Luteina - wątek zbiorczy! - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-03-27, 12:16   #151
miu miu
Wtajemniczenie
 
Avatar miu miu
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 968
Luteina 50 podjęzykowa - skutki uboczne

Za kilka dni zaczynam brać luteinę przepisaną przez ginekologa. Przeczytałam ulotkę i trochę się przeraziłam jak zobaczyłam działania niepożądane, które może wywoływać

Cytat:
Progesteron jako endogenny hormon na ogół nie powoduje działań niepożądanych, za wyjątkiem objawów występujących w przypadku jego przedawkowania.
Sporadycznie pacjentki zgłaszają senność, zaburzenia koncentracji i uwagi, uczucie lęku, uczucie depresji, nudności, bóle i zawroty głowy.
Rzadko mogą wystąpić nieprawidłowe krwawienia z narządu rodnego, brak miesiączki, zaczerwienienia skóry, trądzik, reakcje alergiczne.
Progesteron może powodować wzrost lub spadek ciężaru ciała.
Najbardziej martwią mnie te podkreślone. Czy któraś z was brała luteinę i może się podzielić swoimi doświadczeniami? Od czego może zależeć ten wzrost lub spadek ciężaru ciała, depresja? Dodam, że luteinę będę brać ze względu na trochę za niski poziom progesteronu.

Szukałam w wyszukiwarce ale nie znalazłam tematu stricte o skutkach ubocznych
__________________
no risk, no fun
miu miu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-29, 18:37   #152
Atram
xxyy
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 8 037
Luteina 50

mam pewnien problem. otoz zazywam Luteine 50, ginekolog powiedziala mi ze powinnam po niej po 10 dniach dostac okres. jesli nie dostane to mam jeszcze raz zrobic sobie test i wykonac usg. dzis jest 10 dzien odkad zazywam te tabletki, w opakowaniu zostalo mi jeszcze 10 tabletek. czy jesli nie dostane okresu powinnam dalej ja zazywac? ( nie dopytalam lekarza). nie wiem czy jutro rano zazyc tabletke. prosze o pomoc.
__________________
Nie należy sie bać zmian , które powo...
Atram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-29, 19:47   #153
Judyla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 128
Dot.: Luteina 50

Nie. To znaczy nie jestem pewna na 100% ale dla mnie to logiczne. Luteina która podnosi poziom progesteronu jest stosowana 3 dni po owulacji przez 10 dni. W cyklu poziom progesteronu spada przed miesiączką. Po wybraniu luteiny powinnaś dostać okres (o ile nie jesteś w ciąży) po ok 2-4 dniach (średnio). Jeżeli byś brała dłużej progesteron to byś miałą nie taki ż etak to określe poziom hormonów. I wtedy by się zaczęły problemy Ale spokojnie. Czekaj i nie bierz więcej. 10 dni toi 10.
Ja też niestety będe brałą luteine od tego cyklu (z powodu ndometriozy ale początki). Jeśli chodzi o sprawy ,,kobiece'' interesuje się tym (jestem na I roku biologii na UAM) a pozatym często choruje i dużo czytam medycznych nowości itd.
Pozdrawiam.
Judyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-29, 20:55   #154
Atram
xxyy
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 8 037
Dot.: Luteina 50

dziekuje za odpowiedz dzisiaj zazyje ostatnia tabletke luteiny ( na szczescie ostatnia bo te tabletki sa okropne). i bede cierpliwie czekac na okres
__________________
Nie należy sie bać zmian , które powo...
Atram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-29, 21:54   #155
Judyla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 128
Dot.: Luteina 50

Naprawdę są okropne???
Rany ja zaczne je brać za kilka dni....
A czy miałaś po nich jakeiś skutki uboczne??
Rozmawiałam z koleżanką która pracuje w aptece i poparła to co pisałam

Pozdrawiam,
Judyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-29, 22:03   #156
Atram
xxyy
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 8 037
Dot.: Luteina 50

Cytat:
Napisane przez Judyla Pokaż wiadomość
Naprawdę są okropne???
Rany ja zaczne je brać za kilka dni....
A czy miałaś po nich jakeiś skutki uboczne??
Rozmawiałam z koleżanką która pracuje w aptece i poparła to co pisałam

Pozdrawiam,
wstretne sa. mialam akurat te podjezykowe, ktore trzeba bylo trzymac pod jezykiem az do rozpuszczenia.. a rozpuszczaly sie dosc dlugo, jakies 10 min. a w smaku okropne. ale jakos przezylam.
na szczescie nie mialam zadnych skutkow ubocznych po nich.
__________________
Nie należy sie bać zmian , które powo...
Atram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-29, 22:22   #157
Nikita_Wawa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 939
Dot.: Luteina 50

Cytat:
Napisane przez Judyla Pokaż wiadomość
Naprawdę są okropne???
Rany ja zaczne je brać za kilka dni....
A czy miałaś po nich jakeiś skutki uboczne??
Rozmawiałam z koleżanką która pracuje w aptece i poparła to co pisałam

Pozdrawiam,
Ja brałam dwa razy Luteine pode język na wywołanie @ i w smaku jest okropna jak kreda do tablicy fuj


Cytat:
Napisane przez Atram Pokaż wiadomość
wstretne sa. mialam akurat te podjezykowe, ktore trzeba bylo trzymac pod jezykiem az do rozpuszczenia.. a rozpuszczaly sie dosc dlugo, jakies 10 min. a w smaku okropne. ale jakos przezylam.
na szczescie nie mialam zadnych skutkow ubocznych po nich.
Nie wiem czy wiecie ze jesli macie Luteine pod jezykowo to mozecie ja stosowac dowcipnie, ale jesli macie zapisane te dowcipne to nie mozna stosowac ich doustnie
Nikita_Wawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-03-30, 09:48   #158
malutka 166
Rozeznanie
 
Avatar malutka 166
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: z domku :D
Wiadomości: 632
Dot.: Luteina 50

ja też brałam luteine na wywołanie okresu, gdyz moje zajęte zapaleniem jajniki nie chciały same pracowac..powiem tak..w smaku (podjęzykowa) okropne, popieram że jak kreda, i rozpuszczały mi się dłuzej :/ taki okres wywołany luteiną boli jak diabli, jajniki to mi mało nie rozerwało, takie miałam wrażenie..normalny ból okresowy ustał po 2 dniach, a janików po 5! niewiem jak inne dziewczyny na nie reagowały, ale ja tego bólu nie zapomnę..nie aż taki żeby umierać ale bolało baardzo..i apap na nie nie działał ;( nie mogłam nosic spodni opiętych (jeansy odpadały, tylko dresik)bo jak siadłam to mnie bolał brzuch, uciskało jakbym piłkę tam miała..brałam 2 razy i koniec z tym..etraz biorę tabsy to mam okres jak w zegarku i nie boli..mam nadzieję że ciebie to ominie, wiadomo, każdy organizm inaczej reaguje..czego tobie życze!

Edytowane przez malutka 166
Czas edycji: 2007-03-30 o 09:51 Powód: dopisek
malutka 166 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-30, 12:32   #159
miu miu
Wtajemniczenie
 
Avatar miu miu
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 968
Ja zaczęłam brać dzisiaj. Podjęzykowe, szczerze mówiąc to nawet smaku za bardzo nie poczułam, tak bardzo starałam się trzymać tę tabletkę pod językiem

Nikt nic nie wie
__________________
no risk, no fun

Edytowane przez jaga_2001
Czas edycji: 2007-03-30 o 15:40 Powód: post pod postem
miu miu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-30, 18:24   #160
Atram
xxyy
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 8 037
Dot.: Luteina 50

Cytat:
Napisane przez malutka 166 Pokaż wiadomość
ja też brałam luteine na wywołanie okresu, gdyz moje zajęte zapaleniem jajniki nie chciały same pracowac..powiem tak..w smaku (podjęzykowa) okropne, popieram że jak kreda, i rozpuszczały mi się dłuzej :/ taki okres wywołany luteiną boli jak diabli, jajniki to mi mało nie rozerwało, takie miałam wrażenie..normalny ból okresowy ustał po 2 dniach, a janików po 5! niewiem jak inne dziewczyny na nie reagowały, ale ja tego bólu nie zapomnę..nie aż taki żeby umierać ale bolało baardzo..i apap na nie nie działał ;( nie mogłam nosic spodni opiętych (jeansy odpadały, tylko dresik)bo jak siadłam to mnie bolał brzuch, uciskało jakbym piłkę tam miała..brałam 2 razy i koniec z tym..etraz biorę tabsy to mam okres jak w zegarku i nie boli..mam nadzieję że ciebie to ominie, wiadomo, każdy organizm inaczej reaguje..czego tobie życze!
ale mnie przestraszylas ja myslalam ze taki okres wywolany luteina bedzie mniej bolal.. zwykle zwijam sie z bolu jak mam okres, wiec ciekawe co teraz bedzie sie dzialo.
a okresu jeszcze nie dostalam, mam nadzieje ze niedlugo przyjedzie
__________________
Nie należy sie bać zmian , które powo...
Atram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-30, 20:35   #161
Nikita_Wawa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 939
Dot.: Luteina 50

Cytat:
Napisane przez Atram Pokaż wiadomość
ale mnie przestraszylas ja myslalam ze taki okres wywolany luteina bedzie mniej bolal.. zwykle zwijam sie z bolu jak mam okres, wiec ciekawe co teraz bedzie sie dzialo.
a okresu jeszcze nie dostalam, mam nadzieje ze niedlugo przyjedzie

ja miałam 2 razy wowoływany okres Luteina i był mały skapy i bezbolesny, nie ma na to reguły wiec sie nie stresuj na zapas bo nie warto.
Nikita_Wawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-03-30, 21:19   #162
Judyla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 128
Dot.: Luteina 50 podjęzykowa - skutki uboczne

Cytat:
Napisane przez miu miu Pokaż wiadomość
Ja zaczęłam brać dzisiaj. Podjęzykowe, szczerze mówiąc to nawet smaku za bardzo nie poczułam, tak bardzo starałam się trzymać tę tabletkę pod językiem

Nikt nic nie wie
Witaj.
Na co bierzesz (jeśli można wiedzieć) luteine?
I dlaczego piszesz nikt nie wie?
U mnie nikt nie wie, że brać musze..

pozdrawiam
Judyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-31, 09:53   #163
miu miu
Wtajemniczenie
 
Avatar miu miu
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 968
Dot.: Luteina 50 podjęzykowa - skutki uboczne

Cytat:
Napisane przez Judyla Pokaż wiadomość
Witaj.
Na co bierzesz (jeśli można wiedzieć) luteine?
I dlaczego piszesz nikt nie wie?
U mnie nikt nie wie, że brać musze..

pozdrawiam
Nikt nic nie wie odnosiło się do czegoś innego. Moderator połączył moje posty przy okazji łączenia wątków i tak bez sensu wyszło Po prostu podbijałam moje pierwsze pytanie (pierwszy post) bo nikt nie odpowiadał

Luteinę biorę bo mam problemy z miesiączką. Ciężko opisać mój przypadek, więc nie będę tego robić. Podobno mam za mało progesteronu
__________________
no risk, no fun
miu miu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-22, 10:05   #164
dollii
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 8
Red face Dot.: Luteina 50 podjęzykowa - skutki uboczne

Cześć!! Mam pytanie - pani gin. przepisala mi luteine , mam ja brac przez 5 dni 2 razy dziennie , wzielam dzis raz i dostalam okresu czy mam dalej ja brac przez te 5 dni czy juz odstawic , bo zapomnialam sie spytac a teraz sie dzie i sie zastanwiam
dollii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-22, 13:44   #165
sylwia-zuza
Zakorzenienie
 
Avatar sylwia-zuza
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 3 664
Dot.: Luteina 50 podjęzykowa - skutki uboczne

po pierwsze ja bralam (w sumie to nadal biore od prawie 5 miesiecy) mnostwo luteiny i nie mialam zadnych objawow ubocznych- jedynym jest paskudny smak -ale zawsze mozna ja wsadzic do pochwy -dzialanie jest takie samo.
Dollii zadzon do lekarza i sie spytaj ale jak na moj gust to powinnas odstawic
__________________
Jesienne mamy
sylwia-zuza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-22, 13:56   #166
Atram
xxyy
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 8 037
Dot.: Luteina 50 podjęzykowa - skutki uboczne

bu, a ja nie dostalam po niej okresu. teraz biore jakies tabletki z wieksza iloscia hormonow.
__________________
Nie należy sie bać zmian , które powo...
Atram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-22, 13:57   #167
jolineczka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 463
Dot.: Luteina 50 podjęzykowa - skutki uboczne

A ja luteinkę podjęzykową stosuję dopochwowo Poza tym nie widzę żadnych efektów ubocznych. Buźka.
jolineczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-22, 16:32   #168
dollii
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 8
Dot.: Luteina 50 podjęzykowa - skutki uboczne

sylwia-zuza dziekuje mysle ,ze odstawie jeszcze raz dziekuje
dollii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-04, 11:57   #169
pysianiulka
Przyczajenie
 
Avatar pysianiulka
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 29
Wink luteina 50 nie wywołała okresu ??

Witam! Mam taki problem, gdyż miałam brać luteine przez 5 dni, 3 razy dziennie pod język. Niestety się pomyliłam i wzięłam 4 dni. Czy to ma jakis wpływ ? Minęł y już ponad 2 tyg od odstawienia luteiny a okresu i tak nie dostałam. Może wziąć ją jeszcze raz tylko dłużej ?

Byłabym wdzięczna za odpowiedź ...
pysianiulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-07-04, 12:57   #170
jolineczka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 463
Dot.: luteina 50 nie wywołała okresu ??

Wpływu na brak okresu to nie miało. Zanim zaczniesz znowu brac liteinę idź do lekarza. Nie wiadomo jaki jest powód ze nie masz miesiączki.
Pozdrawiam.
jolineczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-07, 09:10   #171
ryzia88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 43
Luteina jak brac?

czesc dziewczyny
mam problem;p bylam u ginekologa (pierwsza wizyta) i ze stresu zapomnialalam slowa lekarza jak mowil jak mam przyjmowac luteine podjezykowa;p
wiem ze 2razy dziennie (tylko ile? przez 5 czy 7 dni) i jak dostane miesiaczki to odstawic na 16dni i znow brac ciagle?
czy
brac 2 razy dziennie do pojawienia sie miesiaczki odstawic na 16 dni i wtedy brac przez 5-7dni
moze ktos wie, ginekolog wasz podobnie zalecil
prosze o pomoc
ryzia88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-15, 11:52   #172
dumeczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 22
Dot.: luteina 50 nie wywołała okresu ??

Dziewczyny brałąm przez 5 dni luteine podjezykowo po 3 tabletki dziennie i mija dzisiaj 5 dzien jak ja odstawilam a okresu nadal BRAK

Miesiaczka spoznia mi sie juz 2 tygodnie i pare dni.... robilam juz 3 testy ciazowe i kazdy byl NEGATYWNY.
Wszystkie byly robione po dacie spodziewanje miesiaczki... czyli 4 dni, 7 dni i 14 dni.. czy one mogly sie mylic?
Dlaczego po luteinie jeszce nie mam krwawienia? Mial ktos tak kiedys z was podobnie?
bo zas zaczynam schizowac
dumeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-15, 13:39   #173
Katka_krk
Rozeznanie
 
Avatar Katka_krk
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 550
Dot.: luteina 50 nie wywołała okresu ??

ja po Luteinie po 3 dniach dostałam okres(ale jakos inaczej to brałam niż ty)a spozniał mi sie jakies 2-3 tygodnie!
__________________

Katka_krk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-15, 17:48   #174
spray
KWC
 
Avatar spray
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 990
Dot.: luteina 50 nie wywołała okresu ??

ja luteinę brałam kilkakrotnie i raz zdarzyło się tak, że miesiączka nie została wywołana pomimo dużej dawki progestagenu . Dostałam więc jakiś zastrzyk i to dopiero pomogło.
spray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-16, 10:50   #175
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: luteina 50 nie wywołała okresu ??

ja też tak miałam. brałam i nic i dopiero zastrzyk pomógł :/
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-16, 18:10   #176
dumeczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 22
Dot.: luteina 50 nie wywołała okresu ??

a ja bylam dzisiaj u ginekologa, przebadała mnie i powiedziala ze nic niepokojacego u mnie nie widzi. Wykluczyla juz niby ciaze. Zapytałam sie jej jak dlugo mozna czekac na miesiaczke po luteinie i odpowiedziala mi ze nawet 2-3 tygodnie albo i nawet mozna jej nie dostac
A wiecie co bylo najlepsze? przychodze sobie do domku ide do ubikacji i widze plamki na majtkach - OKRES PRZYSZEDŁ) po 6 dniach od odstawieniu luteiny
dumeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-17, 15:54   #177
caira
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 42
Unhappy Luteina i Orgametril pilne-prosze o poradę

Witam wszystkich.Mój ginekolog zapisał mi tabletki Orgametril od 14-25 dnia cyklu przez kilka miesięcy na uregulowanie cykli.W ulotce pisze o możliwość wystąpienia plamień przez pierwsze 2 miesiące stosowania,złe samopoczucie,plamy barwnikowe na słońce.17 sierpnia wybieramy sie do Chorwacji na 2 tygodnie i nie chce mieć zepsutych wakacji przez ten lek .Czy nie zaszkodzi jak w 28 dniu cyklu Luteinę pod język przez 4 dni ( tym bardziej że cykle miałam zawsze nieregularne i długie)dzięki temu będę miała miesiączkę tydzień przed wyjazdem na wczasy.W kolejnym miesiącu wzięłabym Luteine tez w 28 dniu cyklu przez 4 dni i w kolejnym miesiącu zaczęłabym już brać ten Orgametril od 14-25 dnia cyklu.Proszę o poradę.Będe bardzo wdzięczna bo nie wiem co robić a prawidłowo od jutra powinnam zacząć brać Orgametril.Dodam że zawsze miałam nieregularne miesiączki cykle bardzo dlugie 40 dniowe i wiecej

Edytowane przez caira
Czas edycji: 2007-07-18 o 17:16
caira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-19, 16:17   #178
ryzia88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 43
Dot.: luteina 50 nie wywołała okresu ??

ja bralam 2 razy dziennie i zjadlam ich z 26 tabletek i nic;/ odstawilam je bo ne pomagaly i po 2 dniach dostalam okres;p
ryzia88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-19, 22:40   #179
pysianiulka
Przyczajenie
 
Avatar pysianiulka
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 29
Dot.: luteina 50 nie wywołała okresu ??

No to fajnie macie
Zazdroszczę Tak, chyba rzadko która zazdrości okresu, ale gdy się nie ma już rok, to przychodzą takie myśli... :/ Naprawde myślicice że nie moge wziąć sama luteiny? Bo zjadlam 15 tabletek (3 razy dziennie) i po odstawieniu nie pomogły... może moge wziaz jeszcze raz? :/
__________________
dbam o włoski
rośnijcie rośnijcie

12.08. - piję pokrzywkę
13.08. - łykam humavit

jest:45 cm
będzie:52 cm
pysianiulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-20, 08:44   #180
dumeczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 22
Dot.: luteina 50 nie wywołała okresu ??

pysianulka a bylas z tym u gienkologa?
Nie zalecil Ci zadnych badan? Bo wiesz nie miec okresu przez rok to ewidentnie znaczy to o jakis zaburzeniach hormonalnych lub chorobie. Cos jest chyba nie tak.
Moze po prostu luteina jest za słaba dla Ciebie??
Lepiej gdy pojdeisz do gina i moze przepisze Ci cos mocniejszego albo najl;epiej wysle na badania.

Pozdrawiam
dumeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-11-12 21:36:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:04.