Pieprzyki - jak je ukryc? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-01-30, 16:30   #1
Pikus
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 44
Unhappy

Pieprzyki - jak je ukryc?


Witam,

Mam dosc nietypowy problem. Cierpie na zerpol znamion atypowych, czyli mam cala mase pieprzykow. Na ciele nawet mi tak nie przeszkadzaja, problem pojawia sie jezeli chodzi o twarz. Tu mam ich okolo 20 i strasznie sie ich wstydze. Bylem u wielu specjalistow i laserowe usuwanie wiaze sie z duzym ryzykiem.

Stad moje pytanie. Czy sa jakiekolwiek metody na ukrycie pieprzykow ? Jakis puder, podklad, cokolwiek innego ? Slyszalem tez o czyms takim jak makijaz permanentny, jednak czy jest on w stanie zakryc calkowiecie pieprzyki ?

Wiem ze to bardzo nietypowe pytanie, zwlaszcza od mezczyzny, jednak bardzo prosze o jakakolwiek pomoc.
Pikus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 16:54   #2
Ines-ka
Zakorzenienie
 
Avatar Ines-ka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 890
Dot.: Pieprzyki - jak je ukryc?

Proponowałabym mocno skoncentrowany korektor. Puder pieprzyków nie przykryje, podkład zrobi to bardzo słabo. Jaki przedział cenowy Cię interesuje? Masz ciemną czy jasną karnację?
Zobacz kosmetyki Kryolanu (makijaż profesjonalny, stosowany do charakteryzacji i kamuflażu osób np. występujących w telewizji), kamuflaże ArtDeco, Dermacol.
Ines-ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 17:08   #3
Pikus
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 44
Dot.: Pieprzyki - jak je ukryc?

Przedzial cenowy nie jest tak istotny, wazny jest dla mnie jak najlepszy efekt.

Karnacje mam naturlanie bardzo jasna, jednak stosuje czesto samoopalacz i dodatkowo przyciemniam beta-karotenem.

Pozdrawiam
Pikus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 17:37   #4
Ines-ka
Zakorzenienie
 
Avatar Ines-ka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 890
Dot.: Pieprzyki - jak je ukryc?

Przeglądałeś ofertę Kryolanu? Myślę że powinieneś znaleźć tam odpowiedni kosmetyk. Najważniejsze to żebyś odpowiednio dopasował odcień i nic nie odcinało się od naturalnego koloru skóry.
Ines-ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 17:41   #5
Pikus
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 44
Dot.: Pieprzyki - jak je ukryc?

Ok dziekuje za informacje.
W kwesti czysto technicznej Czy najpierw naklada sie korektor na poszczegolne miejsca a na to ewentualnie jakis podklad/puder czy odwrotnie?

Pozdrawiam
Pikus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 17:55   #6
Ines-ka
Zakorzenienie
 
Avatar Ines-ka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 890
Dot.: Pieprzyki - jak je ukryc?

Korektor/podkład dopiero później puder wykańczający makijaż. Podkład przed korektorem jeśli mamy mniej do ukrycia, czasami tylko on wystarczy ewentualnie później korektor jeśli coś jeszcze widać.
Jeśli chcesz tylko ukrywać pieprzyki wystarczy sam korektor. Nakładany palcem lepiej się rozgrzeje i dopasuje do skóry.
Ines-ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 19:33   #7
bozia26
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Działdowo
Wiadomości: 74
Dot.: Pieprzyki - jak je ukryc?

Cytat:
Napisane przez Pikus Pokaż wiadomość
Ok dziekuje za informacje.
W kwesti czysto technicznej Czy najpierw naklada sie korektor na poszczegolne miejsca a na to ewentualnie jakis podklad/puder czy odwrotnie?

Pozdrawiam
Ja robię tak:najpierw kamuflarz Kryolan (jest super) wklepać-nie rozsmarować! na to podkład również wklepać! technika jest bardzo ważna(przy wklepywaniu kosmetyk pod wpływem ciepła robi się plastyczny i lepiej stapia się ze skórą)..jeżeli pieprzyk jest nadal nieco widoczny można na podkład wklepać jeszcze troszkę kamuflarzu a potem puder.
bozia26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-01-31, 14:13   #8
Alivea
igraszkizdiablem
 
Avatar Alivea
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 31
Dot.: Pieprzyki - jak je ukryc?

Moja koleżanka z podobnym problemem używa podkładu dermablend marki vichy w połączeniu z korektorem i jest zadowolona. Sama też od czasu do czasu jej użyję, nie alergizuje za to przepięknie kryje i nawilża.
Alivea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-03, 11:11   #9
Pikus
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 44
Dot.: Pieprzyki - jak je ukryc?

Nabylem juz korektor Kryolanu i jest naprawde dobry. Mam jeszcze tylko jedno pytanie techniczne Czy mozna najpierw bardzo niewielka ilosc rozprowadzic na calej twarzy a pozniej zakryc punktowo pieprzyki ? Chodzi o to by "maskowanie" nie bylo widoczne.

Pozdrawiam
Pikus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-03, 11:24   #10
bozia26
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Działdowo
Wiadomości: 74
Dot.: Pieprzyki - jak je ukryc?

Cytat:
Napisane przez Pikus Pokaż wiadomość
Nabylem juz korektor Kryolanu i jest naprawde dobry. Mam jeszcze tylko jedno pytanie techniczne Czy mozna najpierw bardzo niewielka ilosc rozprowadzic na calej twarzy a pozniej zakryc punktowo pieprzyki ? Chodzi o to by "maskowanie" nie bylo widoczne.

Pozdrawiam
Kamuflarzem spokojnie możesz pokryć całą twarz,może też"robić" jako podkład ,trzeba jednak dobrze wklepać a wtopi się w skórę i nie będzie widać maskowania...
bozia26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-03, 16:33   #11
Ines-ka
Zakorzenienie
 
Avatar Ines-ka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 890
Dot.: Pieprzyki - jak je ukryc?

Cytat:
Napisane przez Pikus Pokaż wiadomość
Nabylem juz korektor Kryolanu i jest naprawde dobry. Mam jeszcze tylko jedno pytanie techniczne Czy mozna najpierw bardzo niewielka ilosc rozprowadzic na calej twarzy a pozniej zakryc punktowo pieprzyki ? Chodzi o to by "maskowanie" nie bylo widoczne.

Pozdrawiam
Spróbuj z kremami tonującymi. Ewentualnie delikatnie wokół zakrytych pieprzyków wklep jeszcze trochę korektora i rozmaż go palcem żeby lepiej stopił się ze skórą. Praktyka czyni mistrza.
Jeśli nie ma takiej potrzeby to lepiej nie nakładać korektora na całą twarz.
Ines-ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-03, 21:41   #12
lena_magda
Przyczajenie
 
Avatar lena_magda
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 17
GG do lena_magda
Dot.: Pieprzyki - jak je ukryc?

ja polecam unifance z la roche korektor, supermocny, tylko bedziesz musiala pocwiczyc bo bardzo skoncertowana formula, ale klientki zadowolone i po kilku probach mozna nalozyc w niewidoczny sposob.

ja go wlasnie nie moge uzywac bo zakrywa moj pieprzyk na policzku a ja go bardzo lubie nawet sobie go domalowuje,
lena_magda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:26.