Cepan na blizny - WĄTEK ZBIORCZY - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-05-14, 16:09   #1
herezja
Raczkowanie
 
Avatar herezja
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 288
Arrow

Cepan na blizny - WĄTEK ZBIORCZY


Cześc ! jestem tu nowa i mam pytanie czy krem cepan pomoze mi na dwu-trzy letnie blizny po trądziku, mam dziurki i takie male wgłębienia, chcem sie tego pozbyć, ale nie mam teraz finansów na kwasy czy laser,a pozatym jest maj więc nie bardzo mozna o tejporze robic takie zabiegi, chcialabym latemw sytawic twarz z mniejsza ilością blizn, slyszalam pochlebne opinie o cepan, dlatego się pytam, pozdrawiam !
herezja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-14, 16:19   #2
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Cepan

Cytat:
Napisane przez herezja
Cześc ! jestem tu nowa i mam pytanie czy krem cepan pomoze mi na dwu-trzy letnie blizny po trądziku, mam dziurki i takie male wgłębienia, chcem sie tego pozbyć, ale nie mam teraz finansów na kwasy czy laser,a pozatym jest maj więc nie bardzo mozna o tejporze robic takie zabiegi, chcialabym latemw sytawic twarz z mniejsza ilością blizn, slyszalam pochlebne opinie o cepan, dlatego się pytam, pozdrawiam !
Ja też mam blizny po wypryskach-dwie na dekolcie Powie ktoś,że takie tam,ale one są centralnie na dekolcie,a ja kocham bluzki z dużymi dekoltami.Też słyszałam dobre opinie o cepania,ale także słyszałam,że mogą być różne blizny,tj.różnią się kolorem,tym czy są wypukłe czy płaskie,wielkością,dlateg o zapisałam się do mojej dermatolog i zobaczę co ona powie.Myślę,że najlepiej lekarz doradzi jaki lek będzie najlepszy.Idę w poniedziałek,więc napiszę co i jak.

PS.Cepan ma zapch cebuli,czyli ma właściwości wybielające,zastanawiam się czy na lato byłyby w ogóle dobry.
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-14, 17:16   #3
Eleo765
Zadomowienie
 
Avatar Eleo765
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 806
Dot.: Cepan

ja używałam cepanu do smarowania sporej blizny po oparzeniu na udzie i muszę powiedzieć, że blizna nie zniknęła jeszcze całkowicie (i nie wiem czy w ogóle zniknie), ale zmniejszyła się i wygładziła... podobno jest też jakiś tointex (http://www.apteka.tona.pl/products/s...earch=tointex), mam zamiar go kupić, żeby dokończyć zmagania z ową blizną!
(uważajcie jak odcedzacie ziemniaki, bo można wylać sobie wrzątek na nogi!!! :P)
Eleo765 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-14, 17:25   #4
herezja
Raczkowanie
 
Avatar herezja
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 288
Dot.: Cepan

dziekuje za odpowiedzi, do nati4 napisz, jestem ciekawa, pozdrawiam !
herezja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-14, 18:46   #5
piekna24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 112
Wyślij wiadomość przez ICQ do piekna24
Dot.: Cepan

Ja tez mam blizne na dekolcie po trodziku,jest ona troche czerwona i wypukla.Uzywalam cepanu jakies 1,5 miesiaca ale ani znaku poprawy.Ata blizne mam 2 lata
piekna24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-14, 19:09   #6
TOMORROW
Zakorzenienie
 
Avatar TOMORROW
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 3 851
Dot.: Cepan

1,5 m-ca to króciutko, u mnie blizny stały się niewidoczne po ok6-8 miesiącach, do tego były to dość świeże blizny ( płaskie, ale okropnie czerwone)
TOMORROW jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-14, 21:26   #7
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Cepan

Cytat:
Napisane przez Eleo765
1,5 miesiąca to nic
takie maści należy stosować możliwie jak najszybciej po zagojeniu rany. ja poparzyłam się w zeszłe wakacje i od momentu zagojenia codziennie przed spaniem wcierałam cepan, trwało to od końca wakacji przez całą jesień (potem było mi już zimno w samej piżamie, gdy musiałam czekać aż maść się wchłonie i nie mogłam wleźć pod cieplutką kołdrę:P)... także zabrało mi to kilka dobrych miesięcy i to jeszcze nie koniec, choć - jak pisałam wcześniej - widać już efekty, blizna jest mniejsza i gładziutka, widać ją tylko dlatego, że jest jaśniejsza.
blizny to takie u*****liwe psiajuchy wciąż są :P
Powiedz mi czy Cepan wybiela skórę??Jestem ciekawa,bo mam nadzieję,że będę mogła się we wakacje opalać i leczyć
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-05-14, 21:51   #8
lorie
Raczkowanie
 
Avatar lorie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 153
Dot.: Cepan

Ja uzywalam cepanu na blizne po operacji skladania kosci ale nie doczekalam sie rezultatow, pewnie za krotko stosowalam, potwornie przeszkadzal mi smrod i konsystencja tego kremu. Wiem ze on przynosi dobre rezultaty przy swiezych bliznach, nie wiem jak to jest z takimi zadawnionymi, pewnie gorzej. Ja wybralam inna droge i polubilam moja blizne, szczerze, nie wmowilam sobie tego, wg mnie wyglada interesujaco
lorie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-14, 22:17   #9
lorie
Raczkowanie
 
Avatar lorie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 153
Dot.: Cepan

Poszukalam w internecie, najszerszy opis leku znajdziesz pod tym linkiem - http://www.zfa-unia.com.pl/shop.php?...id=9&show=next
lorie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-14, 22:42   #10
Lovisa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 5 742
Dot.: Cepan

Używałam Cepanu jakis czas na małe blizny na nogach, ale rezultat był raczej marny, chcoiaż jakiś był. Zdecydowanie lepszy jest moim zdaniem żel na blizny Contractubex. Tubka kosztuje 30zł, ale efekty sa zadowalające juz po pierwszym użyciu.
Lovisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-14, 22:53   #11
ann_angel
Rozeznanie
 
Avatar ann_angel
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 542
Dot.: Cepan

a mi moja pani doktor na przebarwienia potradzikowe przypisala Lioton 1000...tak..zel na zylaki...ale musze powiedziec ze przy codziennym stosowaniu przez miesiac efekty byly...jesli teraz szybko chce sie pozbyc jakiegos przebarwienia to wracam do tamtego sposobu

pozdrawiam
ann_angel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-05-14, 22:57   #12
jagna16
Raczkowanie
 
Avatar jagna16
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: ByToM
Wiadomości: 185
Dot.: Cepan

a ten cepan jest na recepte ???
jagna16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-14, 22:58   #13
Lovisa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 5 742
Dot.: Cepan

Nie, mozna go bez problemu w każdej aptece kupić, tak jak Tointex i Contractubex.
Lovisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-15, 08:37   #14
Eleo765
Zadomowienie
 
Avatar Eleo765
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 806
Dot.: Cepan

nie zauważyłam właściwości wybielających a smarowałam cepanem mocno opaloną nogę krem ten wymaga wiele cierpliwości ale działa!!! tak sobie teraz siedzę i patrzę na moją bliznę to rzeczywiście już prawie zniknęła, nie czuć jej pod palcem.... polecam cierpliwym
Eleo765 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-15, 09:14   #15
nati__xxx
Wtajemniczenie
 
Avatar nati__xxx
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 2 211
GG do nati__xxx
Dot.: Cepan

A jak myślicie czy ta maść pomoże choć trochę ukryć (zmniejszyć,wybielić??) dużą,5 letnią bliznę? Jak miałam 12 lat miałam wypadek,miałam rozcięte czoło,blizna jest spora, w kształcie litery T wprawdzie teraz już widać ją dużo mniej,jak nałożę podkład to prawie wcale ale może ta maść jakoś na nią zadziała ?? niestety trochę za późno się obudziłam bo prawdopodbnie gdybym wtedy o nią dbała,masowała i wcierała maśćbyła by praktycznie niewidoczna myślałam już o usunięciu jej laserem ale boję się tego trochę moża któraś z was usuwała w ten sposób bliznę??
nati__xxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-15, 09:41   #16
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: Cepan

Stosowałam Cepan po operacji (miałam dużo rozległych blizn po operacji). Pisałam już o tym kiedyś - niemądre jest oczekiwać efektów po 1.5 miesiąca, bo walka z bliznami jest długa i zmudna, nieraz trzeba tu wiele miesięcy wcierania i masowania blizny kilka razy dziennie. Działa. Czy na blizny po trądziku też? Nie wiem, nie stosowałam, ale teoretycznie powinien pomóc. Co do bliz i opalania - Cepan nie wybiela skóry, ale jesli ktoś chce się pozbyć blizny, nie powinien jej wystawiać na słońce, bo promienie utrwalają bliznę i pozbycie się jej może być dużo cięższe.
Miałam bardzo brzydkie blizny. Po operacji rok temu lekarz powiedział mi że będę miała bliznowca, którego będzie trzeba usunąć chirurgicznie. Cepan stosowany regularnie pomógł na tyle, ze to co zostało mi już aż tak nie przeszkadza.
Do twarzy chyba faktycznie lepszy mógłby być Contactubex. Uzywałam też - ale jest 3 razy droższy (a mniejsza pojemność) - oba mają dokłądnie ten sam sklad i działają analogicznie, Contractubex nie śmierdzi i szybciej się wchłania (ma formę żelu). Ponieważ smarowałam dużo powierzchnie, robiłam też na noc opatrunki z grubej warstwy maści i te tubki schodziły mi bardzo szybko, wybrałam Cepan.
Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-15, 09:59   #17
namiastka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 528
Dot.: Cepan

A mi Cepan zaszkodził.
Miałam małą, ale widoczną bliznę na wewnętrznej stronie nadgarstka, która powstała przy smażeniu- kropelka gorącego oleju wprost z patelni wyskoczyła mi na łapkę.. Pani dermatolog powiedziala, zebym smarowala to cepanem, to zniknie. Po jakimś czasie zrobiło mi się w tym miejscu pod skórą zakażenie, musiałam iść do chirurga, który najpierw naklął na Cepan i lekarzy, którzy go wypisują, a potem zrobił mi zabieg nacicia i wyczyszczenia zakażonego miejsca. Oczywiście zakazał już kiedykolwiek używać tego 'świństwa', jak to nazwał.
I tym sposobem zamiast małej, czerwonej i lekko wypukłej blizny, mam ciut większą, wklęsłą, ale za to w kolorze skóry
Cepanu już nie ruszę. (Krojenie łapki nie było przyjemne)
pozdrawiam
namiastka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-15, 10:53   #18
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Cepan

Ja jutro z moją dermatolog zrobię debatę i zanim mi cokolwiek poleci to niech mi poda za i przeciw tego leku
Moje blizny są sprzed 4 tyg i się już zagoiły.Teraz chyba jest dobry czas,by zacząć się tymi preparatami smarować?Jak myślicie
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-15, 20:47   #19
herezja
Raczkowanie
 
Avatar herezja
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 288
Dot.: Cepan

ok, spróbuje zawsze warto, slyszalam, zeby efekt byl zadowalajacy musze uzywac gookolo 6 miesiecy, czy teraz jakidzie lato samoopalcz nalozony na twarz pomoze mi choc troche zatuszowac blizny ? bo nie chce codzinenie uzywac podkładu, pozdrawiam !
herezja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-05-15, 21:51   #20
lorie
Raczkowanie
 
Avatar lorie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 153
Dot.: Cepan

Wydaje mi sie ze samoopalacz jeszcze podkresli blizne, bo zdaje sie ze blizny sie nie opalaja. Koniecznie uwazaj kremu z wysokim filtrem, blizn nie wolno wystawiac na slonce
lorie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-15, 22:17   #21
bemolka
Zakorzenienie
 
Avatar bemolka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: okolice Wrocka
Wiadomości: 3 867
Dot.: Cepan

nie mozna wystawiac na słonce? cholercia to co mam zrobic jak mam taką wielką (3cm długosci) wystającą blizne na ramieniu? toz to przeciez nie moge nosic bluzeczek na ramiączkach.... ale wiecie, juz wole sie nie męczyc w lecie, kiedys ta blizna mi przeszkadzała cholernie, ale odkąd poznałam mojego Blondaska to jakos mi przeszło

od roku albo dwóch wcieram contractubex, blizna zrobiła sie mniej wypukła wiec mam nadzieje ze kiedys sie całkowicie wygładzi
a wszystko przez to ze rozdrapałam sobie malą blizne po szczepieniu jak bylam mała
bemolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-15, 22:26   #22
lorie
Raczkowanie
 
Avatar lorie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 153
Dot.: Cepan

Ja tuz po zagojeniu rany po operacji pojechalam do Wloch i radzilam sobie smarujac to miejsce na grubo kremem z bardzo wysokim filtrem 60 najmniej, nic mi sie nie pogorszylo. Ale wszyscy lekarze bardzo nalegali na to slonce, moze bardzo zaszkodzic.
lorie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-15, 22:28   #23
lorie
Raczkowanie
 
Avatar lorie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 153
Dot.: Cepan

Zawsze mozesz olac te blizne, ja moja traktuje jak taki tatuaz Nie jest wypukla ale ma z 10 cm dlugosci, w ksztalcie drabinki (po szwach) nad kostka po zewnetrznej stronie nogi Nawet ja lubie Niektorzy sobie blizny dla ozdoby robia...
lorie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-15, 22:38   #24
herezja
Raczkowanie
 
Avatar herezja
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 288
Dot.: Cepan

kiedys czytalam w gazecie Samo Zdrowie bodajze, ze samooplaczac tuszuje, tyle ze tam byla mowa o celulicie, ze jesli nalozysz samoopolaczna nogi to zatuszuje skorke pomaranczową, dlatego pytamsie jakto jest z blinzami na twarzy bo nie chcem ryzykowac, pozdrawiam ! p.s. moze ktos uzywal i mi doradzi
herezja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-15, 23:29   #25
lorie
Raczkowanie
 
Avatar lorie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 153
Dot.: Cepan

Moge isc uzyc zaraz
Mam blizne i samoopalacz, jutro napisze jak efekty
lorie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-16, 09:25   #26
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Cepan

Zdaję relację:
1.Cepan lub Contractubex
2.peeling gruboziarnisty
3.zakaz słońca,chyba,że posmaruję się wcześniej kremem z filtrem min.40,bo inaczej mogą być przebarwienia
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-16, 12:17   #27
herezja
Raczkowanie
 
Avatar herezja
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 288
Dot.: Cepan

więc jednak pani dermatolog polecila cepan lub contratubex, ok ide do apteki pozdrawiam !
herezja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-16, 12:37   #28
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Cepan

Ja wzięłam Cepan ok.18 zł płaciłam,ten drugi jest ponoć droższy i to dość
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-16, 12:40   #29
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Cepan

Cytat:
Napisane przez namiastka
A mi Cepan zaszkodził.
Miałam małą, ale widoczną bliznę na wewnętrznej stronie nadgarstka, która powstała przy smażeniu- kropelka gorącego oleju wprost z patelni wyskoczyła mi na łapkę.. Pani dermatolog powiedziala, zebym smarowala to cepanem, to zniknie. Po jakimś czasie zrobiło mi się w tym miejscu pod skórą zakażenie, musiałam iść do chirurga, który najpierw naklął na Cepan i lekarzy, którzy go wypisują, a potem zrobił mi zabieg nacicia i wyczyszczenia zakażonego miejsca.
Jak można naciąć i wyczyścić bliznę??
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-16, 16:28   #30
lorie
Raczkowanie
 
Avatar lorie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 153
Dot.: Cepan

Melduje jak samoopalanie blizny:

Fatalnie, tak jak przypuszczalam blizna sie nie opala.
Ona jest biala i dosc cienka tak wiec na jasnej pozimowej skorze byla malo widoczna, samoopalacz ja doskonale wyeksponowal, teraz pieknie odznacza sie od pomaranczowej skory.
Jeszcze gorzej wyglada druga mala blizna na kostce, przedtem o niej zapomnialam, bo nie bylo jej widac, teraz jest widoczna znakomicie
lorie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-07-08 10:49:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:41.