
Dot.: Pielęgnacja twarzy u mężczyzny - jak zacząć?

Z dniem 31.10.2020 zaczął3m używać zestawu
oczyszczanie: Cetaphil EM
nawilżanie: Ziaja Med AZS
ochrona przeciwsłoneczna: Vichy Ideal Soleil 50

Zbyt szybko na ocenę, ale na gorąco mogę stwierdzić krem przeciwsłoneczny faktycznie dobrze się sprawuje, jeśli mowa o matowym wykończeniu
__________________
If you’re brave enough to say goodbye, life will reward you with a new hello
el_malo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-02, 09:08   #19
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 521
Dot.: Pielęgnacja twarzy u mężczyzny - jak zacząć?

Mój partner lubi tego typu kremy, bo często przy zwykłych kremach z filtrem wygląda się dość błyszcząco - a nie każdy lubi się pudrować Oby się sprawdzał
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-12-06, 10:48   #20
el_malo
Przyczajenie
 
Avatar el_malo
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 13
Dot.: Pielęgnacja twarzy u mężczyzny - jak zacząć?

Już ponad miesiąc używam do pielęgnacji twarzy tego zestawu. Póki co jestem bardzo zadowolony, bo cera wygląda po prostu lepiej. Planuje pozostać przy tych trzech kosmetykach jedynie z Cetaphilem mam mieszane uczucia, jakby nie do końca oczyszczał skórę.

Mam pytania co do ich stosowania w kontekście danej pory roku:
1. Czy stosując w miesiącach letnich krem 50 do twarzy, różnica w opaleniźnie nie będzie zbyt rzucać się w oczy?
2. Podczas naszej polskiej zimy można czymś dodatkowo chronić skórę twarzy?
__________________
If you’re brave enough to say goodbye, life will reward you with a new hello
el_malo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-06, 11:29   #21
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Pielęgnacja twarzy u mężczyzny - jak zacząć?

Cytat:
Napisane przez el_malo Pokaż wiadomość
Już ponad miesiąc używam do pielęgnacji twarzy tego zestawu. Póki co jestem bardzo zadowolony, bo cera wygląda po prostu lepiej. Planuje pozostać przy tych trzech kosmetykach jedynie z Cetaphilem mam mieszane uczucia, jakby nie do końca oczyszczał skórę.
Możesz spróbować jakiejś pianki, moim zdaniem będzie oczyszczać lepiej niż Cetaphil, ale dalej będzie wystarczająco łagodna.

Cytat:
Napisane przez el_malo Pokaż wiadomość
Mam pytania co do ich stosowania w kontekście danej pory roku:
1. Czy stosując w miesiącach letnich krem 50 do twarzy, różnica w opaleniźnie nie będzie zbyt rzucać się w oczy?
Zależy, jak szybko i jak mocno opala się Twoje ciało, jak dużo czasu spędzasz na słońcu. Jeśli miewasz wyraźną opaleniznę, to tak, różnica będzie widoczna. Możesz albo chronić całe ciało, albo próbować wyrównać różnicę samoopalaczem.

Cytat:
Napisane przez el_malo Pokaż wiadomość
2. Podczas naszej polskiej zimy można czymś dodatkowo chronić skórę twarzy?
Zimą chodzi przede wszystkim o promieniowanie UVA czyli wyrażone faktorem PPD. Wiele kremów nie ma tego oznaczenia, a te które mają wysoki faktor PPD mają też jednocześnie wysoki faktor SPF czyli 50+ Z reguły są to marki apteczne.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-06, 11:32   #22
1ce31337bafe4ce50f62519e721d2985132c01a5_6111b3a307338
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 646
Dot.: Pielęgnacja twarzy u mężczyzny - jak zacząć?

Jak już używasz filtra, to dołożyłabym na noc jakiś retinoid albo delikatny kwas. To inwestycja w przyszłość, i lepsza opcja niż tylko stosowanie kremu nawilżającego.
Od siebie polecam The ordinary retinoid 2% -reguluje przetłuszczanie, pomaga trochę na zaskórniki, dodaje blasku, no i działa długofalowo poprzez wpływ na produkcję kolagenu i kwasu hialuronowego w skórze.



Cetapil do mycia jest wg mnie przereklamowany i drogi . Ziaja fizjoderm to jest to samo, za ułamek ceny, ale i tak nie warto. Polecane wyżej żel only bio albo emulsja bielendy powinny być lepsze. Albo nawet właśnie żele biedry czy lidla
1ce31337bafe4ce50f62519e721d2985132c01a5_6111b3a307338 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-07, 13:09   #23
ThomasWeek
Przyczajenie
 
Avatar ThomasWeek
 
Zarejestrowany: 2020-11
Lokalizacja: Warsaw
Wiadomości: 6
Dot.: Pielęgnacja twarzy u mężczyzny - jak zacząć?

Cytat:
Napisane przez el_malo Pokaż wiadomość
Witam,
Chciałbym zacząć bardziej profesjonalnie zadbać o swoją cerę, już teraz zadbać o skórę twarzy i jej wygląd w przyszłości

W tym roku stuknie mi 28 lat, postanowiłem zabrać się na poważnie za pielęgnacje z mocnym naciskiem na zachowanie dobrego wyglądu. Aktualnie używam żelu Nivea do mycia twarzy (cera mieszana i tłusta) oraz zwykłego kremu Nivea Men.

W przypadku wdrożenia tego planu w życie powinienem udać się na jakieś badanie skóry, co pozwoli precyzyjniej dobrać kosmetyk?

Czy w moim wieku można zacząć używać serum?
Dbam też o swoją skórę i uważam, że to normalne. Aby mieć dobrą skórę, wymaga stałego nawilżenia, do tego celu odpowiedni jest zwykły krem. Musisz także pić dużo zwykłej wody.
ThomasWeek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-07, 15:49   #24
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 521
Dot.: Pielęgnacja twarzy u mężczyzny - jak zacząć?

Cytat:
Napisane przez el_malo Pokaż wiadomość
Już ponad miesiąc używam do pielęgnacji twarzy tego zestawu. Póki co jestem bardzo zadowolony, bo cera wygląda po prostu lepiej. Planuje pozostać przy tych trzech kosmetykach jedynie z Cetaphilem mam mieszane uczucia, jakby nie do końca oczyszczał skórę.
Może trzeba mieć trochę większe problemy z wrażliwością skóry, żeby mieć jak docenić delikatniejsze emulsje. Są też np. delikatniejsze żele czy pianki, delikatniejsze od kalibru typu żel pod prysznic i szampon w jednym

Cytat:
Napisane przez el_malo Pokaż wiadomość
1. Czy stosując w miesiącach letnich krem 50 do twarzy, różnica w opaleniźnie nie będzie zbyt rzucać się w oczy?
Są osoby, które praktycznie się nie opalają. Albo którym nałożenie latem kremu z filtrem tylko raz rano nie wystarczy i mimo to się opalą na twarzy jak nie będą reaplikować. Zależy jaki masz fototyp, jak szybko słońce cię bierze, ile czasu spędzasz w słońcu.
Nad koszulką na szyję, kark można dać ten sam krem do twarzy lub mieć osobną butlę do ciała. Szyja też się starzeje w widoczny sposób, starzenie szyi w jakimś stopniu wpływa na kontur twarzy, wystarczy przyjrzeć się osobom o kilka dekad starszych, nawet jedna dekada potrafi zrobić sporą różnicę. Tak że moim zdaniem warto się filtrować też poza twarzą.

Cytat:
Napisane przez el_malo Pokaż wiadomość
2. Podczas naszej polskiej zimy można czymś dodatkowo chronić skórę twarzy?
Można, zależy co masz na myśli
Słońce to jedno, zimą mogą dochodzić problemy z większym przesuszaniem/odwadnianiem, z rumienieniem się. Przynajmniej takie mnie dotyczą, nie wszystkich oczywiście. Nie wiem co tam u ciebie się dzieje, może jeszcze w inną stronę to idzie niż u mnie.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Zimą chodzi przede wszystkim o promieniowanie UVA czyli wyrażone faktorem PPD. Wiele kremów nie ma tego oznaczenia, a te które mają wysoki faktor PPD mają też jednocześnie wysoki faktor SPF czyli 50+ Z reguły są to marki apteczne.
Tak
Niektóre europejskie filtry (z marketu raczej nie niestety, bardziej apteczne czy jakieś międzynarodowe marki) mają taki uniwersalny standard z symbolem UVA w kółku, to jest ochrona przed UVA w wysokości minimum 1/3 SPF. Czyli im wyższe SPF tym większa ochrona też przed UVA. Kilka marek też się mocno wybija ponad ten standard, ma jeszcze wyższą ochronę - ale to chyba na palcach jednej ręki można policzyć te marki

[1=1ce31337bafe4ce50f62519 e721d2985132c01a5_6111b3a 307338;88339889]Cetapil do mycia jest wg mnie przereklamowany i drogi . Ziaja fizjoderm to jest to samo, za ułamek ceny, ale i tak nie warto. Polecane wyżej żel only bio albo emulsja bielendy powinny być lepsze. Albo nawet właśnie żele biedry czy lidla[/QUOTE]
No z tą emulsją Bielendy można się zaskoczyć, też delikatna
Co człowiek to opinia i różne upodobania. Mnie pasują produkty typu Cetaphil, z kolei żel Only Bio za mocny. Każdemu pasuje co innego, warto spróbować kilku różnych rzeczy.
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-07, 16:27   #25
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Pielęgnacja twarzy u mężczyzny - jak zacząć?

[1=d23e4c1348afa4365069847 cb82dee166acf5cc3_62b641f 267164;88342742]
Są osoby, które praktycznie się nie opalają. Albo którym nałożenie latem kremu z filtrem tylko raz rano nie wystarczy i mimo to się opalą na twarzy jak nie będą reaplikować. Zależy jaki masz fototyp, jak szybko słońce cię bierze, ile czasu spędzasz w słońcu.
Nad koszulką na szyję, kark można dać ten sam krem do twarzy lub mieć osobną butlę do ciała. Szyja też się starzeje w widoczny sposób, starzenie szyi w jakimś stopniu wpływa na kontur twarzy, wystarczy przyjrzeć się osobom o kilka dekad starszych, nawet jedna dekada potrafi zrobić sporą różnicę. Tak że moim zdaniem warto się filtrować też poza twarzą.
[/QUOTE]

Ja się właściwie nie opalam latem, bo zwyczajnie unikam przebywania na słońcu, a jak już przebywam, to się filtruję i tym sposobem nie muszę nic wyrównywać. Ale pamiętam jak pewnego lata widywałam codziennie przez okno w pracy dziewczynę na przystanku. Każdego dnia kontrast pomiędzy jej białą twarzą i coraz bardziej opalonym ciałem się zwiększał. Niezbyt dobrze to wyglądało.

No i fakt, że opalanie dekoltu, karku tez szybko wychodzi, skora tam jest delikatna i starzeje się tak samo szybko jak twarz.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-09, 15:25   #26
hurraganka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 69
Dot.: Pielęgnacja twarzy u mężczyzny - jak zacząć?

Jeżeli chodzi o taki kosmetyk jako prezent dla chłopaka, który ma 17 lat i problemy z trądzikiem to co polecacie by mu kupić? Brat ma cały czas problem i chce coś mu kupić i wysłać (mieszka z rodzicami w Niemczech) coś dobrego. Prosze o jakieś przykłady. Nie jakaś wielka sterta kosmetyków tylko bardziej idące w minimalnizm bo 1. on nie będdzie długo nad tym siedział bo nie będzie mu się tego chciało, 2. nie mam aż tyle kasy, a wysyłka paczki będzie kosztowała mnie pewnie i tak krocie
hurraganka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-09, 18:03   #27
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 521
Dot.: Pielęgnacja twarzy u mężczyzny - jak zacząć?

Cytat:
Napisane przez hurraganka Pokaż wiadomość
Jeżeli chodzi o taki kosmetyk jako prezent dla chłopaka, który ma 17 lat i problemy z trądzikiem to co polecacie by mu kupić? Brat ma cały czas problem i chce coś mu kupić i wysłać (mieszka z rodzicami w Niemczech) coś dobrego. Prosze o jakieś przykłady. Nie jakaś wielka sterta kosmetyków tylko bardziej idące w minimalnizm bo 1. on nie będdzie długo nad tym siedział bo nie będzie mu się tego chciało, 2. nie mam aż tyle kasy, a wysyłka paczki będzie kosztowała mnie pewnie i tak krocie
W Niemczech jest lepszy dostęp do leków z retinoidami na receptę niż w Polsce, u nas powycofywane ze sprzedaży od lat. Może niech się umówi do dermatologa? Z tego co słyszałam na forum są częściowo refundowane jak się ma ubezpieczenie zdrowotne w Niemczech, o dokładnie tu to słyszałam od osoby mieszkającej w Niemczech:
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=1376
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-25, 00:28   #28
patryk0007
Przyczajenie
 
Avatar patryk0007
 
Zarejestrowany: 2021-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 28
Dot.: Pielęgnacja twarzy u mężczyzny - jak zacząć?

Proponuję zacząć od pielęgnacji twarzy. Dokładne mycie np. żelem peelingującym. Po umyciu twarzy, można posmarować ją kremem z ekstraktem z alg, która łagodzi i wygładza skórę, oraz przyspiesza gojenie.
patryk0007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-03-25 00:28:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:42.