Żele pod prysznic nie pozostawiające śliskiej warstwy po spłukaniu, są takowe? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-10-23, 21:05   #1
olivvka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 157

Żele pod prysznic nie pozostawiające śliskiej warstwy po spłukaniu, są takowe?


Od jakiegoś czasu szukam żelu, który jak w temacie, nie będzie zostawiał tej wstrętnej (jak dla mnie) śliskiej warstwy na skórze pomimo obfitego spłukiwania się wodą. Mało tego, że ciało jest śliskie, to jeszcze przejeżdżając paznokciem np. w pachwinie, zbieram jeszcze pianę, choć wydawać by się mogło, że żel jest dobrze spłukany. Unikam od razu żeli nawilżających, bo wiadomo, że taki pozostawia śliskość jak po jakimś silikonie ale nawet te nienawilżające tego nie mają. Kiedyś, dobre 10 lat temu miałam taki czerwony z Palmolive ale dawno już nie jest produkowany. Drogie wizażanki, zna któraś może jakiś "nieśliski" żel pod prysznic?
olivvka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-24, 18:26   #2
olivvka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 157
Dot.: Żele pod prysznic nie pozostawiające śliskiej warstwy po spłukaniu, są takowe?

Zero reakcji... Czyżby nie było takich żeli?
olivvka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-24, 18:37   #3
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Żele pod prysznic nie pozostawiające śliskiej warstwy po spłukaniu, są takowe?

Cytat:
Napisane przez olivvka Pokaż wiadomość
Zero reakcji... Czyżby nie było takich żeli?
Raczej u nikogo się tak żele pod prysznic nie zachowują. Prędzej spotyka się odwrotną sytuację tzn zbyt mocne oczyszczanie skóry i w efekcie jej wysuszenie.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-24, 19:13   #4
olivvka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 157
Dot.: Żele pod prysznic nie pozostawiające śliskiej warstwy po spłukaniu, są takowe?

Albo może nikt nie zwraca na to uwagi, nie przeszkadza albo lubi tę śliskość. Ja nie chcę żelu, który nawilża, tylko taki który dobrze myje i dobrze się spłukuje, od nawilżania mam balsam jeśli zajdzie taka potrzeba.

Edytowane przez olivvka
Czas edycji: 2016-10-24 o 19:16
olivvka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-24, 19:21   #5
lolita96
Zadomowienie
 
Avatar lolita96
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 1 227
Dot.: Żele pod prysznic nie pozostawiające śliskiej warstwy po spłukaniu, są takowe?

Też za bardzo nie rozumiem...


A z jakich żeli korzystałaś i nie byłaś zadowolona?
lolita96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-24, 19:22   #6
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Żele pod prysznic nie pozostawiające śliskiej warstwy po spłukaniu, są takowe?

Cytat:
Napisane przez olivvka Pokaż wiadomość
Albo może nikt nie zwraca na to uwagi, nie przeszkadza albo lubi tę śliskość. Ja nie chcę żelu, który nawilża, tylko taki który dobrze myje i dobrze się spłukuje, od nawilżania mam balsam jeśli zajdzie taka potrzeba.
To raczej reakcja osobnicza. Podobnie jak u mnie np wiele kosmetyków do twarzy się lepi, czego nienawidzę. Jednak te same produkty u innych osób się tak nie zachowują.
Żele pod prysznic ostatnie co u mnie robią to nadają śliskość i zostawiają pianę. Czasem nawet nie zdążę wyjść spod prysznica i już czuję ściągnięcie niektórych partii skóry, a używam bardzo łagodnych kremów i żeli myjących.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2016-10-24 o 19:24
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-24, 19:48   #7
olivvka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 157
Dot.: Żele pod prysznic nie pozostawiające śliskiej warstwy po spłukaniu, są takowe?

Cytat:
Napisane przez lolita96 Pokaż wiadomość
Też za bardzo nie rozumiem...


A z jakich żeli korzystałaś i nie byłaś zadowolona?
Teraz męczę ten, i chyba z ostatnio używanych najbardziej się śliska https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,7...wer-scrub.html
Wcześniej miałam ten http://naturalne-maziajki.blogspot.c...-expertiv.html Wszystkie ciężko sobie przypomnieć, wypróbowałam wiele z Palmolive, Isana, Apart, Le Petit Marseille. Pamiętam za to dobrze, że ideałem był ten https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...ra-wersja.html ale już od dawna go nie ma...

---------- Dopisano o 20:48 ---------- Poprzedni post napisano o 20:41 ----------

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
To raczej reakcja osobnicza. Podobnie jak u mnie np wiele kosmetyków do twarzy się lepi, czego nienawidzę. Jednak te same produkty u innych osób się tak nie zachowują.
Żele pod prysznic ostatnie co u mnie robią to nadają śliskość i zostawiają pianę. Czasem nawet nie zdążę wyjść spod prysznica i już czuję ściągnięcie niektórych partii skóry, a używam bardzo łagodnych kremów i żeli myjących.
Zapewne to reakcja osobnicza, ale widzę że z żelami mamy ten sam problem... Z jednej strony niby żel zostawiający śliską warstwę powinien nawilżać, ale z drugiej strony jak piszesz - nie spłukując się dokładnie (czyli zostają SLS i inne składniki żelu) mamy uczucie ściągnięcia skóry.
Gdybym wiedziała, jakich składników odpowiadających za tę śliskość unikać to bym starała się ich unikać. W przypadku szamponów wiem że za śliskość odpowiadają różnej maści silikony (np. dimethicone), w przypadku żeli jest już nieco trudniej...

Edytowane przez olivvka
Czas edycji: 2016-10-24 o 19:53
olivvka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-10-24, 20:00   #8
lolita96
Zadomowienie
 
Avatar lolita96
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 1 227
Dot.: Żele pod prysznic nie pozostawiające śliskiej warstwy po spłukaniu, są takowe?

To może zamiast na żele pod prysznic postaw na zwykłe mydło w płynie albo jakieś pianki? No nie wiem..
lolita96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-24, 20:04   #9
olivvka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 157
Dot.: Żele pod prysznic nie pozostawiające śliskiej warstwy po spłukaniu, są takowe?

Cytat:
Napisane przez lolita96 Pokaż wiadomość
To może zamiast na żele pod prysznic postaw na zwykłe mydło w płynie albo jakieś pianki? No nie wiem..
Może faktycznie mydło w płynie to będzie jakieś rozwiązanie
olivvka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-25, 09:17   #10
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Żele pod prysznic nie pozostawiające śliskiej warstwy po spłukaniu, są takowe?

Cytat:
Napisane przez olivvka Pokaż wiadomość
Zapewne to reakcja osobnicza, ale widzę że z żelami mamy ten sam problem... Z jednej strony niby żel zostawiający śliską warstwę powinien nawilżać, ale z drugiej strony jak piszesz - nie spłukując się dokładnie (czyli zostają SLS i inne składniki żelu) mamy uczucie ściągnięcia skóry.
Gdybym wiedziała, jakich składników odpowiadających za tę śliskość unikać to bym starała się ich unikać. W przypadku szamponów wiem że za śliskość odpowiadają różnej maści silikony (np. dimethicone), w przypadku żeli jest już nieco trudniej...
Żel wysusza, bo narusza warstwę lipidową, a nie dlatego że zostawia coś na skórze. Nie musi zawierać SLESów, żeby wysuszał.

Próbowałaś mydeł w kostce?
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-26, 06:26   #11
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Żele pod prysznic nie pozostawiające śliskiej warstwy po spłukaniu, są takowe?

zawsze możesz się myć w płynie do higieny intymnej :P
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-10-26, 18:57   #12
olivvka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 157
Dot.: Żele pod prysznic nie pozostawiające śliskiej warstwy po spłukaniu, są takowe?

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Żel wysusza, bo narusza warstwę lipidową, a nie dlatego że zostawia coś na skórze. Nie musi zawierać SLESów, żeby wysuszał.

Próbowałaś mydeł w kostce?
No u mnie niestety żele pozostawiają powłokę na skórze a to na pewno dobrze na nią nie działa. Mydeł w kostce kiedyś używałam, ale po pierwsze zawsze po nich skóra mnie swędziała (nieważne jakiej firmy) a po drugie mydła w kostce aż tak szybko i skutecznie nie oczyszczają ciała.
olivvka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-26, 19:19   #13
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Żele pod prysznic nie pozostawiające śliskiej warstwy po spłukaniu, są takowe?

Cytat:
Napisane przez olivvka Pokaż wiadomość
Albo może nikt nie zwraca na to uwagi, nie przeszkadza albo lubi tę śliskość. Ja nie chcę żelu, który nawilża, tylko taki który dobrze myje i dobrze się spłukuje, od nawilżania mam balsam jeśli zajdzie taka potrzeba.
Może zamiast kombinować z żelem warto iść do dermatologa i np. zacząć leczyć łojotok?
śliskość może zostawiać parafina, ale w żelach zwykle jej nie ma. Mnie kilka razy zdarzył się efekt, o którym piszesz, ale po peeligach- Bielenda awokado i Ziaja Cupuacu. Po żelu nigdy.
Możesz np. wybierać nie perłowe żele, a bezbarwne, dla alergików. Z rossmann np. Isana Med. Ale nie sądzę by to rozwiązało Twój problem.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-26, 19:53   #14
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Żele pod prysznic nie pozostawiające śliskiej warstwy po spłukaniu, są takowe?

Cytat:
Napisane przez olivvka Pokaż wiadomość
No u mnie niestety żele pozostawiają powłokę na skórze a to na pewno dobrze na nią nie działa. Mydeł w kostce kiedyś używałam, ale po pierwsze zawsze po nich skóra mnie swędziała (nieważne jakiej firmy) a po drugie mydła w kostce aż tak szybko i skutecznie nie oczyszczają ciała.
Mam dokładnie odwrotne spostrzeżenia odnośnie mydeł, są to dość mocne środki myjące, często o wysokim pH. Co do swędzenia, to się zgodzę, bo ja też miałam takie problemy po słynnym Aleppo.
Jeszcze jest pytanie, czy to czego używałaś było prawdziwymi mydłami.

Dzisiaj pod prysznicem aż mi się przypomniał Twój wątek i zaczęłam się macać Nie, śliska warstwa to ostatnie czego można się u mnie doszukać po umyciu, a myję się obecnie kremem myjącym Hipp, a więc bardzo łagodnym produktem. Skóra jest wręcz skrzypiąco czysta. Takie coś, co opisujesz miałam tylko raz po olejku myjącym Kneippa, ale on był naprawdę mocno emolientowy i natłuszczający.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-26, 20:55   #15
olivvka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 157
Dot.: Żele pod prysznic nie pozostawiające śliskiej warstwy po spłukaniu, są takowe?

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Mam dokładnie odwrotne spostrzeżenia odnośnie mydeł, są to dość mocne środki myjące, często o wysokim pH. Co do swędzenia, to się zgodzę, bo ja też miałam takie problemy po słynnym Aleppo.
Jeszcze jest pytanie, czy to czego używałaś było prawdziwymi mydłami.

Dzisiaj pod prysznicem aż mi się przypomniał Twój wątek i zaczęłam się macać Nie, śliska warstwa to ostatnie czego można się u mnie doszukać po umyciu, a myję się obecnie kremem myjącym Hipp, a więc bardzo łagodnym produktem. Skóra jest wręcz skrzypiąco czysta. Takie coś, co opisujesz miałam tylko raz po olejku myjącym Kneippa, ale on był naprawdę mocno emolientowy i natłuszczający.
Miałam kiedyś żel, który zostawiał skórę "skrzypiąco czystą" ale go wycofano. Ten Palmolive, teraz męczę jest dość perłowy więc możliwe, że to przez to. Przerzucę się na jakieś mydła w płynie (do mydeł w kostce nie mam ochoty mimo wszystko wracać), zwykle po nich nie odczuwam, żeby dłonie były śliskie.
olivvka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-27, 09:20   #16
MyaMK
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 344
Dot.: Żele pod prysznic nie pozostawiające śliskiej warstwy po spłukaniu, są takowe?

Ciekawy temat, bo ja tez nie spotkałam się z takim odczuciem. Raczej trafiałam żele które właśnie wysuszały skórę. A jeśli chodzi o Twoją skórę czy jest tłusta, normalna, mieszana czy sucha?
MyaMK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-27, 13:00   #17
olivvka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 157
Dot.: Żele pod prysznic nie pozostawiające śliskiej warstwy po spłukaniu, są takowe?

Cytat:
Napisane przez MyaMK Pokaż wiadomość
Ciekawy temat, bo ja tez nie spotkałam się z takim odczuciem. Raczej trafiałam żele które właśnie wysuszały skórę. A jeśli chodzi o Twoją skórę czy jest tłusta, normalna, mieszana czy sucha?
U mnie jest tak, że fakt pozostawiania śliskiej warstwy na skórze nie sprawia iż później, po wytarciu nie mam odczucia wysuszenia skóry. Swoją skórę mogę określić jako normalną, jedynie na nogach jest sucha i tam właśnie czuję ściągnięcie mimo, iż sam żel gdy dopiero co się opłukam zostawią śliską (jakby silikonową warstwę).
olivvka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-27, 14:34   #18
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Żele pod prysznic nie pozostawiające śliskiej warstwy po spłukaniu, są takowe?

Cytat:
Napisane przez olivvka Pokaż wiadomość
U mnie jest tak, że fakt pozostawiania śliskiej warstwy na skórze nie sprawia iż później, po wytarciu nie mam odczucia wysuszenia skóry. Swoją skórę mogę określić jako normalną, jedynie na nogach jest sucha i tam właśnie czuję ściągnięcie mimo, iż sam żel gdy dopiero co się opłukam zostawią śliską (jakby silikonową warstwę).
Próbowałaś Aleppo? Dla mnie to najmocniejszy kosmetyk myjący, jaki znam. Moja skóra akurat go nie toleruje, ale ma bardzo duże grono zwolenników, u których się sprawdza.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-27, 19:25   #19
lolita96
Zadomowienie
 
Avatar lolita96
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 1 227
Dot.: Żele pod prysznic nie pozostawiające śliskiej warstwy po spłukaniu, są takowe?

Autorko, a używasz do mycia ciała gąbki?
lolita96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-10-27, 23:08   #20
olivvka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 157
Dot.: Żele pod prysznic nie pozostawiające śliskiej warstwy po spłukaniu, są takowe?

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Próbowałaś Aleppo? Dla mnie to najmocniejszy kosmetyk myjący, jaki znam. Moja skóra akurat go nie toleruje, ale ma bardzo duże grono zwolenników, u których się sprawdza.
Nie próbowałam, ale jak dostanę w ręce to spróbuję

---------- Dopisano o 00:08 ---------- Poprzedni post napisano o 00:07 ----------

Cytat:
Napisane przez lolita96 Pokaż wiadomość
Autorko, a używasz do mycia ciała gąbki?
Oczywiście, od niepamiętnych czasów.
olivvka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-02, 08:35   #21
rumpleteazer
Zadomowienie
 
Avatar rumpleteazer
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 622
Dot.: Żele pod prysznic nie pozostawiające śliskiej warstwy po spłukaniu, są takowe?

Cytat:
Napisane przez olivvka Pokaż wiadomość
U mnie jest tak, że fakt pozostawiania śliskiej warstwy na skórze nie sprawia iż później, po wytarciu nie mam odczucia wysuszenia skóry. Swoją skórę mogę określić jako normalną, jedynie na nogach jest sucha i tam właśnie czuję ściągnięcie mimo, iż sam żel gdy dopiero co się opłukam zostawią śliską (jakby silikonową warstwę).
Przyznam, że i dla mnie Twój problem jest dość niecodzienny Wszędzie masz taki problem? Na wyjazdach jest tak samo? Może to kwestia wody? Może masz bardzo miękką wodę a stosujesz dużą ilość żelu i nie spłukujesz go dokładnie (ta piana pod pachą)? Albo wręcz przeciwnie stosujesz go za mało i nie zmywasz dokładnie kremu/balsamu/olejku, który miałaś wcześniej na skórze?
__________________
rumpleteazer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-02, 15:55   #22
Ewelina9222
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 1
Dot.: Żele pod prysznic nie pozostawiające śliskiej warstwy po spłukaniu, są takowe?

Goraco polecam mussy nivea, sa lepsze niz zele
Ewelina9222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-03, 12:41   #23
arllie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 101
Dot.: Żele pod prysznic nie pozostawiające śliskiej warstwy po spłukaniu, są takowe?

Hmm szczerze mówiąc pierwsze słyszę o takiej reakcji. Zazwyczaj żele wysuszają i ze świeczką szukać takiego, który zostawi nawilżającą powłoczkę na skórze.
arllie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-06, 23:40   #24
klaudia_stefa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 51
Dot.: Żele pod prysznic nie pozostawiające śliskiej warstwy po spłukaniu, są takowe?

Są takie, ja używałam wielu różnych żeli pod prysznic i żaden nie zostawiał tłustej warstwy po sobie. Lubię Nivea, Dove, Palmolive, albo Ziaję
klaudia_stefa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-07, 21:33   #25
olivvka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 157
Dot.: Żele pod prysznic nie pozostawiające śliskiej warstwy po spłukaniu, są takowe?

Cytat:
Napisane przez rumpleteazer Pokaż wiadomość
Przyznam, że i dla mnie Twój problem jest dość niecodzienny Wszędzie masz taki problem? Na wyjazdach jest tak samo? Może to kwestia wody? Może masz bardzo miękką wodę a stosujesz dużą ilość żelu i nie spłukujesz go dokładnie (ta piana pod pachą)? Albo wręcz przeciwnie stosujesz go za mało i nie zmywasz dokładnie kremu/balsamu/olejku, który miałaś wcześniej na skórze?
Woda jest tak twarda jak tylko możliwe a zawsze staram się dobrze spłukiwać (olejków nie używam, jedynie balsam nawilżający ale tylko na nogi, bo tam mam dość suchą skórę) a nie na łapu-capu w pośpiechu (aż często słyszę od domowników komentarze, że za długo puszczam wodę )

---------- Dopisano o 22:33 ---------- Poprzedni post napisano o 22:30 ----------

Cytat:
Napisane przez arllie Pokaż wiadomość
Hmm szczerze mówiąc pierwsze słyszę o takiej reakcji. Zazwyczaj żele wysuszają i ze świeczką szukać takiego, który zostawi nawilżającą powłoczkę na skórze.
Śliską skórę (uczucie przylegania żelu do skóry) mam zaraz po spłukaniu, przed osuszeniem ręcznikiem. Natomiast po wytarciu obserwuję wysuszenie skóry na nogach.
olivvka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-08, 09:03   #26
kosa_iza
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 6
Dot.: Żele pod prysznic nie pozostawiające śliskiej warstwy po spłukaniu, są takowe?

niestety nie rozumie, nigdy nie miałam takiego problemu
kosa_iza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-11-08 10:03:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:32.