Typy (kształt) oczu i ich makijaż - zbiorczy - Strona 32 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-12-01, 12:13   #931
gwiazdaJ
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 59
Dot.: jak podkreślić oczy?

Ja zawsze maluję sobie kreski na górze które pogrubiam w zewnętrznym kąciku, no i ciągne je też na dole, pod linią wodną, ale tam to tak delikatnie
gwiazdaJ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-21, 19:41   #932
AmoreMundi
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 13
Opadająca powieka.

Hej dziewczyny niestety posiadającą powiekę. Wygląda to okropnie, szczególnie jeśli jestem bez makijażu. Ale jak się pomalować, by ta powieka nie była widoczna?
AmoreMundi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-21, 20:55   #933
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: Opadająca powieka.

Cytat:
Napisane przez AmoreMundi Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny niestety posiadającą powiekę. Wygląda to okropnie, szczególnie jeśli jestem bez makijażu. Ale jak się pomalować, by ta powieka nie była widoczna?
Najlepiej podkreślić linię rzęs kreską, jeśli opada Ci zewnętrzny kącik, trzeba umiejętnie kreskę wyciągnąć lub zakończyć. Dobrze też podkręcić rzęsy albo dokleić sztuczne. Możesz odwrócić uwagę od góry, serwując na dolnej powiece jakiś kolor. Przyjrzyj się Kaśce Cichopek, ona ma mocno opadającą powiekę a wygląda zazwyczaj bardzo ładnie.
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-22, 23:10   #934
Wachabe
Przyczajenie
 
Avatar Wachabe
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Pabianice / Łódź
Wiadomości: 13
GG do Wachabe
Dot.: Opadająca powieka.

Bardzo dużo osób ma opadającą powiekę, bardzo ważne jest użycie odpowiedniej bazy pod cienie, gdyż na takiej powiece niestety potrafią się szybciej rolować czy odciskać gdy tego nie zrobimy. Nie nakładaj na nią fluidu tylko samą bazę, z fluidem będzie za ciężko. Dobrze przypudruj.
Ciemniejsze cienie muszą być odpowiednio wyciągnięte ponad zgięcie powieki, to raz, że powiększa i otwiera oko, dwa, że właśnie tak nie widać tej opadającej powieki.
Czarna kreska przy linii rzęs też doda charakteru, dobrze jesli będzie delikatnie wyciągnięta.
Wewnętrzny kącik oka rozświetl jakimś jaśniutkim cieniem, najlepiej troszkę błyszczącym czy perłowym, to tez daje ładny efekt przy takich oczach.
Zapraszam na mojego fan page'a, sama mam opadającą powiekę, i większość klientek również, więc myślę, ze będziesz wiedziała na czym polega to co piszę gdy zobaczysz zdjęcia
Link niżej..
Wachabe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-27, 16:56   #935
mariolka13max
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 20
Dot.: Opadająca powieka.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=794295
mariolka13max jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-29, 11:38   #936
OlaM
Zakorzenienie
 
Avatar OlaM
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 9 267
Dot.: Opadająca powieka.

Cytat:
Napisane przez AmoreMundi Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny niestety posiadającą powiekę. Wygląda to okropnie, szczególnie jeśli jestem bez makijażu. Ale jak się pomalować, by ta powieka nie była widoczna?
Przejrzyj ten wątek albo wpisz w forumowej wyszukiwarce "opadająca powieka" (wchodzisz w forum "Pytania do wizażystki", na górze po prawej stronie klikasz "Przeszukaj to forum") i na pewno dużo wątków w tym temacie ci się wyświetli.
OlaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-30, 12:57   #937
katrina_k
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 42
Dot.: jak podkreślić oczy?

Cytat:
Napisane przez heyyitsme Pokaż wiadomość
Są piwne, mają obwódkę i plamki.
Powinnam je podkreślać na codzień? I jak to robić na jakieś wyjścia?
Masz twarz idealną do modelingu! Świetne rysy twarzy
katrina_k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-01-10, 19:54   #938
Ekri
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 35
Dot.: Typy (kształt) oczu i ich makijaż - zbiorczy

Cześć dziewczyny!
Chciałam ogarnąć trochę swój makijaż i zaczęłam od określenia kształtu oczu. Możecie mi pomóc, bo już nie jestem niczego pewna?
Doszłam do tego, że nie są one ani specjalnie blisko, ani szeroko rozstawione. I wydaje mi się, że mam opadający kącik oka oraz są głęboko osadzone. Mam rację?
No i określenie kształtu mnie trochę przerasta. Migdałowe są po prostu, czy jak?
I nie wiem, może zapomniałam o czymś jeszcze.

Wrzucam zdjęcia. Tak wiem, że mogłabym trochę brwi ogarnąć .
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSCN4987.jpg (116,9 KB, 8 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCN4991.jpg (66,9 KB, 15 załadowań)
Ekri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-11, 01:19   #939
Freya666
Rozeznanie
 
Avatar Freya666
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 882
Dot.: Typy (kształt) oczu i ich makijaż - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Ekri Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny!
Chciałam ogarnąć trochę swój makijaż i zaczęłam od określenia kształtu oczu. Możecie mi pomóc, bo już nie jestem niczego pewna?
Doszłam do tego, że nie są one ani specjalnie blisko, ani szeroko rozstawione. I wydaje mi się, że mam opadający kącik oka oraz są głęboko osadzone. Mam rację?
No i określenie kształtu mnie trochę przerasta. Migdałowe są po prostu, czy jak?
I nie wiem, może zapomniałam o czymś jeszcze.

Wrzucam zdjęcia. Tak wiem, że mogłabym trochę brwi ogarnąć .
Może ten film Ci pomoże:
https://www.youtube.com/watch?v=W9bdkpypZKE

Edytowane przez Freya666
Czas edycji: 2015-01-17 o 00:40
Freya666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-13, 09:23   #940
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Typy (kształt) oczu i ich makijaż - zbiorczy

Cześć, możecie mi pomóc? Niestety zdjęcia kiepskie typu "selfie" w lustrze
http://40.media.tumblr.com/e10fcd8fb...9ito1_1280.jpg
http://41.media.tumblr.com/1e27b43e2...9ito3_1280.jpg (tutaj widać ze opadają kąciki)
http://41.media.tumblr.com/2180878b9...9ito2_1280.jpg
http://36.media.tumblr.com/fac3afa83...9ito2_1280.jpg
Wydaje mi się, że są blisko osadzone, dosyć okrągłe oraz opada zewnętrzny kącik (jak patrze na większość swoich zdjęć te oczy mi "rozjezdzaja" w dol na zewnatrza albo w ogole jedno jest wyżej od drugiego )
Dobrze myślę?

Jaką kreskę malować na takich oczach?
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-15, 16:00   #941
Fleuri
Raczkowanie
 
Avatar Fleuri
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 103
Dot.: Typy (kształt) oczu i ich makijaż - zbiorczy

Ja też chciałabym poprosić o radę. Oglądam swoje oczy codziennie, bardzo je lubię, ale za nic nie potrafię określić jakie one są. Jak dla mnie, po prostu dziwne Ostatnio jednak zaczęłam się zastanawiać nad makijażem, ponieważ od jakichś kilku lat maluje oczy ciągle tak samo, i zwyczajnie zaczynam się nudzić. Ostatnie zdjęcie obrazuje ten "makijaż", a raczej jedynie narysowanie kreski na górnej powiece. Próbowałam różnego rodzaju kresek, jednak taka (rozszerzająca się przy zewnętrznym kąciku i wyciągnięta w stronę końca brwi) najlepiej podkreśla kształt moich oczu. Robią się wtedy bardziej kocie i ładnie wyglądają. Problem w tym, że jest to jedyny chyba makijaż, który do nich pasuje.
Albo po prostu ja jestem ograniczona w tym temacie, i dlatego warto się zastanowić i poszukać wskazówek.

Na początek chciałabym określić ich kształt. Na pewno mam opadające powieki, ale co jeszcze??
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC_0026.jpg (12,8 KB, 23 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC_0056.jpg (13,2 KB, 17 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMAG0082.jpg (15,9 KB, 9 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC_0319.jpg (23,1 KB, 22 załadowań)
__________________
Wear what you want. Say what you want. Live now. Do it now. Take risks. This life is yours.
Fleuri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-16, 18:47   #942
pikdaria
:)
 
Avatar pikdaria
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 1 462
Dot.: Typy (kształt) oczu i ich makijaż - zbiorczy

Witam,
Chciałam poprosić o radę w temacie określenia kształtu oka i jak je malować? Zazwyczaj robię czarną kreskę tuż na linii rzęs górnej powieki i tuszuję rzęsy. Ewentualnie dokładam cień w odcieniach szarości, beżu/brązu. Nie cieniuję.
Często zdarza mi się tuszować tylko rzęsy górnej powieki a dolną zostawiam. Moje pytania to:

Jak powinnam prowadzić górną kreskę?
Jakie kolory cieni mi pasują?
Czy macie jakieś propozycje makijażu codziennego i wieczorowego dla mnie?


Freya666
klikając w twój link, nie przenosi mnie do żadnego filmu


Ps. mialabym jeszcze kilka pytań odnosnie mojej twarzy, makijaz, regulacja brwi, fryzura..tylko nie wiem w jakim wątku zadać te pytania? W każdym dziale oddzielnie? Czy w metamorfozach? Mimo, że to nie będzie metamorfoza. Zdjęcia mam "no make-up" i "bez włosów"

Jeżeli któraś z was, zna się na tego typu rzeczach i znajdzie chwilkę na zerknięcie do mojego albumu w profilu oraz zechce napisać w tym temacie kilka słów do mnie - to będę wdzięczna Proszę wtedy o zaproszenie do grona znajomych (album jest widoczny dla znajomych i moderatorów)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg FullSizeRender.jpg (24,4 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_0655(1).jpg (12,7 KB, 28 załadowań)

Edytowane przez pikdaria
Czas edycji: 2015-01-16 o 18:48
pikdaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-16, 22:03   #943
nowafala40
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 1
Dot.: Proporcje

ja mam niestety blisko osadzone oczy i ich bardzo nie lubię, ale cóż zrobić, na szczęście da się makijaż zrobić co to troszkę ulepsza
nowafala40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-17, 00:41   #944
Freya666
Rozeznanie
 
Avatar Freya666
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 882
Dot.: Typy (kształt) oczu i ich makijaż - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez pikdaria Pokaż wiadomość
Freya666 klikając w twój link, nie przenosi mnie do żadnego filmu
Już poprawione.
Freya666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-19, 13:11   #945
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Typy (kształt) oczu i ich makijaż - zbiorczy

Ogladnęłam ten filmik, jest b pomocny, ale dalej mam wątpliwość. Patrząc na faceta z filmiku mam chyba standardowe oczy (wklejałam 3 posty wyżej), ale jak patrzę na pikdarię (wklejała 2 posty wyżej zdjęcia) wydaje mi się, że ona ma standardowe a ja mam opadające zewnętrzne kąciki
Chyba, że pikdaria ma migdałowe, to ja standardowe. Sorry, że posługuje się zestawieniami, ale w ogóle nie umiem tego ocenić.
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja

Edytowane przez earthpace
Czas edycji: 2015-01-19 o 14:17
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-19, 17:24   #946
Freya666
Rozeznanie
 
Avatar Freya666
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 882
Dot.: Typy (kształt) oczu i ich makijaż - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Ogladnęłam ten filmik, jest b pomocny, ale dalej mam wątpliwość. Patrząc na faceta z filmiku mam chyba standardowe oczy (wklejałam 3 posty wyżej), ale jak patrzę na pikdarię (wklejała 2 posty wyżej zdjęcia) wydaje mi się, że ona ma standardowe a ja mam opadające zewnętrzne kąciki
Chyba, że pikdaria ma migdałowe, to ja standardowe. Sorry, że posługuje się zestawieniami, ale w ogóle nie umiem tego ocenić.
Ja widzę to tak, że na kształt oka u danej osoby może składać kilka cech, pomijając oczywiście te przeciwstawne jak: szeroko i blisko osadzone, głęboko osadzone i opadające powieki, etc. Np. u mnie są to głęboko i blisko osadzone - nie jakoś ekstremalnie, ale mimo wszystko.

Wydaje mi się, że Twój typ oka to standardowy, ewentualnie z delikatnie opadającymi kącikami.

Jednocześnie mam problem ze stwierdzeniem, jak szerokie jest pojęcie standardowych oczu, czyli np. jak głęboko osadzone mogą być żeby mieścić się w ramach tych standardowych czy jak bardzo kąciki mogą opadać.
Freya666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-19, 17:44   #947
pikdaria
:)
 
Avatar pikdaria
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 1 462
Dot.: Typy (kształt) oczu i ich makijaż - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Ogladnęłam ten filmik, jest b pomocny, ale dalej mam wątpliwość. Patrząc na faceta z filmiku mam chyba standardowe oczy (wklejałam 3 posty wyżej), ale jak patrzę na pikdarię (wklejała 2 posty wyżej zdjęcia) wydaje mi się, że ona ma standardowe a ja mam opadające zewnętrzne kąciki
Chyba, że pikdaria ma migdałowe, to ja standardowe. Sorry, że posługuje się zestawieniami, ale w ogóle nie umiem tego ocenić.
Wiesz, może faktycznie twoje kąciki zewnętrzne delikatnie opadają.


Widzę, że nie tylko ja mam problem. U mnie jeszcze dochodzi sprawa koloru. Taki jakiś niedookreślony jest
Może faktycznie mam najzwyczajniejsze oczy, ale czy to oznacza, że pasuje mi każdy makijaż?



W takim innym filmiku tego autora był pokazany makijaż, który nadaje się do każdego kształtu oka jakby co Polecam.

Jakby ktos jednak miał jakąś konkretną radę nt makijażu mego oka to baaaardzo proszę . Założyłam wątek w dziale metamorfozy ale chyba jestem zbyt trudnym przypadkiem i nikt jeszcze mi niczego nie doradził
pikdaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-19, 20:05   #948
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Typy (kształt) oczu i ich makijaż - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Freya666 Pokaż wiadomość
Ja widzę to tak, że na kształt oka u danej osoby może składać kilka cech, pomijając oczywiście te przeciwstawne jak: szeroko i blisko osadzone, głęboko osadzone i opadające powieki, etc. Np. u mnie są to głęboko i blisko osadzone - nie jakoś ekstremalnie, ale mimo wszystko.

Wydaje mi się, że Twój typ oka to standardowy, ewentualnie z delikatnie opadającymi kącikami.

Jednocześnie mam problem ze stwierdzeniem, jak szerokie jest pojęcie standardowych oczu, czyli np. jak głęboko osadzone mogą być żeby mieścić się w ramach tych standardowych czy jak bardzo kąciki mogą opadać.
Cytat:
Napisane przez pikdaria Pokaż wiadomość
Wiesz, może faktycznie twoje kąciki zewnętrzne delikatnie opadają.


Widzę, że nie tylko ja mam problem. U mnie jeszcze dochodzi sprawa koloru. Taki jakiś niedookreślony jest
Może faktycznie mam najzwyczajniejsze oczy, ale czy to oznacza, że pasuje mi każdy makijaż?



W takim innym filmiku tego autora był pokazany makijaż, który nadaje się do każdego kształtu oka jakby co Polecam.

Jakby ktos jednak miał jakąś konkretną radę nt makijażu mego oka to baaaardzo proszę . Założyłam wątek w dziale metamorfozy ale chyba jestem zbyt trudnym przypadkiem i nikt jeszcze mi niczego nie doradził

Szczerze mówiąc, nie mam pojęcia także. Najpierw pomyślałam, że masz oczy w kształcie migdała, ale jak zaczęłam się zastanawiać nad rozstawieniem pomyślałam, że zdjęcie jest zrobione pod takim kątem, że trudno to w rzeczywistości ocenić. Wyglądają na szeroko rozstawione (to chyba często idzie w parze z migdałowymi), ale patrząc na szerokość nosa może to być jednak kwestia zdjęcia.
Natomiast kolor jest wg mnie niebiesko szary

Myślę, że mam opadające kąciki zewnętrzne, raczej bliżej osadzone niż dalej (ale w normie) i być może trochę głęboko osadzone.. no i opadają powieki, generalnie mam wszystkiego po trochę
Natomiast wiem na pewno, że nie są migdałowe i szeroko osadzone ani kocie tyle mogę na bank stwierdzić ( )

Z kolei oglądając ten filmik https://www.youtube.com/watch?v=CFaPAn2ocK0 pasuje mi bardziej okrągłe oko a nie downturned , może lepiej było żyć w niewiedzy...
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja

Edytowane przez earthpace
Czas edycji: 2015-01-19 o 20:34
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-19, 21:57   #949
Freya666
Rozeznanie
 
Avatar Freya666
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 882
Dot.: Typy (kształt) oczu i ich makijaż - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Myślę, że mam opadające kąciki zewnętrzne, raczej bliżej osadzone niż dalej (ale w normie) i być może trochę głęboko osadzone.. no i opadają powieki, generalnie mam wszystkiego po trochę
Natomiast wiem na pewno, że nie są migdałowe i szeroko osadzone ani kocie tyle mogę na bank stwierdzić ( )

Z kolei oglądając ten filmik https://www.youtube.com/watch?v=CFaPAn2ocK0 pasuje mi bardziej okrągłe oko a nie downturned , może lepiej było żyć w niewiedzy...
Z tego filmu wychodzą migdałowe - bo nie ma tu innych opcji, a mam głęboko osadzone. Za mało w nim typów by móc na jego podstawie każdego określić. I wydawało mi się, że okrągłe są... bardziej okrągłe.

W sumie problemem jest też to, że każde źródło mówi co innego (np. te filmy, pierwsze posty w tym wątku i masa innych stron). I póki widziałam tylko ten film Goss'a to miałam to jakoś w głowie poukładane, a im więcej zaczynam szukać, tym mam wrażenie, że mniej wiem.
Freya666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-11, 14:22   #950
alahania
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 1
Exclamation Makijaż oczu, pomocy

Hej. Czy polecicie mi jakiś makijaż dla takich oczu?
alahania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-12, 09:51   #951
OlaM
Zakorzenienie
 
Avatar OlaM
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 9 267
Dot.: Makijaż oczu, pomocy

Cytat:
Napisane przez alahania Pokaż wiadomość
Hej. Czy polecicie mi jakiś makijaż dla takich oczu?
Popytaj w tym wątku.
OlaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-16, 16:26   #952
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 11 924
Dot.: Typy (kształt) oczu i ich makijaż - zbiorczy

Dziewczyny, chcialam cos potwierdzic tutaj Ostatnio gdzies przeczytalam, ze czarna kreska na dolnej powiece (nie wewnatrz, a na zewnatrz) jest obciachowa, prawda to? Od dawna robie sobie takie delikatne cat eye u gory, a na dole mam kreske tak jakos do polowy, 2/3 dolnej powieki (nigdy wewnatrz!). Czy taka kreska jest juz faktycznie staromodna? Dolaczam zdjecie.

Edytowane przez eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Czas edycji: 2015-03-16 o 16:48
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-16, 16:36   #953
Kaataarzynaa1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 892
Dot.: Typy (kształt) oczu i ich makijaż - zbiorczy

[1=eae59dc78e1e9e84c064a10 ad74dde2dd7f297a0_6313dc7 3a6c64;50676768]Dziewczyny, chcialam cos potwierdzic tutaj Ostatnio gdzies przeczytalam, ze czarna kreska na dolnej powiece (nie wewnatrz, a na zewnatrz) jest obciachowa, prawda to? Od dawna robie sobie takie delikatne cat eye u gory, a na dole mam kreske tak jakos do polowy, 2/3 dolnej powieki (nigdy wewnatrz!). Czy taka kreska jest juz faktycznie staromodna? Dolaczam zdjecie.[/QUOTE]

Pierwsze słyszę wyglądasz MEGA
__________________
Kaataarzynaa1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-16, 16:38   #954
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: Typy (kształt) oczu i ich makijaż - zbiorczy

[1=eae59dc78e1e9e84c064a10 ad74dde2dd7f297a0_6313dc7 3a6c64;50676768]Dziewczyny, chcialam cos potwierdzic tutaj Ostatnio gdzies przeczytalam, ze czarna kreska na dolnej powiece (nie wewnatrz, a na zewnatrz) jest obciachowa, prawda to? Od dawna robie sobie takie delikatne cat eye u gory, a na dole mam kreske tak jakos do polowy, 2/3 dolnej powieki (nigdy wewnatrz!). Czy taka kreska jest juz faktycznie staromodna? Dolaczam zdjecie.[/QUOTE]

Ja nie mam nic przeciwko ciemnej, roztartej kresce na dolnej powiece, pasującej do reszty makijażu. Twoja niestety wygląda dość dziwnie, urywa się nagle w połowie oka i jest zbyt ostra jak na mój gust.
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-16, 16:50   #955
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 11 924
Dot.: Typy (kształt) oczu i ich makijaż - zbiorczy

Dzieki. Faktycznie sama koncówke moglabym lekko rozetrzec, zeby kreska nie wydawala sie zbyt ostra. Co polecacie najlepszego do rozcierania kresek? Pedzlem wiem, ze jest ciezko. Czasami kredki maja gumowe konce do rozcierania. Rozgladne sie, moze cos takiego uda mi sie znalezc.
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-16, 18:59   #956
Layane
Raczkowanie
 
Avatar Layane
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 63
Dot.: Typy (kształt) oczu i ich makijaż - zbiorczy

Na temat wpadłam zupełnie przez przypadek I stwierdziłam co mi szkodzi, może dowiem się czegoś ciekawego. Z reguły maluję się całkiem po swojemu, ale może ktoś mądrzejszy, abo po prostu z innym spojrzeniem, doradziłby mi coś ciekawego. Bardzo proszę Chętnie przyjmę i wypróbuję wszystkie rady. Wstawiam wygrzebane na szybko z odmętów komputera zdjęcia, lepszej i gorszej jakości, z makijażem i bez, z wyspanymi oczami i opuchniętymi powiekami... i z zupełnie różnym oświetleniem, ale może da się z nich coś wypatrzeć. O dziwo kiedy oczy mam podpuchnięte widać większą powierzchnię ruchomej powieki, a do tego są lekko niesymetryczne

Layane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-16, 19:31   #957
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: Typy (kształt) oczu i ich makijaż - zbiorczy

[1=eae59dc78e1e9e84c064a10 ad74dde2dd7f297a0_6313dc7 3a6c64;50677108]Dzieki. Faktycznie sama koncówke moglabym lekko rozetrzec, zeby kreska nie wydawala sie zbyt ostra. Co polecacie najlepszego do rozcierania kresek? Pedzlem wiem, ze jest ciezko. Czasami kredki maja gumowe konce do rozcierania. Rozgladne sie, moze cos takiego uda mi sie znalezc.[/QUOTE]

Ale Ty ją robisz eyelinerem, prawda? Lekko jeszcze wilgotny eyeliner możesz rozetrzeć skośnym pędzelkiem z odrobiną ciemnego, matowego cienia. A na przykładzie mojego oka chciałam Ci pokazać bardziej rozmgloną alternatywę, wykonaną czarną kredką i ciemno-szarym cieniem http://1.bp.blogspot.com/-UypB_s_HZM...662%2Bopis.jpg
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-16, 20:19   #958
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 11 924
Dot.: Typy (kształt) oczu i ich makijaż - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
Ale Ty ją robisz eyelinerem, prawda? Lekko jeszcze wilgotny eyeliner możesz rozetrzeć skośnym pędzelkiem z odrobiną ciemnego, matowego cienia. A na przykładzie mojego oka chciałam Ci pokazać bardziej rozmgloną alternatywę, wykonaną czarną kredką i ciemno-szarym cieniem http://1.bp.blogspot.com/-UypB_s_HZM...662%2Bopis.jpg
Uzywam kredki, ale to jest dokladnie cos pomiedzy kredka, a eyelinerem, nazywa sie: kohl eyeliner. Jest miekka i bardzo mocno napigmentowana. Dzieki za rady.

---------- Dopisano o 21:19 ---------- Poprzedni post napisano o 21:17 ----------

Cytat:
Napisane przez Layane Pokaż wiadomość
Na temat wpadłam zupełnie przez przypadek I stwierdziłam co mi szkodzi, może dowiem się czegoś ciekawego. Z reguły maluję się całkiem po swojemu, ale może ktoś mądrzejszy, abo po prostu z innym spojrzeniem, doradziłby mi coś ciekawego. Bardzo proszę Chętnie przyjmę i wypróbuję wszystkie rady. Wstawiam wygrzebane na szybko z odmętów komputera zdjęcia, lepszej i gorszej jakości, z makijażem i bez, z wyspanymi oczami i opuchniętymi powiekami... i z zupełnie różnym oświetleniem, ale może da się z nich coś wypatrzeć. O dziwo kiedy oczy mam podpuchnięte widać większą powierzchnię ruchomej powieki, a do tego są lekko niesymetryczne

Masz ladne oczy. Sa zielone czy niebieskie? Tak czy inaczej, ja poszlabym w strone kontrastu - czyli brazy, bo ladnie wydobeda kolor teczowki. Niebieski ja tylko przycmi i rozmyje. Wydaje mi sie, ze u Ciebie jedynie ladny, zlocisto-brazowy cien + tusz do rzes i bedziesz bardzo ladnie wygladac.
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-16, 20:27   #959
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 11 924
Dot.: Typy (kształt) oczu i ich makijaż - zbiorczy

Dookola powieki. Cos tego typu jak zdjecie ponizej, nawet z lekko ciemniejszym/cieplym brazem. Musisz popróbowac
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-16, 21:08   #960
Layane
Raczkowanie
 
Avatar Layane
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 63
Dot.: Typy (kształt) oczu i ich makijaż - zbiorczy

[1=eae59dc78e1e9e84c064a10 ad74dde2dd7f297a0_6313dc7 3a6c64;50680611]Dookola powieki. Cos tego typu jak zdjecie ponizej, nawet z lekko ciemniejszym/cieplym brazem. Musisz popróbowac [/QUOTE]

Dziękuję
A moje oczy to kwestia dyskusyjna. Są raczej szaro niebieskie, ale mają taką jakby bursztynową, lekko żółtą obwódkę wokół źrenicy, przez co z daleka wyglądają bardziej zielono.
Z reguły rano, ciapnę sobie na powiekę jakiś odcień brązu i rozcieram go jasnym beżowo-złotawym albo jasnym różem. Przy mocno ciepłych kolorach wyglądam trochę choro ale zawsze lubiłam róże i fiolety…
A podobne kolory do tych na zdjęciu gdzieś nawet mam, ale jakoś zawsze stanowiły dodatek, nigdy nie używałam ich jako gwoździa programu, a tego typu makijaż chyba nawet przy mojej budowie oka będzie dobrze wyglądał
Layane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-05-27 18:51:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:37.