Pielęgnacja skóry suchej, wrażliwej i zanieczyszczonej - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-07-23, 15:25   #1
gabagab28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 8
Exclamation

Pielęgnacja skóry suchej, wrażliwej i zanieczyszczonej


Witam,
od jakiegoś czasu stan mojej skóry bardzo się pogarsza. Mam cerę suchą i wrażliwą, a poza tym dużo widocznych naczynek (głównie przy nosie, w okolicach oczu i ust). Od zawsze mam bardzo widoczne cienie pod oczami oraz worki (ale to kwestia urody, nie przemęczenia).Ostat nio też widzę na całej twarzy pełno małych krostek, których nie da się wycisnąć oraz zaskórników. Skóra jest widocznie zanieczyszczona. Moja pielęgnacja wygląda tak, że codziennie nakładam najzwyklejszy krem Nivea, a bardzo sporadycznie robię maseczki czy peelingi. Jak powinna wyglądać moja codzienna pielęgnacja? Co zrobić by skóra była znów gładka? Jak pozbyć się zaskórników, krostek wągrów itd.? Proszę o pomoc, bo nie wiem co robic!!
P.S. Dodam, że mam 16 lat, więc nie stać mnie na drogie produkty.

Edytowane przez gabagab28
Czas edycji: 2016-07-23 o 15:31
gabagab28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-23, 17:18   #2
Kori_Yoitama
Rozeznanie
 
Avatar Kori_Yoitama
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 769
Dot.: Pielęgnacja skóry suchej, wrażliwej i zanieczyszczonej

Ekspertem nie jestem, ale mniej więcej w tym samym wieku moja skóra z suchej/normalnej bezproblemowej zamieniła się w tłustą i trądzikową. Myślę, że Twoja cera też pod wpływem dojrzewania przechodzi pewnego rodzaju przemianę. Przemiana ta może przejść po kilku latach, albo trochę złagodnieć jak będziesz już starsza.

Ogółem to radzę Ci byś zrobiła sobie badanie TSH, FT3, FT4 i poszła z wynikami do endokrynologa, bo trądzik może być spowodowany problemami z tarczycą. Możesz też iść do dermatologa by załagodzić objawy trądziku.

Tak poza tym kup sobie jakiś krem z firmy Sylveco, Ziaja, Bielenda, Bioderma lub Tołpa. Coś nawilżającego z lekką konsystencją, bo kremy Nivea w ogóle nie nadają się do problematycznych cer. Możesz robić sobie maseczkę cynkową 1-2 razy w tygodniu, ale w okresie dojrzewania trądzik najczęściej spowodowany jest hormonami, przez co kosmetyki mogą być mało skuteczne.

Krostki wystające, białe ropne można łatwo się ich pozbyć smarując je jakimiś maściami punktowymi na noc, ale jeśli chodzi o zaskórniki to będą one powracać co jakiś czas. Jedyny sposób na zaskórniki by były mniej widoczne, mniej zanieczyszczone to kwasy np. Bielenda mezo serum z kwasami, albo Pharmaceris T Sebo Almond Peel 5%. Jednak sposoby z tego akapitu są mało trwałe, bo tylko zmniejszają widoczny trądzik i bez systematycznego stosowania nawroty będą murowane.
Kori_Yoitama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-23, 17:20   #3
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Pielęgnacja skóry suchej, wrażliwej i zanieczyszczonej

Cytat:
Napisane przez Kori_Yoitama Pokaż wiadomość
Ekspertem nie jestem, ale mniej więcej w tym samym wieku moja skóra z suchej/normalnej bezproblemowej zamieniła się w tłustą i trądzikową. Myślę, że Twoja cera też pod wpływem dojrzewania przechodzi pewnego rodzaju przemianę. Przemiana ta może przejść po kilku latach, albo trochę złagodnieć jak będziesz już starsza.
Tak to wygląda, trądzik wieku młodzieńczego po prostu.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-23, 17:34   #4
gabagab28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 8
Dot.: Pielęgnacja skóry suchej, wrażliwej i zanieczyszczonej

dziękuję bardzo za odpowiedzi. Wątpię zeby byl to tradzik, bardzo rzadko wychodza mi wypryski. Mam jedynie takie podskorne krostki (?) Załączam zdjęcie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:34 ---------- Poprzedni post napisano o 17:28 ----------

Jeszcze niedawno moja skora byla idealnie gładka, a teraz (mozliwe, ze przez zapychanie jej podkladami, pudrami itd) jest zanieczyszczona.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gabagab28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-25, 05:52   #5
dagsonik
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 65
Dot.: Pielęgnacja skóry suchej, wrażliwej i zanieczyszczonej

wydaje mi sie, ze krem nivea moze byc za ciezki- za tlusty. te krostki mozesz posmarowac tribioticiem ( nie wiem czy dobrze zapisalam,ale to tania masc na syfki). a ktos wyzej pisze o pharmaceris i almond peel5%- tez go kiedys uzywalam. powinien byc okej rowniez i dla ciebie
dagsonik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-25, 08:07   #6
Hellobeuty
Przyczajenie
 
Avatar Hellobeuty
 
Zarejestrowany: 2016-07
Lokalizacja: Z nad morza
Wiadomości: 5
Dot.: Pielęgnacja skóry suchej, wrażliwej i zanieczyszczonej

OK. Zacznijmy od tego, że higiena to podstawa - żadne maseczki nie pomogą bez dobrego oczyszczenia cery Skoro masz skórę ze skłonnością do naczynek to polecałabym wykonywać zwykły peeling enzymatyczny, bądź glinkę żółtą, zieloną, albo zainwestować w produkty z papainą(na przykład maseczki algowe). Do powstawania stanów zapalnych na skórze jakimi są wągry oraz zaskórniki podskórne przyczyniają się w dużej mierze zanieczyszczenia na Twojej twarzy oraz martwy naskórek. Nakładasz makijaż - nie ma w tym nic złego, czysta przyjemność, ale każdy make up trzeba zmyć dokładnie. Dlatego polecam mycie twarzy czymś łagodnym codziennie rano i wieczorem. Jeśli nie wiesz co wybrać, najbezpieczniejszą opcją będzie sięgnięcie po dermokosmetyki.
Druga sprawa - być może stosujesz nieodpowiednią dietę. U wielu osób do wysypu przyczynia się picie dużej ilości mleka, bądź innych produktów z laktozą. Nie mówię, żebyś od razu wszystko poodstawiała, ale wzięła to pod uwagę
Trzecia sprawa - spróbuj zmienić krem na bardziej "oczyszczający". Coś z zieloną herbatą, lub wspomnianą wcześniej papainą. Poza tym ja bardzo polecam hydrolat z czystka, bądź toniki z jego dodatkiem - ma świetne właściwości łagodzące! Obecnie hydrolaty czystkowe z Bioline można dostać w wielu aptekach.
__________________
https://hello-beautie.blogspot.com/
Zapraszam na bloga Kochane
Hellobeuty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-25, 13:34   #7
Kaczorrek
Raczkowanie
 
Avatar Kaczorrek
 
Zarejestrowany: 2016-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 94
Dot.: Pielęgnacja skóry suchej, wrażliwej i zanieczyszczonej

Cytat:
Napisane przez gabagab28 Pokaż wiadomość
dziękuję bardzo za odpowiedzi. Wątpię zeby byl to tradzik, bardzo rzadko wychodza mi wypryski. Mam jedynie takie podskorne krostki (?) Załączam zdjęcie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:34 ---------- Poprzedni post napisano o 17:28 ----------

Jeszcze niedawno moja skora byla idealnie gładka, a teraz (mozliwe, ze przez zapychanie jej podkladami, pudrami itd) jest zanieczyszczona.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Na trądzik to chyba nie wygląda, raczej na zaskórniki. Moja znajoma miała podobny problem kiedyś, nawet gorszy według mojej oceny. Zaleczyła to kuracją kwasową w jednej z klinik Warszawskich, nie wiem skąd jesteś bo dała bym Ci kontakt. Bo cenowo są podobno bardzo konkurencyjni. A jeśli nie jestes w Warszawy kwasiki powinny Ci pomóc. Wiem że podczas jednego zabiegu miała kilka rodzajów kwasów używanych... Jeśli chcesz to mogę podpytać jakie...
Kaczorrek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-07-25, 14:11   #8
gabagab28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 8
Dot.: Pielęgnacja skóry suchej, wrażliwej i zanieczyszczonej

dziekuje bardzo za pomoc

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gabagab28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-07-25 15:11:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:17.